Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2008 r.
17:38
Edytuj ten wpis

Kieliszek wódki kosztuje złotówkę

0 20 A A

1 złoty za kieliszek wódki w plastikowym kieliszku, 2,50 lub 3 złote za piwo. - takie ceny za alkohol oferuje "Arena” - lokal, który działa w obiekcie po dawnej stołówce Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nieoficjalnie mówi się, że włodarzom UMCS nie podoba się obecny styl klubu.

O sprawie napisał dziś "Kurier Lubelski”.

W 2007 r. władze uniwersytetu zdecydowały o zamknięciu stołówki, bo przynosiła uczelni straty. Budynek przejął Lech Cwalina - jeden z współwłaścicieli Hadesu. Podpisał z uczelnią umowę najmu na 5 lat.

W długich przygotowaniach nowy właściciel uruchomił tam lokal studencki pod nazwą Poziom. Wystrojem i aranżacją zajął się Wiesław Jędruszak, artysta malarz.

W nowym klubie studenci mieli zjeść i dobrze się zabawić. - Ceny na pewno nie będą wygórowane - zapewniał na naszych łamach Cwalina. - Planujemy organizować dużo koncertów i imprez studenckich.

Klub przetrwał rok. Teraz restaurator zdecydował bowiem o odstąpieniu lokalu przy ul. Langiewicza 16 nowemu najemcy. Ten dwa tygodnie temu uruchomił tu Arenę.

Lokal cieszy się dużą popularnością wśród studentów, nawet w środku tygodnia. Bardzo często wszystkie miejsca siedzące są zajęte, a klienci okupują obudowę grzejnika przy wyjściu. W "Arenie" nie wolno palić, a ci, którzy złamią zakaz są wypraszani przez ochroniarza.

Wódka za złotówkę podawana jest w plastikowych kieliszkach. Za 18 zł można dostać całą butelkę.

W ofercie, prócz taniego alkoholu są też kanapki. Za 2 zł można dostać trzy kanapki ze smalcem lub trzy z pasztetem. Te z serem są droższe - trzy sztuki za 3 zł.

"Areną" już interesują się władze UMCS. Nieoficjalnie mówi się, że włodarzom uniwersytetu nie podoba się obecny styl klubu.

- To wstyd, żeby w stołówce największej uczelni w mieście było coś takiego - komentuje jeden z członków ekipy rektorskiej. Oficjalnie nie chce się wypowiadać dopóki uczelnia nie podejmie oficjalnych kroków w stosunku do najemcy.

A te mogą się skończyć nawet zerwaniem umowy. Jak ustaliliśmy, umowa podpisana w ubiegłym roku przez Lecha Cwalinę zabrania mu "podnajmowania” lokalu innym najemcom.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawellll / 12 września 2009 o 11:31
0
arena jest spoko;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2009 o 13:11
0
jak coś to mozemy dołączyć jeszcze do tego niezłą imprezę www.djladykate.xt.pl/ [/url]
Avatar
Gość123456 / 14 stycznia 2009 o 15:29
0
prosze pojsc i sie dowiedziec a nie rzucac na publicznym forum pytanie o podanie danych osobowych..
Avatar
scorpia24 / 12 stycznia 2009 o 23:12
0
Po pierwsze Poziom nie był w cale lepszy, a że jakiś 'dziennikarzyna" Kurieru Lubelskiego z góry miał podyktowane co ma napisac nie znaczy ze napisał prawde....bo jak by nie było spił się przed świetami jak świnia, ochroniarz musiał o 4 nad ranem odprowadzić go do taksówki. Wiec w ramach wdzięczności, że nie zamarzł pod drzwiami,mógł by nie wypisywać steku bzdur!
Avatar
Michaaloo / 12 stycznia 2009 o 16:00
0
Czy ktoś wie, jak nazywa się właściciel tej Areny???

To bardzo ważne....
Avatar
studencina / 10 stycznia 2009 o 15:05
0
1. Po pierwsze, sale do tanca i sztuk walki sa w glebi, wiec nikt kto nie chodzi na zajecia nie ma prawa tam wstepu. Argument typu 'tanczyc z zulami' to piekny przyklad na ludzka zazdrosc, glupote i niewiedze
2. W calej sprawie chodzi o to ze nowy lokal tak wspaniale prosperuje, sklep monopolowy na przeciwko stracil klientow, jak i bary gdzie nie bylem, ale piwo na pewno jest drozsze.
3. W Arenie mozna cos zjesc, tylko ze wszystko zalezy od pory, bo wiadomo ze liczba potraw jest ograniczona a przy duzej ilosci studentow praktycznie o kazdej porze, wszystko schodzi natychmiastowo - prymitywni ludzie, nie robicie wiec z porzadnego lokalu gdzie obowiazuje wysoka kultura (dzieki kulturalnym ochroniarzom wewnwtrznym oraz zewnetrznym) i selekcja jakiejs mordowni gdzie mozna tylko schlac sie jak swinia.
4. Lepiej siedziec kulturalnie w cieple, niz stac na dworze i pic wodke, smiecic, halasowac prawda?
5. UMCS chce zerwac umowe (a to sie raczej nie stanie, bo niedlugo w Arenie beda startowac roznych sztuk walki) poniewaz nie moze zniesc faktu, ze ktos z niczego (w domysle burdel zwany Poziomem) zrobił raj dla studenta (jak by nie patrzac, glownego mieszkanca Lublina, oczywiscie po za ciemnotą)

