Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2020 r.
16:44

Konkurs unijny dla mikro i małych firm na 74 mln zł anulowany

Autor: Zdjęcie autora sko
75 29 A A

Władze województwa właśnie zdecydowały, że anulują nabór w konkursie unijnym. Od rana przedsiębiorcy się skarżą na nie działający system przyjmowania wniosków. Chodzi o 74 mln zł dla lubelskich firm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

-Zarząd Województwa Lubelskiego podjął dziś uchwałę o anulowaniu naboru nr RPLU.03.07.00-IP.01-06-V01/20 dotyczącego wsparcia na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działanie 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP z RPO WL 2014-2020 - poinformował właśnie Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Chodzi o unijny konkurs, w którym mikro i małe firmy mogły w sumie otrzymać 74 mln zł. Nabór - przez internetowy system - rozpoczął się w czwartek rano i od razu przedsiębiorcy zaczęli zgłaszać problemy.

Mówili, że system nie działa, nie można wysłać dokumentów. A co ważne, w tym konkursie obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy"

- Decyzja o anulowaniu była podyktowana awarią oraz brakiem dostępności systemu LSI2014, których wystąpienie czyniło niemożliwym lub znacząco utrudniało przeprowadzenie procedury naboru - przyznaje Małecki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malwina_Sz / 16 lipca 2020 r. o 16:50
+46
I będzie padał nadal do momentu, aż wszyscy znajomi królika nie złapią się na dofinansowanie. Kasa już dawno rozdana i załapią się na nią tylko wybrańcy, z lepszego sortu.
Avatar
Kati / 16 lipca 2020 r. o 17:29
+42
Super, straciłam 8 godzin z życia. Wcześniej przekładają termin a później anulują. Nie zgadzam się, to jakaś kpina.
Avatar
opideoimpewmop / 16 lipca 2020 r. o 17:26
+34
Pięknie, straciłem czas od 9:00 do 13:00 na odświeżanie przeglądarki, ale udało mi się. I co teraz muszę od nowa? A ja się nie zgadzam. Oprotestuję anulację.
Avatar
zak963 / 16 lipca 2020 r. o 16:57
+26
I co to ma zmienić? Następnym razem będzie jeszcze więcej osób jednocześnie aplikować więc system i tak się ,,zapcha,,. Czasu na przygotowanie się było wystarczająco dużo, ale po co, lepiej zwlekać do ostatniej chwili, a potem lamentować. ABSURDDDDDDD...
Avatar
lbnpl / 16 lipca 2020 r. o 20:07
+25
Tępy urzędasie! Nie mogłeś anulować o godzinie 11 jak widziałeś, że awarii nie usuniesz bo nie masz o tym bladego pojęcia? Tysiące ludzi siedziało po kilka godzin przy komputerze i próbowało złożyć wniosek przez twoją durnotę!
Avatar
fiej / 16 lipca 2020 r. o 19:18
+23
Stawiarski, Wojciechowski, Mulawa, Szwed, Trojak - to są osoby odpowiedzialne za anulowanie naboru i zmarnowanie naszego czasu. Też Wam coś anulujemy.
Avatar
kinga12 / 16 lipca 2020 r. o 19:42
+21
To znaczy, że znajomy tej pani wysłał smsa, bo się nie załapał i ona anulowała nabór? Bardzo to ciekawe. Też ciekawe co ta pani mówi, że serwery były wyłączone - to nie prawda bo wnioski spływały choć było przeciążenie serwerów i nie każdy dawał radę wejść ale jednak wnioski spływały płynnie z każdą minutą po 10.00. A co teraz z tymi, którzy się załapali, poświęcili cały dzień żeby złożyć wnioski, no co ot tak ich olać?? - to też przedsiębiorcy szanowna pani! W województwie podlaskim było tak samo, serwery przeciążone ale jednak nie anulowali konkursu. Tych pieniędzy jest po prostu za mało dla wszystkich, no chyba że teraz dacie po 1000 zł na firmę.
