Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2015 r.
10:24

Legioniści na szkoleniu. Nie wszyscy wytrwali (zdjęcia)

0 16 A A

55 osób wzięło udział w rekrutacji do Legii Akademickiej KUL. Nie wszyscy wytrwali do końca trwającego trzy doby szkolenia.

Aktualizacja artykułu: 23 listopada 2015 r. 9:02
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rekruci pojawili się w Kampusie Wschodnim KUL, ulokowanym na terenie dawnych koszar wojskowych, w piątek wieczorem. Do niedzielnego popołudnia uczestniczyli w zajęciach na torze przeszkód, uczyli się musztry, obsługi broni, sprzątali rejony.

– Szkolenie trwa trzy doby. Sen jest tutaj przywilejem i jest mocno ograniczony. Chodzi o to, żeby oswoić ludzi z mundurem, zobaczyć, jak reagują, kiedy biorą broń do ręki i sprawdzić, czy są w stanie działać w jasno określonym systemie – mówi sierż. rez. Damian Duda, dowódca Legii Akademickiej. – Nie każdy się nadaje do tego, żeby nosić mundur. Były osoby, które pierwszego dnia zdążyły zrezygnować. Stwierdziły, że to nie to, bo krzyczą, bo jest niewygodnie… Jeśli z tej grupy zostanie ok. 30 osób, to będziemy mogli stworzyć nowy pluton. Na nasze warunki to w zupełności wystarczy.

W szkoleniu wzięły udział głównie osoby młode, w większości studenci oraz uczniowie starszych roczników klas mundurowych. – W przyszłym roku będę chciał dostać się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu i mam nadzieję, że jako członek Legii Akademickiej będę miał większe szanse. Będę miał możliwość ukończenia różnych szkoleń i zdobycia cennego doświadczenia – mówi Konrad Mirosław, maturzysta z Matczyna.

– Chodzę do klasy mundurowej i swoją przyszłość wiążę ze służbami mundurowymi, głównie ze Strażą Graniczną. Chciałam przeżyć coś nowego. Tu dzieje się więcej niż podczas zajęć w szkole – mówi Izabela Nowakowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. – Jest ciężko, bo mamy sporo treningów. Chodzimy spać późno, wcześnie wstajemy, śpimy po trzy godziny. Ale dajemy radę.

– W rekrutacji wzięli udział głównie studenci i uczniowie. Ale zgłaszają się też byli funkcjonariusze i żołnierze, którzy mają doświadczenie bojowe, ale chcą się w jakiś sposób realizować i widzą w takiej działalności sens – mówi Damian Duda. – Po szkoleniu podstawowym legioniści cały czas będą podnosić poziom wyszkolenia i będą w gotowości. Jeśli będzie potrzeba i miasto lub wojewoda stwierdzi, że przydadzą się w sytuacji kryzysowej, to w każdej chwili będziemy do wykorzystania. Chociażby tak, jak podczas powodzi z 2010 roku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hahaha / 22 listopada 2015 o 19:59
0

taa, zabawę w  wojsko uważasz za szkolenie ?

jest taki cytat klasyczny "nie powiedziałeś tego w ryj to nie powiedziałeś nic" i tyle w temacie internetowych wylewających swoje żale i frustracje na forach - bo tyle im zostało...

Avatar
crom24 / 22 listopada 2015 o 18:33
0

a w wojsku są aż tak wyszkoleni i sprawnie fizycznie oficerowie?? ostatnio widziałem jak się wytaczał z samochodu.... z taką nadwagą to mółby co jedynie jak to ujołeś pięknie słóżyć jako mięso armatnie. Bo swojego życia w takie rece bym nie oddał... oficer się znalazł wszystko w teorii. A jak co do czego pierwszy bierze nogi za pas. Na kulu chociaz może i zabawa jak to ujołeś, ale chociaż oni maja odwagęi chęci żeby coś w tym kraju zrobić. dobre i szkolenie niż nic.....

Avatar
crom24 / 22 listopada 2015 o 18:23
0

A jak się na tego oficera dostałeś.?? Tatuś , dziadek zalałatwił???? czy poprostu łapuwa??. I Ty uażasz się za oficera??? tak to przystoi człowiekowi z Twoim wykształceniem, na takim stanowisku  Jak w wojsku sa z takim nastawieniem do ludzi co Twoje ..... lepiej odrazu strzelić sobie w łeb niż w razie jakiegos ataku terrorystycznego czy wybuchu wojny słóżyć pod Twoją komenda. A potem sie dziwić,że nie umia się posługiwać bronią. Mięso armatnie będzie wtedy z Twojej rodziny ..........

Avatar
Gucio / 22 listopada 2015 o 16:57
0

zaj .. bista logika betonu :D to są ludzie niewyszkoleni, więc nie nadają się do szkolenia, bo..są niewyszkoleni :D

Oficer, ta....

taa, zabawę w  wojsko uważasz za szkolenie ?

