Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Lider PiS przegrał z prezydentem Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 60 A A

Prezydent nie złamał prawa odmawiając radnemu PiS Sylwestrowi Tułajewowi ujawnienia treści wniosków o zmianę przeznaczenia gruntów przy ul. Orkana. - To nie jest informacja publiczna - uznał sąd

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczy nieruchomości porośniętych dzikimi krzakami ciągnących się wzdłuż ul. Orkana od działającego tu SPA w kierunku Biedronki. Znaczna część tego obszaru jest zarezerwowana pod budowę szkoły. Tak stanowi obowiązujący plan zagospodarowania terenu. Reszta terenu przeznaczona jest na parkingi. Do miasta wpływało sporo wniosków o zmianę przeznaczenia tych nieruchomości. Wśród nich pojawiały się też wnioski o to, by dopuścić tu budowę galerii handlowej, ale ostatecznie zostały wycofane. Pozostały inne, których autorzy zabiegali, by teren przeznaczyć na budynki mieszkalne z lokalami usługowymi w parterach. Pod naporem wniosków urzędnicy postanowili skierować do Rady Miasta projekt uchwały uruchamiającej proces zmiany planu zagospodarowania terenu. Tym bardziej, że miasto uznało, że nie ma już potrzeby budowania szkoły w tym miejscu. O co radny spierał się z prezydentem? Lider opozycyjnego klubu PiS, Sylwester Tułajew zażądał udostępnienia mu treści wniosków o zmianę przeznaczenia terenu. Tych dokumentów, które dla prezydenta i jego urzędników stały się podstawą do złożenia w Radzie Miasta projektu uchwały o zmianie planu zagospodarowania. W tym samym piśmie poprosił też o wnioski dotyczące dwóch innych obszarów: rejonu ul. Filaretów i Pana Balcera oraz okolic ul. Goździkowej. Powoływał się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej. Ale Ratusz wniosków mu nie pokazał. Stwierdził, że nie są one informacją publiczną. - Nie są bowiem dokumentami urzędowymi wytworzonymi przez organy władzy publicznej - odpisała radnemu Elżbieta Matuszak, dyrektor Wydziału Planowania. - Mogą zawierać nawet osobiste informacje dotyczące wnioskodawców - tłumaczyła dziennikarzom Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Tułajew skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego składając skargę na bezczynność prezydenta miasta w zakresie udostępnienia informacji publicznej. Domagał się, by sąd zobowiązał prezydenta do udostępnienia wniosków. Przedwczoraj sąd tę skargę oddalił. - Nie będę się odwoływał od tego wyroku - zapowiada Tułajew. Pytany o powód stwierdza lakonicznie: - Wyroki sądu ciężko komentować.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czechowianin / 8 grudnia 2014 o 03:17
0

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparcia, a wiarygodność partii staje pod coraz większym znakiem zapytania. Pamiętajcie honor i cnotę traci się tylko raz. Swoją pracą i dobrym przykładem należy pokazać innym jak oni go mają naśladować. Czy wielu z jego partii Tułajewa maj być na garnuszku teściowej? Takie są fakty internetowego krzykacza, który nie zna przepisów, a przecież na tym polega praca Przewodniczącego Klubu Radnych. Straciliście mój głos wyborczy i zanosi się na kolejne wpadki.

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparci... rozwiń

Avatar
lublinianin / 7 grudnia 2014 o 22:01
0

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły na drogach.

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły... rozwiń

Avatar
Totalna_Żenada / 5 grudnia 2014 o 08:35
0

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że bardzo często WSA nie podziela racji wnoszącego sprawę do sądu a NSA ja uchyla i uznaje za zasadną?

Czytanie nie boli, na prawdę.

Odnośnie sprawy, chyba logiczniej było się powołać na ustawę o samorządzie gminnym.

Głosowałem na was ale jeśli dalej będziecie tak marnie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość to więcej tego nie zrobię.

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że... rozwiń

Avatar
trzecioświatowiec / 4 grudnia 2014 o 18:44
0
Istotne jest nie tylko to, dlaczego ukrywa się kto ukręci lody na Orkana, ale także, co robi Platforma z całą Polską Wschodnią.
Na wniosek polityków PO w Europarlamencie właśnie zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Drogi gwarantującej rozwój naszej części kraju nie będzie! Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę (w tym przez Lublin i Rzeszów), Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.
Pytajcie działaczy z PO i PSL o ten skandal. 
 
