Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2017 r.
20:50

Koszmar 2-latki z Lublina. Rodzice podejrzani o znęcanie. "Dziecko było przestraszone i zaniedbane"

0 14 A A
– Wszyscy się tu znamy, ale rodzice tej dziewczynki nie wychodzili z nią na plac zabaw – mówią mieszkańcy osiedla przy ul. Gęsiej
– Wszyscy się tu znamy, ale rodzice tej dziewczynki nie wychodzili z nią na plac zabaw – mówią mieszkańcy osiedla przy ul. Gęsiej (fot. Maciej Kaczanowski)

Lekarze stwierdzili, że dziecko było brutalnie bite. 26-latek, podejrzany o maltretowanie 2-letniej dziewczynki, nie przyznaje się do winy. Sąsiedzi zauważyli jednak, że dziecko było przestraszone i wyraźnie zaniedbane. Prawdopodobnie nie wróci pod opiekę matki i jej konkubenta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To dziecko było przestraszone i wyraźnie zaniedbane – mówi mieszkanka osiedla przy ul. Gęsiej w Lublinie. – Wszyscy się tu znamy, ale rodzice tej dziewczynki bardzo rzadko z nią wychodzili. Jeśli już, to tak przemykali. Nie siedzieli z nią – jak inni – na placu zabaw. Chyba tylko raz ich tam widziałam – dodaje kobieta.

– Niedawno był w tej sprawie anonimowy sygnał do opieki społecznej. Może to dlatego ich zatrzymali – komentuje inna.

Paweł G. oraz jego konkubina, 21-letnia Klaudia O., zostali zatrzymani w ostatni piątek. Oboje usłyszeli prokuratorskie zarzuty dotyczące maltretowania 2-letniej córki Klaudii. Posiniaczona dziewczynka trafiła do szpitala. – Klaudia O. usłyszała zarzuty dotyczące znęcania się nad dzieckiem, poprzez brak właściwej opieki i zaniedbywanie dziewczynki – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Pawłowi G. zarzucono znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem.

Matce dziecka grozi do 5 lat więzienia. Paweł G. może spędzić za kratami nawet 10 lat. Według lekarzy badających dziewczynkę, była ona bita twardym przedmiotem o tępych krawędziach. Na jej ciele znaleziono liczne siniaki i otarcia.

– Ustalamy dokładnie, w jaki sposób powstały te obrażenia – dodaje prokurator Kępka. Matka dziewczynki tylko częściowo przyznała się zarzutów. Jej partner zaprzeczył, by kiedykolwiek uderzył dziecko. Paweł G. przyznał tylko, że zdarzało mu się krzyczeć na dziewczynkę. Klaudia O. jest obecnie pod dozorem policji. Jej partner trafił na 3 miesiące do aresztu.

26-latek mieszkał na osiedlu w rejonie ul. Gęsiej. Pracował w sklepie, ale jak ustaliliśmy, niedawno stracił posadę. W lutym do mężczyzny wprowadziła się 21-letnia Klaudia O. wraz ze swoją córką. Kobieta przyjechała do Lublina z województwa świętokrzyskiego. W mieszkaniu pary nie było żadnych policyjnych interwencji. Nie byli również pod opieką służb socjalnych.

Koszmar ich dziecka udało się przerwać dzięki reakcji postronnego świadka. Osoba ta zauważyła siniaki na twarzy dziewczynki. Powiadomiła o sprawie pracowników ośrodka pomocy społecznej. W piątek w asyście policjantów odwiedzili oni mieszkanie na Węglinie. U dziecka stwierdzono liczne obrażenia. Dziewczynka trafiła do szpitala, a jej opiekunowie do celi. Śledczy skierowali już do sądu rodzinnego wniosek o ustanowienie zastępczej opieki nad dzieckiem.

