Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2017 r.
10:03

Kiełbasa z haczykami w wąwozie na LSM. Kto chce zabić psy mieszkańców? [zdjęcia]

0 28 A A

Na wybieg dla psów w wąwozie między Czubami a LSM w Lublinie ktoś podrzucił kiełbasę. Wcześniej wbił w nią wędkarskie haczyki. To nie pierwszy raz, kiedy w tym miejscu ktoś dybie na życie zwierząt

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mamy szczęście, że nasz owczarek nosi kaganiec, bo być może już byśmy go opłakiwali – przyznaje Grażyna Gałczyńska, która zadzwoniła wczoraj do naszej redakcji. – Gdy rano mąż puścił go na wybieg, jego uwagę zwróciło nietypowe zachowaniem psa, który kopał i próbował coś złapać pyskiem. Okazało się, że był to pachnący kawałek kiełbasy, w który ktoś powkładał wędkarskie haczyki.
Nasi Czytelnicy nie mają wątpliwości, że to działanie celowe.

– Ten problem powtarza się u nas regularnie – przyznaje pani Grażyna. – Dlatego nigdy nie wychodzimy z psem bez kagańca. Sprawę zgłosiliśmy na policję. Mamy nadzieję, że tym razem uda się zatrzymać sprawcę. Wiele wskazuje na to, że z psami walczy ta sama osoba zacietrzewiona w swoim zachowaniu.
Problem rzeczywiście powraca.

W październiku ubiegłego roku opisywaliśmy podobną sprawę. Ktoś podrzucał psom kawałki kiełbasy z gwoździami. „Psiarze” skrzyknęli się wtedy i przy wejściu na wybieg powiesili ostrzeżenie, że psom grozi niebezpieczeństwo. Kilka dni wcześniej do podobnych zdarzeń doszło na Czubach. Na ul. Fantastycznej ktoś podrzucał zwierzętom kanapki z drutami. Kanapki miały być zrobione ze spleśniałego chleba, kotleta i zagiętego na końcu drutu.

Potem przy ul. Kossaka ktoś podrzucał do przydomowych ogrodów trutki w karmie. Zginęło wtedy kilka psów. W okolicach ul. Jana Sawy właściciele w ostatniej chwili wyciągnęli z pyska psa kawałek kiełbasy nafaszerowany gwoździami i zszywką.

