Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2017 r.
13:18

Korki będą ogromne. Rusza remont drogi wylotowej z Lublina

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 14 A A
Ruszyły prace przy blisko 16-kilometrowym odcinku drogi 835 od granicy Lublina do Piotrkowa
Ruszyły prace przy blisko 16-kilometrowym odcinku drogi 835 od granicy Lublina do Piotrkowa

Ruszyły prace przy blisko 16-kilometrowym odcinku drogi 835 od granicy Lublina do miejscowości Piotrków. Prace potrwają do końca maja przyszłego roku. Kierowcy muszą być cierpliwi, bo korki będą ogromne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Remont tego odcinka będzie kosztować blisko 90 milionów złotych.

– Roboty będą prowadzone przy zachowaniu ciągłości ruchu na całej długości remontowanego odcinka drogi nr 835. Prace obejmują rozbiórkę starej nawierzchni i budowę nowej, budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz przebudowę uzbrojenia podziemnego. Na czas prowadzenia robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka.

Apogeum utrudnień to przyszły rok.

Na razie wykonawca rozpocznie roboty budowlane od wycinki drzew kolidujących z rozbudową drogi oraz przebudowy uzbrojenia podziemnego. Intensywne roboty drogowe rozpoczną się w okresie wiosennym.

Przypomnijmy, że do końca roku potrwa także remont 15-kilometrowego odcinka Piotrków-Wysokie. Remont obejmuje fragment od skrzyżowania z drogą 836 w Piotrkowie, wraz ze skrzyżowaniem, do ronda w Wysokim.

– Projekt przewiduje miejscami trzy pasy ruchu, w przekroju 2+1, tak by łatwiej i bezpieczniej wyprzedzać. Powstaną także drogi serwisowe, nowe przystanki i chodniki – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Koszt tej inwestycji to 55 milionów złotych, łącznie z wykupem nieruchomości.