 
Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:21
0

SYLWESTER należysz do krucjaty różańcowej? na twoim miejscu wybrałbym się do lekarza bo kiepsko to wygląda

Avatar
SYLWESTER / 4 grudnia 2014 o 18:16
0

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof  Zuk  ponownie  zostaje  wybrany  na  stanowisko  Prezydenta  który  na  MILIARDY  ZADŁUZYŁ  miasto  Lublin  to  gdzie  tu  szukać  SPRAWIEDLIWOSCI ? .  Teraz  generalnym  zadaniem  dla  patriotycznego  ugrupowa nia  *PIS* jest  zabezpieczyć  Wybory  Parlamentarne  przed  SFAŁSZOWANIEM  a  PO  rozliczymy co do jednej złotówki ! .  Jeźeli  brakuje  SPRAWIEDLIWOSCI  to  nie  moźna  wyroków  sądowych  traktować  powaźnie  Patrioto  Radny  Miasta  Lublina  Sylwestrze  Tułajew .

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof&nbs... rozwiń

Avatar
fre / 4 grudnia 2014 o 18:09
0

POstwu patrzeć na łapki i rozliczyć won za 4 lata!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:03
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

podpisuję się pod tym rękami i nogami

podpisuję się pod tym rękami i nogami

rozwiń
Avatar
lublinianin / 4 grudnia 2014 o 17:25
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i k... rozwiń

Avatar
Michal / 4 grudnia 2014 o 17:10
0

Panie Tułajew pilnuj tego Żuka i patrz mu na ręce bo głowy do rzadzenia to on nie ma.

Avatar
Czechowianin / 8 grudnia 2014 o 03:17
0

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparcia, a wiarygodność partii staje pod coraz większym znakiem zapytania. Pamiętajcie honor i cnotę traci się tylko raz. Swoją pracą i dobrym przykładem należy pokazać innym jak oni go mają naśladować. Czy wielu z jego partii Tułajewa maj być na garnuszku teściowej? Takie są fakty internetowego krzykacza, który nie zna przepisów, a przecież na tym polega praca Przewodniczącego Klubu Radnych. Straciliście mój głos wyborczy i zanosi się na kolejne wpadki.

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparci... rozwiń

Avatar
lublinianin / 7 grudnia 2014 o 22:01
0

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły na drogach.

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły... rozwiń

Avatar
Totalna_Żenada / 5 grudnia 2014 o 08:35
0

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że bardzo często WSA nie podziela racji wnoszącego sprawę do sądu a NSA ja uchyla i uznaje za zasadną?

Czytanie nie boli, na prawdę.

Odnośnie sprawy, chyba logiczniej było się powołać na ustawę o samorządzie gminnym.

Głosowałem na was ale jeśli dalej będziecie tak marnie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość to więcej tego nie zrobię.

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że... rozwiń

Avatar
trzecioświatowiec / 4 grudnia 2014 o 18:44
0
Istotne jest nie tylko to, dlaczego ukrywa się kto ukręci lody na Orkana, ale także, co robi Platforma z całą Polską Wschodnią.
Na wniosek polityków PO w Europarlamencie właśnie zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Drogi gwarantującej rozwój naszej części kraju nie będzie! Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę (w tym przez Lublin i Rzeszów), Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.
Pytajcie działaczy z PO i PSL o ten skandal. 
 
 
Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:21
0

SYLWESTER należysz do krucjaty różańcowej? na twoim miejscu wybrałbym się do lekarza bo kiepsko to wygląda

Avatar
SYLWESTER / 4 grudnia 2014 o 18:16
0

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof  Zuk  ponownie  zostaje  wybrany  na  stanowisko  Prezydenta  który  na  MILIARDY  ZADŁUZYŁ  miasto  Lublin  to  gdzie  tu  szukać  SPRAWIEDLIWOSCI ? .  Teraz  generalnym  zadaniem  dla  patriotycznego  ugrupowa nia  *PIS* jest  zabezpieczyć  Wybory  Parlamentarne  przed  SFAŁSZOWANIEM  a  PO  rozliczymy co do jednej złotówki ! .  Jeźeli  brakuje  SPRAWIEDLIWOSCI  to  nie  moźna  wyroków  sądowych  traktować  powaźnie  Patrioto  Radny  Miasta  Lublina  Sylwestrze  Tułajew .