– W tym przypadku sprawca nie został zatrzymany – informuje asp. Anna Kamola z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Znalezienie takiej osoby jest zawsze bardzo trudne. Dlatego apelujemy o jak najszybsze zgłaszanie wszystkich podobnych przypadków. Im szybsza reakcja, tym większe prawdopodobieństwo zabezpieczenia dowodów i śladów zapachowych. Liczymy też na świadków, którzy widzieli osobę lub osoby podrzucających trutkę lub spreparowane kiełbasy.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 2 lat więzienia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Psiarz / 30 listopada 2017 o 12:45
+1
Do wszystkich hejetrów i antypsiarzy. Wybieg jest miejscem przeznaczonym dla psów, jest ogrodzony i nikt nie musi tam wchodzić jeśli nie chce. Posiada swój regulmin, do którego my "psiarze" musimy się stosować. Co komu przeszkadza takie miejsce gdzie pies może biegać bez smyczy i bawić się z innymi.
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:16
+1
ludzie, co wy piszecie, zabijanie psy jest ok, bo robią kupę? idąc tym samym tropem może podrzucajmy haczyki do jedzenia ludziom co śmiecia papierkami, gumami, bluetkami. w walizie jest kupę dzieciaków, ludzi robiących grilla, pijących piwa i nie sprzątających po sobie – na każdym kroku bumelka po piwie, plastikowe kubeczki i butelki po tanim winie może im tez każmy jeść haczyki, bo śmiecą w wąwozie?
Avatar
tępić kundle / 11 czerwca 2018 o 20:59
0
Uważaj, żeby ciebie i twojego kundla ktoś nie nakarmił taką kiełbaską
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 16:36
0
Super pomysł to samo muszę zrobic na swoim osiedlu i pozbede sie tego chodzacego gówna
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 09:57
0
Sama mam w domu 2 dobrze wychowane pieski i nie popieram takiej barbarzyńskiej metody ale to dobry moment aby zastanowić się nad kuriozalną sytuacją jaka dzieje się z tym wybiegiem. Wynajmowaliśmy w jego okolicy mieszkanie w zeszłym roku i mieszkańcy skarżą się na permanentne szczekanie - usytuowanie niczym amfiteatr potęguje dźwięk a dookoła mieszka kilka tysięcy ludzi! Znajomy chirurg, wraca z dyżuru i nie odeśpi ani rano ani po południu, małe dzieci itd. Trzeba by przyjrzeć się przekrętowi jaki towarzyszył budowie wybiegu - farsa i ściema jeżeli chodzi o wywiad społeczny. Winni są urzędnicy, którzy pozwoli na ten obiekt w centrum blokowiska. Ja rozumiem, że osoby samotne traktują swoje pupilki bezkrytycznie jako protezy emocjonalnego kontaktu ale dookoła mieszka kilka tyś ludzi. Trzeba rozwiązać problem w jakiś cywilizowany sposób, bo barbarzyńców jak widać nie brakuje. Magda w.
Sama mam w domu 2 dobrze wychowane pieski i nie popieram takiej barbarzyńskiej metody ale to dobry moment aby zastanowić się nad kuriozalną sytuacją jaka dzieje się z tym wybiegiem. Wynajmowaliśmy w jego okolicy mieszkanie w zeszłym roku i mieszkańcy skarżą się na permanentne szczekanie - usytuowanie niczym amfiteatr potęguje dźwięk a dookoła mieszka kilka tysięcy ludzi! Znajomy chirurg, wraca z dyżuru i nie odeśpi ani rano ani po południu, małe dzieci itd. Trzeba by przyjrzeć się przekrętowi jaki towarzyszył budowie wybiegu - farsa i śc... rozwiń
Avatar
Zlaaa / 1 grudnia 2017 o 07:55
0
To moim zdanie palacych trzeba odizolowac i gdzies wyslac bo.mi przeszkadza smrod dymu papieresowego jam wychodze na spacer i ludzie chodza pala... i tak jak na bronowicach to wiekszoac ludzi starszych nie sprzata po swoich pasach bo sa zacofani moze im jakies lekcie zorganizowac... 
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 23:24
0
pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!Hycel
Avatar
Student z Lublina / 30 listopada 2017 o 21:50
0
ludzie, co wy piszecie, zabijanie psy jest ok, bo robią kupę? idąc tym samym tropem może podrzucajmy haczyki do jedzenia ludziom co śmiecia papierkami, gumami, bluetkami. w walizie jest kupę dzieciaków, ludzi robiących grilla, pijących piwa i nie sprzątających po sobie – na każdym kroku bumelka po piwie, plastikowe kubeczki i butelki po tanim winie może im tez każmy jeść haczyki, bo śmiecą w wąwozie?
Generalnie tak, jak ktoś po sobie zostawia śmieci to jest taką samą mendą do odstrzału jak niesprzątający psiarze a w sumie to nawet gorszą bo kupa po pewnym czasie sama się rozłoży.
Generalnie tak, jak ktoś po sobie zostawia śmieci to jest taką samą mendą do odstrzału jak niesprzątający psiarze a w sumie to nawet gorszą bo kupa po pewnym czasie sama się rozłoży. rozwiń
Avatar
ula / 30 listopada 2017 o 21:14
0
undefined napisał:
Podejrzewam,  że sprawca/ sprawcami są charakterystyczni, starsi ludzie którym większość rzeczy przeszkadza. Miejcie ich na oku może kogoś zapięcie na gorącym uczynku jak podrzuca swoje niespodzianki.
 a ja mam prośbę do starszych ludzi, jak spacerujecie róbcie zdjęcia tym idiotom co nie sprzątają po swoich pupilkach i jak pupilki obszczywają drzewka, krzewy (u mnie pod blokiem tuja uschła od psich sików) i wysyłajcie te zdjęcia na policję aby takich idiotów tj. właścicieli pupilków policja karała porządnymi mandatami
 a ja mam prośbę do starszych ludzi, jak spacerujecie róbcie zdjęcia tym idiotom co nie sprzątają po swoich pupilkach i jak pupilki obszczywają drzewka, krzewy (u mnie pod blokiem tuja uschła od psich sików) i wysyłajcie te zdjęcia na policję aby takich idiotów tj. właścicieli pupilków policja karała porządnymi mandatami rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 19:56