Avatar
hahaha / 22 listopada 2015 o 16:07
0

TYLKO NA KULU TAKIE IDIOTYZMY - JAKO OFICER UWAŻAM, ŻE SĄ TO NABORY NA MIĘSO ARMATNIE - ŻOŁNIERZ ABY MIEĆ WARTOŚĆ MUSI BYĆ WYSZKOLONY - TO CO ONI ROBIĄ, TO JAKBY CZŁOWIEKA PO AMPUTACJI NOGI, SZKOLIĆ NA KOMANDOSA

zaj .. bista logika betonu :D to są ludzie niewyszkoleni, więc nie nadają się do szkolenia, bo..są niewyszkoleni :D

Oficer, ta....

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:47
0
kler buduje armię do ochrony, czy też produkuje następnych narodowców,bo za mało nienawiści i agresji w Polsce
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 22 listopada 2015 o 13:43
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli PROTESTY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG). Archiwum i bieżące oceny związku obejmują okres do dnia 6.XI.2015 r.

https://www.facebook.com/KZ-NSZZ-Solidarnosc-Organistow-678088682294519/?pnref=story

Od 7.XI.2015 r. związek dysponuje nową stroną o nazwie Asc Asc (Akademia Sztuk Cudownych). Na tej stronie będą umieszczane bieżące materiały.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009990764664

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w listopadzie 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 21.XI.2015 r. w artyKULe: „Protest pod teatrem. Interwencja policji” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Legia Akademicka KUL werbuje nowych członków (zdjęcia)” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „KURIER LUBELSKI” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Rekrutacja do Legii Akademickiej KUL. Już pierwszy dzień okazał się ciężki” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „TYGODNIK OSTROŁĘCKI” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Przepychanki w dniu premiery spektaklu "Śmierć i dziewczyna"” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „SUPEREXPRESS” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Seks NA ŻYWO w teatrze. "To szambo, a nie teatr"! Protest przerwała policja ” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „NEWSWEEK” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: 1}Krucjata Różańcowa” szturmowała Teatr Polski. Są zatrzymania”; 2}Jak religia wpłynęła na wybory? [ANALIZA]” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli PROTESTY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznic... rozwiń

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:34
0
to teraz wypieprzyć do wojska dzieci tych co zlikwidowali armię albo i ich samych jak sie jeszcze nadają, MASZ RACJĘ - POLSKIEGO WOJSKA NIE ZNISZCZYLI ŻOŁNIERZE, TYLKO TACY DURNIE JAK MACIOREWICZ, KTÓRY OPUBLIKOWAŁ LISTĘ AGENTÓW POLSKIEGO WYWIADU, CZY POLSKI SZTAB GENERALNY KUPUJĄCY OD TYCH CO DAJĄ WIĘCEJ POD STOŁEM- TYM SAMYM WYDAJĄC WYROK ŚMIERCI NA ŻOŁNIERZY PRZEBYWAJĄCYCH NA MISJACH - POLSKA ARMIA TO NIE ZABAWKA DLA DEBILI
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:26
0
czy taka KUL-wa będzie wiedziała gdzie najbliższa META
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 12:29
0

TYLKO NA KULU TAKIE IDIOTYZMY - JAKO OFICER UWAŻAM, ŻE SĄ TO NABORY NA MIĘSO ARMATNIE - ŻOŁNIERZ ABY MIEĆ WARTOŚĆ MUSI BYĆ WYSZKOLONY - TO CO ONI ROBIĄ, TO JAKBY CZŁOWIEKA PO AMPUTACJI NOGI, SZKOLIĆ NA KOMANDOSA

to teraz wypieprzyć do wojska dzieci tych co zlikwidowali armię albo i ich samych jak sie jeszcze nadają,

Avatar
hahaha / 22 listopada 2015 o 19:59
0

taa, zabawę w  wojsko uważasz za szkolenie ?

jest taki cytat klasyczny "nie powiedziałeś tego w ryj to nie powiedziałeś nic" i tyle w temacie internetowych wylewających swoje żale i frustracje na forach - bo tyle im zostało...

Avatar
crom24 / 22 listopada 2015 o 18:33
0

a w wojsku są aż tak wyszkoleni i sprawnie fizycznie oficerowie?? ostatnio widziałem jak się wytaczał z samochodu.... z taką nadwagą to mółby co jedynie jak to ujołeś pięknie słóżyć jako mięso armatnie. Bo swojego życia w takie rece bym nie oddał... oficer się znalazł wszystko w teorii. A jak co do czego pierwszy bierze nogi za pas. Na kulu chociaz może i zabawa jak to ujołeś, ale chociaż oni maja odwagęi chęci żeby coś w tym kraju zrobić. dobre i szkolenie niż nic.....

