Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2015 r.
7:00
Edytuj ten wpis

Kraksa goni kraksę, bo światła szwankują

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
27 14 A A

Na skrzyżowaniu, na którym odwrócono pierwszeństwo przejazdu co rusz dochodzi do stłuczki. Zdarzenia przytrafiają się wtedy, gdy nie działają tu światła, które miały działać non stop, by kierowcy zdążyli się z tym oswoić. Dopiero w środę wykonawca sygnalizacji ma usunąć usterki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sytuacja jest poważna, bo przez długie lata kierowcy jadący ul. Choiny nie musieli w tym miejscu rozglądać się na boki. Niewiele zmieniło się nawet wtedy, gdy ulicy tej "wyrosła” prostopadła do niej ul. Wojtasa, bo stara droga zachowała pierwszeństwo.

Rewolucja nadeszła niecały miesiąc temu, kiedy naprzeciw ul. Wojtasa otwarto ul. Zelwerowicza i to właśnie ten ciąg ulic zyskał pierwszeństwo przejazdu, a ul. Choiny je straciła. Znaki drogowe mówią o tym jednoznacznie, ale nie każdy zwraca na nie uwagę. I to właśnie dlatego miejscy urzędnicy zapewniali, że przez pierwsze pół roku sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu będzie pracować na okrągło, przez całą dobę po to, żeby kierowcy ignorujący znaki nie mogli wyrządzić krzywdy tym jadącym prawidłowo.

Jednak na zapewnieniach się skończyło, bo (najprawdopodobniej w piątek) światła przestały działać, a na skrzyżowaniu zaczęły się giąć karoserie. - Albo w czasie zbiegła się awaria świateł i ich dewastacji, albo to dewastacja była przyczyną awarii. Sprawa została zgłoszona policji - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Usterka była usuwana w sobotę.
Ale "usuwana” nie musi oznaczać "usunięta” i w sobotę na skrzyżowaniu doszło do wypadku w wyniku którego jedną osobę karetką wywieziono do szpitala. W trakcie tego zdarzenia uszkodzony został też jeden ze słupów sygnalizacji. W kolejny słup uderzył samochód uczestniczący w kolizji do której doszło w poniedziałek rano. Wtedy też sygnalizacja nie działała.

- Awaria została usunięta w poniedziałek około godz. 11 - informuje Kieliszek. We wtorek sygnalizacja działała "w kratkę”: rano tylko migała na pomarańczowo, po południu pracowała poprawnie.

W środę na miejscu pracować mają ekipy firmy, która na zlecenie głównego wykonawcy montowała tu
światła. Ma usuwać błędy wytknięte przez inspektorów Zarządu Dróg i Mostów, którzy sprawdzali wykonanie nowej drogi. Dopóki usterki te nie zostaną usunięte, opieka nad sygnalizacją nie może być powierzona firmie odpowiadającej za działanie świateł w tej części miasta.

Koszą słupki

Awarie sygnalizacji nierzadko są też nie przyczyną wypadków, ale ich skutkiem. Najpoważniejszym takim przypadkiem było zdarzenie, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Krańcowej z Długą. Ciężarówka uszkodziła tam słup z długim wysięgnikiem, naprawa sygnalizacji nie dość, że trwała długo, to jeszcze spowodowała duże utrudnienia w ruchu. W tym samym miejscu sygnalizatory były skoszone przez samochody w wyniku jeszcze co najmniej dwóch innych wypadków. Z tego samego powodu w zeszłym roku trzeba było naprawiać sygnalizację m.in. na al. Kraśnickiej.
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mr P / 7 stycznia 2015 o 22:37
0

Czcze gadanie "patrzcie na znaki", a niektórzy i tak długo jeszcze będą jeździć na pamięć widząc pulsujące żółte światło. Wtedy w szpitalu poszkodowanemu jadącemu prawidłowo powiedzcie "sprawca mógł patrzeć na znaki to nic by się Tobie nie stało"....

Miasto wiedziało co się będzie działo jak zmieni pierwszeństwo drogi, może i miało intencje żeby zapobiec skutkom tego, ale w praktyce okazuje się, że albo firma która to zakładała spartoliła, albo użyto "chińskiej" jakości podzespołów i nie widać na razie, żeby coś więcej się działo poza przywróceniem na jakiś czas działania tych świateł.

Czcze gadanie "patrzcie na znaki", a niektórzy i tak długo jeszcze będą jeździć na pamięć widząc pulsujące żółte światło. Wtedy w szpitalu poszkodowanemu jadącemu prawidłowo powiedzcie "sprawca mógł patrzeć na znaki to nic by się Tobie nie stało"....

