Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 sierpnia 2014 r.
15:30
Edytuj ten wpis

Kolejne trolejbusy wyjechały na ulice Lublina. Mają akumulatory i klimatyzację

1 24 A A

Na ulice Lublina wyjechały kolejne cztery trolejbusy marki Ursus. W tym roku firma dostraczy ich jeszcze osiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kolejne partie wyjadą w miasto jeszcze w sierpniu i we wrześniu. Ostatnie trafią do nas w przyszłym roku.

Trolejbusy mają akumulatory, co umożliwia im pokonywanie 5 km odcinków tras niewyposażonych w trakcję trolejbusową. To pojazdy niskopodłogowe, o długości 12-metrów, wyposażone w klimatyzacjęoraz monitoring. Posiadają także automaty do sprzedaży biletów, a na siedzeniach umieszczona jest tapicerka z logo miasta.

Przypomnijmy, że łącznie do Lublina trafi 70 nowych trolejbusów. Konsorcjum polsko-ukraińskie dostarczy łącznie 38 trolejbusów. Miasto zakupiło również 32 trolejbusy marki Solaris, w tym 12 przegubowych pojazdów. 31 nowych trolejbusów z układem jazdy autonomicznej, w tym 6 przegubowych, już kursuje po ulicach Lublina.

Zakup taboru jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rumek / 14 sierpnia 2014 r. o 22:10
+1

Elektrownia do wyprodukowania prądu dla calej floty trolejbusów,lodowek,telewizorów i waszych komputerów wydala tyle spalin co jeden autobus z Euro 6.Więc niech nikt nawet nie próbuje pisać że one też trują. 

Avatar
piotreks / 19 sierpnia 2014 r. o 12:48
0

" a na siedzeniach jest umieszczona tapicerka z logo miasta" - znaczy się, że Lublin ma się w dupie, tak?

Avatar
alesciema / 16 sierpnia 2014 r. o 17:26
0

Trolejbusy na świecie i w tzw. bogatej Europie Zachodniej przezają obecnie renesans.(USA, Szwajcaria, Espania, Niemcy). Nowoczesny i ekologiczny środek transportu. Sorry, ale dla mnie osoby które piszą że trolejbusy to przeżytek to kołtuny.


nieprawda. To tramwaje przezywają na swiecie renesans. Patrz Wielka Brytania : patrz aglomeracja Manchesteru, Nottingham, spójrz na Francje - miasta 100-200 tys maja nowoczesne tramwaje, równiez Hiszpania Nawet We Włoszech sie odhodzi od tralejbusów i zastepuje sie innymi srodkami transportu z małymi wyjatkami typu Bolonia gdzie powstałą nowa linia tolejbusowa.. Szwajcaria jest  jedyn przypadkiem bogatego kraju gdzie sa trojebusowe linie któe sie rozwijaja. w UK jest propozycje wprowadzenia trolejbusów w Leeds i spotkała sie z prostestami mieszkancó, wiekszosc nie che trojebusów. W Niemczech jest rensans trolejbusów? haha gdzie? w któym miescie:)?kroluje s-bahn koleje miejska i tramwaje własnie:) ja nigdzie zadnego renesansu poza Suisse nie wiedze. Lubie trolejbusy ale powiedzmy szczerze raczej odchodzi sie od trloejbusó na swiecie, nowe miasta pakuja sie w lekka kolej albo nowoczesnej tramwaje


nieprawda. To tramwaje przezywają na swiecie renesans. Patrz Wielka Brytania : patrz aglomeracja Manchesteru, Nottingham, spójrz na Francje - miasta 100-200 tys maja nowoczesne tramwaje, równiez Hiszpania Nawet We Włoszech sie odhodzi od tralejbusów i zastepuje sie innymi srodkami transportu z małymi wyjatkami typu Bolonia gdzie powstałą nowa linia tolejbusowa.. Szwajcaria jest  jedyn przypadkiem bogatego kraju gdzie sa trojebusowe linie któe sie rozwijaja. w UK jest propozycje wprowadzenia trolejbusów w Leeds i sp... rozwiń

