Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2012 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Koszty życia w Polsce: Lublin najtańszym miastem

0 21 A A

Ceny usług komunalnych w Lublinie należą do najniższych w kraju. Na przeciwnym biegunie jest Szczecin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koszty życia w poszczególnych miastach Polski porównał portal Onet.pl. Pod uwagę wzięto ceny usług komunalnych, wody, ścieków, ciepła i biletów miesięcznych.

W raporcie porównano 13 miast. Najtaniej jest w Lublinie. Miesięczny koszt utrzymania wynosi u nas 247,08 zł. Za wodę płacimy 3,07 zł za metr sześcienny. Ścieki kosztują 4,19 zł za metr sześcienny. Z kolei koszt ogrzewania to 44,68 zł/GJ.

Komunikacja miejska należy do najtańszych w kraju. Imienny bilet miesięczny na wszystkie linie kosztuje 84 zł. To najniższa cena spośród wszystkich miast wojewódzkich w Polsce.

Co zaskakujące, niemal równie tania, jak Lublin okazała się... stolica. Autorzy raportu dowodzą, że życie w Warszawie jest stosunkowo niedrogie. Opłaty komunalne kosztują mieszkańców ok. 248,88 zł miesięcznie.

Koszty wody i ścieków to odpowiednio 4,20 zł i 6,42 zł za metr sześcienny. Warszawa ma najtańsze ciepło w kraju. Kosztuje średnio 38,80 zł/GJ. Stolica oferuje również stosunkowo tanie przewozy. Bilet miesięczny kosztuje tam 90 zł.

Krajową średnią reprezentuje Wrocław. Ogólny rachunek za opłaty komunalne wynosi tam 273,19 zł. W stolicy Dolnego Śląska za wodę płaci się znacznie więcej niż w Lublinie – 3,80 zł za metr sześcienny. Droższe są także ścieki. Bilet miesięczny kosztuje 90 zł.

Najdroższym miastem w zestawieniu jest Szczecin. Rachunek za usługi komunalne wynosi tam 309,69 zł. Największy wpływ na jego wysokość ma cena ciepła. To 57,79 zł/GJ. Sporo, bo aż 100 zł kosztuje również bilet miesięczny.

Stosunkowo tania, w porównaniu z innymi miastami, jest w Szczecinie woda. Mieszkańcy płacą za nią 3,61 zł za metr sześcienny.

Jak liczono

W raporcie pominięto opłaty za wywóz śmieci, które w różnych miastach liczone są w inny sposób. Autorzy raportu sprawdzili, ile kosztuje utrzymanie się statystycznego mieszkańca, jeśli zużywa 4 metry sześcienne wody, odprowadza tyleż samo ścieków i zużywa 3 GJ ciepła.

Statystyczny mieszkaniec dojeżdża do pracy komunikacją miejską, zaopatrując się w bilet miesięczny.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 16:47
0
[quote name='b.' timestamp='1354029788' post='701042']
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
[/quote]To żadne bzdury, to platforma,PORY ściągniemy ci przez głowe.
Avatar
b. / 27 listopada 2012 o 16:23
0
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
Avatar
irena / 27 listopada 2012 o 16:10
0
jak zwykle rankingi z księżyca wzięte,nie mające żadnego powiązania z realiami.Żaden z szanujących się dziennikarzy takiej bzdury by nie pisał Najpierw by zbadał dochody,a potem pisał o kosztach
Avatar
Wpisz swoje imię / 27 listopada 2012 o 12:21
0
62,61zł/miesiecznie różnica między Szczecinem a Lublinem. Czy to duzo ? nie to jest nic.
[size=6]Lepsze jest zestawienie średnich zarobków miedzy Szczecinem a "lublinem" 3000-1800zł[/size]
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 11:50
0
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzonko - czmuś biedny? boś głupi! czmuś głupi? boś biedny. Tak tak paróweczko prowincji - minie jeszcze kilka pokoleń zanim wyjdziecie z mentalnej Bialorusi.

