Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2016 r.
14:04

"Lekka ściema". Kowalczyk o oświadczeniu wojewody ws. Żuka

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
59 63 A A
Piotr Kowalczyk. Fot. Dorota Awiorko
Piotr Kowalczyk. Fot. Dorota Awiorko

- Oglądałem kilkakrotnie wystąpienie wojewody i wciąż nie wiem, co powiedział - stwierdza Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta komentując dzisiejsze oświadczenie wojewody lubelskiego w sprawie Krzysztofa Żuka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewoda na dzisiejszej konferencji prasowej nie powiedział jednoznacznie co zrobi w sprawie Krzysztofa Żuka, którego od władzy chce odsunąć Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzucające Żukowi złamanie prawa.

Po tym jak Rada Miasta odrzuciła wniosek CBA o stwierdzenie, że Żuk w wyniku naruszenia prawa przestał być prezydentem, Biuro wysłało kolejne pismo, tym razem do wojewody. Sam Lubelski Urząd Wojewódzki stwierdza, że jest to pismo „informujące o stanie faktycznym i prawnym konfliktu prezydenta Krzysztofa Żuka z prawem antykorupcyjnym, konfliktu stwierdzonego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne”.

Jakie kroki podejmie wojewoda w związku z pismem CBA, czy wezwie radnych do wygaszenia mandatu prezydenta i czy w razie odmowy wyda zarządzenie odsuwające Żuka od władzy?

Odpowiedzi na te pytania spodziewali się dziennikarze na jego dzisiejszej konferencji prasowej. Ale jednoznaczna deklaracja nie padła, a później rzecznik wysłał mediom „komunikat stanowiący jednoznaczne i zwięzłe podsumowanie oświadczenia”.

W komunikacie tym rzecznik stwierdza, że wojewoda „w związku z wątpliwościami co do zakresu działania wojewody, wystąpi o opinie prawne do prawników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i ewentualnie do ekspertów zewnętrznych”.

– Po otrzymaniu opinii i ekspertyz wojewoda będzie podejmował dalsze decyzje w sprawie – informuje Radosław Brzózka, rzecznik wojewody.

– Wojewoda przed podjęciem decyzji musi zbadać sprawę – podkreśla przewodniczący Rady Miasta.

Sam wojewoda twierdzi, że "jest tylko notariuszem w tej sprawie" i że ustawa zobowiązuje go wydania zarządzenia zastępczego. Kowalczyk odpowiada mu ostro: - Lekka ściema.

Przewodniczący Kowalczyk powołuje się przy tym na sierpniowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego stwierdzający, że wojewoda nie jest zobowiązany do automatycznego działania. - Wojewoda nic nie musi - mówi Kowalczyk, dodając że prawo nie zmieniło się od czasu, gdy wojewoda Wojciech Wilk z PO nie uznał za słuszny wniosku CBA dotyczącego prezydenta Zamościa. Przytacza też przykład prezydenta Rzeszowa, wobec którego działań nie podjął, mimo wniosku CBA, wojewoda podkarpacki.

Kowalczyk pytany o to, co zrobi, jeśli wojewoda skieruje do Rady Miasta wniosek o odsunięcie Żuka od władzy, odpowiada "będę zdruzgotany" i mówi, że wtedy będzie się zastanawiać z prawnikami nad dalszym działaniem.

Rada Miasta już raz wypowiedziała się przeciwko wnioskowi CBA. Było to 14 listopada na nadzwyczajnym posiedzeniu.

Zdaniem CBA Żuk złamał prawo łącząc stanowisko prezydenta z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółki PZU Życie od stycznia 2014 r. do stycznia 2016 r. Do rady zgłosiła go spółka PZU SA, co zdaniem Żuka było zgodne z prawem.

Prezydent twierdzi, że prawa nie złamał, bo do rady nadzorczej PZU Życie został wskazany przez ówczesnego ministra Skarbu Państwa, a PZU SA jedynie to wskazanie wykonało.

