Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 kwietnia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Kładka potrzebna od zaraz. Gdzie piesi czekają na przejścia?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
48 8 A A

W ciągu kilku dni ogłoszony ma być przetarg na budowę kładki na Czubach. Dzięki niej nie trzeba będzie ślizgać się po błocie, żeby przejść przez wąwóz. Na taki luksus czeka jeszcze kilka innych miejsc, gdzie rozwiązanie "błotnych problemów” zapowiadano już dawno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz między sąsiadującymi ze sobą osiedlami Łęgi i Świt nie ma żadnego cywilizowanego przejścia. Trzeba schodzić po zboczu do wąwozu i później wspinać się pod górę. Pół biedy, jeśli jest sucho, ale po deszczu droga jest bardzo ciężka. A dla matki z wózkiem jest wręcz nie do pokonania, niezależnie od tego, jaka jest pogoda. Żeby przejść chodnikiem z jednego osiedla na drugie trzeba pokonać sporo ponad kilometr.

Kładka łącząca ul. Kaczeńcową z Rzeszowską wielokrotnie skróci ten dystans. Żelbetowa konstrukcja będzie mieć 4,5 metra szerokości, znajdzie się na niej chodnik i oddzielona od niego ścieżka rowerowa.

- Przetarg na jej budowę chcemy ogłosić jeszcze przed świętami - mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Konstrukcja nie będzie jednak gotowa jeszcze w tym roku, być może uda się nią przejść dopiero przed następnymi wakacjami. Dlaczego? - Z uwagi na skomplikowany proces technologiczny - stwierdza Dziuba.

Wszystko z powodu tego, że grunt pod fundamenty kładki trzeba będzie wzmacniać betonowymi palami. - Przepisy wymagają, że trzeba odczekać miesiąc, by pale nabrały wytrzymałości, dopiero potem można robić próbne obciążenia. Nawet najlepsza firma nie byłaby w stanie skończyć kładki w tym roku - tłumaczy dyrektor.
Na budowę takiego przejścia mieszkańcy obu osiedli czekali od dawna i dawno już taką inwestycję im obiecano. Długo czekają też ci, którzy muszą brnąć przez błoto, idąc ostatnim odcinkiem wąwozu między Czubami i LSM, a konkretnie między os. Ruta i os. Sienkiewicza.

- Przymierzamy się do realizacji takiej inwestycji - potwierdza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta, ale jak dotąd na przymiarkach się kończy, choć gotowa jest już dokumentacja obejmująca chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. - Trudno powiedzieć, kiedy nastąpi budowa, bo nie mamy w budżecie takiej pozycji - mówi Bobowska. - Być może w drugiej połowie roku pojawi się możliwość wprowadzenia odpowiedniej zmiany do budżetu.

Na razie w budżecie miasta nie ma też wyczekiwanej przez mieszkańców kładki, która miałaby umożliwić przejście przez wąwóz obok Globusa - od ul. Brzeskiej do Kazimierza Wielkiego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lex / 2 kwietnia 2015 o 13:12
0

Przecież Czuby miały szansę mieć kasę ,wygrały duże projekty budżetu obywatelskiego,ale przeznaczyły kasę na bzdety,które miasto zrealizuje,a na prawdziwe potrzeby - to wnioskodawcy nawet nie pomyśleli

Ta kładka będzie budowana właśnie z budzetu obywatelskiego

Avatar
wiwaldi 57 / 2 kwietnia 2015 o 10:02
0

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach. I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch. Wydacie ogrom pieniędzy bez potrzeby. Koszt kładki będzie większy, niż uporządkowanie terenu, łącznie z nasadzeniami i oświetleniem oraz pozostałą infrastrukturą. Radni powinni myśleć po gospodarsku, ponieważ sama kładka nie rozwiąże problemu uporządkowania terenu. Można całkowicie wyeliminować z planów, chory projekt kładki, którą dziennie przechodzi kilka osób. Najlepiej by było, gdyby Radni wyszli z Ratusza na naocznię i zobaczyli w czym jest problem. A nie ulegali sugestii kilku krzykaczy o chorych ambicjach.

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach. I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch... rozwiń

Avatar
wiwaldi 57 / 2 kwietnia 2015 o 09:50
0

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach.I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch.Wydacie ogrom pieniędzy bez potrzeby. Koszt kładki będzie większy, niż uporządkowanie terenu, łącznie z nasadzeniami i oświetleniem oraz pozostałą infrastrukturą. Radni powinni myśleć po gospodarsku, ponieważ sama kładka nie rozwiąże problemu uporządkowania terenu. Można całkowicie wyeliminować z planów, chory projekt kładki, którą dziennie przechodzi kilka osób. Najlepiej by było, gdyby Radni wyszli z Ratusza na naocznię i zobaczyli w czym jest problem. A nie ulegali sugestii kilku krzykaczy o chorych ambicjach.

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach.I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch.Wydacie ogrom pieniędzy bez potrzeby. Koszt kładki będzie większy, niż uporządkowanie terenu, łącznie z nasadzeniami i oświetleniem oraz pozostałą infrastrukturą... rozwiń

Avatar
jo / 2 kwietnia 2015 o 09:41
0

to może p. redaktor przyjedzie na Kośminek i zobaczy przejścia do szkoły przy ul. Mickiewicza,może tak pięknie napisze interwencję ,apel do władz miasta. Tam nie chodzi o żelbetonowe konstrukcje tylko o utwardzenie przejść z Kośminka na Dziesiątą,konkretnie koło ujęcia MPWiK oraz między działkami na wysokości ul.Rejtana

Avatar
jo / 2 kwietnia 2015 o 09:34
0

Przecież Czuby miały szansę mieć kasę ,wygrały duże projekty budżetu obywatelskiego,ale przeznaczyły kasę na bzdety,które miasto zrealizuje,a na prawdziwe potrzeby - to wnioskodawcy nawet nie pomyśleli

Avatar
wróżbita z radomia / 2 kwietnia 2015 o 08:27
0

A nie wystarczy zwykły chodnik ?