0
złapać s***ela i nafaszerowac go ta kiełbasą.
Avatar
tępić kundle / 11 czerwca 2018 o 20:59
0
Uważaj, żeby ciebie i twojego kundla ktoś nie nakarmił taką kiełbaską
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 16:36
0
Super pomysł to samo muszę zrobic na swoim osiedlu i pozbede sie tego chodzacego gówna
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 09:57
0
Sama mam w domu 2 dobrze wychowane pieski i nie popieram takiej barbarzyńskiej metody ale to dobry moment aby zastanowić się nad kuriozalną sytuacją jaka dzieje się z tym wybiegiem. Wynajmowaliśmy w jego okolicy mieszkanie w zeszłym roku i mieszkańcy skarżą się na permanentne szczekanie - usytuowanie niczym amfiteatr potęguje dźwięk a dookoła mieszka kilka tysięcy ludzi! Znajomy chirurg, wraca z dyżuru i nie odeśpi ani rano ani po południu, małe dzieci itd. Trzeba by przyjrzeć się przekrętowi jaki towarzyszył budowie wybiegu - farsa i ściema jeżeli chodzi o wywiad społeczny. Winni są urzędnicy, którzy pozwoli na ten obiekt w centrum blokowiska. Ja rozumiem, że osoby samotne traktują swoje pupilki bezkrytycznie jako protezy emocjonalnego kontaktu ale dookoła mieszka kilka tyś ludzi. Trzeba rozwiązać problem w jakiś cywilizowany sposób, bo barbarzyńców jak widać nie brakuje. Magda w.
Sama mam w domu 2 dobrze wychowane pieski i nie popieram takiej barbarzyńskiej metody ale to dobry moment aby zastanowić się nad kuriozalną sytuacją jaka dzieje się z tym wybiegiem. Wynajmowaliśmy w jego okolicy mieszkanie w zeszłym roku i mieszkańcy skarżą się na permanentne szczekanie - usytuowanie niczym amfiteatr potęguje dźwięk a dookoła mieszka kilka tysięcy ludzi! Znajomy chirurg, wraca z dyżuru i nie odeśpi ani rano ani po południu, małe dzieci itd. Trzeba by przyjrzeć się przekrętowi jaki towarzyszył budowie wybiegu - farsa i śc... rozwiń
Avatar
Zlaaa / 1 grudnia 2017 o 07:55
0
To moim zdanie palacych trzeba odizolowac i gdzies wyslac bo.mi przeszkadza smrod dymu papieresowego jam wychodze na spacer i ludzie chodza pala... i tak jak na bronowicach to wiekszoac ludzi starszych nie sprzata po swoich pasach bo sa zacofani moze im jakies lekcie zorganizowac... 
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 23:24
0
pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!Hycel
Avatar
Student z Lublina / 30 listopada 2017 o 21:50
0
ludzie, co wy piszecie, zabijanie psy jest ok, bo robią kupę? idąc tym samym tropem może podrzucajmy haczyki do jedzenia ludziom co śmiecia papierkami, gumami, bluetkami. w walizie jest kupę dzieciaków, ludzi robiących grilla, pijących piwa i nie sprzątających po sobie – na każdym kroku bumelka po piwie, plastikowe kubeczki i butelki po tanim winie może im tez każmy jeść haczyki, bo śmiecą w wąwozie?
Generalnie tak, jak ktoś po sobie zostawia śmieci to jest taką samą mendą do odstrzału jak niesprzątający psiarze a w sumie to nawet gorszą bo kupa po pewnym czasie sama się rozłoży.
Generalnie tak, jak ktoś po sobie zostawia śmieci to jest taką samą mendą do odstrzału jak niesprzątający psiarze a w sumie to nawet gorszą bo kupa po pewnym czasie sama się rozłoży. rozwiń
Avatar
ula / 30 listopada 2017 o 21:14
0
undefined napisał:
Podejrzewam,  że sprawca/ sprawcami są charakterystyczni, starsi ludzie którym większość rzeczy przeszkadza. Miejcie ich na oku może kogoś zapięcie na gorącym uczynku jak podrzuca swoje niespodzianki.
 a ja mam prośbę do starszych ludzi, jak spacerujecie róbcie zdjęcia tym idiotom co nie sprzątają po swoich pupilkach i jak pupilki obszczywają drzewka, krzewy (u mnie pod blokiem tuja uschła od psich sików) i wysyłajcie te zdjęcia na policję aby takich idiotów tj. właścicieli pupilków policja karała porządnymi mandatami
 a ja mam prośbę do starszych ludzi, jak spacerujecie róbcie zdjęcia tym idiotom co nie sprzątają po swoich pupilkach i jak pupilki obszczywają drzewka, krzewy (u mnie pod blokiem tuja uschła od psich sików) i wysyłajcie te zdjęcia na policję aby takich idiotów tj. właścicieli pupilków policja karała porządnymi mandatami rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 19:56
0
złapać s***ela i nafaszerowac go ta kiełbasą.
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 17:39
0
Podejrzewam, że sprawca/ sprawcami są charakterystyczni, starsi ludzie którym większość rzeczy przeszkadza. Miejcie ich na oku może kogoś zapięcie na gorącym uczynku jak podrzuca swoje niespodzianki.
Avatar
łapać takich / 30 listopada 2017 o 17:24
-1
Pis napisał:
pisowce do dziela napisał:
undefined napisał:
 wystarczyłoby zainstalować kamery i ktoś popełniłby błąd  i byłby sprawca
no własnie, wystarczą kamery i karanie właścicieli psów po 500 zł za nie sprzątnięte gówna po swoim pupilu, byłyby też pieniadze na 500+ , ktore do tej pory są wypłacane z pieniędzy ludzi pracy nie pobierających 500+ w tym bemerytów po po ok. 40 latach pracy.
jaki ty masz z***y łeb. :d
 co, nie sprzata się, o proszę, mamy potencjalnego dawcę na 500+
 co, nie sprzata się, o proszę, mamy potencjalnego dawcę na 500+ rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 96 21

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 83 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 113 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 34 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!