Sam tam chodze, bawie sie, pije i ciesze sie z zycia, innym tez polecam!
1. Po pierwsze, sale do tanca i sztuk walki sa w glebi, wiec nikt kto nie chodzi na zajecia nie ma prawa tam wstepu. Argument typu 'tanczyc z zulami' to piekny przyklad na ludzka zazdrosc, glupote i niewiedze
2. W calej sprawie chodzi o to ze nowy lokal tak wspaniale prosperuje, sklep monopolowy na przeciwko stracil klientow, jak i bary gdzie nie bylem, ale piwo na pewno jest drozsze.
3. W Arenie mozna cos zjesc, tylko ze wszystko zalezy od pory, bo wiadomo ze liczba potraw jest ograniczona a przy duzej ilosci studentow p... rozwiń
Avatar
kursant / 25 grudnia 2008 o 09:22
0
I wyobraźcie sobie chodzić na naukę tańca pomiędzy nachlanym żulem a wyprowadzającym kogoś ochroniarzem. Sami oceńcie. Dla mnie to awaria.
Avatar
x / 22 grudnia 2008 o 00:33
0
Lokal wsam raz dla wszystkich studenciaków spod lubelskich wiosek ;d za tą kase wole napić sie wódeczki na dworze ;d
Avatar
fidel / 20 grudnia 2008 o 17:19
0
Byłem, widziałem, piłem.

Plastikowe kieliszki się skończyły, ale wódkę wypić można. Jeśli masz własny kieliszek to nawet w luksasach - przy stoliku. Były szklane - całe tysiąc, ale rozkradli i zostały dwa - wyjaśniał Pan Barman. (Bidula swoją drogą, bo tylko jeden na całkiem spory klub i przebiega w ciągu 8 godzin pracy pewnie niejeden maraton). Kieliszki zostały dwa, więc ciepłą wódkę pije się przy barze. W okresie przedświątecznym można pod śledzika, bo prócz opisanych kanapek wprowadzono do sprzedaży w cenie 3 złotych 3 kawałki filetu śledziowego z pokrojoną w drobną kostkę cebulką i kawałeczkiem jabłka. Do tego kromka chleba.

Piwo po 2,5 z BUTELKI! Perła. Po 3 Heineken i bodaj Żywiec.

Klimat remizowo festynowy, ale niczego więcej spodziewać się nie można było. Lepiej jest niźli w czasach Poziomu - więcej studentów, mniej dresiarni, w którą Lublin obrodzony. Co ciekawe i frasujące nawet dziewcza całkiem niezgorszej urody się wewnątrz trafiały. Wg szybkich obliczeń 7 ich było na chłopa 50. Lepiej niż na Polibudzie w każdym razie.

W zimie pewnie jeszcze tam zaglądnę - owszem. Jednak kiedy tylko zrobi się ciplej gro studentów przedłoży pobliski park i piwo po 2,3 z marketu znajduącego się w tym samym budynku.
Byłem, widziałem, piłem.