Na niekorzyść Krzysztofa Żuka przemawiają zarówno obecne władze ministerstwa Skarbu Państwa, jak również spółki PZU Życie. Ich pisma CBA dołącza do wniosku o odsunięcie Żuka od władzy.

– Pan Krzysztof Żuk (...) w latach 2014-16 nie zasiadał w organach spółek z udziałem Skarbu Państwa znajdujących się w nadzorze ministra Skarbu Państwa – czytamy w datowanym na maj i adresowanym do CBA piśmie Andrzeja Leszczyńskiego. zastępcy dyrektora generalnego w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Z kolei w piśmie PZU Życie do CBA (z czerwca 2016 r.) czytamy: – PZU Życie nie dysponuje informacjami bądź dokumentami potwierdzającymi, że wybór Krzysztofa Żuka do rady nadzorczej PZU Życie SA miał związek ze zgłoszeniem go przez Skarb Państwa, inne państwowe osoby prawne, spółki, w których udział Skarbu Państwa przekracza 50 proc. kapitału zakładowego lub 50 proc. liczby akcji lub jednostki samorządu terytorialnego, ich związki lub inne osoby prawne jednostek samorządu terytorialnego.

W spółce PZU SA, która formalnie zgłosiła Żuka do rady nadzorczej, Skarb Państwa miał mniej, niż 50 proc. akcji.

Mimo to, zdaniem prezydenta, nie doszło do złamania prawa, bo Skarb Państwa miał większość głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Prezydent powołuje się tu na dwie opinie prawne, których treści nie ujawnia tłumacząc, że zamierza użyć tych ekspertyz w sądzie, gdyby musiał się odwoływać od pozbawiającej go władzy uchwały Rady Miasta lub zastępującego taką uchwałę zarządzenia wojewody.

