Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2016 r.
11:36

Kto zagra z WOŚP? Wojsko odmówiło, nie będzie też policyjnych pokazów (SONDA)

0 167 A A
Do ubiegłego roku policja aktywnie uczestniczyła w finałach WOŚP (fot. AS)
Do ubiegłego roku policja aktywnie uczestniczyła w finałach WOŚP (fot. AS)

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie: Wojsko odmówiło udziału. Nie będzie też ani pokazu policyjnych antyterrorystów, ani wystawy sprzętu. Straż pożarna chce pytać o zgodę zwierzchników.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

–Jeśli okaże się, że nie będziemy brać udziału w tegorocznym finale WOŚP, to po raz pierwszy będę wstydził się, że pełnię służbę w straży pożarnej – przyznaje w rozmowie z nami jeden ze strażaków.

Co roku służby, tj. policja, straż pożarna i wojsko, aktywnie uczestniczyły w akcjach fundacji Jurka Owsiaka. Co teraz się zmieniło? Zmienił się rząd, w którym trudno o sympatyków Owsiaka, a zamieszanie pogłębił poseł PiS Stanisław Pięta, który na Twitterze zagroził: „Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby”.

Później poseł tłumaczył, że była to jego prywatna opinia. Mimo to wielu funkcjonariuszy boi się o ewentualne konsekwencje.

Mł. bryg. Jarosław Hamaluk, który zastępuje rzecznika komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie tłumaczy, że decyzję w sprawie udziału strażaków w WOŚP, o ile będzie taka prośba organizatorów, podejmują poszczególni komendanci – miejscy lub powiatowi. Przeciwwskazań nie ma.

Mimo to w przypadku Lublina nie jest to taka oczywista sprawa. – W związku z wątpliwościami i rozbieżnymi decyzjami będziemy się zwracać o opinię do naszych jednostek nadrzędnych – zaznacza bryg. Michał Badach, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP Lublin. Ma na myśli komendanta wojewódzkiego i głównego.

O czynnym udziale w lubelskim finale WOŚP nie mówi też policja – w zeszłym roku zorganizowała np. specjalny pokaz antyterrorystów. A teraz?

„Policjanci będą wykonywać swoje obowiązki, czyli m.in. dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy. Funkcjonariusze będą też prowadzić „działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych” – czytamy w oficjalnym piśmie Komendy Wojewódzkiej Policji w tej sprawie.

Co kryje się pod akcją dla osób starszych? – Policjanci będą informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta” itp. – odpowiada nam podkom. Kamil Gołębiowski z KWP w Lublinie.

W Orkiestrze – wiemy to od organizatorów lubelskiego finału – nie będzie brać też udziału lokalne wojsko. W ubiegły czwartek wysłaliśmy zapytanie do rzecznika MON w tej sprawie. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Inaczej jest w Chełmie, gdzie Orkiestra może liczyć na wsparcie służb. – Znając obecne uwarunkowania nie chciałem stawiać naszych partnerów w mundurach w niezręcznej sytuacji – przyznaje Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego, który od 11 lat jest lokalnym koordynatorem WOŚP. – Dlatego przed wysłaniem im oficjalnych zaproszeń, telefonicznie się z nimi skonsultowałem.

W wyniku tych konsultacji Gorczyca wie, że może liczyć na udział policjantów, funkcjonariuszy służby więziennej i strażaków. Dotąd nie otrzymał natomiast odpowiedzi od Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Co roku mogliśmy na nich liczyć. Specjalną atrakcją były pokazy ich specjalistycznego sprzętu. Liczę, że przed niedzielą NOSG jeszcze się odezwie i nas nie zawiedzie.

– Generalnie Finał WOŚP polega na dobrowolności i nikt nie ma obowiązku włączania się w naszą akcję – komentuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Orkiestry.

24. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę: 10 stycznia będą zbierane pieniądze na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienie godnej opieki dla seniorów.

