Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2012 r.
16:49
Edytuj ten wpis

Lotnisko czeka na odbiór. Prace już tylko przy parkingu i drodze startowej

0 10 A A
Lotnisko Lublin (portlotniczy.lublin.pl)
Lotnisko Lublin (portlotniczy.lublin.pl)

– Prace w we wszystkich budynkach zostały już zakończone – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. – Terminal, budynek techniczno-garażowy, budynek Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz budynek techniczny terminalu są teraz sprzątane i czekają na odbiór.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace trwają jeszcze na drodze startowej, gdzie wylewana jest ostatnia warstwa asfaltu. – Roboty prowadzone są także na parkingu. Od strony przylotów położono już kostkę brukową, a układana jest jeszcze od strony odlotów. Budowana jest także droga pożarowa – dodaje Jankowski.

W październiku budowa ma zostać zakończona – wtedy też odbędzie się dzień otwarty dla mieszkańców województwa.

– To będzie ostatnia szansa, żeby zobaczyć miejsca, które potem będę niedostępne – zapowiada rzecznik. – A w drugiej połowie listopada zaplanowaliśmy uroczyste otwarcie. Jego termin dostosujemy do kalendarza prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który zapowiedział swoją obecność.

W spółce zakończyły się już rekrutacje. Zatrudnionych zostało 136 osób. – Będę jeszcze pojedyncze przyjęcia, ale dużych rekrutacji już nie będzie – mówi Jankowski. – Część osób zresztą sama rezygnuje z pracy i wtedy w pierwszej kolejności przyjmujemy tych, którzy już złożyli swoją aplikację we wcześniejszym naborze.

Dla tych, którzy chcieliby prowadzić sklepik lub stoisko na lotnisku – ważna informacja. Dziś jest ostatni dzień, by zgłosić się do przetargu na najem powierzchni pod działalność handlową i gastronomiczną w terminalu.

W postępowaniu ofertowym może wziąć udział osoba fizyczna lub podmiot prowadzący działalność gospodarczą. Na cele komercyjne przeznaczonych jest 7 miejsc o powierzchni od 21 do 59 mkw. Pięć z nich znajduje się w terminalu w części ogólnodostępnej, dwa w części przeznaczonej do obsługi podróżnych odlatujących z portu, za stanowiskami kontroli bezpieczeństwa, w tzw. "strefie sterylnej”.