– Jeśli mamy podejrzenia dotyczące stosowania przemocy wobec dziecka, konieczne reagujmy – apeluje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Nawet jeśli nie mamy stuprocentowej pewności, warto zgłosić sprawę, żeby pracownicy socjalni lub policja mogli sprawdzić sytuację w danej rodzinie. Możliwe, że w ten sposób uratujemy czyjeś zdrowie lub życie.

Sprawą młodej pary z Węglina zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe. Na obecnym etapie postępowania śledczy nie ujawniają, jak Paweł G. i jego partnerka tłumaczyli swoje zachowanie wobec dziecka.

Matka i konkubent zostali zatrzymani

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 12:34
0
gdzie ojciec dziecka.Jemu też się należy gniot.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 12:31
0
chcieli wychować na porządne dziecko.
Avatar
xxx / 11 kwietnia 2017 o 09:09
0
kierownik napisał:
xxx - ul.Gęsia 17 to bloki SM Felin. A osiedle faktycznie - fajne, młode, ludzie życzliwi. Niestety trafiła się czarna owca (jak widzisz po treści artykułu - napływowa).
kierownik napisał:
Dziękuje za uświadomienie :) 
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 09:05
0
Patologia z Węglinka i okolic Gęsiej. Nigdy tam nie kupię mieszkania
Avatar
kierownik / 11 kwietnia 2017 o 07:40
0
xxx - ul.Gęsia 17 to bloki SM Felin. A osiedle faktycznie - fajne, młode, ludzie życzliwi. Niestety trafiła się czarna owca (jak widzisz po treści artykułu - napływowa).
Avatar
xxx / 11 kwietnia 2017 o 07:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
mieszkam po sąsiedzku w odrębnej wspólnocie mieszkaniowej, tamci byli z "felina". bardzo żałuję, że nie wiedziałem nic o tym wcześniej, złożyłbym panu konkubentowi wizytę, której nie zapomniałby do końca swojego marnego życia. w takich sprawach nie ma co wzywać policji, tylko lepiej samemu po cichu sprawę załatwić. w*** działa lepiej niż niejeden wyrok sądu.
Z jakiego Felina ? Wsztstko działko się ne elytarnym osiedlu... "Węglinek" i ludzie byli od was! Więc węglinek to patologia... po Twojje wypowiedzi widać że sam nią jesteś.
Z jakiego Felina ? Wsztstko działko się ne elytarnym osiedlu... "Węglinek" i ludzie byli od was! Więc węglinek to patologia... po Twojje wypowiedzi widać że sam nią jesteś. rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 07:12
0
taka patola mieszka w tych nowych osiedlach?
Avatar
Co za brednie piszecie !!!! / 11 kwietnia 2017 o 07:09
0
Nikt nie wspomina o zaniechaniu zgłoszenia przez Opieke Społeczna!!! Które zostało złożone 27 marca ! Od razu po tym jak zauważono obrażenia na twarzy dziewczynki i od razu został wykonany tam telefon o podejrzewany znęcaniu się nad dzieckiem ! Panie stwierdziły ze nic w tej sprawie nie mogą, żeby zgłaszać na policje ! Szkoda ze dopiero 6 kwietnia próbowały się dostać - a zamiast od razu wzywać policję czekały następny dzień !!! Panie z pobliskiego przedszkola tez nic nikomu nie zgłosiły - były na placu zabaw i widziały to dziecko, które przechodziło kilka razy obok nich! Dziennikarze mając podane informacje tworzą artykuły nie spójne z prawdą! 
Nikt nie wspomina o zaniechaniu zgłoszenia przez Opieke Społeczna!!! Które zostało złożone 27 marca ! Od razu po tym jak zauważono obrażenia na twarzy dziewczynki i od razu został wykonany tam telefon o podejrzewany znęcaniu się nad dzieckiem ! Panie stwierdziły ze nic w tej sprawie nie mogą, żeby zgłaszać na policje ! Szkoda ze dopiero 6 kwietnia próbowały się dostać - a zamiast od razu wzywać policję czekały następny dzień !!! Panie z pobliskiego przedszkola tez nic nikomu nie zgłosiły - były na placu zabaw i widziały to dziecko, które prz... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 06:59