Co dała nam Orkiestra

• Do maja 2014 dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do szpitali w woj. lubelskim trafił sprzęt o wartości ponad 30 mln zł. Najwięcej, bo 20 mln zł, WOŚP przekazała placówkom w Lublinie – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy otrzymał m.in. sprzęt do przesiewowego badania słuchu u noworodków, aparat USG oraz dwie sztuczne nerki.

• Lubelska policja dostała od WOŚP cztery defibrylatory służące do przywrócenia normalnej pracy serca w przypadku jego zatrzymania. Skorzystało też pogotowie – dostało m.in. aparaty USG, inkubatory, a nawet karetki z wyposażeniem.

(ask)

Sonda: Czy wesprzesz WOŚP?

Liczba głosów: 2849
76.24%
Tak
23.76%
Nie

Jerzy Owsiak: Jesteśmy ponad kolorami, ponad polityką. Gramy dla wszystkich

Wideo: TVN24/x-news

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 167

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aniela / 10 stycznia 2016 r. o 15:30
0

Sory, nie wiem o czym piszesz, wszędzie jest policja, wojsko, są pikniki zimowe, więc w czym rzecz. Włącz tv i zobaczysz na własne oczy, nie sugeruj się przeczytaniem kłamliwego artykułu. Oj lemingi, lemingi, dajecie się na wszystko nabrać  lecicie np, do KOD. Wstyd.!!!

Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 r. o 15:25
0
Ale ściemniają, jest i policja i wojsko, popatrzcie na transmisje w tv a zobaczycie, q....rwa nie da się już tych artykułów czytać, wszędzie kłamstwo, fałsz I obłuda. Nie róbcie z ludzi idiotów I nie szczujcie.
Avatar
asd / 10 stycznia 2016 r. o 10:47
0

Tak biorąc temat wszelkich fundacji na tzw. logikę - to prezesami fundacji powinny być osoby które wcześniej oddały cały swój majątek na rzecz fundacji którą zakładają i chcą prowadzić ,a same utrzymują się ze środków nie związanych w jakikolwiek sposób z funkcjonowaniem fundacji którą zarządzają.

Ciekawe ilu by było wtedy w Polsce takich ''charyzmatycznych '' prezesów wszelkiej maści fundacji ? ,-Raczej niewielu.

Avatar
asd / 10 stycznia 2016 r. o 10:28
0

Powiem krótko, dziś jest dwóch generałów, którzy są warci swych wężyków. Nie będę mówił -którzy, bo do nich się zwrócimy,gdy ten naród straci wiarę i nadzieję !!! To mówi przedstawiciel PPP (Polska Partia Powstańcza) i PPW ( Polska Partia Wyzwoleńcza ). Badajcie bramki IP I tak mnie nie namierzycie , bo jesteście....zbyt ciency !!! Co innego SB !!! Ale od tych genialnych funkcjonariuszy możecie tylko się uczyć , jeśli pośród was znajdzie się choć jeden mądry ....!!!

Jesteś taki malutki ,nierozgarnięty człowieczek.

Jesteś taki malutki ,nierozgarnięty człowieczek.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 r. o 10:04
0
pytanie ile biorą za te koncerty
Avatar
? / 8 stycznia 2016 r. o 22:04
0

Zbiórki społeczne organiazowane są na całym świecie,angażowanie ludzi młodych,uczy wrażliwości tzw.PATRIOTYZMU  MIEDZYLUDZKIEGO I WZAJEMNEJ SAMOPOMOCY.A Szlachetna Paczka to jest to samo i co CICHOSZA!!!!!!

No tak nie wszystko pasuje niektórym.

Avatar
wolontariusz / 8 stycznia 2016 r. o 11:04
0

Zbiórki społeczne organiazowane są na całym świecie,angażowanie ludzi młodych,uczy wrażliwości tzw.PATRIOTYZMU  MIEDZYLUDZKIEGO I WZAJEMNEJ SAMOPOMOCY.A Szlachetna Paczka to jest to samo i co CICHOSZA!!!!!!

