Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2020 r.
15:48

Konkurs na dyrektora szpitala przy al. Kraśnickiej. Wyproszono posłankę opozycji

60 28 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Nie doszło do planowanych na dzisiaj przesłuchań kandydatów na dyrektora szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. W posiedzeniu komisji konkursowej chciała uczestniczyć posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło, ale została "wyproszona", a przewodniczący zarządził przerwę „do odwołania”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Przyjechałam na obrady komisji konkursowej, ze względu na obawy pracowników szpitala i przedstawicieli niektórych związków zawodowych. Uważają że konkurs to formalność, bo od dawna wiadomo kto będzie dyrektorem. Chciałam rozwiać te wątpliwości, ale mi na to nie pozwolono – relacjonuje Marta Wcisło. – Miałam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji, ale od czterech tygodni marszałek nie znalazł czasu na spotkanie ze mną w sprawie sytuacji w szpitalu, a na pisma, które wysyłałam m.in. w sprawie odwołania poprzedniego dyrektora dostałam zdawkowe odpowiedzi, z których nic nie wynika – dodaje posłanka.

Tłumaczy, że jako niezależny obserwator chciała poznać jaki pomysł na poprawę sytuacji, przede wszystkim finansowej, największego szpitala w regionie mają kandydaci. - Zostałam wyproszona i dostałam reprymendę m.in. od przewodniczącego komisji. Wskazał, że nie znam przepisów prawa, które nie pozwalają na mój udział w posiedzeniu. Usłyszałam zarzuty, że próbuję upolitycznić cała sprawę i wykorzystać sytuację w kampanii wyborczej mimo, że to nie ja wybierałam termin posiedzenia komisji – zaznacza Wcisło. - Co ciekawe, na udział jak najbardziej pozwala mi ustawa o wykonywaniu mandatu posła, która umożliwia posłom działania kontrolne.

Ostatecznie do przesłuchań kandydatów nie doszło. - Przesłuchania już się dzisiaj nie odbędą. Została zarządzona przerwa do odwołania – poinformował wczoraj Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka. - Rozporządzenie ministra zdrowia z 2012 roku wyraźnie wyklucza obecność osób trzecich podczas obrad komisji, poza protokolantem. W związku z tym nigdy tego nie praktykowaliśmy. Nie możemy zrobić wyjątku nawet jeśli jest chodzi o posła – dodaje rzecznik.

Czy w związku z coraz większymi kontrowersjami wokół odwołania poprzedniego dyrektora Krzysztofa Skubisa (urząd marszałkowski nadal nie podał konkretnego powodu tej decyzji) oraz samego konkursu komisja nie powinna jednak zrobić wyjątku? - Tym bardziej niewskazany jest udział osób trzecich. Ich obecność może wpływać na zachowanie członków komisji a także kandydatów – zaznacza Małecki.

