Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2015 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Księgarnie w Lublinie: Jedną zamkną, drugą otworzą

Autor: Zdjęcie autora Kmo.
4 9 A A

Z początkiem roku "bilans księgarni w mieście się wyrówna. Wprawdzie likwidowany jest najstarszy lubelski antykwariat ale w Plazie wkrótce ma być otwarta kolejna księgarnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy ulicy Górnej 9 Marek Słomianowski wyprzedaje książki ze swojego antykwariatu Peregrynus. Jeszcze setki woluminów stoją na półkach i można rzadkie egzemplarze nabyć po atrakcyjnej cenie.

- Ponad trzydzieści lat pracy w księgarstwie i niewiele mniej lat prowadzenia antykwariatu - wyjaśnia Marek Słomianowski. - Przenosiłem książki, bo zmieniałem adresy, nawet już nie pamiętam ile razy. Jednak nie można się oszukiwać - coraz mniej osób zainteresowanych jest książką. To na pewno nie jest źródło utrzymania. Jeszcze prowadzę wyprzedaż, ale formalnie już antykwariat jest zamknięty.

Prawdopodobnie w lutym na powierzchni ok. 120 mkw. otwarta zostanie księgarnia "Matras” na pierwszym piętrze w Centrum Handlowym Lublin Plaza. Będzie to już druga placówka pod tym szyldem w Lublinie. Oprócz książek w ofercie znajdą się artykuły szkolne i piśmiennicze.

Ale to nie koniec zmian.

Na jednej z bardziej znanych i od lat funkcjonujących pod tym adresem księgarni - ul. Królewska 11 z końcem roku widniał napis "likwidacja”. Teraz czytamy, że jest remont i wkrótce nastąpi otwarcie - także księgarni.

Od 1992 roku prowadziła ją Danuta Uszyńska-Gacka. - Odchodzę na emeryturę, jest mi bardzo ciężko - mówi pani Danuta. - Księgarnia to ja, tworzyłam ją, rozwijałam, dbałam o nią. Ale tej przy ulicy Królewskiej już nie będę firmować swoim nazwiskiem. Jednak mam siłę, werwę, ochotę i mnóstwo pomysłów i na pewno nie spocznę na laurach.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anka / 5 stycznia 2015 o 21:43
+1

Szkoda. Książki rzeczywistej, szelestu kartek, zapachu nie zastąpią żadne ebooki. Poza tym oczy się tak nie męczą jak od tych czytanych w komputerze. Po prostu nie ma nic fajniejszego, niż koc, cisza, książka, ciastko, kawa lub herbata. Podobnie jest z grami. Żadne rzeczywiste gry z rzeczywistymi ludźmi, nie zastąpią gier w internecie.

Avatar
Fraktalla.com / 21 kwietnia 2015 o 20:56
0

Trudno jest prowadzić księgarnię przy tak wysokich czynszach.

Ja prowadzę teraz sprzedaż w internecie.

Avatar
Jack / 7 marca 2015 o 22:18
0

Jedną zamkną drugą otworzą ale to nie tak.

Zamknęli sklep z podręcznikami i magazynami a otworzyli księgarnie, tak naprawdę księgarnię z miła i kompetentną obsługą gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Taką eteryczną księgarnię jak tak z filmu "Masz wiadomośc".

I nie chodzi o starania i nazwisko ale o jakośc osługi, wiedzę o książkach i życzliwe podejście do każdego odwiedzającego tę nową księgarnię.

Avatar
ty / 6 stycznia 2015 o 16:31
0

O tak !!! Szczególnie jeżeli na dworze jest zimno i pochmurno, pada śnieg lub deszcz, wieje wiatr ! Muszę przyznać, że księgarnie księgarniami lecz ceny na wielu pozycjach są wysokie, ale są jeszcze biblioteki ! A tam steki książek ! Miłego czytania i grania !

prawda jest taka,że wydawcy dyktują cenę dataliczna,której nikt się nie trzyma.Taki matras czy empik dostanie większy rabat to da wieksze zniżki niż maleńka księgarenka

Avatar
w / 6 stycznia 2015 o 15:27
0

Szkoda. Książki rzeczywistej, szelestu kartek, zapachu nie zastąpią żadne ebooki. Poza tym oczy się tak nie męczą jak od tych czytanych w komputerze. Po prostu nie ma nic fajniejszego, niż koc, cisza, książka, ciastko, kawa lub herbata. Podobnie jest z grami. Żadne rzeczywiste gry z rzeczywistymi ludźmi, nie zastąpią gier w internecie.

O tak !!! Szczególnie jeżeli na dworze jest zimno i pochmurno, pada śnieg lub deszcz, wieje wiatr ! Muszę przyznać, że księgarnie księgarniami lecz ceny na wielu pozycjach są wysokie, ale są jeszcze biblioteki ! A tam steki książek ! Miłego czytania i grania !

O tak !!! Szczególnie jeżeli na dworze jest zimno i pochmurno, pada śnieg lub deszcz, wieje wiatr ! Muszę przyznać, że księgarnie księgarniami lecz ceny na wielu pozycjach są wysokie, ale są jeszcze biblioteki ! A tam steki książek ! Miłego czytania i grania !

rozwiń
Avatar
ar. / 6 stycznia 2015 o 12:38
0

Zdjęcie ilustrujące artykuł w kontekście niedawnej walki Lublina o status miasta kultury bezcenne. Wiadomość jak przekaz w reklamie: miś w bombki strzelił i zgliszcza. Przy Królewskiej 11 kupowałem książki których trudno szukać w innych w Lublinie internetu nie liczę. W dodatku w nim nie da się wybrać egzemplarza, przekartkować książki i poczuć zapachu farby drukarskiej przed zakupem. Szkoda i niepowetowana strata.