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 08:29
0

to nie Naród ciemiężony różnymi daninami dodatkowo ma wspierać budżet datkami z WOŚP na wyposażanie szpitali. To obowiązek Państwa dbać o obywatela-podatnika. Chyba Rząd w budżecie na służbę zdrowia zawsze uwzględnia wpływy z Orkiestry i mniej daje na NFZ. Jestem przeciwny tej żebraninie Owsikowej z prostego powodu. Duża część zebranych pieniędzy trafia do organizatora a to na organizację imprez towarzyszących zbiórce co oczywiście robią najbliźsi Owsiakowi /żona,rodzina/, a to sporo przeznacza się ze zbiórki na organizowanie spędu narkomanów w Kostrzyniu. Co najbardziej mnie odraża w tej zbiórce- to fakt że Owsiak nie rozlicza się z tych pieniędzy PRZED DARCZYNCAMI i Sądem /odmówił okazania rozliczenie w sprawie którą sam wytoczył dziennikarzowi/. Ja jestem przeciwny - Ty zdecyduj sam.

100% racji

100% racji

rozwiń
Avatar
bezstronna / 8 stycznia 2016 r. o 08:09
0

''NIE LĘKAJCIE SIĘ''- ŚW.J.P.II

Kiedyś powiedział ''tej ziemi'' nie dajmy się.

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 22:35
0
Pamiętam czasy, kiedy uczestnictwo w WOŚP było nobilitacją dla artystów oraz radością bycia razem z ludźmi zgromadzonymi w szlachetnym celu, na fajnej imprezie. Teraz czytam wpisy hejterów i jest mi za Was wstyd. Nie wszyscy mamy w sobie tyle samo przyzwoitości, ale jeśli w Was nie ma jej nawet wcale, choć nie przeszkadzajcie tym, którzy chcieliby zrobić coś dobrego - może dla Waszych dzieci, może dziadków, może dla Was samych.:) Brawo Policjanci z Chełma, którzy nie daliście się zastraszyć!
Avatar
aniela / 10 stycznia 2016 r. o 15:30
0

Sory, nie wiem o czym piszesz, wszędzie jest policja, wojsko, są pikniki zimowe, więc w czym rzecz. Włącz tv i zobaczysz na własne oczy, nie sugeruj się przeczytaniem kłamliwego artykułu. Oj lemingi, lemingi, dajecie się na wszystko nabrać  lecicie np, do KOD. Wstyd.!!!

Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 r. o 15:25
0
Ale ściemniają, jest i policja i wojsko, popatrzcie na transmisje w tv a zobaczycie, q....rwa nie da się już tych artykułów czytać, wszędzie kłamstwo, fałsz I obłuda. Nie róbcie z ludzi idiotów I nie szczujcie.
Avatar
asd / 10 stycznia 2016 r. o 10:47
0

Tak biorąc temat wszelkich fundacji na tzw. logikę - to prezesami fundacji powinny być osoby które wcześniej oddały cały swój majątek na rzecz fundacji którą zakładają i chcą prowadzić ,a same utrzymują się ze środków nie związanych w jakikolwiek sposób z funkcjonowaniem fundacji którą zarządzają.

Ciekawe ilu by było wtedy w Polsce takich ''charyzmatycznych '' prezesów wszelkiej maści fundacji ? ,-Raczej niewielu.

Avatar
asd / 10 stycznia 2016 r. o 10:28
0

Powiem krótko, dziś jest dwóch generałów, którzy są warci swych wężyków. Nie będę mówił -którzy, bo do nich się zwrócimy,gdy ten naród straci wiarę i nadzieję !!! To mówi przedstawiciel PPP (Polska Partia Powstańcza) i PPW ( Polska Partia Wyzwoleńcza ). Badajcie bramki IP I tak mnie nie namierzycie , bo jesteście....zbyt ciency !!! Co innego SB !!! Ale od tych genialnych funkcjonariuszy możecie tylko się uczyć , jeśli pośród was znajdzie się choć jeden mądry ....!!!