Avatar
crom24 / 22 listopada 2015 o 18:23
0

A jak się na tego oficera dostałeś.?? Tatuś , dziadek zalałatwił???? czy poprostu łapuwa??. I Ty uażasz się za oficera??? tak to przystoi człowiekowi z Twoim wykształceniem, na takim stanowisku  Jak w wojsku sa z takim nastawieniem do ludzi co Twoje ..... lepiej odrazu strzelić sobie w łeb niż w razie jakiegos ataku terrorystycznego czy wybuchu wojny słóżyć pod Twoją komenda. A potem sie dziwić,że nie umia się posługiwać bronią. Mięso armatnie będzie wtedy z Twojej rodziny ..........

Avatar
Gucio / 22 listopada 2015 o 16:57
0

zaj .. bista logika betonu :D to są ludzie niewyszkoleni, więc nie nadają się do szkolenia, bo..są niewyszkoleni :D

Oficer, ta....

taa, zabawę w  wojsko uważasz za szkolenie ?

Avatar
hahaha / 22 listopada 2015 o 16:07
0

TYLKO NA KULU TAKIE IDIOTYZMY - JAKO OFICER UWAŻAM, ŻE SĄ TO NABORY NA MIĘSO ARMATNIE - ŻOŁNIERZ ABY MIEĆ WARTOŚĆ MUSI BYĆ WYSZKOLONY - TO CO ONI ROBIĄ, TO JAKBY CZŁOWIEKA PO AMPUTACJI NOGI, SZKOLIĆ NA KOMANDOSA

zaj .. bista logika betonu :D to są ludzie niewyszkoleni, więc nie nadają się do szkolenia, bo..są niewyszkoleni :D

Oficer, ta....

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:47
0
kler buduje armię do ochrony, czy też produkuje następnych narodowców,bo za mało nienawiści i agresji w Polsce
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 22 listopada 2015 o 13:43
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli PROTESTY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG). Archiwum i bieżące oceny związku obejmują okres do dnia 6.XI.2015 r.

https://www.facebook.com/KZ-NSZZ-Solidarnosc-Organistow-678088682294519/?pnref=story

Od 7.XI.2015 r. związek dysponuje nową stroną o nazwie Asc Asc (Akademia Sztuk Cudownych). Na tej stronie będą umieszczane bieżące materiały.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009990764664

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w listopadzie 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 21.XI.2015 r. w artyKULe: „Protest pod teatrem. Interwencja policji” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Legia Akademicka KUL werbuje nowych członków (zdjęcia)” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „KURIER LUBELSKI” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Rekrutacja do Legii Akademickiej KUL. Już pierwszy dzień okazał się ciężki” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „TYGODNIK OSTROŁĘCKI” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Przepychanki w dniu premiery spektaklu "Śmierć i dziewczyna"” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „SUPEREXPRESS” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: „Seks NA ŻYWO w teatrze. "To szambo, a nie teatr"! Protest przerwała policja ” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „NEWSWEEK” z dn. 22.XI.2015 r. w artyKULe: 1}Krucjata Różańcowa” szturmowała Teatr Polski. Są zatrzymania”; 2}Jak religia wpłynęła na wybory? [ANALIZA]” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli PROTESTY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznic... rozwiń

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:34
0
to teraz wypieprzyć do wojska dzieci tych co zlikwidowali armię albo i ich samych jak sie jeszcze nadają, MASZ RACJĘ - POLSKIEGO WOJSKA NIE ZNISZCZYLI ŻOŁNIERZE, TYLKO TACY DURNIE JAK MACIOREWICZ, KTÓRY OPUBLIKOWAŁ LISTĘ AGENTÓW POLSKIEGO WYWIADU, CZY POLSKI SZTAB GENERALNY KUPUJĄCY OD TYCH CO DAJĄ WIĘCEJ POD STOŁEM- TYM SAMYM WYDAJĄC WYROK ŚMIERCI NA ŻOŁNIERZY PRZEBYWAJĄCYCH NA MISJACH - POLSKA ARMIA TO NIE ZABAWKA DLA DEBILI
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:26
0
czy taka KUL-wa będzie wiedziała gdzie najbliższa META
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 12:29
0

TYLKO NA KULU TAKIE IDIOTYZMY - JAKO OFICER UWAŻAM, ŻE SĄ TO NABORY NA MIĘSO ARMATNIE - ŻOŁNIERZ ABY MIEĆ WARTOŚĆ MUSI BYĆ WYSZKOLONY - TO CO ONI ROBIĄ, TO JAKBY CZŁOWIEKA PO AMPUTACJI NOGI, SZKOLIĆ NA KOMANDOSA

to teraz wypieprzyć do wojska dzieci tych co zlikwidowali armię albo i ich samych jak sie jeszcze nadają,

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 31 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!