Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2016 r.
19:45

Legia Akademicka rozpoczyna współpracę z UMCS (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora toma
0 11 A A

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej podpisał umowę o współpracy z Legią Akademicką. W ramach porozumienia stowarzyszenie będzie organizować na uczelni szkolenia, najprawdopodobniej utworzy też w jej murach swój oddział terenowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Będzie to szansa na wzmocnienie praktycznego wymiaru kierunku studiów bezpieczeństwo narodowe, który realizujemy na naszym wydziale. Studenci będą mieli doskonałą okazję do tego, aby pod okiem fachowców zgłębiać wiedzę i umiejętności praktyczne z takich obszarów jak, m.in.: podstawy strzelectwa sportowego, systemy łączności czy udzielanie pomocy medycznej w warunkach bojowych – mówi prof. Marek Pietraś, prodziekan Wydziału Politologii UMCS, który będzie koordynował współpracę uczelni ze stowarzyszeniem.

Stowarzyszenie Instruktorów Legia Akademicka do tej pory współpracowała m.in. z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. – Jesteśmy niezależnym stowarzyszeniem, ale dalej chcemy utrzymywać kontakt z uczelniami i działać na ich rzecz, ale na zasadzie współpracy, a nie podległości pod nie. UMCS jest pierwszym uniwersytetem, z którym podpisaliśmy porozumienie i chcemy przede wszystkim wprowadzić praktyczny pierwiastek do kształcenia studentów – mówi Damian Duda, wiceprezes Legii Akademickiej.

Stowarzyszenie prowadzi obecnie nabór do swoich struktur. Rekrutacja potrwa do 10 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Legii Akademickiej na Facebooku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 r. o 13:19
0

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 r. o 10:00
0
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.
Avatar
olo / 31 marca 2016 r. o 21:50
0

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.


a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 

Avatar
Gość / 30 marca 2016 r. o 23:08
0
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 19:19
0
dajcie sobie spokój z naukowcami, przecież wiadomo że im chodzi o nikomu niepotrzebne wykłady dla nowych rekrutów. A co mogą przekazać ZMS-owi profesorzy i kadra dydaktyczna wychowana na naukach pierwszego rektora UMCS?
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 09:02
0
Czy wykładowcy też będą mogli wstąpić?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:31
0
kolejne wynagrodzenia dla profesorów bravo ja bravo ty!!!!!!!!!!!!!! padaka sraka
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:29
0

A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?

Z tego co mi wiadomo, to Pan Duda dalej jest nauczycielem akademickim i nie został wyrzucony z KULu, co można łatwo sprawdzić w planie zajęć. Poza tym jak działanie w stowarzyszeniu studenckim może wpłynąć na "wyrzucenie kogoś" z pracy?. Ja też byłem w stowarzyszeniu studenckim, działam teraz w niezależny, Zostane "wyrzucony" z KULu? ;)

Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:12
0
A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 22:28
0
A na czele proporzec azsu
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 r. o 13:19
0

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 r. o 10:00
0
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.
Avatar
olo / 31 marca 2016 r. o 21:50
0

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.


a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 

Avatar
Gość / 30 marca 2016 r. o 23:08
0
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 19:19
0
dajcie sobie spokój z naukowcami, przecież wiadomo że im chodzi o nikomu niepotrzebne wykłady dla nowych rekrutów. A co mogą przekazać ZMS-owi profesorzy i kadra dydaktyczna wychowana na naukach pierwszego rektora UMCS?
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 09:02
0
Czy wykładowcy też będą mogli wstąpić?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:31
0
kolejne wynagrodzenia dla profesorów bravo ja bravo ty!!!!!!!!!!!!!! padaka sraka
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:29
0

A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?

Z tego co mi wiadomo, to Pan Duda dalej jest nauczycielem akademickim i nie został wyrzucony z KULu, co można łatwo sprawdzić w planie zajęć. Poza tym jak działanie w stowarzyszeniu studenckim może wpłynąć na "wyrzucenie kogoś" z pracy?. Ja też byłem w stowarzyszeniu studenckim, działam teraz w niezależny, Zostane "wyrzucony" z KULu? ;)

Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:12
0
A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 22:28
0
A na czele proporzec azsu