Jesteś taki malutki ,nierozgarnięty człowieczek.

Jesteś taki malutki ,nierozgarnięty człowieczek.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 r. o 10:04
0
pytanie ile biorą za te koncerty
Avatar
? / 8 stycznia 2016 r. o 22:04
0

Zbiórki społeczne organiazowane są na całym świecie,angażowanie ludzi młodych,uczy wrażliwości tzw.PATRIOTYZMU  MIEDZYLUDZKIEGO I WZAJEMNEJ SAMOPOMOCY.A Szlachetna Paczka to jest to samo i co CICHOSZA!!!!!!

No tak nie wszystko pasuje niektórym.

Avatar
wolontariusz / 8 stycznia 2016 r. o 11:04
0

Zbiórki społeczne organiazowane są na całym świecie,angażowanie ludzi młodych,uczy wrażliwości tzw.PATRIOTYZMU  MIEDZYLUDZKIEGO I WZAJEMNEJ SAMOPOMOCY.A Szlachetna Paczka to jest to samo i co CICHOSZA!!!!!!

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 08:29
0

to nie Naród ciemiężony różnymi daninami dodatkowo ma wspierać budżet datkami z WOŚP na wyposażanie szpitali. To obowiązek Państwa dbać o obywatela-podatnika. Chyba Rząd w budżecie na służbę zdrowia zawsze uwzględnia wpływy z Orkiestry i mniej daje na NFZ. Jestem przeciwny tej żebraninie Owsikowej z prostego powodu. Duża część zebranych pieniędzy trafia do organizatora a to na organizację imprez towarzyszących zbiórce co oczywiście robią najbliźsi Owsiakowi /żona,rodzina/, a to sporo przeznacza się ze zbiórki na organizowanie spędu narkomanów w Kostrzyniu. Co najbardziej mnie odraża w tej zbiórce- to fakt że Owsiak nie rozlicza się z tych pieniędzy PRZED DARCZYNCAMI i Sądem /odmówił okazania rozliczenie w sprawie którą sam wytoczył dziennikarzowi/. Ja jestem przeciwny - Ty zdecyduj sam.

100% racji

100% racji

rozwiń
Avatar
bezstronna / 8 stycznia 2016 r. o 08:09
0

''NIE LĘKAJCIE SIĘ''- ŚW.J.P.II

Kiedyś powiedział ''tej ziemi'' nie dajmy się.

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 22:35
0
Pamiętam czasy, kiedy uczestnictwo w WOŚP było nobilitacją dla artystów oraz radością bycia razem z ludźmi zgromadzonymi w szlachetnym celu, na fajnej imprezie. Teraz czytam wpisy hejterów i jest mi za Was wstyd. Nie wszyscy mamy w sobie tyle samo przyzwoitości, ale jeśli w Was nie ma jej nawet wcale, choć nie przeszkadzajcie tym, którzy chcieliby zrobić coś dobrego - może dla Waszych dzieci, może dziadków, może dla Was samych.:) Brawo Policjanci z Chełma, którzy nie daliście się zastraszyć!
Zobacz wszystkie komentarze 167

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem
film

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem

Kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Napastnik nie przedłuży umowy z włoskim klubem, ponieważ nie zgodził się na klauzulę odstępnego w wysokości 100 mln euro. Dlatego najbliższe okienko transferowe to ostatnia okazja dla Napoli na zarobienie dużych pieniędzy na Polaku.

Jedna osoba nie żyje, prawie 130 zostało rannych w wyniku wykolejenia pociągu w Chinach
film

Jedna osoba nie żyje, prawie 130 zostało rannych w wyniku wykolejenia pociągu w Chinach

Chenzhou, Chiny. Jedna osoba nie żyje, a prawie 130 zostało rannych w wyniku wykolejenia pociągu, do którego doszło w poniedziałek (30 marca) nieopodal miasta Chenzhou w Chinach.

Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 145 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 145 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 145 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie; w ok. 700 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w środę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!