Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Lider PiS przegrał z prezydentem Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 60 A A

Prezydent nie złamał prawa odmawiając radnemu PiS Sylwestrowi Tułajewowi ujawnienia treści wniosków o zmianę przeznaczenia gruntów przy ul. Orkana. - To nie jest informacja publiczna - uznał sąd

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczy nieruchomości porośniętych dzikimi krzakami ciągnących się wzdłuż ul. Orkana od działającego tu SPA w kierunku Biedronki. Znaczna część tego obszaru jest zarezerwowana pod budowę szkoły. Tak stanowi obowiązujący plan zagospodarowania terenu. Reszta terenu przeznaczona jest na parkingi. Do miasta wpływało sporo wniosków o zmianę przeznaczenia tych nieruchomości. Wśród nich pojawiały się też wnioski o to, by dopuścić tu budowę galerii handlowej, ale ostatecznie zostały wycofane. Pozostały inne, których autorzy zabiegali, by teren przeznaczyć na budynki mieszkalne z lokalami usługowymi w parterach. Pod naporem wniosków urzędnicy postanowili skierować do Rady Miasta projekt uchwały uruchamiającej proces zmiany planu zagospodarowania terenu. Tym bardziej, że miasto uznało, że nie ma już potrzeby budowania szkoły w tym miejscu. O co radny spierał się z prezydentem? Lider opozycyjnego klubu PiS, Sylwester Tułajew zażądał udostępnienia mu treści wniosków o zmianę przeznaczenia terenu. Tych dokumentów, które dla prezydenta i jego urzędników stały się podstawą do złożenia w Radzie Miasta projektu uchwały o zmianie planu zagospodarowania. W tym samym piśmie poprosił też o wnioski dotyczące dwóch innych obszarów: rejonu ul. Filaretów i Pana Balcera oraz okolic ul. Goździkowej. Powoływał się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej. Ale Ratusz wniosków mu nie pokazał. Stwierdził, że nie są one informacją publiczną. - Nie są bowiem dokumentami urzędowymi wytworzonymi przez organy władzy publicznej - odpisała radnemu Elżbieta Matuszak, dyrektor Wydziału Planowania. - Mogą zawierać nawet osobiste informacje dotyczące wnioskodawców - tłumaczyła dziennikarzom Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Tułajew skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego składając skargę na bezczynność prezydenta miasta w zakresie udostępnienia informacji publicznej. Domagał się, by sąd zobowiązał prezydenta do udostępnienia wniosków. Przedwczoraj sąd tę skargę oddalił. - Nie będę się odwoływał od tego wyroku - zapowiada Tułajew. Pytany o powód stwierdza lakonicznie: - Wyroki sądu ciężko komentować.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czechowianin / 8 grudnia 2014 o 03:17
0

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparcia, a wiarygodność partii staje pod coraz większym znakiem zapytania. Pamiętajcie honor i cnotę traci się tylko raz. Swoją pracą i dobrym przykładem należy pokazać innym jak oni go mają naśladować. Czy wielu z jego partii Tułajewa maj być na garnuszku teściowej? Takie są fakty internetowego krzykacza, który nie zna przepisów, a przecież na tym polega praca Przewodniczącego Klubu Radnych. Straciliście mój głos wyborczy i zanosi się na kolejne wpadki.

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparci... rozwiń

Avatar
lublinianin / 7 grudnia 2014 o 22:01
0

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły na drogach.

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły... rozwiń

Avatar
Totalna_Żenada / 5 grudnia 2014 o 08:35
0

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że bardzo często WSA nie podziela racji wnoszącego sprawę do sądu a NSA ja uchyla i uznaje za zasadną?

Czytanie nie boli, na prawdę.

Odnośnie sprawy, chyba logiczniej było się powołać na ustawę o samorządzie gminnym.

Głosowałem na was ale jeśli dalej będziecie tak marnie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość to więcej tego nie zrobię.

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że... rozwiń

Avatar
trzecioświatowiec / 4 grudnia 2014 o 18:44
0
Istotne jest nie tylko to, dlaczego ukrywa się kto ukręci lody na Orkana, ale także, co robi Platforma z całą Polską Wschodnią.
Na wniosek polityków PO w Europarlamencie właśnie zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Drogi gwarantującej rozwój naszej części kraju nie będzie! Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę (w tym przez Lublin i Rzeszów), Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.
Pytajcie działaczy z PO i PSL o ten skandal. 
 