O moje wykształcenie się nie martw Dałem radę skompletować kierunek dający tytuł zawodowy o niebo lepszy niż te wasze mgr inż i inne równie bezwartościowe skróty Gdybyś był zainteresowany to mogę zlecić ci kładzenie papy na moim garażu. Pod warunkiem, że masz 2 lata doświadczenia i znasz język angielski bo w cywilozowanym świecie powoli odchodzimy od lokalnych dialektów zza Buga. Buziaczki ze Stolicy :*
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzon... rozwiń
Avatar
Gośka / 27 listopada 2012 o 11:21
0
Ktoś kto napisał ten artykuł zapomniał dodać,że w Lublinie również zarabiamy najmniej w Polsce. To z kolei oznacza,że koszty życia w Lublinie sa najwyższe.
Avatar
ONA / 27 listopada 2012 o 11:20
0
A może porównamy teraz ZAROBKI w tych miastach!! Wtedy się okaże ile zostaje.
Avatar
pin / 27 listopada 2012 o 10:31
0
Nawet nie wiem jak komentować to zestawienie. Ranking mówi o najdroższych miastach w Polsce a wy tu się cieszycie, że jesteśmy najtańsi bo mamy 13. miejsce. Chyba zdajecie sobie sprawę, że w Polsce miast mamy trochę więcej, nie? Brak słów na tę głupotę! I jeszcze wydrukowaliście to na pierwszej stronie. No gratulacje!
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 10:21
0
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o własnym mieszkaniu, o rodzinie, o przyjemnościach....ehhh pozstaje mi tylko marzyć, albo wyjechać z tego chorego kraju....
[/quote]Chce się wyć !!!!!! TUSKU jak żyć ??????
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o w... rozwiń
Avatar
JA??????????????????? / 27 listopada 2012 o 10:20
0
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 16:47
0
[quote name='b.' timestamp='1354029788' post='701042']
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
[/quote]To żadne bzdury, to platforma,PORY ściągniemy ci przez głowe.
Avatar
b. / 27 listopada 2012 o 16:23
0
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
Avatar
irena / 27 listopada 2012 o 16:10
0
jak zwykle rankingi z księżyca wzięte,nie mające żadnego powiązania z realiami.Żaden z szanujących się dziennikarzy takiej bzdury by nie pisał Najpierw by zbadał dochody,a potem pisał o kosztach
Avatar
Wpisz swoje imię / 27 listopada 2012 o 12:21
0
62,61zł/miesiecznie różnica między Szczecinem a Lublinem. Czy to duzo ? nie to jest nic.
[size=6]Lepsze jest zestawienie średnich zarobków miedzy Szczecinem a "lublinem" 3000-1800zł[/size]
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 11:50
0
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzonko - czmuś biedny? boś głupi! czmuś głupi? boś biedny. Tak tak paróweczko prowincji - minie jeszcze kilka pokoleń zanim wyjdziecie z mentalnej Bialorusi.

O moje wykształcenie się nie martw Dałem radę skompletować kierunek dający tytuł zawodowy o niebo lepszy niż te wasze mgr inż i inne równie bezwartościowe skróty Gdybyś był zainteresowany to mogę zlecić ci kładzenie papy na moim garażu. Pod warunkiem, że masz 2 lata doświadczenia i znasz język angielski bo w cywilozowanym świecie powoli odchodzimy od lokalnych dialektów zza Buga. Buziaczki ze Stolicy :*
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzon... rozwiń
Avatar
Gośka / 27 listopada 2012 o 11:21
0
Ktoś kto napisał ten artykuł zapomniał dodać,że w Lublinie również zarabiamy najmniej w Polsce. To z kolei oznacza,że koszty życia w Lublinie sa najwyższe.
Avatar
ONA / 27 listopada 2012 o 11:20
0
A może porównamy teraz ZAROBKI w tych miastach!! Wtedy się okaże ile zostaje.
Avatar
pin / 27 listopada 2012 o 10:31
0
Nawet nie wiem jak komentować to zestawienie. Ranking mówi o najdroższych miastach w Polsce a wy tu się cieszycie, że jesteśmy najtańsi bo mamy 13. miejsce. Chyba zdajecie sobie sprawę, że w Polsce miast mamy trochę więcej, nie? Brak słów na tę głupotę! I jeszcze wydrukowaliście to na pierwszej stronie. No gratulacje!
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 10:21
0
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o własnym mieszkaniu, o rodzinie, o przyjemnościach....ehhh pozstaje mi tylko marzyć, albo wyjechać z tego chorego kraju....
[/quote]Chce się wyć !!!!!! TUSKU jak żyć ??????
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o w... rozwiń
Avatar
JA??????????????????? / 27 listopada 2012 o 10:20
0
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 21 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 45 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 495 68

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?