To znaczy, że znajomy tej pani wysłał smsa, bo się nie załapał i ona anulowała nabór? Bardzo to ciekawe. Też ciekawe co ta pani mówi, że serwery były wyłączone - to nie prawda bo wnioski spływały choć było przeciążenie serwerów i nie każdy dawał radę wejść ale jednak wnioski spływały płynnie z każdą minutą po 10.00. A co teraz z tymi, którzy się załapali, poświęcili cały dzień żeby złożyć wnioski, no co ot tak ich olać?? - to też przedsiębiorcy szanowna pani! W województwie podlaskim było tak samo, serwery przeciążone ale jednak nie anulowa... rozwiń
Avatar
Artakses / 16 lipca 2020 r. o 20:46
+19
Zaraz, zaraz, ja mam potwierdzenie urzędowe Upp. To jakie mam mieć zaufanie do urzędu. Czy to znaczy , że ZUS i US też może unieważnić moje deklaracje po ich potwierdzeniu? To jest sprawa do zgłoszenia do prokuratora o przestępstwie. Jak myślicie?
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 17:24
+15
-->>>>  CZYTELNIKU !!!-    uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K,  _K_,  __K__, ___K___     .....     z    22/23     marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA     utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.    ... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje na forum - sprawdź  daty/godziny założenia kont oraz pod jakimi art. leją jad:  uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K,  _K_,  __K__, ___K___ i szereg innych
Już wyszedłeś z Urzędu Marszałkowskiego, dotarłeś do domu, zeżarłeś obiadek i dalej trollujesz?
Już wyszedłeś z Urzędu Marszałkowskiego, dotarłeś do domu, zeżarłeś obiadek i dalej trollujesz? rozwiń
Avatar
Pani12 / 16 lipca 2020 r. o 20:36
+13
Jak to sie nie dało. Mi udało sie zalogowac pare minut po 9.00 i wysłac do Urzedu chwile po 10.00!!!!! Paru znajomym tez sie udalo , fakt było cieżko ale do 12.00 wysłali.Czyżby znowy jakis przekret ? Sprawiedliwie by było ze tym co sie udało złożyc to nie powinni podchodzić do kolejnego konkursu, niech walczą Ci którym sie nie udało.W końcu kto pierwszy ten lepszy na tym polegał ten konkurs , ktoś to z ,,mądrych,, wymyslil w końcu to biznes kto pierwszy ten lepszy. W innych województwach jakos sie dało przeprowadzić konkurs na takich zasadach .
Avatar
MartynaŚcibior / 29 lipca 2020 r. o 13:06
0
Znowu dzieje się to 16 lipca. Od rana nie można się zalogować. Czy to dzieje się na serio?:D
Avatar
wet022 / 17 lipca 2020 r. o 17:25
+3
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 17 lipca 2020 r. o 07:50
+3
Sory, będę może brutalny, ale szczery do bólu. Powiem tak. Zupełnie nie rozumiem tego darcia szat, tego szału uniesień i głosów pod niebiosy. Teraz czujecie się oszukani, teraz macie pretensje do całego świata? A wcześniej - gdzie byliście? Nie wiedzieliście, kogo wybieracie? Jak wybraliście - tak i macie. I tłuki będą Was rzeźbić do bólu, mieszać z gnojem, bo im się to po prostu należy....„Tu l’as voulu, George Dandin”, Sam tego chciałeś , Grzegorzu Dyndało - jak napisał Jean Baptiste Poquelin, czyli Molier... Zresztą wybitny chełmski językoznawca i frankofil filip75 wytłumaczy Wam resztę... Trzeba było słuchać sojuszu i zgodnego duetu wójta i plebana? A zwłaszcza tego drugiego? Który najlepiej zna się na polityce i wychowaniu seksualnym? Idźcie, może z wysokości ambony znowu coś Wam doradzi! Tylko o kopercie z "co łaska" nie zapomnieć!!!!! Bo jak nie, to tylko kosy na sztorc zostały....
