Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2016 r.
19:45

Legia Akademicka rozpoczyna współpracę z UMCS (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora toma
0 11 A A

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej podpisał umowę o współpracy z Legią Akademicką. W ramach porozumienia stowarzyszenie będzie organizować na uczelni szkolenia, najprawdopodobniej utworzy też w jej murach swój oddział terenowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Będzie to szansa na wzmocnienie praktycznego wymiaru kierunku studiów bezpieczeństwo narodowe, który realizujemy na naszym wydziale. Studenci będą mieli doskonałą okazję do tego, aby pod okiem fachowców zgłębiać wiedzę i umiejętności praktyczne z takich obszarów jak, m.in.: podstawy strzelectwa sportowego, systemy łączności czy udzielanie pomocy medycznej w warunkach bojowych – mówi prof. Marek Pietraś, prodziekan Wydziału Politologii UMCS, który będzie koordynował współpracę uczelni ze stowarzyszeniem.

Stowarzyszenie Instruktorów Legia Akademicka do tej pory współpracowała m.in. z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. – Jesteśmy niezależnym stowarzyszeniem, ale dalej chcemy utrzymywać kontakt z uczelniami i działać na ich rzecz, ale na zasadzie współpracy, a nie podległości pod nie. UMCS jest pierwszym uniwersytetem, z którym podpisaliśmy porozumienie i chcemy przede wszystkim wprowadzić praktyczny pierwiastek do kształcenia studentów – mówi Damian Duda, wiceprezes Legii Akademickiej.

Stowarzyszenie prowadzi obecnie nabór do swoich struktur. Rekrutacja potrwa do 10 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Legii Akademickiej na Facebooku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 r. o 13:19

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 r. o 10:00
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.
Avatar
olo / 31 marca 2016 r. o 21:50

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.


a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 

Avatar
Gość / 30 marca 2016 r. o 23:08
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 19:19
dajcie sobie spokój z naukowcami, przecież wiadomo że im chodzi o nikomu niepotrzebne wykłady dla nowych rekrutów. A co mogą przekazać ZMS-owi profesorzy i kadra dydaktyczna wychowana na naukach pierwszego rektora UMCS?
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 09:02
Czy wykładowcy też będą mogli wstąpić?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:31
kolejne wynagrodzenia dla profesorów bravo ja bravo ty!!!!!!!!!!!!!! padaka sraka
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:29

A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?

Z tego co mi wiadomo, to Pan Duda dalej jest nauczycielem akademickim i nie został wyrzucony z KULu, co można łatwo sprawdzić w planie zajęć. Poza tym jak działanie w stowarzyszeniu studenckim może wpłynąć na "wyrzucenie kogoś" z pracy?. Ja też byłem w stowarzyszeniu studenckim, działam teraz w niezależny, Zostane "wyrzucony" z KULu? ;)

Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:12
A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 22:28
A na czele proporzec azsu
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 r. o 13:19

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

jeżeli sprawa jest tak powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zgłosić do prokuratury. A póki co do prokuratury nadaje się ten wpis, wypełniający znamiona pomówienia.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 r. o 10:00
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 Komentarze do artykułów są często niewiarygodne, lepiej zapytaj dowolnego ucznia lub kogokolwiek związanego z tą szkołą, bo sprawa jest powszechnie znana i wzbudziła wielkie poruszenie, i sam się przekonasz co się stało.
Avatar
olo / 31 marca 2016 r. o 21:50

Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.


a co tam sie stało niby na tym szkoleniu?!?1 

Avatar
Gość / 30 marca 2016 r. o 23:08
Ci z Legii powinni pójść siedzieć za to co się stało na szkoleniu z uczniami XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 19:19
dajcie sobie spokój z naukowcami, przecież wiadomo że im chodzi o nikomu niepotrzebne wykłady dla nowych rekrutów. A co mogą przekazać ZMS-owi profesorzy i kadra dydaktyczna wychowana na naukach pierwszego rektora UMCS?
Avatar
Gość / 29 marca 2016 r. o 09:02
Czy wykładowcy też będą mogli wstąpić?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:31
kolejne wynagrodzenia dla profesorów bravo ja bravo ty!!!!!!!!!!!!!! padaka sraka
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:29

A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?

Z tego co mi wiadomo, to Pan Duda dalej jest nauczycielem akademickim i nie został wyrzucony z KULu, co można łatwo sprawdzić w planie zajęć. Poza tym jak działanie w stowarzyszeniu studenckim może wpłynąć na "wyrzucenie kogoś" z pracy?. Ja też byłem w stowarzyszeniu studenckim, działam teraz w niezależny, Zostane "wyrzucony" z KULu? ;)

Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 23:12
A ciekawe , czemu Pan Duda nie chwali się nigdzie za co go wyrzucili z KUL-u?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 r. o 22:28
A na czele proporzec azsu
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"
film

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"

Dom aukcyjny Grisebach zapowiedział w wydanym w piątek oświadczeniu wstrzymanie sprzedaży, jak mówią polskie władze, skradzionego z polskich zbiorów obrazu Kandinskiego.

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]
lubelskie
film

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]

Zbagatelizował zarówno pulsujące światło sygnalizatora jak też zamykające się rogatki. Kierowca volkswagena pomimo tych sygnałów wjechał na strzeżony przejazd kolejowy między Niedrzwicą a Wilkołazem (powiat kraśnicki). 58-letni kierowca stanie przed sądem.

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"
zdjęcia
galeria

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"

Zadaniem policjantów było zatrzymanie uzbrojonych napastników, którzy napadli na bank i zranili kilka osób. W Anielinie funkcjonariusze zablokowali drogę i zatrzymali sprawców. Taki scenariusz działań przećwiczyli wczoraj mundurowi.

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Wzrost liczby pacjentek z rakiem endometrium skłonił bialskich lekarzy do projektu badawczego. To na razie półmetek, bo przebadanych będzie tysiąc kobiet. Kluczową rolę odgrywa histeroskopia.

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Krzysztof Szewczyk nie próżnuje i reprezentacyjną przerwę wykorzystał na zdecydowaną przebudowę składu. Przypomnijmy, że kilka dni temu zespół opuściła Emilia Kośla, a dołączyła do niego Aleksandra ZIemborska, ostatnio występująca w BC Polkowice.

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?
alarm24

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?

Bialskie kino Merkury wystawione na sprzedaż. Ale właściciel, mazowiecka spółka Max–Film uspokaja, że takie przetargi organizuje co jakiś czas.

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym czeka ważna zmiana kadrowa. Z funkcją kierownika oddziału na zamku w Janowcu po latach pracy żegna się Filip Jaroszyński.

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Lubelskie schronisko dla zwierząt zaprasza na wtorek na Zoomikołajki. W tej akcji nie chodzi tylko o to, żeby zwierzęta znalazły nowe domy. Chodzi również o to, by zaraz po świętach nie zostały uznane za kolejny zbędny prezent do wyrzucenia.

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

W sobotę LUK Lublin zagra na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki (godz. 17.30)

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Ostatnie mecze fazy grupowej mundialu w Katarze też dostarczyły solidnej dawki emocji. Niespodziewanie Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1. Sporo działo się też w starciu numer dwa. Szwajcaria prowadziła z Serbią, potem przegrywała 1:2 i była poza turniejem, ale ostatecznie wygrała 3:2 i awansowała do fazy pucharowej z drugiego miejsca

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!