Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2009 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Ksiądz na drzwiach ogłasza swoją wizytę

0 17 A A

Na drzwiach bloków i domów przy ul. Księżycowej, Norwida, Rayskiego i Ćwiklińskiej w Lublinie pojawiły się wczoraj ogłoszenia: Proszę przygotować mieszkania, zeszyty do religii i być w środę w domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powód? Wizyta duszpasterska.

Ogłoszenia przygotował proboszcz parafii bł. Władysława Gorala, która mieści się przy ul. Popiełuszki. - Chodzi o to, żeby w czasie wizyt duszpasterskich spotkać się z jak największą grupą parafian - tłumaczy proboszcz, ks. Mariusz Nakonieczny.

- Nie wszyscy są w każdą niedzielę na mszy świętej, gdzie jest ogłaszany porządek wizyt na każdy nadchodzący tydzień. Nie każdy więc wie, kiedy ksiądz przyjdzie do jego domu.

Stąd pomysł na ogłoszenia dostarczane do domów. Na dzień lub dwa przed planowaną w danym bloku wizytą duszpasterską, na drzwiach wejściowych pojawia kartka z dokładną informacją na temat "kolędy”. Proboszcz podaje tam, którego dnia i w jakich godzinach należy się spodziewać księdza.
Jest też cała "instrukcja obsługi” takiej wizyty. Parafianie powinni przygotować mieszkania, a uczniowie naszykować zeszyty do religii. Należy też "dołożyć wszelkich starań”, żeby w czasie wizyty byli w domu wszyscy domownicy.

- Na tym nam najbardziej zależy. I właśnie w tym mają pomóc wywieszane ogłoszenia - podkreśla ks. Nakonieczny. - To szczególnie istotne w naszym przypadku, gdzie parafia jest stosunkowa nowa i zależy nam na jak najlepszym poznaniu naszych parafian i ich problemów.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Z lublina / 15 stycznia 2009 o 10:38
0
Oli nie pieprz głupot, czy ktoś ci wyciąga pieniądze z kieszeni, nie chcesz dać to nie dasz.
Ten sposób powiadamiania o wizycie duszpasterskiej jest b.dobry, ludzie /w wiekszości/ czekają na wizytę i rzeczywiście mogą się przygotować.
Avatar
me / 14 stycznia 2009 o 23:05
0
asy napisał:
Palma zastępuje kropidło-a cóż w tym takiego dziwnego?A jeśli chodzi o zapowiedzenie się przez księdza,to też mnie nie dziwi.U mnie w parafii też tak jest,z tą jednak różnicą,że ksiądz odwiedza parafian tylko w godzinach przedpołudniowych.Najlepiej żebyśmy wtedy nie szli do pracy i szkoły...