W konkursie startuje pięciu kandydatów w tym Krzysztof Skubis, były dyrektor szpitala, który został odwołany 21 kwietnia, oraz Piotr Matej, który pełni obecnie obowiązki szefa placówki. Na dzisiaj zaplanowano przesłuchania, a w ciągu dwóch tygodni komisja miała przedstawić najlepszego jej zdaniem kandydata zarządowi województwa. W związku ze zmianą terminu przesłuchań (na razie nie wiadomo, kiedy komisja zbierze sie ponownie) przesunie się też termin wyboru nowego szefa lecznicy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krestian.lbn / 8 lipca 2020 r. o 16:36
+22
Akurat jej jedynej zależy na tym szpitalu i walczy abyśmy mieli gdzie się leczyć. Dla pis szpitale to zbędny wydatek. Co innego w kampanii a po wyborach jak zawsze wały i zamykanie wszystkiego
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 20:47
+18
"Wiem, ale nie P0wiem" .. skompromitowala się w Sejmie przed całą Polską.
 Przy kompromitacji niejednego posła PiSu, to mały pikuś.
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 19:14
+18
"Do budżetu obywatelskiego na rok 2021 zgłoszono też częściową odbudowę synagogi, która stała obok Zamku, ale w czasie wojny została zburzona przez Niemców" - Żądam informacji - kto zgłosił ten P0mys!!!!!!!!!!  PRZECIEŻ TO NIEMCY SPRAWCY 2WŚ I HOLOCAUSTU POWINNI ZA SWOJĄ KASĘ ODBUDOWYWAĆ WSZELKIE ŻYDOWSKIE BUDYNKI !!!!
Co to ma do konkursu na dyrektora szpitala? Chcesz przykryć prawdopodieństwo matactwa jakimiś kolejnym wydumkami niezwiązanymi z tematem?
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 22:01
+17
TECZOWY_ZSL  - im bardziej intensywnie minusujesz moje wypowiedzi, tym bardziej jestem pewny, że mam rację :-)
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 19:38
+17
Belgijski profesor: Niemieckie media chcą „pomóc” Polakom podjąć „właściwą” decyzję KONSTYTUCJA !!! DEMOKRACJA !! KOD NOWOSMIEDZNA DO WALKI O KRAJ ;)
I bardzo dobrze, bo PiS ciągnie nas w stronę Korei Północnej.
Avatar
Zgredek Edek / 8 lipca 2020 r. o 23:08
+16
kilofem i młotem pisowską hołotę!!! A TECZOWA zaraza i chełmski tępy buc i wsiok filip75 dalej dzielnie maszerują do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła akrobatyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów i chełmskich kmiotków ubogich? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 124.000.000.000 o tyle wzrosło zadłużenie państwa od lutego do kwietnia. Ktoś musi tych gangsterów rozliczyć! !! Jeśli nie teraz - to w przyszłości takie "numery" nigdy nie ujrzą światła dziennego!!!
kilofem i młotem pisowską hołotę!!! A TECZOWA zaraza i chełmski tępy buc i wsiok filip75 dalej dzielnie maszerują do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła akrobatyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów i chełmskich kmiotków ubogich? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu ... rozwiń
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 19:45
+16
"Do budżetu obywatelskiego na rok 2021 zgłoszono też częściową      odbudowę synagogi,      która stała obok Zamku, ale w czasie wojny została zburzona przez Niemców" -       Żądam informacji - kto zgłosił ten P0mys     !!!!!!!!!!  P     RZECIEŻ TO NIEMCY SPRAWCY 2WŚ I HOLOCAUSTU POWINNI ZA SWOJĄ KASĘ ODBUDOWYWAĆ WSZELKIE ŻYDOWSKIE BUDYNKI !!!!  
Co to ma do konkursu na dyrektora szpitala? Chcesz przykryć prawdopodieństwo matactwa jakimiś kolejnym wydumkami niezwiązanymi z tematem?
Co to ma do konkursu na dyrektora szpitala? Chcesz przykryć prawdopodieństwo matactwa jakimiś kolejnym wydumkami niezwiązanymi z tematem? rozwiń
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 19:39
+16
Belgijski profesor: Niemieckie media chcą „pomóc” Polakom podjąć „właściwą” decyzję KONSTYTUCJA !!! DEMOKRACJA !! KOD NOWOSMIEDZNA DO WALKI O KRAJ ;)
Co to ma do konkursu na dyrektora szpitala? Chcesz przykryć prawdopodieństwo matactwa jakimiś kolejnym wydumkami niezwiązanymi z tematem?
Avatar
LbnG / 8 lipca 2020 r. o 19:57
+15
No i takich Posłów nam trzeba na Lubelszczyźnie ;)
Avatar
___K___ / 8 lipca 2020 r. o 19:40
+15
Widzę, że już naprawdę pełno w gaciach macie, PiSmatołki!
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 16:20
+2
Żeby się już dłużej nie znęcać nad bidnym Rykami, opowiem autentyczną historię sprzed 2 miesięcy. W pewnej miejscowości w okolicach Ryk, odbywało się zakrapiane alkoholem małe spotkanie towarzyskie. Jeden z uczestników powiedział żartem, że nóż mu się w kieszeni otwiera na "wyczyny" PiSu. Na drugi dzień na komendzie w Rykach był przesłuchiwany "na okoliczność" gróźb karalnych....Taki klimat...Ale co się dziwić "klimatowi" jak inny nawiedzony (wespół z drugim oczadziałym), dziadek wnukom!!!! - obala i bije na wiecu Endriu młodziana, który chciał transparent rozwinąć....Obaj już z zarzutami....
Żeby się już dłużej nie znęcać nad bidnym Rykami, opowiem autentyczną historię sprzed 2 miesięcy. W pewnej miejscowości w okolicach Ryk, odbywało się zakrapiane alkoholem małe spotkanie towarzyskie. Jeden z uczestników powiedział żartem, że nóż mu się w kieszeni otwiera na "wyczyny" PiSu. Na drugi dzień na komendzie w Rykach był przesłuchiwany "na okoliczność" gróźb karalnych....Taki klimat...Ale co się dziwić "klimatowi" jak inny nawiedzony (wespół z drugim oczadziałym), dziadek wnukom!!!! - obala i bije na wi... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 15:27