Avatar
Antyżuk / 15 sierpnia 2014 r. o 09:59
0

Otóż nieprawda - trolejbusy są bardziej opłacalne niż autobusy a na dodatek przy ich produkcji (trolejbusy Ursus) firma Ursus i firma Bogdan z Lucka uzyskały 67 mln zl dofinansowania z EU dzieki czemu zatrudnionych już jest juz w Lublinie w firmie URSUS dodatkowo ok 100 pracownikow. Tak więc internauci z PiS nie czepiajcie się Prezydenta Żuka - on wie co robić by Lublin się rozwijał


Chłopie, nie wiem co pijesz, ale 100 pracowników ?? Bajki opowiadasz. Chyba że to łączna ilość pracowników Ursusa w co prędzej bym uwierzył. Zresztą gadasz głupoty, bo jak firma Bogdan z Ukrainy która jest poza unią mogła dostać dofinansowanie z UE ?? Zresztą ciekawe skąd wartość 67 milionów dofinansowania, jak wartość tej umowy z ZTM wynosi niespełna 53 miliony ??

Ale widać zwolenniku żuka że po wyprało ci całkiem głowę i myśleć już nie umiesz...


Chłopie, nie wiem co pijesz, ale 100 pracowników ?? Bajki opowiadasz. Chyba że to łączna ilość pracowników Ursusa w co prędzej bym uwierzył. Zresztą gadasz głupoty, bo jak firma Bogdan z Ukrainy która jest poza unią mogła dostać dofinansowanie z UE ?? Zresztą ciekawe skąd wartość 67 milionów dofinansowania, jak wartość tej umowy z ZTM wynosi niespełna 53 miliony ??

Ale widać zwolenniku żuka że po wyprało ci całkiem głowę i myśleć już nie umiesz...

rozwiń
Avatar
Danny / 15 sierpnia 2014 r. o 08:46
0

Trolejbusy na świecie i w tzw. bogatej Europie Zachodniej przezają obecnie renesans.(USA, Szwajcaria, Espania, Niemcy). Nowoczesny i ekologiczny środek transportu. Sorry, ale dla mnie osoby które piszą że trolejbusy to przeżytek to kołtuny.

Avatar
bg / 15 sierpnia 2014 r. o 00:52
0
Zwolennicy marazmu prezydenta Pruszkowskiego.Wiedzą zatrzymali się w latach 80.Ale krytykować zawsze najłatwiej.I wiadomo też jaka opcja.
Avatar
Lublinianin / 14 sierpnia 2014 r. o 21:55
0

Chore ambicje tzw. zacofanych lubelskich włodarzy. Trojelbusy od dawna są nieoplacalnym środkiem lokomocji. Całkowicie niezrozumiałe jest dublowanie kursów autobusów na tych samych trasach co autobusów. Cóż, Polska C. Włodarze żyją w jakimś maraźmie...



Otóż nieprawda - trolejbusy są bardziej opłacalne niż autobusy a na dodatek przy ich produkcji (trolejbusy Ursus) firma Ursus i firma Bogdan z Lucka uzyskały 67 mln zl dofinansowania z EU dzieki czemu zatrudnionych już jest juz w Lublinie w firmie URSUS dodatkowo ok 100 pracownikow. Tak więc internauci z PiS nie czepiajcie się Prezydenta Żuka - on wie co robić by Lublin się rozwijał


Otóż nieprawda - trolejbusy są bardziej opłacalne niż autobusy a na dodatek przy ich produkcji (trolejbusy Ursus) firma Ursus i firma Bogdan z Lucka uzyskały 67 mln zl dofinansowania z EU dzieki czemu zatrudnionych już jest juz w Lublinie w firmie URSUS dodatkowo ok 100 pracownikow. Tak więc internauci z PiS nie czepiajcie się Prezydenta Żuka - on wie co robić by Lublin się rozwijał rozwiń
Avatar
Andrzej / 14 sierpnia 2014 r. o 21:47
0

W Solarisach w ostatnim rzędzie po prawej stronie za szybą nie mieszczą się nogi, a w Ursuso-Bogdanach mieszczą się.