Avatar
rotor / 6 stycznia 2015 o 10:50
0

matras i empik w plazie.Padna obie w tym miescie nawet profesorowie nie kupuja ksiazek

Akurat "Matras" to jedna z tańszych księgarni.

Wiem, bo czasem zamawiam od nich książki przez internet i odbieram w ich sklepie stacjonarnym.

A Empik to najdroższa sieć księgarni (plus multimedia i gadżety) w Polsce.

Wie to każdy kto cokolwiek chciał u nich kupić oprócz gazet, bo one mają stałe ceny.

Avatar
rt.. / 6 stycznia 2015 o 10:08
0

matras i empik w plazie.Padna obie w tym miescie nawet profesorowie nie kupuja ksiazek

Avatar
anka / 5 stycznia 2015 o 21:45
0

Oczywiście chodziło mi o to, że gry w internecie nie zastąpią gier z innymi w rzeczywistości :P.

Avatar
Fraktalla.com / 21 kwietnia 2015 o 20:56
0

Trudno jest prowadzić księgarnię przy tak wysokich czynszach.

Ja prowadzę teraz sprzedaż w internecie.

Avatar
Jack / 7 marca 2015 o 22:18
0

Jedną zamkną drugą otworzą ale to nie tak.

Zamknęli sklep z podręcznikami i magazynami a otworzyli księgarnie, tak naprawdę księgarnię z miła i kompetentną obsługą gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Taką eteryczną księgarnię jak tak z filmu "Masz wiadomośc".

I nie chodzi o starania i nazwisko ale o jakośc osługi, wiedzę o książkach i życzliwe podejście do każdego odwiedzającego tę nową księgarnię.

Avatar
ty / 6 stycznia 2015 o 16:31
0

O tak !!! Szczególnie jeżeli na dworze jest zimno i pochmurno, pada śnieg lub deszcz, wieje wiatr ! Muszę przyznać, że księgarnie księgarniami lecz ceny na wielu pozycjach są wysokie, ale są jeszcze biblioteki ! A tam steki książek ! Miłego czytania i grania !

prawda jest taka,że wydawcy dyktują cenę dataliczna,której nikt się nie trzyma.Taki matras czy empik dostanie większy rabat to da wieksze zniżki niż maleńka księgarenka

Avatar
w / 6 stycznia 2015 o 15:27
0

Szkoda. Książki rzeczywistej, szelestu kartek, zapachu nie zastąpią żadne ebooki. Poza tym oczy się tak nie męczą jak od tych czytanych w komputerze. Po prostu nie ma nic fajniejszego, niż koc, cisza, książka, ciastko, kawa lub herbata. Podobnie jest z grami. Żadne rzeczywiste gry z rzeczywistymi ludźmi, nie zastąpią gier w internecie.

O tak !!! Szczególnie jeżeli na dworze jest zimno i pochmurno, pada śnieg lub deszcz, wieje wiatr ! Muszę przyznać, że księgarnie księgarniami lecz ceny na wielu pozycjach są wysokie, ale są jeszcze biblioteki ! A tam steki książek ! Miłego czytania i grania !

O tak !!! Szczególnie jeżeli na dworze jest zimno i pochmurno, pada śnieg lub deszcz, wieje wiatr ! Muszę przyznać, że księgarnie księgarniami lecz ceny na wielu pozycjach są wysokie, ale są jeszcze biblioteki ! A tam steki książek ! Miłego czytania i grania !

rozwiń
Avatar
ar. / 6 stycznia 2015 o 12:38
0

Zdjęcie ilustrujące artykuł w kontekście niedawnej walki Lublina o status miasta kultury bezcenne. Wiadomość jak przekaz w reklamie: miś w bombki strzelił i zgliszcza. Przy Królewskiej 11 kupowałem książki których trudno szukać w innych w Lublinie internetu nie liczę. W dodatku w nim nie da się wybrać egzemplarza, przekartkować książki i poczuć zapachu farby drukarskiej przed zakupem. Szkoda i niepowetowana strata.

Avatar
rotor / 6 stycznia 2015 o 10:50
0

matras i empik w plazie.Padna obie w tym miescie nawet profesorowie nie kupuja ksiazek

Akurat "Matras" to jedna z tańszych księgarni.

Wiem, bo czasem zamawiam od nich książki przez internet i odbieram w ich sklepie stacjonarnym.

A Empik to najdroższa sieć księgarni (plus multimedia i gadżety) w Polsce.

Wie to każdy kto cokolwiek chciał u nich kupić oprócz gazet, bo one mają stałe ceny.

Avatar
rt.. / 6 stycznia 2015 o 10:08
0

matras i empik w plazie.Padna obie w tym miescie nawet profesorowie nie kupuja ksiazek

Avatar
anka / 5 stycznia 2015 o 21:45
0

Oczywiście chodziło mi o to, że gry w internecie nie zastąpią gier z innymi w rzeczywistości :P.

Avatar
anka / 5 stycznia 2015 o 21:43
+1

Szkoda. Książki rzeczywistej, szelestu kartek, zapachu nie zastąpią żadne ebooki. Poza tym oczy się tak nie męczą jak od tych czytanych w komputerze. Po prostu nie ma nic fajniejszego, niż koc, cisza, książka, ciastko, kawa lub herbata. Podobnie jest z grami. Żadne rzeczywiste gry z rzeczywistymi ludźmi, nie zastąpią gier w internecie.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 1 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 20 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 15 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 504 46

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!