+3
Zaścianek oszołomstwa, zadu...ie, że psy dupami szczekają, jeden z najbiedniejszych powiatów w Polsce, zakłady przemysłowe na palcach można policzyć, zero budownictwa mieszkaniowego, zero szans dla młodych, kliki, układy i przekręty....Ale za to ambicje, że łohohoho.... Dobrze, że obwodnice (Ryki, Stężyca) z funduszy europejskich wreszcie robią, bobyś musiał do Warszawy 2 dni wołami jechać....
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 15:07
+3
Kolegów to sobie sam dobieram. Ty szukaj swoich w swoim ściekowisku. Nie strój się w cudze piórka, nie przypisuj sobie cudzych zasług. Nie wypinaj klaty po ordery, które należą się komu innemu. Pochodzę z okolic Ryk i znam tamto zapyziałe, zahukane środowisko. Czy to przypadek, że potocznie o Rykach mówi się Hamburk? Nie, bo co drugi to cham albo burek....
Avatar
WSumieToNikt / 9 lipca 2020 r. o 14:34
-3
To weź chłopie przypomnij tu sprawę szpitala w Rykach i kto i kiedy go zreanimował. Doucz się i dopiero komentuj
O, dobrze ze poruszyłeś ten temat, chłopie. Akurat dobrze mi znany. Zacznijmy od tego, kto go zrujnował. Układy i układziki, szwindle, lewe interesy i przekręty królika i jego znajomych, (przypadkowo oczywiście) powiązanych z partią Przekręt i Szwindel. A kto reanimował? Pospolite ruszenie. Oddolna, pozarządowa inicjatywa ludzi, którym na tym zależało. Wielka zrzuta społeczna ludzi dobrej woli.
 Może powiesz, że to PiS oddał szpital w ręce prywatnej spółki? Reanimacja szpitala to inicjatywa starostwa, dziwne że pojawiła się po tym jak władzę tam przejęła koalicja z PiS, nieprawdaż? Przestań bredzić kolego.
 Może powiesz, że to PiS oddał szpital w ręce prywatnej spółki? Reanimacja szpitala to inicjatywa starostwa, dziwne że pojawiła się po tym jak władzę tam przejęła koalicja z PiS, nieprawdaż? Przestań bredzić kolego. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 12:53
+6
To weź chłopie przypomnij tu sprawę szpitala w Rykach i kto i kiedy go zreanimował. Doucz się i dopiero komentuj
O, dobrze ze poruszyłeś ten temat, chłopie. Akurat dobrze mi znany. Zacznijmy od tego, kto go zrujnował. Układy i układziki, szwindle, lewe interesy i przekręty królika i jego znajomych, (przypadkowo oczywiście) powiązanych z partią Przekręt i Szwindel. A kto reanimował? Pospolite ruszenie. Oddolna, pozarządowa inicjatywa ludzi, którym na tym zależało. Wielka zrzuta społeczna ludzi dobrej woli.
Avatar
WSumieToNikt / 9 lipca 2020 r. o 12:20
-3
Akurat jej jedynej zależy na tym szpitalu i walczy abyśmy mieli gdzie się leczyć. Dla pis szpitale to zbędny wydatek. Co innego w kampanii a po wyborach jak zawsze wały i zamykanie wszystkiego
 To weź chłopie przypomnij tu sprawę szpitala w Rykach i kto i kiedy go zreanimował. Doucz się i dopiero komentuj.
Avatar
batxman / 9 lipca 2020 r. o 12:13
+1
Wg rozporządzenia ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 19 sierpnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, składu komisji konkursowej oraz ramowego regulaminu przeprowadzania konkursu w pracach komisji nie może uczestniczyć żadna osoba postronna - poza protokolantem. W par. 2. pkt.4 wyraźnie jest napisane: 4. W posiedzeniach komisji konkursowej poza protokolantem nie mogą uczestniczyć osoby trzecie. Warto, by pani poseł, zanim zacznie robić dym, poczytała przepisy prawa.
Wg rozporządzenia ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 19 sierpnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, składu komisji konkursowej oraz ramowego regulaminu przeprowadzania konkursu w pracach komisji nie może uczestniczyć żadna osoba postronna - poza protokolantem. W par. 2. pkt.4 wyraźnie jest napisane: 4. W posiedzeniach komisji konkursowej poza protokolantem nie mogą uczestniczyć osoby trzecie. Warto, by pani poseł, zanim zac... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 07:22
+13
No i ubawił mnie twój nowy avatar, TECZOWY_ZSL - jakie to PiSowskie.
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 07:21
+10
Do budżetu obywatelskiego na rok 2021 zgłoszono też częściową        odbudowę synagogi,        która stała obok Zamku, ale w czasie wojny została zburzona przez Niemców" -       Żądam informacji - kto zgłosił ten P0mysł       !!!!!!!!!!  P       RZECIEŻ TO NIEMCY SPRAWCY 2WŚ I HOLOCAUSTU POWINNI ZA SWOJĄ KASĘ ODBUDOWYWAĆ WSZELKIE ŻYDOWSKIE BUDYNKI !!!!  
Co to ma do konkursu na dyrektora szpitala? Chcesz przykryć prawdopodieństwo matactwa jakimiś kolejnym wydumkami niezwiązanymi z tematem?
Co to ma do konkursu na dyrektora szpitala? Chcesz przykryć prawdopodieństwo matactwa jakimiś kolejnym wydumkami niezwiązanymi z tematem? rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 00:53
+13
TECZOWY ĆWOKU - choćbyś się po kostki zapluł z wściekłości, na śmierć zaminusował - ja i tak mam więcej czasu....I mnie Marszałek nie wyje... na zbity pysk, bo ja do roboty nie zaśpię....
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.