Poza tym w Ursuso-Bogdanach jest w ostatnim rzędzie (a tam lubię właśnie siadać) 5 miejsc a w Solarisach tylko 3, bo albo silnik albo taka pustka chyba na bagaże zajmuje 2 miejsca z lewej strony.

Nie plujcie w swoje gniazdo. Ludzie dzięki nim mają tu pracę i pieniądze zostają w mieście zamiast uciekać do Pyrlandii.

Mnie te Ursuso-Bogdany bardzo pozytywnie zaskoczyły. Zawsze cieszę się jak podjeżdża ten trolejbus na przystanek i mam nim jechać.

W Solarisach w ostatnim rzędzie po prawej stronie za szybą nie mieszczą się nogi, a w Ursuso-Bogdanach mieszczą się.

Poza tym w Ursuso-Bogdanach jest w ostatnim rzędzie (a tam lubię właśnie siadać) 5 miejsc a w Solarisach tylko 3, bo albo silnik albo taka pustka chyba na bagaże zajmuje 2 miejsca z lewej strony.

Nie plujcie w swoje gniazdo. Ludzie dzięki nim mają tu pracę i pieniądze zostają w mieście zamiast uciekać do Pyrlandii.

Mnie te Ursuso-Bogdany bardzo pozytywnie zaskoczyły. Zawsze cieszę się jak podjeżdża ten ... rozwiń

Avatar
Mirek / 14 sierpnia 2014 r. o 21:43
0

Chore ambicje tzw. zacofanych lubelskich włodarzy. Trojelbusy od dawna są nieoplacalnym środkiem lokomocji. Całkowicie niezrozumiałe jest dublowanie kursów autobusów na tych samych trasach co autobusów. Cóż, Polska C. Włodarze żyją w jakimś maraźmie...

Akurat tak się składa, że koszt zużytej energii (prądu) jest w Polsce trzykrotnie tańszy jeżdżąc trolejbusem niż ropy w przypadku autobusu. Wiele cywilizowanych i bogatych szwajcarskich miast (np Zurych, Berno, Genewa) czy amerykańskich (Boston, Philadelphia) ma trolejbusy od dawna. jeżdżą tam i jakoś włodarze tych miast nie chcą likwidować tego transportu.

Akurat tak się składa, że koszt zużytej energii (prądu) jest w Polsce trzykrotnie tańszy jeżdżąc trolejbusem niż ropy w przypadku autobusu. Wiele cywilizowanych i bogatych szwajcarskich miast (np Zurych, Berno, Genewa) czy amerykańskich (Boston, Philadelphia) ma trolejbusy od dawna. jeżdżą tam i jakoś włodarze tych miast nie chcą likwidować tego transportu.

rozwiń
Avatar
Danny / 14 sierpnia 2014 r. o 20:06
0
Nerek
Avatar
piotreks / 19 sierpnia 2014 r. o 12:48
0

" a na siedzeniach jest umieszczona tapicerka z logo miasta" - znaczy się, że Lublin ma się w dupie, tak?

Avatar
alesciema / 16 sierpnia 2014 r. o 17:26
0

Trolejbusy na świecie i w tzw. bogatej Europie Zachodniej przezają obecnie renesans.(USA, Szwajcaria, Espania, Niemcy). Nowoczesny i ekologiczny środek transportu. Sorry, ale dla mnie osoby które piszą że trolejbusy to przeżytek to kołtuny.


nieprawda. To tramwaje przezywają na swiecie renesans. Patrz Wielka Brytania : patrz aglomeracja Manchesteru, Nottingham, spójrz na Francje - miasta 100-200 tys maja nowoczesne tramwaje, równiez Hiszpania Nawet We Włoszech sie odhodzi od tralejbusów i zastepuje sie innymi srodkami transportu z małymi wyjatkami typu Bolonia gdzie powstałą nowa linia tolejbusowa.. Szwajcaria jest  jedyn przypadkiem bogatego kraju gdzie sa trojebusowe linie któe sie rozwijaja. w UK jest propozycje wprowadzenia trolejbusów w Leeds i spotkała sie z prostestami mieszkancó, wiekszosc nie che trojebusów. W Niemczech jest rensans trolejbusów? haha gdzie? w któym miescie:)?kroluje s-bahn koleje miejska i tramwaje własnie:) ja nigdzie zadnego renesansu poza Suisse nie wiedze. Lubie trolejbusy ale powiedzmy szczerze raczej odchodzi sie od trloejbusó na swiecie, nowe miasta pakuja sie w lekka kolej albo nowoczesnej tramwaje


