Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2018 r.
8:20

Kierowcy od lat rozbijają się na ich posesji. Zainstalowali kamerę, kilka dni później karambol [wideo]

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 22 A A

Od 1980 roku 40 razy wjechali im z impetem w płot lub "zaparkowali" na podwórku. Mieszkańcy posesji nr 80 w podlubelskiej Krężnicy Jarej mają grubą teczkę zdjęć dokumentującą wszystkie wypadki. Od kilku dni nagrywają filmy – ostatni z zarejestrowaną stłuczką sześciu aut błyskawicznie stał się przebojem internetu

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kamerę zamontowałem na mojej posesji w piątek, a już w poniedziałek zarejestrowała stłuczkę 6 samochodów – opowiada Jacek Łabiga. – Dla nas to nic szczególnego, bo od 1980 roku, od czasu, kiedy mieszkamy w tym miejscu, samochody 40 razy wjeżdżały nam w płot. Kiedyś stało tu ogrodzenie z cegieł, solidne, potrójne. Ale też go roztrzaskali – opowiada Łabiga.

Ten sam kłopot mają sąsiedzi po drugiej stronie drogi. – Samochody wypadają z zakrętu wprost w moją stodołę. Kilka razy lądowały na moim domu. To wszystko jest winą krętej, źle wyprofilowanej drogi – mówi Anna Olszanko, sąsiadka pana Jacka.

Jacek Łabiga dokumentuje historię kolizji. W grubym skoroszycie dominują zdjęcia rozbitych samochodów, połamanych płotów i karetek pogotowia.

– Od początku tego wieku prosiliśmy o remont tej drogi. Dopiero blokada w 2012 r. przyniosła efekt. Położno nową nawierzchnię i powstał pierwszy chodnik w Krężnicy. Więcej nie żądaliśmy, bo już wiedzieliśmy, że droga powiatowa będzie remontowana w ramach megaprojektu – dodaje Jacek Łabiga.
Droga powiatowa biegnąca przez Krężnicę Jarą faktycznie zostanie gruntownie wyremontowana.

Rozbudowa na odcinku Strzeszkowice–Krężnica Jara planowana jest w bieżącym roku. 26 lutego otworzone zostaną oferty, przewidywany termin rozpoczęcia prac to kwiecień, a zakończenia – 14 września.

– Jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów, teraz ma 5,5 metra. Powstanie także jednostronny chodnik. Szerokość jezdni na zakrętach zostanie zwiększona do 6,9 metra z 6 metrów obecnie. Te zabiegi, plus nowe oznakowanie poziome i pionowe, powinny znacznie zwiększyć bezpieczeństwo. Przypomnę także, że na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – mówi Anna Woźnicka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach.

Mieszkańcy są zdania, że ten remont nie przyniesie jednak spodziewanych efektów. – Ten konkretny odcinek, biegnący pomiędzy naszymi posesjami, trzeba wyprostować. Tylko tak można rozwiązać ten problem. Wspólnie z sąsiadem jesteśmy skłonni sprzedać nasze nieruchomości. Taką propozycję złożyłam zarządcy drogi, powiatowi lubelskiemu. Niestety, urzędnicy nie byli zainteresowani takim rozwiązaniem – dodaje Anna Olszanko.

– Zmiana przebiegu drogi wymagałyby wykupu przyległych terenów oraz ingerencji w istniejącą zabudowę, co zwiększyłoby koszt inwestycji – tłumaczy dyrektor Woźnicka.

Zapowiedź remontu tylko częściowo uspokoiła mieszkańców. – Nowa, równa droga będzie prowokować kierowców do jeszcze szybszej jazdy. A kiedy ruszy przebudowa „19” Lublin–Kraśnik, to ruch znacznie wzrośnie – przewiduje Jacek Łabiga.

Mieszkańcy już dziś przymierzają się do petycji z prośbą o zamontowanie w tym miejscu fotoradaru lub odcinkowego pomiaru prędkości. Będą też apelować do policji o częstsze kontrole.

Niedawno doszło tu do karambolu [nagranie z kamery]