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 06:41
+1
Kowalczyk bojowy. Wiadomo nie będzie Żuka, to i jego może nie być Stawiał na różne konie. A to na Pruszkowskiego (też był bojowy), zbratał się z PSL-em, a teraz robią mu taką przykrość z Żukiem. I co z nim będzie?
Avatar
W PL / 24 listopada 2016 o 23:53
+1
POpaprańcu jeden co ty pie....sz rusz swoimi zwojami i pomyśl jak masz czym. Lublin dzięki Żukowi jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Ciekawe kto spłaci zaciągnięte kredyty?
Avatar
Lubelak / 24 listopada 2016 o 17:24
+1
Ciekawe jak Żukowi jednak udowodnią że działał niezgodnie z prawem co powiedzą Ci co go dzisiaj tak bronią? /Niech prawda zwycięży. 
Avatar
Irek / 24 listopada 2016 o 17:18
+1
Kowalczyk - jak się słucha i nie rozumie to wygląda na wtórny analfabetyzm. A z wyglądu taki inteligentny ten przewodniczący
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 17:12
+1
Kowalczyk nie rozumie co powiedział Wojewoda ale mówi że to "lekka ściema" i przytacza linię orzeczniczą jako dokument nadrzędny nad ustawą. No no dobry z niego "chłopiec". Moja racja jest mojsza i najmojsza. A prezydent ma opinie, których co prawda CBA nie wzięło pod uwagę ale on je przecież dopiero pokaże. Wcześniej nikt ich nie widział bo nie dał a mówi że ma i jak trzeba będzie iść do Sądu to je ujawni. Czyli jak w dowcipie "mam ale nie dam i nie pokażę, bo tak". Żuk po murem ze swym chórem.
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 16:46
+1
proponuję przyspawać Pana Żuka do stołka !
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 15:10
+1
Kiedy wejdzie przepis, że pieniądze z przestępstwa będą zabierane na rzecz skarbu państwa?
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 14:28
+1
Człowieku jak nie rozumiesz słowa mówionego to przeczytaj Ustawę i artykuły na które się wojewoda powoływał. Ps. współczuję wyborcom, którzy go wybrali.
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 14:17
+1
Obrońcy Żuka używają "filozofii Kalego". 1. Nie wiadomo czy złamał prawo bo prawnicy różnie mówią - to tak jakby prawnik mówił "no co prawda oskarżony go uderzył ale ofiara miała słabe serce i dlatego zmarła. 2. Albo - to co że złamał prawo ale jest dobry gospodarz (szczególnie do zaciągania długów).
Avatar
wyborca / 28 listopada 2016 o 01:12
0
Czemu Wspólny Lublin kryje się pod tym szyldem zamiast występować pod orygialnym szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego?
Avatar
wyborca / 28 listopada 2016 o 01:12
0
Czemu Wspólny Lublin kryje się pod tym szyldem zamiast występować pod orygialnym szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego?
Avatar
Tak gwoli ścisłosci / 27 listopada 2016 o 22:31
0
Każdy jest niewinny dopóki nie dowiedzie mu się winy. To fundament prawa w państwa prawa. Od dowodzenia winy jest sąd a nie CBA, wojewoda czy jakis prawnik albo tłum. Prezydent nie musi nic nikomu przedstawiać do czasu rozprawy bo nie ma obowiązku udawadniania, że jest niewinny. To winę trzeba udowodnić, a nie niewinność. Udowadnianie niewinności to tylko w totalitarnych systemach takich jak nazizm czy stalinizm. Komuś się tu chyba coś pomachlaczyło jak mawiał Kargul.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 14:03
0
a zuk zna prawo ??? wojewoda ma doradcow od tego !!!
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 10:08
0
Wstyd, żeby wojewoda nie znał prawa
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 10:07
0
Przewodniczący rady miasta wraz z dr. Sadowskim pokazali jaki ignorant siedzi w urzędzie wojewódzkim haha
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 10:06
0
Ładnie we dwóch pogrążyli wojewodę!!! Brawo przewodniczący rady miasta!!! Widać kto zna prawo a kto czyta jedynie instrukcje od prezesa!!!!
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 10:06
0
Ładnie we dwóch pogrążyli wojewodę!!! Brawo przewodniczący rady miasta!!! Widać kto zna prawo a kto czyta jedynie instrukcje od prezesa!!!!
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 10:01
0
A czy CBA złożyło zawiadomienie do Prokuratury ?
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 07:14
0
Co ma mówić, że POgoni Wspólną Kasę. Czujesz już dawno Wielki Łbie, że to Wasz koniec w Lublinie. Jak śpiewali: " praszczaj lubimyj gorod. Uchodim zawtra w more". Czas najwyższy bo takiego dojenia jak Łysoń i Wspólna Kasa doiła Lublinnie wytrzymałby budżet New York .
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 06:41
+1
Kowalczyk bojowy. Wiadomo nie będzie Żuka, to i jego może nie być Stawiał na różne konie. A to na Pruszkowskiego (też był bojowy), zbratał się z PSL-em, a teraz robią mu taką przykrość z Żukiem. I co z nim będzie?
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ogród Saski: Kończy się remont muszli koncertowej

Ogród Saski: Kończy się remont muszli koncertowej 0 3

Dobiega końca remont muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

23 tys. lublinian więcej będzie mogło korzystać z darmowej komunikacji miejskiej

23 tys. lublinian więcej będzie mogło korzystać z darmowej komunikacji miejskiej 1 13

Osoby po 65. roku życia mają być zwolnione z opłat za przejazd lubelskimi autobusami oraz trolejbusami. Z biletami pożegnają się już 1 kwietnia, o ile w najbliższy czwartek zgodzi się na to Rada Miasta

Górnik wypożyczył trzech młodych zawodników

Górnik wypożyczył trzech młodych zawodników 0 0

Przemysław Skałecki, Adrian Szczerba oraz Michał Amermajster zostali wypożyczeni z Górnika Łęczna do innych zespołów z niższych klas rozgrywkowych

Czy może dojść do strajku nauczycieli w czasie egzaminu ósmoklasistów?