 
Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:21
0

SYLWESTER należysz do krucjaty różańcowej? na twoim miejscu wybrałbym się do lekarza bo kiepsko to wygląda

Avatar
SYLWESTER / 4 grudnia 2014 o 18:16
0

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof  Zuk  ponownie  zostaje  wybrany  na  stanowisko  Prezydenta  który  na  MILIARDY  ZADŁUZYŁ  miasto  Lublin  to  gdzie  tu  szukać  SPRAWIEDLIWOSCI ? .  Teraz  generalnym  zadaniem  dla  patriotycznego  ugrupowa nia  *PIS* jest  zabezpieczyć  Wybory  Parlamentarne  przed  SFAŁSZOWANIEM  a  PO  rozliczymy co do jednej złotówki ! .  Jeźeli  brakuje  SPRAWIEDLIWOSCI  to  nie  moźna  wyroków  sądowych  traktować  powaźnie  Patrioto  Radny  Miasta  Lublina  Sylwestrze  Tułajew .

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof&nbs... rozwiń

Avatar
fre / 4 grudnia 2014 o 18:09
0

POstwu patrzeć na łapki i rozliczyć won za 4 lata!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:03
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

podpisuję się pod tym rękami i nogami

podpisuję się pod tym rękami i nogami

rozwiń
Avatar
lublinianin / 4 grudnia 2014 o 17:25
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i k... rozwiń

Avatar
Michal / 4 grudnia 2014 o 17:10
0

Panie Tułajew pilnuj tego Żuka i patrz mu na ręce bo głowy do rzadzenia to on nie ma.

Avatar
Czechowianin / 8 grudnia 2014 o 03:17
0

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparcia, a wiarygodność partii staje pod coraz większym znakiem zapytania. Pamiętajcie honor i cnotę traci się tylko raz. Swoją pracą i dobrym przykładem należy pokazać innym jak oni go mają naśladować. Czy wielu z jego partii Tułajewa maj być na garnuszku teściowej? Takie są fakty internetowego krzykacza, który nie zna przepisów, a przecież na tym polega praca Przewodniczącego Klubu Radnych. Straciliście mój głos wyborczy i zanosi się na kolejne wpadki.

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparci... rozwiń

Avatar
lublinianin / 7 grudnia 2014 o 22:01
0

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły na drogach.

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły... rozwiń

Avatar
Totalna_Żenada / 5 grudnia 2014 o 08:35
0

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że bardzo często WSA nie podziela racji wnoszącego sprawę do sądu a NSA ja uchyla i uznaje za zasadną?

Czytanie nie boli, na prawdę.

Odnośnie sprawy, chyba logiczniej było się powołać na ustawę o samorządzie gminnym.

Głosowałem na was ale jeśli dalej będziecie tak marnie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość to więcej tego nie zrobię.

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że... rozwiń

Avatar
trzecioświatowiec / 4 grudnia 2014 o 18:44
0
Istotne jest nie tylko to, dlaczego ukrywa się kto ukręci lody na Orkana, ale także, co robi Platforma z całą Polską Wschodnią.
Na wniosek polityków PO w Europarlamencie właśnie zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Drogi gwarantującej rozwój naszej części kraju nie będzie! Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę (w tym przez Lublin i Rzeszów), Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.
Pytajcie działaczy z PO i PSL o ten skandal. 
 
 
Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:21
0

SYLWESTER należysz do krucjaty różańcowej? na twoim miejscu wybrałbym się do lekarza bo kiepsko to wygląda

Avatar
SYLWESTER / 4 grudnia 2014 o 18:16
0

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof  Zuk  ponownie  zostaje  wybrany  na  stanowisko  Prezydenta  który  na  MILIARDY  ZADŁUZYŁ  miasto  Lublin  to  gdzie  tu  szukać  SPRAWIEDLIWOSCI ? .  Teraz  generalnym  zadaniem  dla  patriotycznego  ugrupowa nia  *PIS* jest  zabezpieczyć  Wybory  Parlamentarne  przed  SFAŁSZOWANIEM  a  PO  rozliczymy co do jednej złotówki ! .  Jeźeli  brakuje  SPRAWIEDLIWOSCI  to  nie  moźna  wyroków  sądowych  traktować  powaźnie  Patrioto  Radny  Miasta  Lublina  Sylwestrze  Tułajew .

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof&nbs... rozwiń

Avatar
fre / 4 grudnia 2014 o 18:09
0

POstwu patrzeć na łapki i rozliczyć won za 4 lata!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:03
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

podpisuję się pod tym rękami i nogami

podpisuję się pod tym rękami i nogami

rozwiń
Avatar
lublinianin / 4 grudnia 2014 o 17:25
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i k... rozwiń

Avatar
Michal / 4 grudnia 2014 o 17:10
0

Panie Tułajew pilnuj tego Żuka i patrz mu na ręce bo głowy do rzadzenia to on nie ma.

Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 0 1

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 4 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 4

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 8 10

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 35 7

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 2

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 18 5

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 2