Miasto wiedziało co się będzie działo jak zmieni pierwszeństwo drogi, może i miało intencje żeby zapobiec skutkom tego, ale w praktyce okazuje się, że albo firma która to zakładała spartoliła, albo użyto "chińskiej" jakości podzespołów i nie widać na razie, żeby coś więcej się działo p... rozwiń

Avatar
Q / 7 stycznia 2015 o 11:17
0

SĄ ZNAKI DROGOWE!!! I NA NIE TRZEBA PATRZEC, A NIE JE\ZDZIC NA PAMIĘĆ I MIEĆ PRETENCJE DO MIASTA!!!

A JAK JEZDZIC NIE UMIECIE TO SIEDZCIE W DOMU ALBO MPK!!!!

Avatar
Piotrek / 7 stycznia 2015 o 11:02
0

OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

Ile zapłaciłeś za prawo jazdy??? pod warunkiem że go masz pisząc takie bzdury.

Jak nie działa sygnalizacja świetlna to patrz na znaki które są w tym momencie najważniejsze. Takie jest prawo ruchu drogowego. Jak się go nie zna to się nie wsiada do samochodu

aciłeś za prawo jazdy??? pod warunkiem że go masz pisząc takie bzdury.

Jak nie działa sygnalizacja świetlna to patrz na znaki które są w tym momencie najważniejsze. Takie jest prawo ruchu drogowego. Jak się go nie zna to się nie wsiada do samochodu

rozwiń
Avatar
Marcel / 7 stycznia 2015 o 10:29
0

OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

Dla prokuratora tak, ale w sprawie kierowcy, który spowodował ten wypadek, bo jeśli ten czowiek nie widzi, lub nie zna znaczenia znaków, które stoją jak byk przy obu tych ulicach i okreslają pierwszeństwo porzejazdu, to na jakiej podstawie porusza się autem ??!

Sygnalizacja - a po co ci ta sygnalizacja?? bez niej nie wiesz jak zachować się na skrzyżowaniu? To jakim cudem zdałeś egzamin na prawo jazdy???!!!

Sygnalizacja tworzy tylko korki i tamuje ruch im jej mniej tym lepiej dla płynności ruchu.

uratora tak, ale w sprawie kierowcy, który spowodował ten wypadek, bo jeśli ten czowiek nie widzi, lub nie zna znaczenia znaków, które stoją jak byk przy obu tych ulicach i okreslają pierwszeństwo porzejazdu, to na jakiej podstawie porusza się autem ??!

Sygnalizacja - a po co ci ta sygnalizacja?? bez niej nie wiesz jak zachować się na skrzyżowaniu? To jakim cudem zdałeś egzamin na prawo jazdy???!!!

Sygnalizacja tworzy tylko korki i tamuje ruch im jej mniej tym lepiej dla płynności ruchu.

rozwiń
Avatar
Marek / 7 stycznia 2015 o 10:10
0

OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

Hehe, internetowy napinaczu: jak sygnalizacja nie działa to patrz na znaki.

nternetowy napinaczu: jak sygnalizacja nie działa to patrz na znaki.

rozwiń
Avatar
Anka / 7 stycznia 2015 o 10:09
0

ktoś mógłby się zająć sprawą braku świateł przy zjeździe ze skrzyżowania Solidarnośći - 3-go maja - Prusa... jeżdżę tamtędy codziennie do pracy i niestety za każdym razem jest tak że skręcający z Solidarności w Prusa bądź w 3-go Maja przejeżdżają przez Solidarności już na czerwonym świetle nawet o tym nie wiedząc, bo brakuje sygnalizacji, która by o tym informowała... kiedyś dojdzie tam do tragedii... 

Avatar
kkk / 7 stycznia 2015 o 09:40
0
Trzeba jezdzic wolniej i patrzec na znaki. Nie pedzic na oslep. Jazda w Polsce czesto przypomina mi dzika Rosje.


OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

rozwiń
Avatar
a / 7 stycznia 2015 o 09:27
0

Ale przecież są znaki, w czym problem?

Historia podobna, jak na Solidarności x Kompozytorów - gdzie pierwszeństwo ma trasa WZ... A nie jest to rondo. Przy wyłączonej sygnalizacji trzeba się pilnować.

Jak ktoś znaków nie widzi, to do okulisty.

Rutyna i jazda na pamięć okazują się zgubne.