*****************  KTO   DZISIAJ   WYGRA   Z   SEPERATYSTAMI  (PO) ? ****************************** Sytuacja  powrotu  PRAWA  i  SPRAWIEDLIWOSCI  moźe  być  oczekiwana  po  niesfałszowanych Wyborach  Parlamentarnych  bo  dzisiaj  nie  wiadomo  czego  szukał  w *sądzie*  Patriota  lubelski  Sylwester  Tułajew ?.   Jeźeli  NIEROZLICZONY  *Prezydent*  Krzysztof&nbs... rozwiń

Avatar
fre / 4 grudnia 2014 o 18:09
0

POstwu patrzeć na łapki i rozliczyć won za 4 lata!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 18:03
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

podpisuję się pod tym rękami i nogami

podpisuję się pod tym rękami i nogami

rozwiń
Avatar
lublinianin / 4 grudnia 2014 o 17:25
0

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i kiedyś głosująca na PiS, kiedy wydawał mi się normalną partią.

Abstrahując już od partii- w samorządzie polityka (PO-PiS) powinna schodzić na dalszy plan, a Tułajew to nic innego jak kukła partyjna, Żuk mimo obecności w PO chce współpracować z PiSem i wielokrotnie wyciągał do nich rękę, ale z nimi się nie da współpracować.

Tułajew to zwykły pajac, populista i krytyk. Sam zaś nie ma Lublinowi nic do zaoferowania, polityczny zadymiarz - nic więcej. Osobą myślącą o Lublinie i patriotą lokalnym jest dla mnie Piotr Kowalczyk, który znacznie wcześniej zapisał się do partii braci Kaczyńskich (wtedy Porozumienie Centrum) niż wszelkiej maści karierowicze Czeleje i Tułajewy. Dziś PiS od programu i ideałów PC odchodzi, co widać także na szczeblu ogólnopolskim (nie ma już w PiS choćby Dorna, Kurskiego - dawnych postaci PC).

Piszę to jako osoba nie lubiąca PO i k... rozwiń

Avatar
Michal / 4 grudnia 2014 o 17:10
0

Panie Tułajew pilnuj tego Żuka i patrz mu na ręce bo głowy do rzadzenia to on nie ma.

Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duet Coals w Domu Kultury
27 marca 2020, 20:00

Duet Coals w Domu Kultury 0 0

Klub Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) zaprasza na koncert duetu Coals, który odbędzie się 27 marca o godz. 20.

Łuków: Za posiadanie narkotyków najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Łuków: Za posiadanie narkotyków najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 0 0

Trzy miesiące w areszcie spędzi 23-latek u którego łukowscy policjanci znaleźli narkotyki. Jak informuje policja z zabezpieczonych substancji można byłoby wytworzyć ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy i prawie 100 porcji marihuany.

Nowe świeto państwowe coraz bliżej. Ustawa trafi na biurko prezydenta

Nowe świeto państwowe coraz bliżej. Ustawa trafi na biurko prezydenta 5 5

19 lutego możemy obchodzić nowe święto państwowe – Dzień Nauki Polskiej. Według autorów ustawy celem tego święta ma być m.in. uznanie dokonań polskich naukowców i dostrzeżenie fundamentalnej roli nauki w tworzeniu cywilizacji.

Kolejny sukces ucznia III LO w Puławach. Pojedzie na ogólnopolską olimpiadę historyczną

Kolejny sukces ucznia III LO w Puławach. Pojedzie na ogólnopolską olimpiadę historyczną 38 3

Przed rokiem wygrał wojewódzki konkurs wiedzy historycznej o Monte Cassino, a niedawno przebił to osiągnięcie - awansował do centralnego etapu ogólnopolskiej olimpiady. Tym samym już zapisał się w historii swojej szkoły. Dominik Osiak będzie jedynym puławianinem w tej stawce.