Każdy zainteresowany może złożyć oferty na kilka powierzchni objętych postępowaniem, ale każda z nich będzie oceniana oddzielnie. – Oferta powinna zawierać propozycję stawki gwarantowanego czynszu miesięcznego netto na poziomie nie mniejszym niż 100 zł za mkw – mówi Jankowski.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ciekawa / 12 września 2012 o 22:33
0
Ciekawe jak ruszy, skoro za płotem ludzie jeszcze mieszkają...... Będą latać jak będzie widno?
Avatar
Gerwazy / 10 września 2012 o 20:02
0
Bożko! Rusz się kobieto zza biurka i odwiedz teren budowy. Wypisujesz bajki na podstawie fantazji Jankowskiego. Byłem tam dzisiaj ok godz.17. Optymizm w cieący z artykułu mowiąc delikatnie ocno przesadzony.
Avatar
Arek / 7 września 2012 o 20:47
0
To straszne Bronisław Komor przyjedzie - jeszcze coś nie wyjdzie, coś sie zepsuje lub zawali??? - to zły omen ))
Avatar
... / 7 września 2012 o 19:36
0
[quote name='powidłą śliwkowe' timestamp='1347022247' post='671673']
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na te stanowiska w ogle czytał wszytkie listy motywacyjne i CV( Gazeta Wyborcza pisała , ze wpłynełao ponad 1500 podan o prace a miejsc ogolem było 10 razy mniej) Ja i kilku znajomych skałdalismy tez( na zupełnie rozne stanowiska).Nikt sie nie dostał, znajomi znajomych tez nie. Może mieliśmy nieodpowiednich znajomych
[/quote] hmmm.....po prostu nie trzeba było składać listów motywacyjnych i CV tylko wypełnić aplikację na stronie internetowej ....i pewnie dlatego Ty i Twoi znajomi i ich znajomi się nie dostali ...bo oferty przyjmowali tylko przez internet i tylko w trakcie naboru , a nie osobiście oraz ani przed ani po rekrutacji..
a tak po za tym w zakładce portu dotyczącej rekrutacji jest dokładna informacja....
[quote name='powidłą śliwkowe' timestamp='1347022247' post='671673']
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na te stanowiska w ogle czytał wszytkie listy motywacyjne i CV( Gazeta Wyborcza pisała , ze wpłynełao ponad 1500 podan o prace a miejsc ogolem było 10 razy mniej) Ja i kilku znajomych skałdalismy tez( na zupełnie rozne stanowiska).Nikt sie nie dostał, znajomi znajomych tez nie. Może mieliśmy nieodpowiednich znajomych
[/quote] hmmm.....po prostu nie trzeba było składać listów motywacyjn... rozwiń
Avatar
Duron / 7 września 2012 o 15:04
0
[quote name='An' timestamp='1347011843' post='671602']
Duron ty się ucz /szczególnie ortografii/. Latać bedziesz później.
[/quote] Bardzo Cie przepraszam skoro Cie uraziłem pozdrawiam Duron.
Avatar
powidłą śliwkowe / 7 września 2012 o 14:50
0
[quote name='patriotka' timestamp='1347007612' post='671568']
odnosnie rekrutacji, panuje tam totalny platformerski nepotyzm, a czlowiek z doswiadczeniem nie ma co liczyc na prace, smutna prawda ale tak jest, przekonalam sie na wlasnej skorze.
Szykuje juz pismo do ABW, musi sie ktos tym zajac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na te stanowiska w ogle czytał wszytkie listy motywacyjne i CV( Gazeta Wyborcza pisała , ze wpłynełao ponad 1500 podan o prace a miejsc ogolem było 10 razy mniej) Ja i kilku znajomych skałdalismy tez( na zupełnie rozne stanowiska).Nikt sie nie dostał, znajomi znajomych tez nie. Może mieliśmy nieodpowiednich znajomych
[quote name='patriotka' timestamp='1347007612' post='671568']
odnosnie rekrutacji, panuje tam totalny platformerski nepotyzm, a czlowiek z doswiadczeniem nie ma co liczyc na prace, smutna prawda ale tak jest, przekonalam sie na wlasnej skorze.
Szykuje juz pismo do ABW, musi sie ktos tym zajac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na... rozwiń
Avatar
An / 7 września 2012 o 11:57
0
[quote name='Duron' timestamp='1347007406' post='671566']
W ciąż jednak nie wiadomo gdzie będzie można polecieć z tego lotniska po za dwoma przypadkami a to jest chyba najważniejsze.
[/quote]

