Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2012 r.
18:20
Edytuj ten wpis

Kibole z lubelskiego nie obejrzą spokojnie meczu z Czechami

0 11 A A

Szalikowcy mają kłopoty, bo w czasie meczu Polska–Rosja nie stawili się w komendzie policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilkunastu kibiców Avii Świdnik i lubelskiego Motoru, zamiast spokojnie obejrzeć dzisiejsze spotkanie z Czechami, musi zameldować się w komendzie policji. To kara za to, że przed ponad rokiem narozrabiali przed meczem na dworcu kolejowym.

Na początku kwietnia ub. roku na dworzec PKP w Świdniku wjechał pociąg, którym jechali kibice Motoru Lublin do Chełma na mecz Avii i Chełmianki. Była tam grupa około 60 sympatyków drużyny ze Świdnika, która dotarła na dworzec pod eskortą policji. Doszło do burdy.

Prokuratura oskarżyła 15 mężczyzn – szalikowców Avii i Motoru – o czynną napaść na policjantów: rzucanie w nich butelkami i kamieniami. Niemal wszyscy zostali już skazani na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu i trzyletnie zakazy stadionowe.

W ich przypadku zakaz stadionowy obejmuje nie tylko mecze Avii, Chełmianki i Motoru, ale również polskiej reprezentacji. Terminarz gier polskiej reprezentacji podczas EURO 2012 powinni znać na pamięć.

Łamią zakaz, jeśli w dniu meczu nie zameldują się w komisariacie. Okazuje się, że skazani lekceważą wyrok sądu. I wpadają w coraz większy konflikt z prawem.

– Oskarżyliśmy już siedem osób o złamanie zakazu stadionowego, dwie zostały już skazane – mówi Sylwester Woźniak, prokurator rejonowy w Świdniku. – Dwie kolejne sprawy są "na biegu”.

Przepisy nie precyzują, jak długo kibol ma przebywać w komendzie – powinien siedzieć do ostatniego gwizdka sędziego, czy może wrócić do domu i obejrzeć końcówkę meczu.

– Z orzeczenia sądu wynika, że mają się zgłosić w komisariacie przed meczem lub w czasie jego trwania – tłumaczy Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Jednak przetrzymywanie ich dłużej byłoby bezpodstawnym pozbawieniem wolności.

Z obowiązku zgłoszenia się na policję w czasie wtorkowego meczu Polska–Rosja nie wywiązało się dwóch kolejnych sympatyków Avii.

