Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 czerwca 2011 r.
22:14
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Tylko volvo mogło wygrać przetarg

0 41 A A
Volvo takie jak to, będzie wozić VIP-ów z lotniska. Umowę na leasing operacyjny podpisano <br />
10 maja,
Volvo takie jak to, będzie wozić VIP-ów z lotniska. Umowę na leasing operacyjny podpisano
10 maja,

Spółka Port Lotniczy Lublin tak ustaliła warunki publicznego zamówienia na luksusowe auto, że tylko volvo S80 mogło je spełnić. Inne sprawdzone przez nas marki nie miały szans.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Napęd na cztery koła, wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, wyprodukowany w roku 2011. Silnik wysokoprężny, minimum pięciocylindrowy, o pojemności skokowej silnika min. 2200 cm3 i maksimum 2500 cm3”.

Takie m.in. warunki musiał spełnić samochód zamówiony przez Port Lotniczy Lublin do wożenia VIP-ów z lotniska. Wybór padł na volvo S80, limuzynę klasy premium wartości 140 tys. zł. Port tłumaczył, że do spółki wpłynęła tylko jedna oferta.

Sprawdziliśmy, dlaczego inni dealerzy nie wzięli udziału w intratnym przetargu. Kto jeszcze, poza volvo, spełniał warunki ustalone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia ustalonej przez PLL?

Wzięliśmy pod lupę 20 marek samochodów dostępnych na polskim rynku. To m.in. mercedes, audi, BMW, nissan, lexus, chrysler, infinity, toyota, ford, VW, citroën, peugeot. Oferty mogłoby złożyć wiele z nich, gdyby nie jeden zapis. Chodzi o wymogi dotyczące silnika. – My się nie łapiemy, bo nasz sześciocylindrowy silnik ma pojemność 3000 cm3 – usłyszeliśmy u warszawskiego dealera BMW. – A pięciocylindrówek w ogóle nie mamy.

Pięciocylindrowych silników nie ma też audi. Zaś sześciocylindrowe mają pojemność co najmniej 2700 cm3. – Te warunki podchodzą tylko pod volvo – powiedział nam sprzedawca w warszawskim salonie audi. – Nasz sześciocylindrowy silnik ma pojemność 3000 cm3 – usłyszeliśmy w mercedesie.

A wystarczyło w specyfikacji słowa "silnik co najmniej pięciocylindrowy” zastąpić "czterocylindrowym” albo zakres pojemności silnika rozszerzyć do 3000 cm3. Wtedy oferty mogliby złożyć dealerzy wielu innych marek.

O weryfikację naszych ustaleń poprosiliśmy ekspertów z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Przekazaliśmy im pełną specyfikację poszukiwanego samochodu, bez żadnych dodatkowych informacji. Analitycy sprawdzili ofertę wszystkich krajowych dealerów.


Szczegółową specyfikację można znaleźć na stronie BIP Portu Lotniczego Lublin


Odpowiedzieli, że warunki określone przez lubelską spółkę spełnia tylko volvo S80. – Świadczy o tym m.in. umiejscowienie w warunkach przetargu punktu, że silnik musi być minimum pięciocylindrowy – stwierdza Wojciech Drzewiecki, analityk SAMAR. – Ten warunek w zasadzie spełnia dziś tylko volvo. Inne parametry tylko to potwierdzają.

Kto ustalał w porcie warunki zamówienia? – To była kolegialna decyzja. To znaczy moja i prezesów – wyjaśnia Leszek Klepacki, specjalista ds. zamówień publicznych w PLL. I upiera się: Te warunki spełnia wiele aut. Jakie konkretnie? Proszę sobie sprawdzić.
Spytaliśmy prezesa PLL Grzegorza Muszyńskiego, dlaczego zespół, w którym był, ustalił takie, a nie inne warunki. – Nic nie powiem ani dzisiaj, ani jutro, bo nie mam dokumentów – uciął.

– Niektóre państwowe firmy wolą być pewne, że warunki przetargu nie nasuwają przypuszczenia jego "ustawienia”. Mamy kilku klientów, którzy po przygotowaniu materiałów przetargowych zwracają się do nas z prośbą o weryfikację warunków i ewentualne wskazanie, które z nich mogą sugerować wybór jednej konkretnej marki – dodaje Drzewiecki.

Czy PLL konsultował się z jakimś ekspertem? – Tak, mieliśmy rzeczoznawcę. Ale nie mogę powiedzieć, kto to był – ucina Klepacki.

Rzeczoznawca spółki miał wczoraj przygotować listę samochodów spełniających warunki specyfikacji. Do momentu oddania gazety do druku nie otrzymaliśmy jej.