Duron ty się ucz /szczególnie ortografii/. Latać bedziesz później.
Avatar
Gościu / 7 września 2012 o 11:05
0
@ patriotka: Nie wszystkim się udaje. Trzeba się pogodzić z porażką. Poprostu są lepsi. A jak już konstrujesz pisemko do ABW to nie ma co się chwalić. Żal...
Avatar
patriotka / 7 września 2012 o 10:46
0
odnosnie rekrutacji, panuje tam totalny platformerski nepotyzm, a czlowiek z doswiadczeniem nie ma co liczyc na prace, smutna prawda ale tak jest, przekonalam sie na wlasnej skorze.
Szykuje juz pismo do ABW, musi sie ktos tym zajac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Duron / 7 września 2012 o 10:43
0
W ciąż jednak nie wiadomo gdzie będzie można polecieć z tego lotniska po za dwoma przypadkami a to jest chyba najważniejsze.
Avatar
Ciekawa / 12 września 2012 o 22:33
0
Ciekawe jak ruszy, skoro za płotem ludzie jeszcze mieszkają...... Będą latać jak będzie widno?
Avatar
Gerwazy / 10 września 2012 o 20:02
0
Bożko! Rusz się kobieto zza biurka i odwiedz teren budowy. Wypisujesz bajki na podstawie fantazji Jankowskiego. Byłem tam dzisiaj ok godz.17. Optymizm w cieący z artykułu mowiąc delikatnie ocno przesadzony.
Avatar
Arek / 7 września 2012 o 20:47
0
To straszne Bronisław Komor przyjedzie - jeszcze coś nie wyjdzie, coś sie zepsuje lub zawali??? - to zły omen ))
Avatar
... / 7 września 2012 o 19:36
0
[quote name='powidłą śliwkowe' timestamp='1347022247' post='671673']
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na te stanowiska w ogle czytał wszytkie listy motywacyjne i CV( Gazeta Wyborcza pisała , ze wpłynełao ponad 1500 podan o prace a miejsc ogolem było 10 razy mniej) Ja i kilku znajomych skałdalismy tez( na zupełnie rozne stanowiska).Nikt sie nie dostał, znajomi znajomych tez nie. Może mieliśmy nieodpowiednich znajomych
[/quote] hmmm.....po prostu nie trzeba było składać listów motywacyjnych i CV tylko wypełnić aplikację na stronie internetowej ....i pewnie dlatego Ty i Twoi znajomi i ich znajomi się nie dostali ...bo oferty przyjmowali tylko przez internet i tylko w trakcie naboru , a nie osobiście oraz ani przed ani po rekrutacji..
a tak po za tym w zakładce portu dotyczącej rekrutacji jest dokładna informacja....
[quote name='powidłą śliwkowe' timestamp='1347022247' post='671673']
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na te stanowiska w ogle czytał wszytkie listy motywacyjne i CV( Gazeta Wyborcza pisała , ze wpłynełao ponad 1500 podan o prace a miejsc ogolem było 10 razy mniej) Ja i kilku znajomych skałdalismy tez( na zupełnie rozne stanowiska).Nikt sie nie dostał, znajomi znajomych tez nie. Może mieliśmy nieodpowiednich znajomych
[/quote] hmmm.....po prostu nie trzeba było składać listów motywacyjn... rozwiń
Avatar
Duron / 7 września 2012 o 15:04
0
[quote name='An' timestamp='1347011843' post='671602']
Duron ty się ucz /szczególnie ortografii/. Latać bedziesz później.
[/quote] Bardzo Cie przepraszam skoro Cie uraziłem pozdrawiam Duron.
Avatar
powidłą śliwkowe / 7 września 2012 o 14:50
0
[quote name='patriotka' timestamp='1347007612' post='671568']
odnosnie rekrutacji, panuje tam totalny platformerski nepotyzm, a czlowiek z doswiadczeniem nie ma co liczyc na prace, smutna prawda ale tak jest, przekonalam sie na wlasnej skorze.
Szykuje juz pismo do ABW, musi sie ktos tym zajac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na te stanowiska w ogle czytał wszytkie listy motywacyjne i CV( Gazeta Wyborcza pisała , ze wpłynełao ponad 1500 podan o prace a miejsc ogolem było 10 razy mniej) Ja i kilku znajomych skałdalismy tez( na zupełnie rozne stanowiska).Nikt sie nie dostał, znajomi znajomych tez nie. Może mieliśmy nieodpowiednich znajomych
[quote name='patriotka' timestamp='1347007612' post='671568']
odnosnie rekrutacji, panuje tam totalny platformerski nepotyzm, a czlowiek z doswiadczeniem nie ma co liczyc na prace, smutna prawda ale tak jest, przekonalam sie na wlasnej skorze.
Szykuje juz pismo do ABW, musi sie ktos tym zajac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
heh ja sie w oglr zastanawiam czy ten kto rekrutował na... rozwiń
Avatar
An / 7 września 2012 o 11:57
0
[quote name='Duron' timestamp='1347007406' post='671566']
W ciąż jednak nie wiadomo gdzie będzie można polecieć z tego lotniska po za dwoma przypadkami a to jest chyba najważniejsze.
[/quote]

Duron ty się ucz /szczególnie ortografii/. Latać bedziesz później.
Avatar
Gościu / 7 września 2012 o 11:05
0
@ patriotka: Nie wszystkim się udaje. Trzeba się pogodzić z porażką. Poprostu są lepsi. A jak już konstrujesz pisemko do ABW to nie ma co się chwalić. Żal...
Avatar
patriotka / 7 września 2012 o 10:46
0
odnosnie rekrutacji, panuje tam totalny platformerski nepotyzm, a czlowiek z doswiadczeniem nie ma co liczyc na prace, smutna prawda ale tak jest, przekonalam sie na wlasnej skorze.
Szykuje juz pismo do ABW, musi sie ktos tym zajac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Duron / 7 września 2012 o 10:43
0
W ciąż jednak nie wiadomo gdzie będzie można polecieć z tego lotniska po za dwoma przypadkami a to jest chyba najważniejsze.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 13 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 127 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!