Avatar
fan / 2 kwietnia 2015 o 07:38
0

teksty Pana Smagi są wyczuwalne po dwóch zdaniach hehe "Pół biedy..." a może 3/4 biedy?

Avatar
555 / 2 kwietnia 2015 o 07:30
0

Wydaje mi się, że ktoś "odbija piłeczkę"...??? Kładka to nie budowa "inżynieryjna" jaką jest np. most !!! Pale , badania terenu, gruntu itd...itd...tzn. koszty, koszty, koszty !!! A  przecież można zrobic dwa przyczółki w skarpach gdzie grunt jest stabilny i podwiesić kładke na zakotwiczonych w nich linach ????

PS. Napewno bedzie taniej niż kombinatorstwo Ratusza....
 

Avatar
lex / 2 kwietnia 2015 o 13:12
0

Przecież Czuby miały szansę mieć kasę ,wygrały duże projekty budżetu obywatelskiego,ale przeznaczyły kasę na bzdety,które miasto zrealizuje,a na prawdziwe potrzeby - to wnioskodawcy nawet nie pomyśleli

Ta kładka będzie budowana właśnie z budzetu obywatelskiego

Avatar
wiwaldi 57 / 2 kwietnia 2015 o 10:02
0

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach. I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch. Wydacie ogrom pieniędzy bez potrzeby. Koszt kładki będzie większy, niż uporządkowanie terenu, łącznie z nasadzeniami i oświetleniem oraz pozostałą infrastrukturą. Radni powinni myśleć po gospodarsku, ponieważ sama kładka nie rozwiąże problemu uporządkowania terenu. Można całkowicie wyeliminować z planów, chory projekt kładki, którą dziennie przechodzi kilka osób. Najlepiej by było, gdyby Radni wyszli z Ratusza na naocznię i zobaczyli w czym jest problem. A nie ulegali sugestii kilku krzykaczy o chorych ambicjach.

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach. I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch... rozwiń

Avatar
wiwaldi 57 / 2 kwietnia 2015 o 09:50
0

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach.I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch.Wydacie ogrom pieniędzy bez potrzeby. Koszt kładki będzie większy, niż uporządkowanie terenu, łącznie z nasadzeniami i oświetleniem oraz pozostałą infrastrukturą. Radni powinni myśleć po gospodarsku, ponieważ sama kładka nie rozwiąże problemu uporządkowania terenu. Można całkowicie wyeliminować z planów, chory projekt kładki, którą dziennie przechodzi kilka osób. Najlepiej by było, gdyby Radni wyszli z Ratusza na naocznię i zobaczyli w czym jest problem. A nie ulegali sugestii kilku krzykaczy o chorych ambicjach.

Nie potrzeba kładki pomiędzy osiedlami. Wystarczy uporządkowac teren wąwozu, tak jak to zrobiono na innych osiedlach SM Czuby od Górek poprzez Widok, Porębę i Łęgi. Tylko jedna odnoga wąwozu od wiaduktu na Jana Pawła do Poznańskiej jest nieuporządkowana, tak jak na pozostałych osiedlach.I to jest właśnie połączenie wielu osiedli a nie tylko dwóch.Wydacie ogrom pieniędzy bez potrzeby. Koszt kładki będzie większy, niż uporządkowanie terenu, łącznie z nasadzeniami i oświetleniem oraz pozostałą infrastrukturą... rozwiń

Avatar
jo / 2 kwietnia 2015 o 09:41
0

to może p. redaktor przyjedzie na Kośminek i zobaczy przejścia do szkoły przy ul. Mickiewicza,może tak pięknie napisze interwencję ,apel do władz miasta. Tam nie chodzi o żelbetonowe konstrukcje tylko o utwardzenie przejść z Kośminka na Dziesiątą,konkretnie koło ujęcia MPWiK oraz między działkami na wysokości ul.Rejtana

Avatar
jo / 2 kwietnia 2015 o 09:34
0

Przecież Czuby miały szansę mieć kasę ,wygrały duże projekty budżetu obywatelskiego,ale przeznaczyły kasę na bzdety,które miasto zrealizuje,a na prawdziwe potrzeby - to wnioskodawcy nawet nie pomyśleli

Avatar
wróżbita z radomia / 2 kwietnia 2015 o 08:27
0

A nie wystarczy zwykły chodnik ?

Avatar
fan / 2 kwietnia 2015 o 07:38
0

teksty Pana Smagi są wyczuwalne po dwóch zdaniach hehe "Pół biedy..." a może 3/4 biedy?

Avatar
555 / 2 kwietnia 2015 o 07:30
0

Wydaje mi się, że ktoś "odbija piłeczkę"...??? Kładka to nie budowa "inżynieryjna" jaką jest np. most !!! Pale , badania terenu, gruntu itd...itd...tzn. koszty, koszty, koszty !!! A  przecież można zrobic dwa przyczółki w skarpach gdzie grunt jest stabilny i podwiesić kładke na zakotwiczonych w nich linach ????

PS. Napewno bedzie taniej niż kombinatorstwo Ratusza....
 

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 1 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 15 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!