O naszych ustaleniach poinformowaliśmy głównych akcjonariuszy spółki. – Jeśli tak jest, to odpowiednie organy państwa będą miały zajęcie – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa. – Ja zaś z prezydentem Lublina wysłałem pismo do portu i czekamy na wyjaśnienia.

Poprosiliśmy lubelskiego dealera volvo o opinię na temat zamówienia. – Mogliśmy złożyć ofertę, to ją złożyliśmy – odpowiada Marek Sydor, prezes Scandinavia Auto. – Mnie z zarządem portu lotniczego nic nie łączy.

Ekspert dla Dziennika

Anita Wichniak-Olczak rzecznik Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie

Nie można mówić o zachowaniu zasady uczciwej konkurencji w sytuacji, gdy przedmiot zamówienia określany jest w sposób wskazujący na konkretny produkt. Przy czym produkt ten nie musi być nazwany przez zamawiającego, wystarczy, że wymogi i parametry określone są tak, że aby je spełnić, oferent musi dostarczyć jeden konkretny produkt (wyrok Zespołu Arbitrów z 20 kwietnia 2004 r.). Ponadto w wyroku z 11 stycznia 2008 r. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że zamawiającemu wolno określić przedmiot zamówienia w sposób odpowiadający jego potrzebom, pod warunkiem że określenie przedmiotu zamówienia nie spowoduje wyeliminowania konkurencji poprzez wskazanie na konkretne rozwiązania techniczne, które oferuje tylko jeden
dostawca. •

jsz

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 czerwca 2011 o 22:23
0
oto wschodni model partyjno-narodowego businessu. Wg umysłu partyjnego 'managera' złote sedesy i inne bizantyjskie pazłotka są wyznacznikiem pozycji w społecznym łańcuchu pokarmowym. Skoro jestem ważny to sie mi należy - zwłaszcza, że ja (i tylko ja) 'wielki' wybierać moge, a rachunek i tak idzie z kasy zbiorowej. W tym businessie najważniejsze jest najeść się do syta i dać 'podłubać' kilku innym. Cała reszta, to tylko odprysk chwili. Skoro trwać nie może wiecznie to codzienne dojenie staje się ważniejsze jak meritum sprawy (ale kto będzie o tym pamiętał przy następnych wyborach?!?!).
oto wschodni model partyjno-narodowego businessu. Wg umysłu partyjnego 'managera' złote sedesy i inne bizantyjskie pazłotka są wyznacznikiem pozycji w społecznym łańcuchu pokarmowym. Skoro jestem ważny to sie mi należy - zwłaszcza, że ja (i tylko ja) 'wielki' wybierać moge, a rachunek i tak idzie z kasy zbiorowej. W tym businessie najważniejsze jest najeść się do syta i dać 'podłubać' kilku innym. Cała reszta, to tylko odprysk chwili. Skoro trwać nie może wiecznie to codzienne dojenie staje się ważniejsze jak meritum ... rozwiń
Avatar
jupik / 2 czerwca 2011 o 15:32
0
[quote name='nik' timestamp='1307019645' post='485007']
CBA CBA
[/quote]

CBA już jest w LAWPie bo za dużo informacji wyciekało do niektórych w sprawie projektów więc im się za tyłki wzięli....
Avatar
nik / 2 czerwca 2011 o 15:00
0
CBA CBA
Avatar
Gość / 2 czerwca 2011 o 14:15
0
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9687826,Nadchodzi_czas_mocnego_zaciskania_pasa__Przez_lotnisko.html

"Co roku miasto i województwo będzie dokładało do lotniska grube miliony.
To oznacza, że będzie trzeba ciąć inne wydatki - na szpitale, drogi i chodniki.
Nadal brakuje 180 mln zł. Te pieniądze Spółka chce pozyskać z emisji obligacji, które kupi Bank Gospodarstwa Krajowego.

Miasto i województwo weźmie na siebie milionowe obciążenie.

Lublinowi brakuje np. 486 mln zł na budowę dojazdu do obwodnicy. Nie ma pieniędzy na remont ul. Narutowicza.
Nie ma nawet pieniędzy na regularne koszenie miejskich trawników.
Do tego dojdzie dokapitalizowanie portu.

Według Grzegorza Muszyńskiego (lat 41, Prezes Portu Lotniczego Lublin) lotnisko zacznie zarabiać po 4 latach.
Fachowcy przypominają, że istniejące od 6 lat lotnisko w Łodzi zamknęło ubiegły rok stratą 17 mln zł"
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9687826,Nadchodzi_czas_mocnego_zaciskania_pasa__Przez_lotnisko.html

"Co roku miasto i województwo będzie dokładało do lotniska grube miliony.
To oznacza, że będzie trzeba ciąć inne wydatki - na szpitale, drogi i chodniki.
Nadal brakuje 180 mln zł. Te pieniądze Spółka chce pozyskać z emisji obligacji, które kupi Bank Gospodarstwa Krajowego.