Przepraszam, nie wiedziałam, że zamiast kropidła można używać palmy.
rozwiń
Avatar
ire / 14 stycznia 2009 o 20:59
0
Moim zdaniem jest to dobry pomysł niz chodzenie przez ministrantow po blokach pukajac do drzwi W ogole powinno sie zmienic nawet z rozdawaniem oplatka który mozna przeciez nabyc w kosciele oplacajac nalezna kwote
Avatar
oli / 14 stycznia 2009 o 20:43
0
Uważam,że czasy inkasentów już dawno się skonczyły,także dlamnie i większości lublinian jest to zwykłe omijanie prawa podatkowego zbierając forse chodząc po chałupkach.
Dlaczego nasze biedne państwo toleruje takie zachowanie kościoła,czy nie powinno się wprowadzić jeden procent podatku na rzecz kościoła od każdego wiernego, mielibyśmy czyste sumienia,że nasze datki są rzetelnie rozliczane na daną parafie,tak jak jest to na zachodzie,daje sto euro dostaje pokwitowanie do urzędu skarbowego,a unas co?,ano nic się nie dzieje w tej sprawie, i kwitnie czarna magia.
Avatar
egr / 14 stycznia 2009 o 19:46
0
Paranoja,czy w Lublinie nie ma o czym pisać.To jest rzecz powszechna połowa lublina jest tak informowana.Sam będę wdzięczny jak taka informacja znajdzie się w moim bloku.Należę do tej parafii ,ale chodzę do innych kościołów i taka informacja jest przydatna
Natomiast redaktor może zająłby się chodnikiem na Popiełuszki przy przychodni Inter-med.Po 15 nie można tamtędy przejść.Samochody stoją na chodniku a ludzie,mószą chodzić po ulicy.
Avatar
? / 14 stycznia 2009 o 15:59
0
Skoro nic nie ma o przygotowaniu kopert tzn że ksiądz nie będzie zbierał kasy?
Avatar
azer / 14 stycznia 2009 o 11:52
0
Od zeszytów jest nauczyciel , a od kartotek odpowiednie służby , od podatków fiskus , a ksiądz chce ich wszystkich zastąpić dla własnej korzyści . Moim zdaniem to średniowiecze. Choć też bym chętnie tak pochodził tyle samotnych znudzonych kobiet zawsze coś można wyrwać.
Avatar
szpila / 14 stycznia 2009 o 11:50
0
emmma napisał:
NO I CO W TYM DZIWNEGO, CO ZA deb***NY ARTYKUŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DLA MNIE TO NORMALNA RZECZ TAKA INFORMACJA NA DRZWIACH KLATKI BO WTEDY WIADOMO KIEDY MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ KSIĘDZA, A DLA TYCH CO NIE CHCĄ OTWIERAĆ DRZWI TO TEŻ WIADOMOŚĆ, ŻE TEN KTO PUKA TO NIE KUMPEL WPADŁ NA PIWO, A KSIADZ I WTEDY NIE OTWIERAJCIE JEŚLI NIE MACIE OCHOTY GO GOŚCIĆ W DOMU!!!!!!!
PORAŻKA WIELKA PORAŻKA-WIDAĆ,ŻE NIE MACIE O CZYM PISAĆ!

Na tablicy ogłoszeń w blokach pojawia się wiele komunikatów i nie budzi to sensacji.
Uważam, że zamieszczenie ogłoszenia o wizycie duszpasterskiej nie powinno nikogo drażnić.
Nie chcesz nie czytaj, nie zapraszaj księdza.
Wolność słowa i wyznania.
Jeśli zadeklarowałes swą przynalezność do parafii, to niestety trzeba łożyć na utrzymanie świątyni.

Na tablicy ogłoszeń w blokach pojawia się wiele komunikatów i nie budzi to sensacji.
Uważam, że zamieszczenie ogłoszenia o wizycie duszpasterskiej nie powinno nikogo drażnić.
Nie chcesz nie czytaj, nie zapraszaj księdza.
Wolność słowa i wyznania.
Jeśli zadeklarowałes swą przynalezność do parafii, to niestety trzeba łożyć na utrzymanie świątyni. rozwiń
Avatar
Gośka / 14 stycznia 2009 o 11:26
0
....no tak.... ale ja osobiście bardzo nie lubię wizyt duszpasterskich....są takie "szpiegowsko-drętwe".....NO I TE KARTOTEKI !!!
A ja naprawdę nie mam nic do ukrycia.....
Avatar
Slawek W. / 14 stycznia 2009 o 11:08
0
I niech mi ktoś powie, ze sukienkowi są pozbawieni poczucia humoru.
Avatar
Z lublina / 15 stycznia 2009 o 10:38
0
Oli nie pieprz głupot, czy ktoś ci wyciąga pieniądze z kieszeni, nie chcesz dać to nie dasz.
Ten sposób powiadamiania o wizycie duszpasterskiej jest b.dobry, ludzie /w wiekszości/ czekają na wizytę i rzeczywiście mogą się przygotować.
Avatar
me / 14 stycznia 2009 o 23:05
0
asy napisał:
Palma zastępuje kropidło-a cóż w tym takiego dziwnego?A jeśli chodzi o zapowiedzenie się przez księdza,to też mnie nie dziwi.U mnie w parafii też tak jest,z tą jednak różnicą,że ksiądz odwiedza parafian tylko w godzinach przedpołudniowych.Najlepiej żebyśmy wtedy nie szli do pracy i szkoły...

