Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2014 r.
17:13
Edytuj ten wpis

Karty do głosowania nie "wyparowały". "To była oczywista pomyłka"

Autor: Zdjęcie autora toma
46 12 A A

Miejska Komisja Wyborcza w Lublinie podjęła uchwałę o sprostowaniu protokołu wyników głosowania do sejmiku województwa. Tłumaczy to "oczywistą pomyłką.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o sprawę, na którą uwagę w weekend zwrócił lubelski radny Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew. Po analizie liczb z protokołu doliczył się, że 69 kart "wyparowało” po wyjęciu z urn. Jak zaznaczył, sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że w Lublinie PiS przegrało z Platformą Obywatelską różnicą 36 głosów.

- Nic nie wyparowało, to była oczywista pomyłka - tłumaczy sędzia Artur Orłowski, przewodniczący MKW. Jak dodaje, komisja podjęła uchwałę o sprostowaniu protokołu, a omyłka mogła wynikać z błędu systemu, który generuje protokół.

- Zawsze dochodzi do takich sytuacji, w których wyborca bierze kartę, ale nie wrzuca jej do urny. Zdarza się tak dlatego, że popełnił błąd, którego nie może już skorygować, albo głosuje tylko na prezydenta i radnych miejskich, a na radnych wojewódzkich już nie. Liczba 69 kart w skali całego Lublina nie jest powalającą liczbą, podobną różnicę mieliśmy cztery lata temu, albo we wcześniejszych wyborach - wyjaśnia sędzia Orłowski.

Prawo i Sprawiedliwość powołało zespół do spraw monitorowania wyborów, który reaguje na zgłaszane nieprawidłowości podczas głosowania.

- Wszystkie sygnały są przekazywane do tego zespołu, który będzie podejmował dalsze kroki. Te sytuacje pokazują, że panuje olbrzymi bałagan, wyniki są niewiarygodne i trzeba to sprawdzać - mówi Sylwester Tułajew.
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ss / 25 listopada 2014 o 12:53
0

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

rozwiń
Avatar
vice konsul / 25 listopada 2014 o 10:06
0

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Taką soviecką metodą na liczenie głosów i na  wybory to każde można wygrać,ale w ten sposób cofamy się a nie rozwijamy,to już jak na Białorusi czy w innych republikach bananowych.

Avatar
Radny / 25 listopada 2014 o 10:01
0

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Tak,tak BUCU kosy na sztorc,jesień wasza,wiosna nasza.

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 o 09:45
0

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 o 07:59
0

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

ej zdecydowanie coś przeinaczyłeś - na końcu powinno być Tułajebom....

Avatar
wieśniak / 25 listopada 2014 o 07:58
0

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

rozstrzelać wszystkich i wszystko - karty, członków komisji, głosujących i wszystkich polityków najpierw !!!!!

Avatar
Precz_z_idiotami / 24 listopada 2014 o 22:27
0

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

rozwiń
Avatar
maczeta / 24 listopada 2014 o 19:59
0

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

rozwiń
Avatar
ss / 24 listopada 2014 o 19:12
0

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Avatar
trzecioswiatowiec / 24 listopada 2014 o 18:11
0

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej partii, więc nie wolno tego bagatelizować. Dziwię się sędziemu, że to bagatelizuje. To jeszcze jeden dowód na to, że wybory muszą być powtórzone. 

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej ... rozwiń

Avatar
ss / 25 listopada 2014 o 12:53
0

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

rozwiń
Avatar
vice konsul / 25 listopada 2014 o 10:06
0

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Taką soviecką metodą na liczenie głosów i na  wybory to każde można wygrać,ale w ten sposób cofamy się a nie rozwijamy,to już jak na Białorusi czy w innych republikach bananowych.

Avatar
Radny / 25 listopada 2014 o 10:01
0

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Tak,tak BUCU kosy na sztorc,jesień wasza,wiosna nasza.

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 o 09:45
0

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 o 07:59
0

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

ej zdecydowanie coś przeinaczyłeś - na końcu powinno być Tułajebom....

Avatar
wieśniak / 25 listopada 2014 o 07:58
0

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

rozstrzelać wszystkich i wszystko - karty, członków komisji, głosujących i wszystkich polityków najpierw !!!!!

Avatar
Precz_z_idiotami / 24 listopada 2014 o 22:27
0

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

rozwiń
Avatar
maczeta / 24 listopada 2014 o 19:59
0

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

rozwiń
Avatar
ss / 24 listopada 2014 o 19:12
0

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Avatar
trzecioswiatowiec / 24 listopada 2014 o 18:11
0

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej partii, więc nie wolno tego bagatelizować. Dziwię się sędziemu, że to bagatelizuje. To jeszcze jeden dowód na to, że wybory muszą być powtórzone. 

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 4 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 10 34

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 5

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 38 45

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 13

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 96 73