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 10:16
+1
jakby tam mieszkała wadza, byłoby inaczej
Avatar
kirk / 14 lutego 2018 o 10:05
+1
Te posesje to mogą być żyły złota! Wystarczy zarejestrować firmę budowlaną, zbudować dobrej jakości ogrodzenie a po wypadku z polisy sprawcy domagać się naprawienia szkody. Ubezpieczyciel będzie się migał - to norma - ale my nie przystajemy na jego wycenę tylko wynajmijemy własną firmę która nam płot odbuduje bezgotówkowo, po czym wystawi odpowiednio wysoką fakturę firmie ubezpieczeniowej. Chcąc zwiększyć zyski właściciel posesji może np. w okresie letnim posypywać asfalt piaskiem a w zimowym polewać wodą aby pojazdy miały lepszy poślizg i interes będzie się kręcił cały rok! Wystarczy chcieć, i można niezły biznes z tego zrobić.
Te posesje to mogą być żyły złota! Wystarczy zarejestrować firmę budowlaną, zbudować dobrej jakości ogrodzenie a po wypadku z polisy sprawcy domagać się naprawienia szkody. Ubezpieczyciel będzie się migał - to norma - ale my nie przystajemy na jego wycenę tylko wynajmijemy własną firmę która nam płot odbuduje bezgotówkowo, po czym wystawi odpowiednio wysoką fakturę firmie ubezpieczeniowej. Chcąc zwiększyć zyski właściciel posesji może np. w okresie letnim posypywać asfalt piaskiem a w zimowym polewać wodą aby pojazdy miały lepszy poślizg i i... rozwiń
Avatar
Wieśniak z Zemborzyc / 14 lutego 2018 o 09:48
+1
Ludzie, ściągnijcie parę zaj..stych głazów narzutowych i postawcie przy granicy posesji i nic wam nie wjedzie... szkoda naprawiania płotów.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 09:41
+1
Progi,progi,progi zwalniające ,ale niestety wówczas 99,99% normalnych kierowców cierpi z powodu 0,01% WARIATÓW.No ale tak jest "jeden za wszystkich wszyscy za jednego" cyt./W.Hugo/
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 08:38
0
Chałupe trza se ubezpieczyć. Jak nie wykupili ubezpieczenia to sami sobie winni.
Avatar
Henio / 16 lutego 2018 o 08:31
0
Jakimś tam ratunkiem może być postawienie takiej żółtej, pstrykającej skrzyneczki.
Avatar
prawnikgoogle / 16 lutego 2018 o 07:52
0
***euroius.pl/aktualnosci-prawne/czy-rejestrowanie-przestrzeni-publicznej-przy-pomocy-kamery-zainstalowanej-na-prywatnym-domu-jej-wlasciciela-jest-legalne/ ***s://forumprawne.org/prawo-autorskie/744887-nagrywanie-w-przestrzeni-publicznej-publikacja-youtube.html
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 16:37
0
Ja pi@#$%lę co się odj@#$ło. Wchodzę do baru, zamawiam schabowego, oczywiście muszę czekać aż się dosmaży więc babka dała mi sam kompot. Idę z tym kompotem, patrzę jakaś laska 9/10 siedzi widzę, że chyba nie jest sama, bo stoi talerz z barszczem czerwonym naprzeciwko niej, ale mówię ch#j raz się żyje - pośmieszkuję sobie. Laska też pije kompot więc podchodzę do niej i mówię hehe "kocham cię rybko, pij ze mno kompot xD" a ta tylko wzięła zamach i jeb@#a wylała na mnie cały talerz tego barszczu. Cały ujeb#$y na czerwono z poparzoną ręką drę się na nią, że jest jakaś popi#$%!lona, że chciałem tylko zagadać i że będzie bulić odszkodowanie. Odwracam głowę, a tu z kibla wybiega jej fagas, gościu dwa razy większy ode mnie i nawet nic nie powiedział tylko wyj!@ał mi od razu lepę i mówi że ch#j go to obchodzi, ale mam mu odkupić zupę bo on jest głodny po treningu i nie ma już kasy. Ja mu mówię, że to jego popi@#$%!ona dziewczyna mnie nim oblała, dodatkowo zniszczyła mi ciuchy i mnie poparzyła więc niech ma do niej pretensje. On wziął tylko kolejny zamach i drze mordę "odkupuj mi ch$ju zupę bo cię cwelu zaj#$ie, a z zawodu jestem bokserem". Dopiero wtedy skumałem że to słynny bokser, były mistrz świata wagi ciężkiej Albert Sosnowski więc podniosłem się i od razu zjeb@#em stamtąd po drodze wytrącając jakiemuś dziadkowi talerz z naleśnikami xD Patrzę a on mnie goni, udało mi uciec do auta, odpalam silnik i ruszam i pierwsze co słyszę to komunikat, że "kolejna osoba poparzona barszczem Sosnowskiego - szczegóły za chwilę w rmf radio muzyka fakty rmf fm". Więc myślę, że ten skur@#$el specjalnie prowokuje takie sytuacje i jest w zmowie z dziennikarzami, bo niby skąd by tak szybko wiedzieli o tej całej akcji i poparzeniu?