Przepraszam, nie wiedziałam, że zamiast kropidła można używać palmy.
rozwiń
Avatar
ire / 14 stycznia 2009 o 20:59
0
Moim zdaniem jest to dobry pomysł niz chodzenie przez ministrantow po blokach pukajac do drzwi W ogole powinno sie zmienic nawet z rozdawaniem oplatka który mozna przeciez nabyc w kosciele oplacajac nalezna kwote
Avatar
oli / 14 stycznia 2009 o 20:43
0
Uważam,że czasy inkasentów już dawno się skonczyły,także dlamnie i większości lublinian jest to zwykłe omijanie prawa podatkowego zbierając forse chodząc po chałupkach.
Dlaczego nasze biedne państwo toleruje takie zachowanie kościoła,czy nie powinno się wprowadzić jeden procent podatku na rzecz kościoła od każdego wiernego, mielibyśmy czyste sumienia,że nasze datki są rzetelnie rozliczane na daną parafie,tak jak jest to na zachodzie,daje sto euro dostaje pokwitowanie do urzędu skarbowego,a unas co?,ano nic się nie dzieje w tej sprawie, i kwitnie czarna magia.
Avatar
egr / 14 stycznia 2009 o 19:46
0
Paranoja,czy w Lublinie nie ma o czym pisać.To jest rzecz powszechna połowa lublina jest tak informowana.Sam będę wdzięczny jak taka informacja znajdzie się w moim bloku.Należę do tej parafii ,ale chodzę do innych kościołów i taka informacja jest przydatna
Natomiast redaktor może zająłby się chodnikiem na Popiełuszki przy przychodni Inter-med.Po 15 nie można tamtędy przejść.Samochody stoją na chodniku a ludzie,mószą chodzić po ulicy.
Avatar
? / 14 stycznia 2009 o 15:59
0
Skoro nic nie ma o przygotowaniu kopert tzn że ksiądz nie będzie zbierał kasy?
Avatar
azer / 14 stycznia 2009 o 11:52
0
Od zeszytów jest nauczyciel , a od kartotek odpowiednie służby , od podatków fiskus , a ksiądz chce ich wszystkich zastąpić dla własnej korzyści . Moim zdaniem to średniowiecze. Choć też bym chętnie tak pochodził tyle samotnych znudzonych kobiet zawsze coś można wyrwać.
Avatar
szpila / 14 stycznia 2009 o 11:50
0
emmma napisał:
NO I CO W TYM DZIWNEGO, CO ZA deb***NY ARTYKUŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DLA MNIE TO NORMALNA RZECZ TAKA INFORMACJA NA DRZWIACH KLATKI BO WTEDY WIADOMO KIEDY MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ KSIĘDZA, A DLA TYCH CO NIE CHCĄ OTWIERAĆ DRZWI TO TEŻ WIADOMOŚĆ, ŻE TEN KTO PUKA TO NIE KUMPEL WPADŁ NA PIWO, A KSIADZ I WTEDY NIE OTWIERAJCIE JEŚLI NIE MACIE OCHOTY GO GOŚCIĆ W DOMU!!!!!!!
PORAŻKA WIELKA PORAŻKA-WIDAĆ,ŻE NIE MACIE O CZYM PISAĆ!

Na tablicy ogłoszeń w blokach pojawia się wiele komunikatów i nie budzi to sensacji.
Uważam, że zamieszczenie ogłoszenia o wizycie duszpasterskiej nie powinno nikogo drażnić.
Nie chcesz nie czytaj, nie zapraszaj księdza.
Wolność słowa i wyznania.
Jeśli zadeklarowałes swą przynalezność do parafii, to niestety trzeba łożyć na utrzymanie świątyni.

Na tablicy ogłoszeń w blokach pojawia się wiele komunikatów i nie budzi to sensacji.
Uważam, że zamieszczenie ogłoszenia o wizycie duszpasterskiej nie powinno nikogo drażnić.
Nie chcesz nie czytaj, nie zapraszaj księdza.
Wolność słowa i wyznania.
Jeśli zadeklarowałes swą przynalezność do parafii, to niestety trzeba łożyć na utrzymanie świątyni. rozwiń
Avatar
Gośka / 14 stycznia 2009 o 11:26
0
....no tak.... ale ja osobiście bardzo nie lubię wizyt duszpasterskich....są takie "szpiegowsko-drętwe".....NO I TE KARTOTEKI !!!
A ja naprawdę nie mam nic do ukrycia.....
Avatar
Slawek W. / 14 stycznia 2009 o 11:08
0
I niech mi ktoś powie, ze sukienkowi są pozbawieni poczucia humoru.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 17 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 42 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 76 14

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 30 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 62 101

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!