nieprawda. To tramwaje przezywają na swiecie renesans. Patrz Wielka Brytania : patrz aglomeracja Manchesteru, Nottingham, spójrz na Francje - miasta 100-200 tys maja nowoczesne tramwaje, równiez Hiszpania Nawet We Włoszech sie odhodzi od tralejbusów i zastepuje sie innymi srodkami transportu z małymi wyjatkami typu Bolonia gdzie powstałą nowa linia tolejbusowa.. Szwajcaria jest  jedyn przypadkiem bogatego kraju gdzie sa trojebusowe linie któe sie rozwijaja. w UK jest propozycje wprowadzenia trolejbusów w Leeds i sp... rozwiń

Avatar
Antyżuk / 15 sierpnia 2014 r. o 09:59
0

Otóż nieprawda - trolejbusy są bardziej opłacalne niż autobusy a na dodatek przy ich produkcji (trolejbusy Ursus) firma Ursus i firma Bogdan z Lucka uzyskały 67 mln zl dofinansowania z EU dzieki czemu zatrudnionych już jest juz w Lublinie w firmie URSUS dodatkowo ok 100 pracownikow. Tak więc internauci z PiS nie czepiajcie się Prezydenta Żuka - on wie co robić by Lublin się rozwijał


Chłopie, nie wiem co pijesz, ale 100 pracowników ?? Bajki opowiadasz. Chyba że to łączna ilość pracowników Ursusa w co prędzej bym uwierzył. Zresztą gadasz głupoty, bo jak firma Bogdan z Ukrainy która jest poza unią mogła dostać dofinansowanie z UE ?? Zresztą ciekawe skąd wartość 67 milionów dofinansowania, jak wartość tej umowy z ZTM wynosi niespełna 53 miliony ??

Ale widać zwolenniku żuka że po wyprało ci całkiem głowę i myśleć już nie umiesz...


Chłopie, nie wiem co pijesz, ale 100 pracowników ?? Bajki opowiadasz. Chyba że to łączna ilość pracowników Ursusa w co prędzej bym uwierzył. Zresztą gadasz głupoty, bo jak firma Bogdan z Ukrainy która jest poza unią mogła dostać dofinansowanie z UE ?? Zresztą ciekawe skąd wartość 67 milionów dofinansowania, jak wartość tej umowy z ZTM wynosi niespełna 53 miliony ??

Ale widać zwolenniku żuka że po wyprało ci całkiem głowę i myśleć już nie umiesz...

rozwiń
Avatar
Danny / 15 sierpnia 2014 r. o 08:46
0

Trolejbusy na świecie i w tzw. bogatej Europie Zachodniej przezają obecnie renesans.(USA, Szwajcaria, Espania, Niemcy). Nowoczesny i ekologiczny środek transportu. Sorry, ale dla mnie osoby które piszą że trolejbusy to przeżytek to kołtuny.

Avatar
bg / 15 sierpnia 2014 r. o 00:52
0
Zwolennicy marazmu prezydenta Pruszkowskiego.Wiedzą zatrzymali się w latach 80.Ale krytykować zawsze najłatwiej.I wiadomo też jaka opcja.
Avatar
Rumek / 14 sierpnia 2014 r. o 22:10
+1

Elektrownia do wyprodukowania prądu dla calej floty trolejbusów,lodowek,telewizorów i waszych komputerów wydala tyle spalin co jeden autobus z Euro 6.Więc niech nikt nawet nie próbuje pisać że one też trują. 

Avatar
Lublinianin / 14 sierpnia 2014 r. o 21:55
0

Chore ambicje tzw. zacofanych lubelskich włodarzy. Trojelbusy od dawna są nieoplacalnym środkiem lokomocji. Całkowicie niezrozumiałe jest dublowanie kursów autobusów na tych samych trasach co autobusów. Cóż, Polska C. Włodarze żyją w jakimś maraźmie...



