Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2012 r.
16:59
Edytuj ten wpis

Kierunek kariery: Praca w policji

0 10 A A
Większe zainteresowanie pracą w policji może wynikać m.in. z ciężkiej sytuacji na rynku pracy i trud
Większe zainteresowanie pracą w policji może wynikać m.in. z ciężkiej sytuacji na rynku pracy i trud

To już ostatni moment, by po 15 latach skorzystać z emerytalnych przywilejów dla mundurowych. Nawet 50 osób dziennie przychodzi do kadr lubelskiej policji, bo swoją przyszłość widzi w mundurze. Zwłaszcza, że ta przyszłość to zaledwie 15 lat, bo po tylu policjant może przejść na emeryturę. Pod warunkiem, że dostanie posadę w tym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Praca w policji gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo finansowe. Mam wykształcenie w zupełnie innym kierunku, jestem absolwentem prawa na KUL, ale przez 3 lata nie mogłem znaleźć pracy – opowiada Konrad z Białej Podlaskiej, który złożył wniosek jeszcze w ubiegłym roku. – Dlatego zdecydowałem się na pracę policjanta.

W ubiegłym roku do Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wpłynęło 3300 wniosków o przyjęcie do służby. Na jedno miejsce przypadało 13 kandydatów.
– W tym roku spodziewamy się jeszcze więcej. Bywa, że mamy prawdziwe oblężenie. Są dni, kiedy przychodzi do nas nawet 50 osób. Chętni zaczęli pojawiać się tuż po nowym roku, wcześniej tak nie było – zauważa podinsp. Mirosław Jaworski z Wydziału Kadr i Szkolenia. – W styczniu przewinęło się już 250 osób. Jak na połowę miesiąca to bardzo dużo.

Wśród kandydatów jest coraz więcej osób z wyższym wykształceniem – ok. 70 proc. wszystkich chętnych. Przybywa też kobiet, chociaż nadal większość, ok. 2/3 wszystkich kandydatów, to mężczyźni.

– Większe zainteresowanie pracą w policji może wynikać m.in. z ciężkiej sytuacji na rynku pracy i trudności ze znalezieniem stabilnej posady. A praca policjanta gwarantuje stałą pensję, a także możliwość rozwoju zawodowego i awansu – komentuje mł. insp. Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP w Lublinie. – Zarobki może nie są oszałamiające, bo zaraz po przyjęciu do policji dostaje się ok. 1200–1300 zł na rękę. Po ukończeniu półrocznego kursu ta kwota rośnie do ok. 2 tys. zł. Ale ścieżka kariery jest przecież otwarta.

Zmiany w emeryturach

Większe zainteresowanie pracą policjanta wynika przede wszystkim z planowanych przez rząd zmian w emeryturach mundurowych. Od przyszłego roku świadczenie ma przysługiwać dopiero po 25 latach, a nie jak było do tej pory – po 15. Ma się także pojawić dodatkowy wymóg – ukończone 55 lat. Ten rok jest więc ostatnią szansą na to, żeby skorzystać z przywilejów.
– Nowy system nie jest w żadnym sensie motywacyjny. Chętnych zacznie ubywać. Stąd teraz - prawdziwa lawina kandydatów w całym kraju – podkreśla podinsp. Andrzej Szary, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów. – Ale osoby przychodzące do służby w tym roku i tak nie zapełnią wakatów, bo więcej funkcjonariuszy odchodzi z policji niż przychodzi. W zeszłym roku ubyło ok. 6 tys. osób. W tym roku pewnie będzie podobnie – dodaje.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
renia / 19 stycznia 2012 o 09:37
0
Ciekawe dlaczego wszystkich innych obowiązują zmiany od zaraz/np. praca do 67 roku życia/a jeśli chodzi o policję to nowo przyjętych.Czy to się kiedyś zmieni?
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 o 08:05
0
Cały pruszków stoi teraz w kolejce do przyjęcia do policji.Teraz dopiero będzie się działo..ha.ha.ha.
Avatar
dog eat dog / 19 stycznia 2012 o 07:45
0
Idźcie, idźcie, 15 lat szwindli oraz lewych zwolnień i jakoś się doczołgacie do emeryturki.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10985434,Klamstwo_w_komendzie__Policjantka_rozjechala_kobiete.html
http://www.fakt.pl/Policjantka-zniszczyla-mi-samochod-i-nie-poniesie-kary,artykuly,141620,1.html
Avatar
V rok prawa / 19 stycznia 2012 o 04:03
0
[quote name='xxx' timestamp='1326931536' post='585351']
gosc po prawie przez 3 lata pracy nie mogl znalezc? to albo fikcyjna postac wymyslona przez autora albo jakis nieudacznik zyciowy sie wypowiadal, szukam pracy od poczatku roku bo konczy mi sie umowa w obecnej, mam za soba 4 rozmowy, a kolejne przede mna... na stanowiska zwiazane z moim zawodem (IT). Pozdrawiam wszystkich ktorzy bojac sie zaryzykowac normalnej pracy skladaja jak tchorze papiery do policji!
[/quote]