0
Co za nie rzetelne podawanie informacji !
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 22:52
0
A dlaczego tylko jego zamknięto na 3 miechy a jej nie, skoro się przyznała?
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 12:34
0
gdzie ojciec dziecka.Jemu też się należy gniot.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 12:31
0
chcieli wychować na porządne dziecko.
Avatar
xxx / 11 kwietnia 2017 o 09:09
0
kierownik napisał:
xxx - ul.Gęsia 17 to bloki SM Felin. A osiedle faktycznie - fajne, młode, ludzie życzliwi. Niestety trafiła się czarna owca (jak widzisz po treści artykułu - napływowa).
kierownik napisał:
Dziękuje za uświadomienie :) 
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 09:05
0
Patologia z Węglinka i okolic Gęsiej. Nigdy tam nie kupię mieszkania
Avatar
kierownik / 11 kwietnia 2017 o 07:40
0
xxx - ul.Gęsia 17 to bloki SM Felin. A osiedle faktycznie - fajne, młode, ludzie życzliwi. Niestety trafiła się czarna owca (jak widzisz po treści artykułu - napływowa).
Avatar
xxx / 11 kwietnia 2017 o 07:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
mieszkam po sąsiedzku w odrębnej wspólnocie mieszkaniowej, tamci byli z "felina". bardzo żałuję, że nie wiedziałem nic o tym wcześniej, złożyłbym panu konkubentowi wizytę, której nie zapomniałby do końca swojego marnego życia. w takich sprawach nie ma co wzywać policji, tylko lepiej samemu po cichu sprawę załatwić. w*** działa lepiej niż niejeden wyrok sądu.
Z jakiego Felina ? Wsztstko działko się ne elytarnym osiedlu... "Węglinek" i ludzie byli od was! Więc węglinek to patologia... po Twojje wypowiedzi widać że sam nią jesteś.
Z jakiego Felina ? Wsztstko działko się ne elytarnym osiedlu... "Węglinek" i ludzie byli od was! Więc węglinek to patologia... po Twojje wypowiedzi widać że sam nią jesteś. rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 07:12
0
taka patola mieszka w tych nowych osiedlach?
Avatar
Co za brednie piszecie !!!! / 11 kwietnia 2017 o 07:09
0
Nikt nie wspomina o zaniechaniu zgłoszenia przez Opieke Społeczna!!! Które zostało złożone 27 marca ! Od razu po tym jak zauważono obrażenia na twarzy dziewczynki i od razu został wykonany tam telefon o podejrzewany znęcaniu się nad dzieckiem ! Panie stwierdziły ze nic w tej sprawie nie mogą, żeby zgłaszać na policje ! Szkoda ze dopiero 6 kwietnia próbowały się dostać - a zamiast od razu wzywać policję czekały następny dzień !!! Panie z pobliskiego przedszkola tez nic nikomu nie zgłosiły - były na placu zabaw i widziały to dziecko, które przechodziło kilka razy obok nich! Dziennikarze mając podane informacje tworzą artykuły nie spójne z prawdą! 
Nikt nie wspomina o zaniechaniu zgłoszenia przez Opieke Społeczna!!! Które zostało złożone 27 marca ! Od razu po tym jak zauważono obrażenia na twarzy dziewczynki i od razu został wykonany tam telefon o podejrzewany znęcaniu się nad dzieckiem ! Panie stwierdziły ze nic w tej sprawie nie mogą, żeby zgłaszać na policje ! Szkoda ze dopiero 6 kwietnia próbowały się dostać - a zamiast od razu wzywać policję czekały następny dzień !!! Panie z pobliskiego przedszkola tez nic nikomu nie zgłosiły - były na placu zabaw i widziały to dziecko, które prz... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 06:59
0
Co za nie rzetelne podawanie informacji !
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 22:52
0
A dlaczego tylko jego zamknięto na 3 miechy a jej nie, skoro się przyznała?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!