Zobacz także: Trwa budowa S17 w stronę Warszawy

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2017 r. o 09:31
Dlaczego Dyr Gwozda kłamał, mówiąc że inwestycja ta skończy się w 2019 roku ?????? Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, a nie wie, kiedy mają być realizowane "jego" inwestycje !!!!! Przeczytaliśmy dzisiaj w Dzienniku Wschodnim, że prace potrwają do końca maja przyszłego roku (czyli do maja 2018 roku !!!!!!!!) i tego się "trzymamy". Tego terminu 2018 r. będą pilnowali mieszkańcy Piotrkowa, Wysokiego, Jabłonnej !!!!!!
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 09:20
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadło na pole bo był zachodni wiatr, natomiast gałęzi nałamanych leżało sporo. Czyżby władze wojewódzkie zapomniały o tym 10 - kilometrowym odcinku?
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadł... rozwiń
Avatar
Eyg / 21 listopada 2017 r. o 22:00
Haha zmien dilera 
Avatar
Jeżdżę tu często:) / 21 listopada 2017 r. o 21:22
Chyba terenowym po tych dolach. Do Bychawy faktycznie spoko, ale od Bychawy obojętnie czy przez Starą Wieś czy przez Zaraszów drogi są w taki stanie, że serce się kraje jak się tam autem jedzie, zawieszenie umiera w meczarniach.
Avatar
dociekliwy / 21 listopada 2017 r. o 18:35
...cóż tu nadal polsza i polaczki i objazdów nie stosuje się, bo zaraz milion protestujących się znajdzie. I okaże się że nikt nie życzy sobie, aby objazd remontowanej drogi przebiegał obok jego posesji. Dlatego kierowcy muszą kisnąć w korkach a przy okazji "produkować" smog. Sorry taką mamy polszę i polaczków.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 17:14
mam tam działkę i nie dopuszcze żeby mi rozkopali, zablokuje inwestycje
Avatar
? / 21 listopada 2017 r. o 15:30
jeśli dobra znaczy dziura na dziurze 
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:48
Cytat : Prace potrwają do końca maja przyszłego roku. To wykonawca ma chyba zaczarowany ołówek.
Avatar
* / 21 listopada 2017 r. o 14:45
Do końca maja 2019 r. a nie przyszłego roku, więc cierpliwości potrzeba dużo więcej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:32
W Niemczech stawia się taki żółty prostokątny znak z dużą czarną literką "U" (skrót od Objazd) i numerem tego objazdu, a później jedzie się zgodnie ze strzałkami i numerem objazdu. To tak dla poinformowania z dziczy metropolialnej, że jest taki wynalazek jak dobrze oznaczony objazd.
Avatar
Gość / 26 listopada 2017 r. o 09:31
Dlaczego Dyr Gwozda kłamał, mówiąc że inwestycja ta skończy się w 2019 roku ?????? Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, a nie wie, kiedy mają być realizowane "jego" inwestycje !!!!! Przeczytaliśmy dzisiaj w Dzienniku Wschodnim, że prace potrwają do końca maja przyszłego roku (czyli do maja 2018 roku !!!!!!!!) i tego się "trzymamy". Tego terminu 2018 r. będą pilnowali mieszkańcy Piotrkowa, Wysokiego, Jabłonnej !!!!!!
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 09:20
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadło na pole bo był zachodni wiatr, natomiast gałęzi nałamanych leżało sporo. Czyżby władze wojewódzkie zapomniały o tym 10 - kilometrowym odcinku?
Ciekawy jestem kiedy doczeka się prawdziwego remontu droga (chyba wojewódzka) Bełżyce - Niedrzwica Duża. Pas drogowy jest dość szeroki, a sama jezdnia wąska i bardzo nierówna. Ruch na tym odcinku jest bardzo duży. Jak jedzie z naprzeciwka większy samochód ciężarowy lub TIR to trzeba zwalniać do minimum i zjeżdżać na pobocze. Na tym odcinku usunięto część starych i wysokich drzew, ale jeszcze dużo ich pozostało i zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających samochodów. Podczas ostatnich wiatrów jedno z nich zostało złamane ale na szczęście upadł... rozwiń
Avatar
Eyg / 21 listopada 2017 r. o 22:00
Haha zmien dilera 
Avatar
Jeżdżę tu często:) / 21 listopada 2017 r. o 21:22
Chyba terenowym po tych dolach. Do Bychawy faktycznie spoko, ale od Bychawy obojętnie czy przez Starą Wieś czy przez Zaraszów drogi są w taki stanie, że serce się kraje jak się tam autem jedzie, zawieszenie umiera w meczarniach.
Avatar
dociekliwy / 21 listopada 2017 r. o 18:35
...cóż tu nadal polsza i polaczki i objazdów nie stosuje się, bo zaraz milion protestujących się znajdzie. I okaże się że nikt nie życzy sobie, aby objazd remontowanej drogi przebiegał obok jego posesji. Dlatego kierowcy muszą kisnąć w korkach a przy okazji "produkować" smog. Sorry taką mamy polszę i polaczków.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 17:14
mam tam działkę i nie dopuszcze żeby mi rozkopali, zablokuje inwestycje
Avatar
? / 21 listopada 2017 r. o 15:30
jeśli dobra znaczy dziura na dziurze 
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:48
Cytat : Prace potrwają do końca maja przyszłego roku. To wykonawca ma chyba zaczarowany ołówek.
Avatar
* / 21 listopada 2017 r. o 14:45
Do końca maja 2019 r. a nie przyszłego roku, więc cierpliwości potrzeba dużo więcej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 r. o 14:32
W Niemczech stawia się taki żółty prostokątny znak z dużą czarną literką "U" (skrót od Objazd) i numerem tego objazdu, a później jedzie się zgodnie ze strzałkami i numerem objazdu. To tak dla poinformowania z dziczy metropolialnej, że jest taki wynalazek jak dobrze oznaczony objazd.