Podejrzewam, że to nie fikcyjna postać. Prawnik bez aplikacji to jak żołnierz bez karabinu, skończenie samego prawa tak naprawdę daje całe "g". Wielu z moich znajomych, którzy pokończyli prawo i nie zdawali na żadną aplikację miało potężne problemy ze znalezieniem pracy gdziekolwiek. A spora część "szczęśliwców", która znalazła pracę - pracuje za najniższą krajową. W tym zawodzie niestety trzeba przysiąść fałdy na tyłku i się naprawdę sporo nauczyć, latać po sądach, kancelariach, uczyć się i obserwować pracę innych. Na dzień dzisiejszy po 5-letnich studiach trochę bałbym się reprezentować kogoś przed Sądem (i powie Ci to każdy młody absolwent prawa), bo mimo wszystko - wszystkich rozumów nie pozjadałem. Praca, praca i jeszcze raz praca - nad sobą samym jest potrzebna.
[quote name='xxx' timestamp='1326931536' post='585351']
gosc po prawie przez 3 lata pracy nie mogl znalezc? to albo fikcyjna postac wymyslona przez autora albo jakis nieudacznik zyciowy sie wypowiadal, szukam pracy od poczatku roku bo konczy mi sie umowa w obecnej, mam za soba 4 rozmowy, a kolejne przede mna... na stanowiska zwiazane z moim zawodem (IT). Pozdrawiam wszystkich ktorzy bojac sie zaryzykowac normalnej pracy skladaja jak tchorze papiery do policji!
[/quote]

Podejrzewam, że to n... rozwiń
Avatar
xxx / 19 stycznia 2012 o 01:05
0
gosc po prawie przez 3 lata pracy nie mogl znalezc? to albo fikcyjna postac wymyslona przez autora albo jakis nieudacznik zyciowy sie wypowiadal, szukam pracy od poczatku roku bo konczy mi sie umowa w obecnej, mam za soba 4 rozmowy, a kolejne przede mna... na stanowiska zwiazane z moim zawodem (IT). Pozdrawiam wszystkich ktorzy bojac sie zaryzykowac normalnej pracy skladaja jak tchorze papiery do policji!
Avatar
stan / 18 stycznia 2012 o 22:38
0
Jak miło czytać takie optymistyczne teksty, wielkie brawa i gratulacje!!!nie masz gdzie pracować idź do Policji tam cie czeka usłana różami ścieżka kariery, otwarta, pełna możliwości gwarantująca rozwój i zarobki...jeden warunek właściwe nazwisko!!!! w przeciwnym razie będziesz przez najbliższe 10 lat szarakiem na 3 grupie z pensją 2200 brutto!!!Powodzenia!!!
Avatar
aaa / 18 stycznia 2012 o 21:55
0
"Wybij sobie z głowy szukać na komendzie pracy. C@@j idzie na łatwiznę bo zarobić nie potrafi"
Avatar
kirk / 18 stycznia 2012 o 21:54
0
KATARZYNO PRUS, AUTORKO TEKSTU, ponawiam prośbe abyś zgłębiła temat bardziej szczegółowo i zapytała ilu z nowo przyjętych funkcjonariuszy (listopad i grudzień 2011) juz zrezygnowało! zobaczyli te "przywileje" z bliska i już ich nie chcą?
Avatar
Chętny / 18 stycznia 2012 o 21:29
0
50 osób?? będzie ciężko się dostać kurde.
czy osoby które składały w styczniu papiery otrzymały już telefonik w sprawie TSF??
Avatar
jasio / 18 stycznia 2012 o 21:21
0
no a w