Plastikowe kieliszki się skończyły, ale wódkę wypić można. Jeśli masz własny kieliszek to nawet w luksasach - przy stoliku. Były szklane - całe tysiąc, ale rozkradli i zostały dwa - wyjaśniał Pan Barman. (Bidula swoją drogą, bo tylko jeden na całkiem spory klub i przebiega w ciągu 8 godzin pracy pewnie niejeden maraton). Kieliszki zostały dwa, więc ciepłą wódkę pije się przy barze. W okresie przedświątecznym można pod śledzika, bo prócz opisanych kanapek wprowadzono do sprzedaży w cenie 3 złotych 3 kawał... rozwiń
Avatar
Wafel / 20 grudnia 2008 o 13:50
0
ja tam nic przeciwko nie mam takim lokalom w sumie to powinno być ich więcej ale jak znam polską rzeczywistość to na coś takiego znajdzie się jeden mądry co to powie że lokal spowodował obniżenie poziomu intelektualnego studentów i zwiększył spożycie alkoholu zwłaszcza w przerwach między zajęciami a to doprowadzi do rychłego zamknięcia lokalu więc wniosek jest jeden... spieszmy się pić w arenie bo niedługo ją zamkną :/
Avatar
pawellll / 12 września 2009 o 11:31
0
arena jest spoko;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2009 o 13:11
0
jak coś to mozemy dołączyć jeszcze do tego niezłą imprezę www.djladykate.xt.pl/ [/url]
Avatar
Gość123456 / 14 stycznia 2009 o 15:29
0
prosze pojsc i sie dowiedziec a nie rzucac na publicznym forum pytanie o podanie danych osobowych..
Avatar
scorpia24 / 12 stycznia 2009 o 23:12
0
Po pierwsze Poziom nie był w cale lepszy, a że jakiś 'dziennikarzyna" Kurieru Lubelskiego z góry miał podyktowane co ma napisac nie znaczy ze napisał prawde....bo jak by nie było spił się przed świetami jak świnia, ochroniarz musiał o 4 nad ranem odprowadzić go do taksówki. Wiec w ramach wdzięczności, że nie zamarzł pod drzwiami,mógł by nie wypisywać steku bzdur!
Avatar
Michaaloo / 12 stycznia 2009 o 16:00
0
Czy ktoś wie, jak nazywa się właściciel tej Areny???

To bardzo ważne....
Avatar
studencina / 10 stycznia 2009 o 15:05
0
1. Po pierwsze, sale do tanca i sztuk walki sa w glebi, wiec nikt kto nie chodzi na zajecia nie ma prawa tam wstepu. Argument typu 'tanczyc z zulami' to piekny przyklad na ludzka zazdrosc, glupote i niewiedze
2. W calej sprawie chodzi o to ze nowy lokal tak wspaniale prosperuje, sklep monopolowy na przeciwko stracil klientow, jak i bary gdzie nie bylem, ale piwo na pewno jest drozsze.
3. W Arenie mozna cos zjesc, tylko ze wszystko zalezy od pory, bo wiadomo ze liczba potraw jest ograniczona a przy duzej ilosci studentow praktycznie o kazdej porze, wszystko schodzi natychmiastowo - prymitywni ludzie, nie robicie wiec z porzadnego lokalu gdzie obowiazuje wysoka kultura (dzieki kulturalnym ochroniarzom wewnwtrznym oraz zewnetrznym) i selekcja jakiejs mordowni gdzie mozna tylko schlac sie jak swinia.
4. Lepiej siedziec kulturalnie w cieple, niz stac na dworze i pic wodke, smiecic, halasowac prawda?
5. UMCS chce zerwac umowe (a to sie raczej nie stanie, bo niedlugo w Arenie beda startowac roznych sztuk walki) poniewaz nie moze zniesc faktu, ze ktos z niczego (w domysle burdel zwany Poziomem) zrobił raj dla studenta (jak by nie patrzac, glownego mieszkanca Lublina, oczywiscie po za ciemnotą)

Sam tam chodze, bawie sie, pije i ciesze sie z zycia, innym tez polecam!
1. Po pierwsze, sale do tanca i sztuk walki sa w glebi, wiec nikt kto nie chodzi na zajecia nie ma prawa tam wstepu. Argument typu 'tanczyc z zulami' to piekny przyklad na ludzka zazdrosc, glupote i niewiedze
2. W calej sprawie chodzi o to ze nowy lokal tak wspaniale prosperuje, sklep monopolowy na przeciwko stracil klientow, jak i bary gdzie nie bylem, ale piwo na pewno jest drozsze.
3. W Arenie mozna cos zjesc, tylko ze wszystko zalezy od pory, bo wiadomo ze liczba potraw jest ograniczona a przy duzej ilosci studentow p... rozwiń
Avatar
kursant / 25 grudnia 2008 o 09:22
0
I wyobraźcie sobie chodzić na naukę tańca pomiędzy nachlanym żulem a wyprowadzającym kogoś ochroniarzem. Sami oceńcie. Dla mnie to awaria.
Avatar
x / 22 grudnia 2008 o 00:33
0
Lokal wsam raz dla wszystkich studenciaków spod lubelskich wiosek ;d za tą kase wole napić sie wódeczki na dworze ;d
Avatar
fidel / 20 grudnia 2008 o 17:19
0
Byłem, widziałem, piłem.