Czy może dojść do strajku nauczycieli w czasie egzaminu ósmoklasistów? 8 16

Rozpoczęło się drukowanie arkuszy na egzamin ósmoklasistów. Trzydniowy sprawdzian ma się odbyć w połowie kwietnia. O ile nie będzie zapowiadanego na ten czas strajku nauczycieli. Czy ministerstwo edukacji ma plan B?

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 lutego

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 lutego 0 0

W weekend szykuje się sporo ciekawych imprez sportowych. W sobotę o godz. 15 w hali Globus odbędzie się kolejny mecz Azotów Puławy w Pucharze EHF. A w niedzielę w Lublinie zameldują się koszykarki mistrzyń Polski - CCC Polkowice

Miał być parking dla petentów, a parkują urzędnicy. Będą opłaty

Miał być parking dla petentów, a parkują urzędnicy. Będą opłaty 7 11

Płatny parking miał służyć przede wszystkim klientom magistratu w Białej Podlaskiej, tymczasem zdaniem radnych Zjednoczonej Prawicy korzystają z niego... urzędnicy. Miały być opłaty, a na razie jest za darmo. Urząd Miasta zapowiada, że w marcu wszystko wróci do normy

"Pinokio" - premiera nowego spektaklu Teatru Osterwy
2 marca 2019, 17:00

"Pinokio" - premiera nowego spektaklu Teatru Osterwy 0 1

Tym razem Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (ul. Narutowicza 17) zaprasza na spektakl dla młodszych widzów, choć dobrze będą się na nim bawić również dorośli. 2 marca o godz. 17 będzie miała miejsce premiera przedstawienia "Pinokio" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.

Cena za wysoka, ZTM odrzucił ofertę. Jeszcze poczekamy na autobusy elektryczne w Lublinie

Cena za wysoka, ZTM odrzucił ofertę. Jeszcze poczekamy na autobusy elektryczne w Lublinie 17 15

W czwartek unieważniony został przetarg na dostawę 20 autobusów elektrycznych z kompletem ładowarek. Ze względu na zbyt wysoką cenę Zarząd Transportu Miejskiego odrzucił ofertę czeskiej firmy SOR, która jako jedyna chciała nam sprzedać pojazdy. Zakupy elektrobusów mogą się opóźnić o kolejne pół roku

Michał „Lord” Oleksiejczuk wraca do klatki

Michał „Lord” Oleksiejczuk wraca do klatki 0 0

Zawodnik z miejscowości Barki w sobotę zmierzy się w Pradze z Gianem Villante podczas UFC Fight Night 145

Wyprzedzał i zderzył się czołowo. Trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia]
galeria

Wyprzedzał i zderzył się czołowo. Trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia] 0 5

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w miejscowości Podkrasne.

Zjechał z drogi i rozbił się na drzewie. 64-latek zginął na miejscu
galeria

Zjechał z drogi i rozbił się na drzewie. 64-latek zginął na miejscu 10 1

Tragiczny wypadek na DW-812 w m. Lisy (pow. bialski). 64-latek kierujący passatem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Polacy w niedzielę poznają rywali na MŚ U-20

Polacy w niedzielę poznają rywali na MŚ U-20 0 0

Już za trzy miesiące 24 reprezentacje z całego świata przyjadą do naszego kraju na Mistrzostwa Świata do lat 20. Natomiast w najbliższą niedzielę w Gdyni odbędzie się ceremonia losowania grup tego turnieju

Pojawiło się już bardzo dużo skowronków i czajek, które zwiastują nadejście wiosny

Pojawiło się już bardzo dużo skowronków i czajek, które zwiastują nadejście wiosny 51 8

Rozmowa z Sylwestrem Aftyką, przewodniczącym Zarządu Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego

Poznaj Sztukę! Nabór na zajęcia dla młodzieży w Galerii Labirynt

Poznaj Sztukę! Nabór na zajęcia dla młodzieży w Galerii Labirynt 0 0

Do 7 marca można zgłaszać chęć udziału w zajęciach artystycznych ze sztuki współczesnej, które zorganizowane zostaną Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) w terminie od marca do maja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.