Avatar
Marcel / 7 stycznia 2015 o 09:22
0

Jakbyś jeździł tą drogą 15 lat i miał pierszeństwo to trochę byś się zirytował gdyby droga, którą jeździ mniej samochodów "dostała" pierszeństwo bo jest "nowa"

Zirytować się to jedno, a patrzeć na znaki i je respektować to zupełnie co innego !! Chcesz mi powiedzieć , że przez swoją irytację brakiem pierwszenstwa rościsz sobie prawo do pozbawinia kogoś życia, lub zdrowia??!

Chyba każdy kierowca powienien wiedzieć co znaczy i jak wyglada, znak "ustąp piewszenstwa przejazdu", oraz "droga z piewszenstwem przejazdu". Jest znak, więc trzeba się do niego stować. W czym probelm?

Zirytować się to jedno, a patrzeć na znaki i je respektować to zupełnie co innego !! Chcesz mi powiedzieć , że przez swoją irytację brakiem pierwszenstwa rościsz sobie prawo do pozbawinia kogoś życia, lub zdrowia??!

Chyba każdy kierowca powienien wiedzieć co znaczy i jak wyglada, znak "ustąp piewszenstwa przejazdu", oraz "droga z piewszenstwem przejazdu". Jest znak, więc trzeba się do niego stować. W czym probelm?

rozwiń
Avatar
benek / 7 stycznia 2015 o 09:13
0

a wystarczyło zrobić rondo................. byłoby i taniej i bezpieczniej

Avatar
Mr P / 7 stycznia 2015 o 22:37
0

Czcze gadanie "patrzcie na znaki", a niektórzy i tak długo jeszcze będą jeździć na pamięć widząc pulsujące żółte światło. Wtedy w szpitalu poszkodowanemu jadącemu prawidłowo powiedzcie "sprawca mógł patrzeć na znaki to nic by się Tobie nie stało"....

Miasto wiedziało co się będzie działo jak zmieni pierwszeństwo drogi, może i miało intencje żeby zapobiec skutkom tego, ale w praktyce okazuje się, że albo firma która to zakładała spartoliła, albo użyto "chińskiej" jakości podzespołów i nie widać na razie, żeby coś więcej się działo poza przywróceniem na jakiś czas działania tych świateł.

Czcze gadanie "patrzcie na znaki", a niektórzy i tak długo jeszcze będą jeździć na pamięć widząc pulsujące żółte światło. Wtedy w szpitalu poszkodowanemu jadącemu prawidłowo powiedzcie "sprawca mógł patrzeć na znaki to nic by się Tobie nie stało"....

Miasto wiedziało co się będzie działo jak zmieni pierwszeństwo drogi, może i miało intencje żeby zapobiec skutkom tego, ale w praktyce okazuje się, że albo firma która to zakładała spartoliła, albo użyto "chińskiej" jakości podzespołów i nie widać na razie, żeby coś więcej się działo p... rozwiń

Avatar
Q / 7 stycznia 2015 o 11:17
0

SĄ ZNAKI DROGOWE!!! I NA NIE TRZEBA PATRZEC, A NIE JE\ZDZIC NA PAMIĘĆ I MIEĆ PRETENCJE DO MIASTA!!!

A JAK JEZDZIC NIE UMIECIE TO SIEDZCIE W DOMU ALBO MPK!!!!

Avatar
Piotrek / 7 stycznia 2015 o 11:02
0

OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

Ile zapłaciłeś za prawo jazdy??? pod warunkiem że go masz pisząc takie bzdury.

Jak nie działa sygnalizacja świetlna to patrz na znaki które są w tym momencie najważniejsze. Takie jest prawo ruchu drogowego. Jak się go nie zna to się nie wsiada do samochodu

aciłeś za prawo jazdy??? pod warunkiem że go masz pisząc takie bzdury.

Jak nie działa sygnalizacja świetlna to patrz na znaki które są w tym momencie najważniejsze. Takie jest prawo ruchu drogowego. Jak się go nie zna to się nie wsiada do samochodu

rozwiń
Avatar
Marcel / 7 stycznia 2015 o 10:29
0

OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

Dla prokuratora tak, ale w sprawie kierowcy, który spowodował ten wypadek, bo jeśli ten czowiek nie widzi, lub nie zna znaczenia znaków, które stoją jak byk przy obu tych ulicach i okreslają pierwszeństwo porzejazdu, to na jakiej podstawie porusza się autem ??!

Sygnalizacja - a po co ci ta sygnalizacja?? bez niej nie wiesz jak zachować się na skrzyżowaniu? To jakim cudem zdałeś egzamin na prawo jazdy???!!!