Plastikowe kieliszki się skończyły, ale wódkę wypić można. Jeśli masz własny kieliszek to nawet w luksasach - przy stoliku. Były szklane - całe tysiąc, ale rozkradli i zostały dwa - wyjaśniał Pan Barman. (Bidula swoją drogą, bo tylko jeden na całkiem spory klub i przebiega w ciągu 8 godzin pracy pewnie niejeden maraton). Kieliszki zostały dwa, więc ciepłą wódkę pije się przy barze. W okresie przedświątecznym można pod śledzika, bo prócz opisanych kanapek wprowadzono do sprzedaży w cenie 3 złotych 3 kawałki filetu śledziowego z pokrojoną w drobną kostkę cebulką i kawałeczkiem jabłka. Do tego kromka chleba.

Piwo po 2,5 z BUTELKI! Perła. Po 3 Heineken i bodaj Żywiec.

Klimat remizowo festynowy, ale niczego więcej spodziewać się nie można było. Lepiej jest niźli w czasach Poziomu - więcej studentów, mniej dresiarni, w którą Lublin obrodzony. Co ciekawe i frasujące nawet dziewcza całkiem niezgorszej urody się wewnątrz trafiały. Wg szybkich obliczeń 7 ich było na chłopa 50. Lepiej niż na Polibudzie w każdym razie.

W zimie pewnie jeszcze tam zaglądnę - owszem. Jednak kiedy tylko zrobi się ciplej gro studentów przedłoży pobliski park i piwo po 2,3 z marketu znajduącego się w tym samym budynku.
Byłem, widziałem, piłem.

Plastikowe kieliszki się skończyły, ale wódkę wypić można. Jeśli masz własny kieliszek to nawet w luksasach - przy stoliku. Były szklane - całe tysiąc, ale rozkradli i zostały dwa - wyjaśniał Pan Barman. (Bidula swoją drogą, bo tylko jeden na całkiem spory klub i przebiega w ciągu 8 godzin pracy pewnie niejeden maraton). Kieliszki zostały dwa, więc ciepłą wódkę pije się przy barze. W okresie przedświątecznym można pod śledzika, bo prócz opisanych kanapek wprowadzono do sprzedaży w cenie 3 złotych 3 kawał... rozwiń
Avatar
Wafel / 20 grudnia 2008 o 13:50
0
ja tam nic przeciwko nie mam takim lokalom w sumie to powinno być ich więcej ale jak znam polską rzeczywistość to na coś takiego znajdzie się jeden mądry co to powie że lokal spowodował obniżenie poziomu intelektualnego studentów i zwiększył spożycie alkoholu zwłaszcza w przerwach między zajęciami a to doprowadzi do rychłego zamknięcia lokalu więc wniosek jest jeden... spieszmy się pić w arenie bo niedługo ją zamkną :/
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów 0 0

Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów na wójta w powiecie janowskim

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina 0 10

O swoich pomysłach na „politykę migracyjną Lublina” opowiadał dziś kandydujący na prezydenta miasta poseł Jakub Kulesza startujący w wyborach z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu 0 3

22-latka trafiła do szpitala po tym jak kierowca wózka widłowego przejechał jej po stopie.

Obieraczki kapuściane w Skansenie
30 września 2018, 14:00

Obieraczki kapuściane w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz obieraczek kapuścianych, który odbędzie się 30 września o godz. 14.

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek 14 6

Wyborców nie można częstować alkoholem. Kaszanką tak, o ile jest faktura. Takie wskazówki otrzymują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Tymczasem jeden z nich zaprasza na „promocję” na stacji paliw swojej żony, na której pojawi się m.in. „domowy trunek”

Czas na przełamanie Wisły Puławy

Czas na przełamanie Wisły Puławy 5 0

Dzisiaj zagra też Wisła Puławy. Drużyna Jacka Magnuszewskiego w ramach pierwszej rundy centralnych rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z GKS Drwinia (godz. 16)

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer
26 września 2018, 13:00

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer 0 0

Człowiek stojący na gzymsie, taśma opasująca budynek Ratusza i pobliskiego kościoła, płomienie buchające z okien kamienicy. Okazja, by dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi w środę i sobotę.

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość!

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość! 0

Wielu ludzi, otwierając swoją pierwszą firmę, nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu finansami oraz w prowadzeniu księgowości. A to przecież fundamenty, na których powinna opierać się cała działalność. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, aby początek Twojej własnej działalności gospodarczej nie był taki straszny, jak go malują. A pomoże nam w tym narzędzie Taxomatic.

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym?

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym? 0

Sezon zimowy za pasem, a Ty nie masz jeszcze sprzętu na stok? Zastanawiasz się na pewno, co kupić, aby być dobrze przygotowanym na śnieżną zabawę. Przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym.

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 1 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna
galeria

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 14 31

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 11

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!