Sory, będę może brutalny, ale szczery do bólu. Powiem tak. Zupełnie nie rozumiem tego darcia szat, tego szału uniesień i głosów pod niebiosy. Teraz czujecie się oszukani, teraz macie pretensje do całego świata? A wcześniej - gdzie byliście? Nie wiedzieliście, kogo wybieracie? Jak wybraliście - tak i macie. I tłuki będą Was rzeźbić do bólu, mieszać z gnojem, bo im się to po prostu należy....„Tu l’as voulu, George Dandin”, Sam tego chciałeś , Grzegorzu Dyndało - jak napisał Jean Baptiste Poquelin, czyli Molier... Zresztą wybitny chełmski język... rozwiń
Avatar
kacper55 / 17 lipca 2020 r. o 06:02
+6
Pan Mulawa może powie jak to jest. Żona dostała prace na stanowisku dyrektorskim w spółce powiązanej z PGE. Dlaczego tam można a tu nie udało się przeprowadzić rozdania środków?
Avatar
Kati / 16 lipca 2020 r. o 23:12
+9
Hmm ja nie mam nr tel do Pani z urzędu marszałkowskiego, nie mogę też nigdzie tego numeru znaleźć, tak więc kto wysyłał te smsy, zwykły, szary przedsiębiorca? Urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego mają nr komórkowe dostępne dla wszystkich? Ja widzę tylko nr tel stacjonarny na stronie urzędu. Jakiś znajomy nie załapał się na dotacje, czy o co chodzi? Ludzie siedzieli od 10 do 16, żeby wysłać wniosek, tylko po to, żeby został on anulowany? Kpina. Śmierdzi to na kilometr. Będę musiała kolejny dzień zarwać, żeby złożyć wniosek? Ktoś za to musi odpowiedzieć!!
Hmm ja nie mam nr tel do Pani z urzędu marszałkowskiego, nie mogę też nigdzie tego numeru znaleźć, tak więc kto wysyłał te smsy, zwykły, szary przedsiębiorca? Urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego mają nr komórkowe dostępne dla wszystkich? Ja widzę tylko nr tel stacjonarny na stronie urzędu. Jakiś znajomy nie załapał się na dotacje, czy o co chodzi? Ludzie siedzieli od 10 do 16, żeby wysłać wniosek, tylko po to, żeby został on anulowany? Kpina. Śmierdzi to na kilometr. Będę musiała kolejny dzień zarwać, żeby złożyć wniosek? Ktoś za to musi... rozwiń
Avatar
Artakses / 16 lipca 2020 r. o 20:46
+19
Zaraz, zaraz, ja mam potwierdzenie urzędowe Upp. To jakie mam mieć zaufanie do urzędu. Czy to znaczy , że ZUS i US też może unieważnić moje deklaracje po ich potwierdzeniu? To jest sprawa do zgłoszenia do prokuratora o przestępstwie. Jak myślicie?
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 20:41
+10
Nie wiem jaka terminologia obowiązuje teraz. kiedyś nazywało się to "arogancja władzy" Szumowiny i motłoch, a nie władza, towarzystwo wzajemnej adoracji.
Avatar
Pani12 / 16 lipca 2020 r. o 20:36
+13
Jak to sie nie dało. Mi udało sie zalogowac pare minut po 9.00 i wysłac do Urzedu chwile po 10.00!!!!! Paru znajomym tez sie udalo , fakt było cieżko ale do 12.00 wysłali.Czyżby znowy jakis przekret ? Sprawiedliwie by było ze tym co sie udało złożyc to nie powinni podchodzić do kolejnego konkursu, niech walczą Ci którym sie nie udało.W końcu kto pierwszy ten lepszy na tym polegał ten konkurs , ktoś to z ,,mądrych,, wymyslil w końcu to biznes kto pierwszy ten lepszy. W innych województwach jakos sie dało przeprowadzić konkurs na takich zasadach .
Avatar
Ewa S. / 16 lipca 2020 r. o 20:31
+7
My jestesmy do dojenia, a teraz dojna zmiana będzie miała potrzeby
Avatar
Ewa S. / 16 lipca 2020 r. o 20:29
+5
No gratuluję operatywności i "zazdroszcze" kontaktów 
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.