Otóż nieprawda - trolejbusy są bardziej opłacalne niż autobusy a na dodatek przy ich produkcji (trolejbusy Ursus) firma Ursus i firma Bogdan z Lucka uzyskały 67 mln zl dofinansowania z EU dzieki czemu zatrudnionych już jest juz w Lublinie w firmie URSUS dodatkowo ok 100 pracownikow. Tak więc internauci z PiS nie czepiajcie się Prezydenta Żuka - on wie co robić by Lublin się rozwijał


Otóż nieprawda - trolejbusy są bardziej opłacalne niż autobusy a na dodatek przy ich produkcji (trolejbusy Ursus) firma Ursus i firma Bogdan z Lucka uzyskały 67 mln zl dofinansowania z EU dzieki czemu zatrudnionych już jest juz w Lublinie w firmie URSUS dodatkowo ok 100 pracownikow. Tak więc internauci z PiS nie czepiajcie się Prezydenta Żuka - on wie co robić by Lublin się rozwijał rozwiń
Avatar
Andrzej / 14 sierpnia 2014 r. o 21:47
0

W Solarisach w ostatnim rzędzie po prawej stronie za szybą nie mieszczą się nogi, a w Ursuso-Bogdanach mieszczą się.

Poza tym w Ursuso-Bogdanach jest w ostatnim rzędzie (a tam lubię właśnie siadać) 5 miejsc a w Solarisach tylko 3, bo albo silnik albo taka pustka chyba na bagaże zajmuje 2 miejsca z lewej strony.

Nie plujcie w swoje gniazdo. Ludzie dzięki nim mają tu pracę i pieniądze zostają w mieście zamiast uciekać do Pyrlandii.

Mnie te Ursuso-Bogdany bardzo pozytywnie zaskoczyły. Zawsze cieszę się jak podjeżdża ten trolejbus na przystanek i mam nim jechać.

W Solarisach w ostatnim rzędzie po prawej stronie za szybą nie mieszczą się nogi, a w Ursuso-Bogdanach mieszczą się.

Poza tym w Ursuso-Bogdanach jest w ostatnim rzędzie (a tam lubię właśnie siadać) 5 miejsc a w Solarisach tylko 3, bo albo silnik albo taka pustka chyba na bagaże zajmuje 2 miejsca z lewej strony.

Nie plujcie w swoje gniazdo. Ludzie dzięki nim mają tu pracę i pieniądze zostają w mieście zamiast uciekać do Pyrlandii.

Mnie te Ursuso-Bogdany bardzo pozytywnie zaskoczyły. Zawsze cieszę się jak podjeżdża ten ... rozwiń

Avatar
Mirek / 14 sierpnia 2014 r. o 21:43
0

Chore ambicje tzw. zacofanych lubelskich włodarzy. Trojelbusy od dawna są nieoplacalnym środkiem lokomocji. Całkowicie niezrozumiałe jest dublowanie kursów autobusów na tych samych trasach co autobusów. Cóż, Polska C. Włodarze żyją w jakimś maraźmie...

Akurat tak się składa, że koszt zużytej energii (prądu) jest w Polsce trzykrotnie tańszy jeżdżąc trolejbusem niż ropy w przypadku autobusu. Wiele cywilizowanych i bogatych szwajcarskich miast (np Zurych, Berno, Genewa) czy amerykańskich (Boston, Philadelphia) ma trolejbusy od dawna. jeżdżą tam i jakoś włodarze tych miast nie chcą likwidować tego transportu.

Akurat tak się składa, że koszt zużytej energii (prądu) jest w Polsce trzykrotnie tańszy jeżdżąc trolejbusem niż ropy w przypadku autobusu. Wiele cywilizowanych i bogatych szwajcarskich miast (np Zurych, Berno, Genewa) czy amerykańskich (Boston, Philadelphia) ma trolejbusy od dawna. jeżdżą tam i jakoś włodarze tych miast nie chcą likwidować tego transportu.

rozwiń
Avatar
Danny / 14 sierpnia 2014 r. o 20:06
0
Nerek