Ja pi@#$%lę co się odj@#$ło. Wchodzę do baru, zamawiam schabowego, oczywiście muszę czekać aż się dosmaży więc babka dała mi sam kompot. Idę z tym kompotem, patrzę jakaś laska 9/10 siedzi widzę, że chyba nie jest sama, bo stoi talerz z barszczem czerwonym naprzeciwko niej, ale mówię ch#j raz się żyje - pośmieszkuję sobie. Laska też pije kompot więc podchodzę do niej i mówię hehe "kocham cię rybko, pij ze mno kompot xD" a ta tylko wzięła zamach i jeb@#a wylała na mnie cały talerz tego barszczu. Cały ujeb#$y na czerwono z poparzoną r... rozwiń
Avatar
ehhh / 14 lutego 2018 o 14:38
0
undefined napisał:
A jak sie ma to nagrywanie i publikowanie nr rejestracyjnych oraz wizerunkow osob do ochrony danych osobowych. Wg mnie to jest nie do konca legal. Drogi Pani inwigilatorze pomysl o zapespieczeniu swojego tylka jak kiedys trawisz na jakiwgos cwaniaka prawnika itp
 A Ty bardzo poważnie pomyśl o nauce języka polskiego...
Avatar
zet / 14 lutego 2018 o 12:40
0
kik napisał:
undefined napisał:
normalne przegięcie z\ tą ochroną danych . czym się różni widok jadącego samochodu w realu od widoku na ekranie monitora ?
Tym że jest to oobraz utrwalony na nośniku a na to trzeba mieć zgodę nagrywanego bo jak jest kumaty to zarzuci "naruszenie dóbr osobistych i wizerunku". Wiem że to głupie, bo przecież miejski monitoring nagrywa wszystkich i wszystko, ale takie mamy cudowne konstrukce prawne w naszym pięknym kraju.
 A cóż ty tam widzisz, co by bylo naruszeniem dóbr osobistych. Nie widać twarzy, numerów samochodów. Paru ludzików latających obok palącego się samochodu i jeden, albo dwóch odżałowało swojej gaśnicy!!!
 A cóż ty tam widzisz, co by bylo naruszeniem dóbr osobistych. Nie widać twarzy, numerów samochodów. Paru ludzików latających obok palącego się samochodu i jeden, albo dwóch odżałowało swojej gaśnicy!!! rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 08:38
0
Chałupe trza se ubezpieczyć. Jak nie wykupili ubezpieczenia to sami sobie winni.
Avatar
Henio / 16 lutego 2018 o 08:31
0
Jakimś tam ratunkiem może być postawienie takiej żółtej, pstrykającej skrzyneczki.
Avatar
prawnikgoogle / 16 lutego 2018 o 07:52
0
***euroius.pl/aktualnosci-prawne/czy-rejestrowanie-przestrzeni-publicznej-przy-pomocy-kamery-zainstalowanej-na-prywatnym-domu-jej-wlasciciela-jest-legalne/ ***s://forumprawne.org/prawo-autorskie/744887-nagrywanie-w-przestrzeni-publicznej-publikacja-youtube.html
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 16:37
0
Ja pi@#$%lę co się odj@#$ło. Wchodzę do baru, zamawiam schabowego, oczywiście muszę czekać aż się dosmaży więc babka dała mi sam kompot. Idę z tym kompotem, patrzę jakaś laska 9/10 siedzi widzę, że chyba nie jest sama, bo stoi talerz z barszczem czerwonym naprzeciwko niej, ale mówię ch#j raz się żyje - pośmieszkuję sobie. Laska też pije kompot więc podchodzę do niej i mówię hehe "kocham cię rybko, pij ze mno kompot xD" a ta tylko wzięła zamach i jeb@#a wylała na mnie cały talerz tego barszczu. Cały ujeb#$y na czerwono z poparzoną ręką drę się na nią, że jest jakaś popi#$%!lona, że chciałem tylko zagadać i że będzie bulić odszkodowanie. Odwracam głowę, a tu z kibla wybiega jej fagas, gościu dwa razy większy ode mnie i nawet nic nie powiedział tylko wyj!@ał mi od razu lepę i mówi że ch#j go to obchodzi, ale mam mu odkupić zupę bo on jest głodny po treningu i nie ma już kasy. Ja mu mówię, że to jego popi@#$%!ona dziewczyna mnie nim oblała, dodatkowo zniszczyła mi ciuchy i mnie poparzyła więc niech ma do niej pretensje. On wziął tylko kolejny zamach i drze mordę "odkupuj mi ch$ju zupę bo cię cwelu zaj#$ie, a z zawodu jestem bokserem". Dopiero wtedy skumałem że to słynny bokser, były mistrz świata wagi ciężkiej Albert Sosnowski więc podniosłem się i od razu zjeb@#em stamtąd po drodze wytrącając jakiemuś dziadkowi talerz z naleśnikami xD Patrzę a on mnie goni, udało mi uciec do auta, odpalam silnik i ruszam i pierwsze co słyszę to komunikat, że "kolejna osoba poparzona barszczem Sosnowskiego - szczegóły za chwilę w rmf radio muzyka fakty rmf fm". Więc myślę, że ten skur@#$el specjalnie prowokuje takie sytuacje i jest w zmowie z dziennikarzami, bo niby skąd by tak szybko wiedzieli o tej całej akcji i poparzeniu?
