Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2017 r.
13:18

Korki będą ogromne. Rusza remont drogi wylotowej z Lublina

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 14 A A
Ruszyły prace przy blisko 16-kilometrowym odcinku drogi 835 od granicy Lublina do Piotrkowa
Ruszyły prace przy blisko 16-kilometrowym odcinku drogi 835 od granicy Lublina do Piotrkowa

Ruszyły prace przy blisko 16-kilometrowym odcinku drogi 835 od granicy Lublina do miejscowości Piotrków. Prace potrwają do końca maja przyszłego roku. Kierowcy muszą być cierpliwi, bo korki będą ogromne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Remont tego odcinka będzie kosztować blisko 90 milionów złotych.

– Roboty będą prowadzone przy zachowaniu ciągłości ruchu na całej długości remontowanego odcinka drogi nr 835. Prace obejmują rozbiórkę starej nawierzchni i budowę nowej, budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz przebudowę uzbrojenia podziemnego. Na czas prowadzenia robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka.

Apogeum utrudnień to przyszły rok.

Na razie wykonawca rozpocznie roboty budowlane od wycinki drzew kolidujących z rozbudową drogi oraz przebudowy uzbrojenia podziemnego. Intensywne roboty drogowe rozpoczną się w okresie wiosennym.

Przypomnijmy, że do końca roku potrwa także remont 15-kilometrowego odcinka Piotrków-Wysokie. Remont obejmuje fragment od skrzyżowania z drogą 836 w Piotrkowie, wraz ze skrzyżowaniem, do ronda w Wysokim.

– Projekt przewiduje miejscami trzy pasy ruchu, w przekroju 2+1, tak by łatwiej i bezpieczniej wyprzedzać. Powstaną także drogi serwisowe, nowe przystanki i chodniki – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Koszt tej inwestycji to 55 milionów złotych, łącznie z wykupem nieruchomości.

Zobacz także: Trwa budowa S17 w stronę Warszawy

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2017 r. o 09:31
0
Dlaczego Dyr Gwozda kłamał, mówiąc że inwestycja ta skończy się w 2019 roku ?????? Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, a nie wie, kiedy mają być realizowane "jego" inwestycje !!!!! Przeczytaliśmy dzisiaj w Dzienniku Wschodnim, że prace potrwają do końca maja przyszłego roku (czyli do maja 2018 roku !!!!!!!!) i tego się "trzymamy". Tego terminu 2018 r. będą pilnowali mieszkańcy Piotrkowa, Wysokiego, Jabłonnej !!!!!!
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 09:20
0
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadło na pole bo był zachodni wiatr, natomiast gałęzi nałamanych leżało sporo. Czyżby władze wojewódzkie zapomniały o tym 10 - kilometrowym odcinku?
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadł... rozwiń
Avatar
Eyg / 21 listopada 2017 r. o 22:00
0
Haha zmien dilera 
Avatar
Jeżdżę tu często:) / 21 listopada 2017 r. o 21:22
0
Chyba terenowym po tych dolach. Do Bychawy faktycznie spoko, ale od Bychawy obojętnie czy przez Starą Wieś czy przez Zaraszów drogi są w taki stanie, że serce się kraje jak się tam autem jedzie, zawieszenie umiera w meczarniach.
Avatar
dociekliwy / 21 listopada 2017 r. o 18:35
0
...cóż tu nadal polsza i polaczki i objazdów nie stosuje się, bo zaraz milion protestujących się znajdzie. I okaże się że nikt nie życzy sobie, aby objazd remontowanej drogi przebiegał obok jego posesji. Dlatego kierowcy muszą kisnąć w korkach a przy okazji "produkować" smog. Sorry taką mamy polszę i polaczków.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 17:14
0
mam tam działkę i nie dopuszcze żeby mi rozkopali, zablokuje inwestycje
Avatar
? / 21 listopada 2017 r. o 15:30
0
jeśli dobra znaczy dziura na dziurze 
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:48
0
Cytat : Prace potrwają do końca maja przyszłego roku. To wykonawca ma chyba zaczarowany ołówek.
Avatar
* / 21 listopada 2017 r. o 14:45
0
Do końca maja 2019 r. a nie przyszłego roku, więc cierpliwości potrzeba dużo więcej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:32
0
W Niemczech stawia się taki żółty prostokątny znak z dużą czarną literką "U" (skrót od Objazd) i numerem tego objazdu, a później jedzie się zgodnie ze strzałkami i numerem objazdu. To tak dla poinformowania z dziczy metropolialnej, że jest taki wynalazek jak dobrze oznaczony objazd.
Avatar
Gość / 26 listopada 2017 r. o 09:31
0
Dlaczego Dyr Gwozda kłamał, mówiąc że inwestycja ta skończy się w 2019 roku ?????? Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, a nie wie, kiedy mają być realizowane "jego" inwestycje !!!!! Przeczytaliśmy dzisiaj w Dzienniku Wschodnim, że prace potrwają do końca maja przyszłego roku (czyli do maja 2018 roku !!!!!!!!) i tego się "trzymamy". Tego terminu 2018 r. będą pilnowali mieszkańcy Piotrkowa, Wysokiego, Jabłonnej !!!!!!
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 09:20
0
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadło na pole bo był zachodni wiatr, natomiast gałęzi nałamanych leżało sporo. Czyżby władze wojewódzkie zapomniały o tym 10 - kilometrowym odcinku?
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadł... rozwiń
Avatar
Eyg / 21 listopada 2017 r. o 22:00
0
Haha zmien dilera 
Avatar
Jeżdżę tu często:) / 21 listopada 2017 r. o 21:22
0
Chyba terenowym po tych dolach. Do Bychawy faktycznie spoko, ale od Bychawy obojętnie czy przez Starą Wieś czy przez Zaraszów drogi są w taki stanie, że serce się kraje jak się tam autem jedzie, zawieszenie umiera w meczarniach.
Avatar
dociekliwy / 21 listopada 2017 r. o 18:35
0
...cóż tu nadal polsza i polaczki i objazdów nie stosuje się, bo zaraz milion protestujących się znajdzie. I okaże się że nikt nie życzy sobie, aby objazd remontowanej drogi przebiegał obok jego posesji. Dlatego kierowcy muszą kisnąć w korkach a przy okazji "produkować" smog. Sorry taką mamy polszę i polaczków.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 17:14
0
mam tam działkę i nie dopuszcze żeby mi rozkopali, zablokuje inwestycje
Avatar
? / 21 listopada 2017 r. o 15:30
0
jeśli dobra znaczy dziura na dziurze 
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:48
0
Cytat : Prace potrwają do końca maja przyszłego roku. To wykonawca ma chyba zaczarowany ołówek.
Avatar
* / 21 listopada 2017 r. o 14:45
0
Do końca maja 2019 r. a nie przyszłego roku, więc cierpliwości potrzeba dużo więcej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:32
0
W Niemczech stawia się taki żółty prostokątny znak z dużą czarną literką "U" (skrót od Objazd) i numerem tego objazdu, a później jedzie się zgodnie ze strzałkami i numerem objazdu. To tak dla poinformowania z dziczy metropolialnej, że jest taki wynalazek jak dobrze oznaczony objazd.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!