straży pożarnej to jeszcze klawiej mają ale tam tam tylko wujki się dostają
Avatar
renia / 19 stycznia 2012 o 09:37
0
Ciekawe dlaczego wszystkich innych obowiązują zmiany od zaraz/np. praca do 67 roku życia/a jeśli chodzi o policję to nowo przyjętych.Czy to się kiedyś zmieni?
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 o 08:05
0
Cały pruszków stoi teraz w kolejce do przyjęcia do policji.Teraz dopiero będzie się działo..ha.ha.ha.
Avatar
dog eat dog / 19 stycznia 2012 o 07:45
0
Idźcie, idźcie, 15 lat szwindli oraz lewych zwolnień i jakoś się doczołgacie do emeryturki.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10985434,Klamstwo_w_komendzie__Policjantka_rozjechala_kobiete.html
http://www.fakt.pl/Policjantka-zniszczyla-mi-samochod-i-nie-poniesie-kary,artykuly,141620,1.html
Avatar
V rok prawa / 19 stycznia 2012 o 04:03
0
[quote name='xxx' timestamp='1326931536' post='585351']
gosc po prawie przez 3 lata pracy nie mogl znalezc? to albo fikcyjna postac wymyslona przez autora albo jakis nieudacznik zyciowy sie wypowiadal, szukam pracy od poczatku roku bo konczy mi sie umowa w obecnej, mam za soba 4 rozmowy, a kolejne przede mna... na stanowiska zwiazane z moim zawodem (IT). Pozdrawiam wszystkich ktorzy bojac sie zaryzykowac normalnej pracy skladaja jak tchorze papiery do policji!
[/quote]

Podejrzewam, że to nie fikcyjna postać. Prawnik bez aplikacji to jak żołnierz bez karabinu, skończenie samego prawa tak naprawdę daje całe "g". Wielu z moich znajomych, którzy pokończyli prawo i nie zdawali na żadną aplikację miało potężne problemy ze znalezieniem pracy gdziekolwiek. A spora część "szczęśliwców", która znalazła pracę - pracuje za najniższą krajową. W tym zawodzie niestety trzeba przysiąść fałdy na tyłku i się naprawdę sporo nauczyć, latać po sądach, kancelariach, uczyć się i obserwować pracę innych. Na dzień dzisiejszy po 5-letnich studiach trochę bałbym się reprezentować kogoś przed Sądem (i powie Ci to każdy młody absolwent prawa), bo mimo wszystko - wszystkich rozumów nie pozjadałem. Praca, praca i jeszcze raz praca - nad sobą samym jest potrzebna.
[quote name='xxx' timestamp='1326931536' post='585351']
gosc po prawie przez 3 lata pracy nie mogl znalezc? to albo fikcyjna postac wymyslona przez autora albo jakis nieudacznik zyciowy sie wypowiadal, szukam pracy od poczatku roku bo konczy mi sie umowa w obecnej, mam za soba 4 rozmowy, a kolejne przede mna... na stanowiska zwiazane z moim zawodem (IT). Pozdrawiam wszystkich ktorzy bojac sie zaryzykowac normalnej pracy skladaja jak tchorze papiery do policji!
[/quote]

Podejrzewam, że to n... rozwiń
Avatar
xxx / 19 stycznia 2012 o 01:05
0
gosc po prawie przez 3 lata pracy nie mogl znalezc? to albo fikcyjna postac wymyslona przez autora albo jakis nieudacznik zyciowy sie wypowiadal, szukam pracy od poczatku roku bo konczy mi sie umowa w obecnej, mam za soba 4 rozmowy, a kolejne przede mna... na stanowiska zwiazane z moim zawodem (IT). Pozdrawiam wszystkich ktorzy bojac sie zaryzykowac normalnej pracy skladaja jak tchorze papiery do policji!
Avatar
stan / 18 stycznia 2012 o 22:38
0
Jak miło czytać takie optymistyczne teksty, wielkie brawa i gratulacje!!!nie masz gdzie pracować idź do Policji tam cie czeka usłana różami ścieżka kariery, otwarta, pełna możliwości gwarantująca rozwój i zarobki...jeden warunek właściwe nazwisko!!!! w przeciwnym razie będziesz przez najbliższe 10 lat szarakiem na 3 grupie z pensją 2200 brutto!!!Powodzenia!!!
Avatar
aaa / 18 stycznia 2012 o 21:55
0
"Wybij sobie z głowy szukać na komendzie pracy. C@@j idzie na łatwiznę bo zarobić nie potrafi"
Avatar
kirk / 18 stycznia 2012 o 21:54
0
KATARZYNO PRUS, AUTORKO TEKSTU, ponawiam prośbe abyś zgłębiła temat bardziej szczegółowo i zapytała ilu z nowo przyjętych funkcjonariuszy (listopad i grudzień 2011) juz zrezygnowało! zobaczyli te "przywileje" z bliska i już ich nie chcą?
Avatar
Chętny / 18 stycznia 2012 o 21:29
0
50 osób?? będzie ciężko się dostać kurde.
czy osoby które składały w styczniu papiery otrzymały już telefonik w sprawie TSF??
Avatar
jasio / 18 stycznia 2012 o 21:21
0
no a w

straży pożarnej to jeszcze klawiej mają ale tam tam tylko wujki się dostają
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 11

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 71 13

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 24 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 59 91

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!