Ja pi@#$%lę co się odj@#$ło. Wchodzę do baru, zamawiam schabowego, oczywiście muszę czekać aż się dosmaży więc babka dała mi sam kompot. Idę z tym kompotem, patrzę jakaś laska 9/10 siedzi widzę, że chyba nie jest sama, bo stoi talerz z barszczem czerwonym naprzeciwko niej, ale mówię ch#j raz się żyje - pośmieszkuję sobie. Laska też pije kompot więc podchodzę do niej i mówię hehe "kocham cię rybko, pij ze mno kompot xD" a ta tylko wzięła zamach i jeb@#a wylała na mnie cały talerz tego barszczu. Cały ujeb#$y na czerwono z poparzoną r... rozwiń
Avatar
ehhh / 14 lutego 2018 o 14:38
0
undefined napisał:
A jak sie ma to nagrywanie i publikowanie nr rejestracyjnych oraz wizerunkow osob do ochrony danych osobowych. Wg mnie to jest nie do konca legal. Drogi Pani inwigilatorze pomysl o zapespieczeniu swojego tylka jak kiedys trawisz na jakiwgos cwaniaka prawnika itp
 A Ty bardzo poważnie pomyśl o nauce języka polskiego...
Avatar
zet / 14 lutego 2018 o 12:40
0
kik napisał:
undefined napisał:
normalne przegięcie z\ tą ochroną danych . czym się różni widok jadącego samochodu w realu od widoku na ekranie monitora ?
Tym że jest to oobraz utrwalony na nośniku a na to trzeba mieć zgodę nagrywanego bo jak jest kumaty to zarzuci "naruszenie dóbr osobistych i wizerunku". Wiem że to głupie, bo przecież miejski monitoring nagrywa wszystkich i wszystko, ale takie mamy cudowne konstrukce prawne w naszym pięknym kraju.
 A cóż ty tam widzisz, co by bylo naruszeniem dóbr osobistych. Nie widać twarzy, numerów samochodów. Paru ludzików latających obok palącego się samochodu i jeden, albo dwóch odżałowało swojej gaśnicy!!!
 A cóż ty tam widzisz, co by bylo naruszeniem dóbr osobistych. Nie widać twarzy, numerów samochodów. Paru ludzików latających obok palącego się samochodu i jeden, albo dwóch odżałowało swojej gaśnicy!!! rozwiń
Avatar
mel / 14 lutego 2018 o 11:26
0
kirk napisał:
Te posesje to mogą być żyły złota! Wystarczy zarejestrować firmę budowlaną, zbudować dobrej jakości ogrodzenie a po wypadku z polisy sprawcy domagać się naprawienia szkody. Ubezpieczyciel będzie się migał - to norma - ale my nie przystajemy na jego wycenę tylko wynajmijemy własną firmę która nam płot odbuduje bezgotówkowo, po czym wystawi odpowiednio wysoką fakturę firmie ubezpieczeniowej. Chcąc zwiększyć zyski właściciel posesji może np. w okresie letnim posypywać asfalt piaskiem a w zimowym polewać wodą aby pojazdy miały lepszy poślizg i interes będzie się kręcił cały rok! Wystarczy chcieć, i można niezły biznes z tego zrobić.
 a córka właściciela posesji powinna robić striptiz to by jeszcze dochody zwiększyło.  -panie, coś pan zakrętu nie widział?! -nie. widziałem cycki.
 a córka właściciela posesji powinna robić striptiz to by jeszcze dochody zwiększyło.  -panie, coś pan zakrętu nie widział?! -nie. widziałem cycki. rozwiń
Avatar
kik / 14 lutego 2018 o 11:23
0
undefined napisał:
normalne przegięcie z\ tą ochroną danych . czym się różni widok jadącego samochodu w realu od widoku na ekranie monitora ?
 Tym że jest to oobraz utrwalony na nośniku a na to trzeba mieć zgodę nagrywanego bo jak jest kumaty to zarzuci "naruszenie dóbr osobistych i wizerunku". Wiem że to głupie, bo przecież miejski monitoring nagrywa wszystkich i wszystko, ale takie mamy cudowne konstrukce prawne w naszym pięknym kraju. 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 10:29
0
normalne przegięcie z\ tą ochroną danych . czym się różni widok jadącego samochodu w realu od widoku na ekranie monitora ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 10:16
+1
jakby tam mieszkała wadza, byłoby inaczej
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 121 10

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 31 13

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 18 12

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 16 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 6

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!