– Jeśli nie usprawiedliwią nieobecności, usłyszą kolejne zarzuty – ostrzega Wójtowicz.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Waldek / 22 czerwca 2012 o 08:49
0
Żądamy wysokich kar dla bandziorów, teraz nie mogę pójść z dziećmi na mecz przez tą hołotę. Policja powinna naparzać pałami a sądy powinni karać wysokimi karami pieniężnymi, ale nie po 500 zł tak jak kierowcę który przekroczył prędkość tylko po 5 tyś.
Avatar
Waldek / 22 czerwca 2012 o 08:17
0
Żądamy wysokich kar dla bandziorów, teraz nie mogę pójść z dziećmi na mecz przez tą hołotę. Policja powinna naparzać pałami a sądy powinni karać wysokimi karami pieniężnymi, ale nie po 500 zł tak jak kierowcę który przekroczył prędkość tylko po 5 tyś.
Avatar
DEDE REPORTER / 19 czerwca 2012 o 09:07
0
trzymajcie sie chlopaki z Avii i Motoru.
a pismak zapomnial napisac ilu z tych "kiboli" dostalo wyroki i zakazy za niewinnosc, bo taki byl kaprys MO ?
Avatar
OLE KIBOLE ! / 18 czerwca 2012 o 22:15
0
Jebać gazety! i takich ludzi co drążą temat ! Kazdy wie jak było!! i ch*** koniec !! a kolega niech sam sie moze powiesi.. AVE kumatym!
Avatar
avia1952 / 17 czerwca 2012 o 18:54
0
kazdy wie jak bylo na dworcu w swidniku i ze to policja sprowokowala!!!
Avatar
avia1952 / 17 czerwca 2012 o 18:54
0
kazdy wie jak bylo na dworcu w swidniku i ze to policja sprowokowala!!!
Avatar
Koko / 17 czerwca 2012 o 10:24
0
jcy kibole - to jest banda frajerów co dopinguje drużyny z piątej ligi niewidomych ))) hehehe
Avatar
polak / 16 czerwca 2012 o 20:05
0
Jesteście żałośni... Przepisy sa jasne jak slonce i trzeba ich przestrzegac. Ale zawsze sie znajda tacy idioci jak Ci kibole, ktorzy je lamia, a potem wypisuja "jebac policje, chwdp, acab, itp. " . I co wam to da? Co przez to chcecie osiagnac ? Glupota jest pojsc do pierdla za klub. Gdzie potem znajdziesz prace po wyroku ? Zastanowcie sie troche na swoim przyszlym zyciem, albo zrobcie przysluge sobie i spoleczenstwu i sie idzcie powiesic.
Avatar
familia / 16 czerwca 2012 o 18:05
0
jebać system, nwo i psy
Avatar
Ole To My KIBOLE / 16 czerwca 2012 o 17:23
0
Ale je***e pismaki ! Co wy wgl robicie ?! opisujecie wydarzenia z zeszłego roku wystarczy przeczytać wasze artykuły i już widać, że w każdym innym są różne liczby osób uczestniczących na PKP WSCHÓD. Zastanówcie się co piszecie, albo chociaż zanim napiszecie jakąś gównianą historie która sie nie pokrywa z poprzednimi artykułami przeczytajcie je wcześniej. Pozdro dla kumatych.
Avatar
Waldek / 22 czerwca 2012 o 08:49
0
Żądamy wysokich kar dla bandziorów, teraz nie mogę pójść z dziećmi na mecz przez tą hołotę. Policja powinna naparzać pałami a sądy powinni karać wysokimi karami pieniężnymi, ale nie po 500 zł tak jak kierowcę który przekroczył prędkość tylko po 5 tyś.
Avatar
Waldek / 22 czerwca 2012 o 08:17
0
Żądamy wysokich kar dla bandziorów, teraz nie mogę pójść z dziećmi na mecz przez tą hołotę. Policja powinna naparzać pałami a sądy powinni karać wysokimi karami pieniężnymi, ale nie po 500 zł tak jak kierowcę który przekroczył prędkość tylko po 5 tyś.
Avatar
DEDE REPORTER / 19 czerwca 2012 o 09:07
0
trzymajcie sie chlopaki z Avii i Motoru.
a pismak zapomnial napisac ilu z tych "kiboli" dostalo wyroki i zakazy za niewinnosc, bo taki byl kaprys MO ?
Avatar
OLE KIBOLE ! / 18 czerwca 2012 o 22:15
0
Jebać gazety! i takich ludzi co drążą temat ! Kazdy wie jak było!! i ch*** koniec !! a kolega niech sam sie moze powiesi.. AVE kumatym!
Avatar
avia1952 / 17 czerwca 2012 o 18:54
0
kazdy wie jak bylo na dworcu w swidniku i ze to policja sprowokowala!!!
Avatar
avia1952 / 17 czerwca 2012 o 18:54
0
kazdy wie jak bylo na dworcu w swidniku i ze to policja sprowokowala!!!
Avatar
Koko / 17 czerwca 2012 o 10:24
0
jcy kibole - to jest banda frajerów co dopinguje drużyny z piątej ligi niewidomych ))) hehehe
Avatar
polak / 16 czerwca 2012 o 20:05
0
Jesteście żałośni... Przepisy sa jasne jak slonce i trzeba ich przestrzegac. Ale zawsze sie znajda tacy idioci jak Ci kibole, ktorzy je lamia, a potem wypisuja "jebac policje, chwdp, acab, itp. " . I co wam to da? Co przez to chcecie osiagnac ? Glupota jest pojsc do pierdla za klub. Gdzie potem znajdziesz prace po wyroku ? Zastanowcie sie troche na swoim przyszlym zyciem, albo zrobcie przysluge sobie i spoleczenstwu i sie idzcie powiesic.
Avatar
familia / 16 czerwca 2012 o 18:05
0
jebać system, nwo i psy
Avatar
Ole To My KIBOLE / 16 czerwca 2012 o 17:23
0
Ale je***e pismaki ! Co wy wgl robicie ?! opisujecie wydarzenia z zeszłego roku wystarczy przeczytać wasze artykuły i już widać, że w każdym innym są różne liczby osób uczestniczących na PKP WSCHÓD. Zastanówcie się co piszecie, albo chociaż zanim napiszecie jakąś gównianą historie która sie nie pokrywa z poprzednimi artykułami przeczytajcie je wcześniej. Pozdro dla kumatych.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 1 3

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 51 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!