Opole Lubelskie: Brawurowa jazda zakończona dachowaniem samochodu
galeria

Opole Lubelskie: Brawurowa jazda zakończona dachowaniem samochodu 13 15

Do wypadku doszło w czwartek w miejscowości Piotrawin (gm. Łaziska). Volvo, którym kierował 33-latek wypadło z drogi i dachowało. Kierowca został przewieziony do szpitala

"Odmuzyczmy się od sesji" - inicjatywa dla studentów
1 lutego 2020, 16:00

"Odmuzyczmy się od sesji" - inicjatywa dla studentów 0 0

Akademia Lokalnego Animatora i Fundacja Sempre a Frente zapraszają studentów lubelskich uczelni do udziału w inicjatywie "Odmuzyczmy się od sesji", muzycznym wydarzeniu, które zostanie zorganizowane w sobotę, 1 lutego o godz. 16 w siedzibie "Cytadeli Syriusza" (ul. Lwowska 12).

Masakra w niemieckim Rot am See. 26-latek zastrzelił sześciu członków swojej rodziny
film

Masakra w niemieckim Rot am See. 26-latek zastrzelił sześciu członków swojej rodziny 0 2

Rot am See, Niemcy. Sześć osób należących do jednej rodziny zostało zastrzelonych w Rot am See w Niemczech. Sprawcą jest 26-letni mężczyzna, który był spokrewniony z ofiarami.

Biała Podlaska: Jesteś niepełnosprawny i masz problem? Zgłoś to u pełnomocnika w urzędzie

Biała Podlaska: Jesteś niepełnosprawny i masz problem? Zgłoś to u pełnomocnika w urzędzie 12 3

Osoby niepełnosprawne mają swojego przedstawiciela w Urzędzie Miasta. Prezydent powołał na to stanowisko Pawła Iwaniuka, który jest dobrze znany mieszkańcom, bo od wielu lat udziela się społecznie.

Włodawa. Mieszkańcy nie muszą płacić za posiadanie psa

Włodawa. Mieszkańcy nie muszą płacić za posiadanie psa 0 4

1 stycznia weszła w życie uchwała Rady Miejskiej znosząca podatek od czworonogów. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku na wniosek burmistrza miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie zniesienia opłaty z tytułu posiadania psów.

Spektakl "Więzi rodzinne" w Chatce Żaka
31 stycznia 2020, 19:00

Spektakl "Więzi rodzinne" w Chatce Żaka 0 0

Studencki Teatr Medialny Bohema UMCS zaprasza 31 stycznia o godz. 19 do Chatki Żaka (ul. Radziszewskiego 16) na pokaz premierowy autorskiego spektaklu "Więzi rodzinne".

To już koniec skupów makulatury? "Cena skupu jest tak niska, że nawet za darmo nie opłaca mi się przyjąć"
Magazyn

To już koniec skupów makulatury? "Cena skupu jest tak niska, że nawet za darmo nie opłaca mi się przyjąć" 19 21

To już koniec skupowania makulatury. Tektury nikt nie chcę przyjmować, gazety i papier jeszcze w niektórych miejscach możemy oddać za darmo. - Nie dajemy rady finansowo. Ponadto zmiany, które obowiązują od nowego roku nie pomagają - mówi Dawid Jasiński, właściciel skupu przy ulicy Mickiewicza w Lublinie

IMGW otrzega: Uwaga na opady marznącego deszczu

IMGW otrzega: Uwaga na opady marznącego deszczu 46 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie dla województwa lubelskiego. W naszym regionie mogą występować opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. W szczególności większą uwagę na drogach powinni zachować kierowcy.

Poćwiartował ciało partnerki i wrzucił do rzeki. Podejrzany: "Chyba zwariowałem"
film

Poćwiartował ciało partnerki i wrzucił do rzeki. Podejrzany: "Chyba zwariowałem" 16 4

68-letni Tadeusz M. rozczłonkował ciało swojej partnerki. Cześć ciała ukrył w szopie, a część wyrzucił do rzeki. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa, ale oskarżony przekonuje, że kobieta zmarła, a on pozbył się ciała, licząc na jej rentę.

Koncert z utworami Franciszka Lessla w DDK Węglin
30 stycznia 2020, 18:00

Koncert z utworami Franciszka Lessla w DDK Węglin 0 0

W ramach cyklu "Zawsze Klasyka" w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) 30 stycznia o godz. 18 odbędzie się koncert - "Franciszek Lessel w 240. rocznicę urodzin".

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych."
Magazyn

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych." 42 37

Rozmowa z Olga Kisielewicz, koordynatorką Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!