Sygnalizacja tworzy tylko korki i tamuje ruch im jej mniej tym lepiej dla płynności ruchu.

uratora tak, ale w sprawie kierowcy, który spowodował ten wypadek, bo jeśli ten czowiek nie widzi, lub nie zna znaczenia znaków, które stoją jak byk przy obu tych ulicach i okreslają pierwszeństwo porzejazdu, to na jakiej podstawie porusza się autem ??!

Sygnalizacja - a po co ci ta sygnalizacja?? bez niej nie wiesz jak zachować się na skrzyżowaniu? To jakim cudem zdałeś egzamin na prawo jazdy???!!!

Sygnalizacja tworzy tylko korki i tamuje ruch im jej mniej tym lepiej dla płynności ruchu.

rozwiń
Avatar
Marek / 7 stycznia 2015 o 10:10
0

OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

Hehe, internetowy napinaczu: jak sygnalizacja nie działa to patrz na znaki.

nternetowy napinaczu: jak sygnalizacja nie działa to patrz na znaki.

rozwiń
Avatar
Anka / 7 stycznia 2015 o 10:09
0

ktoś mógłby się zająć sprawą braku świateł przy zjeździe ze skrzyżowania Solidarnośći - 3-go maja - Prusa... jeżdżę tamtędy codziennie do pracy i niestety za każdym razem jest tak że skręcający z Solidarności w Prusa bądź w 3-go Maja przejeżdżają przez Solidarności już na czerwonym świetle nawet o tym nie wiedząc, bo brakuje sygnalizacji, która by o tym informowała... kiedyś dojdzie tam do tragedii... 

Avatar
kkk / 7 stycznia 2015 o 09:40
0
Trzeba jezdzic wolniej i patrzec na znaki. Nie pedzic na oslep. Jazda w Polsce czesto przypomina mi dzika Rosje.


OSTATNI WYPADEK TO SPRAWA DLA PROKURATORA. Prokuratura powinna wyjaśnić czy do wypadku doszło jedynie z powodu braku zachowania należytej ostrożności na skrzyżowaniu przez uczestników wspomnianego wypadku czy też dominującym czynnikiem który doprowadził do tego że do niego doszło i tym samym uszczerbku na zdrowiu jednej osoby była niedziałająca od kilku dni sygnalizacja świetlna.

Jeśli to drugie to odpowiedzialne osoby z Gminy Lublin powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Należy postawić otwarte pytanie. CZY W POLSCE URZĘDNICY STOJĄ PONAD PRAWEM I KK ICH NIE OBOWIĄZUJE ?

rozwiń
Avatar
a / 7 stycznia 2015 o 09:27
0

Ale przecież są znaki, w czym problem?

Historia podobna, jak na Solidarności x Kompozytorów - gdzie pierwszeństwo ma trasa WZ... A nie jest to rondo. Przy wyłączonej sygnalizacji trzeba się pilnować.

Jak ktoś znaków nie widzi, to do okulisty.

Rutyna i jazda na pamięć okazują się zgubne.

Avatar
Marcel / 7 stycznia 2015 o 09:22
0

Jakbyś jeździł tą drogą 15 lat i miał pierszeństwo to trochę byś się zirytował gdyby droga, którą jeździ mniej samochodów "dostała" pierszeństwo bo jest "nowa"

Zirytować się to jedno, a patrzeć na znaki i je respektować to zupełnie co innego !! Chcesz mi powiedzieć , że przez swoją irytację brakiem pierwszenstwa rościsz sobie prawo do pozbawinia kogoś życia, lub zdrowia??!

Chyba każdy kierowca powienien wiedzieć co znaczy i jak wyglada, znak "ustąp piewszenstwa przejazdu", oraz "droga z piewszenstwem przejazdu". Jest znak, więc trzeba się do niego stować. W czym probelm?

Zirytować się to jedno, a patrzeć na znaki i je respektować to zupełnie co innego !! Chcesz mi powiedzieć , że przez swoją irytację brakiem pierwszenstwa rościsz sobie prawo do pozbawinia kogoś życia, lub zdrowia??!

Chyba każdy kierowca powienien wiedzieć co znaczy i jak wyglada, znak "ustąp piewszenstwa przejazdu", oraz "droga z piewszenstwem przejazdu". Jest znak, więc trzeba się do niego stować. W czym probelm?

rozwiń
Avatar
benek / 7 stycznia 2015 o 09:13
0

a wystarczyło zrobić rondo................. byłoby i taniej i bezpieczniej

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!