Miasto i województwo weźmie na siebie milionowe obciążenie.

Lublinowi brakuje np. 486 mln zł na budo... rozwiń
Avatar
marek_szefo / 2 czerwca 2011 o 13:32
0
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca a konsultant a przetarg nie był ustawiony ale na drugie auto ktoś dostał zniżkę. Lato przyszło czas na lody.
[/quote]


podoba mi sie ta wypowiedz pewnie tak jest
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca a konsultant a przetarg nie był ustawiony ale na drugie auto ktoś dostał zniżkę. Lato przyszło czas na lody.
[/quote]


podoba mi sie ta wypowiedz pewnie ta... rozwiń
Avatar
grzesiek / 2 czerwca 2011 o 13:29
0
A tak z innej beczki. Wczoraj oglądałem w TV modernizację kolei. Objęta nią jest cała Polska poza naszym regionem. To samo dotyczy autostrad, dróg ekspresowych itd., zakończywszy na obwodnicy. Nikt z tych naszych notabli myślących tylko o stołkach nie dba o nasz region. Lotnisko buduje się od ponad 10 lat, pochłonęło i pochłonie kupę kasy, teraz jakieś samochody, ciągle wynagrodzenia, przyjaźnie i zobowiązania (polecam http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071210/LUBLIN/71209029 ), a lotnisko nie to, że o wiele lat za późno, to ponoć dla ludzi o znacznie większym statusie majątkowym niż przeciętnego mieszkańca Lublina. Już widzę jak to całe lotnisko wpłynie np. na rozwój przemysłu w naszym mieście.
A tak z innej beczki. Wczoraj oglądałem w TV modernizację kolei. Objęta nią jest cała Polska poza naszym regionem. To samo dotyczy autostrad, dróg ekspresowych itd., zakończywszy na obwodnicy. Nikt z tych naszych notabli myślących tylko o stołkach nie dba o nasz region. Lotnisko buduje się od ponad 10 lat, pochłonęło i pochłonie kupę kasy, teraz jakieś samochody, ciągle wynagrodzenia, przyjaźnie i zobowiązania (polecam http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071210/LUBLIN/71209029 ), a lotnisko nie to, że o wiele lat za p... rozwiń
Avatar
grzesiek / 2 czerwca 2011 o 13:19
0
Sprawa wskazania konkretnego auta to jedno,a drugie to po co auto dla VIP-ów korzystających z lotniska, skoro lotniska jeszcze nie ma? Do jeżdżenia pracownikom zapewne wystarczyłoby auto innej klasy, a tzw. vipy z PLL chyba także mogą szanowne tyłki przewieźć czymś poniżej Volvo. A tak z ciekawości, ten pan Muszyński, to w swojej spółce też pracownikom zakupił takie volvo? Pytanie retoryczne.
Avatar
Gość / 2 czerwca 2011 o 12:56
0
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać, bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był, ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca, a konsultant.
[/quote]

Otóż to.

Psim obowiązkiem PLL jest podać nazwisko "rzeczoznawcy".
Ciekawe jak z tego wybrną chłopaki.
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać, bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był, ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca, a konsultant.
[/quote]

Otóż to.

Psim obowiązkiem PLL jest podać nazwisko "rzeczoznawcy".
Ciekawe jak z tego wy... rozwiń
Avatar
uczulonana na cwaniactwo / 2 czerwca 2011 o 12:36
0
Dobrze, że piszecie o sprawie, ale jak znam życie, to wiem, że nikt za to nie odpowie... Za mocno na stołkach pousadzani... :-(
Avatar
jj / 2 czerwca 2011 o 12:25
0
[quote name='marek_szefo' timestamp='1306993018' post='484811']
a dlaczego nie podadza nazwiska rzeczoznawcy?
[/quote]


Nie poda nazwiska bo taki rzeczoznawca pewnie nie istnieje.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2011 o 22:23
0
oto wschodni model partyjno-narodowego businessu. Wg umysłu partyjnego 'managera' złote sedesy i inne bizantyjskie pazłotka są wyznacznikiem pozycji w społecznym łańcuchu pokarmowym. Skoro jestem ważny to sie mi należy - zwłaszcza, że ja (i tylko ja) 'wielki' wybierać moge, a rachunek i tak idzie z kasy zbiorowej. W tym businessie najważniejsze jest najeść się do syta i dać 'podłubać' kilku innym. Cała reszta, to tylko odprysk chwili. Skoro trwać nie może wiecznie to codzienne dojenie staje się ważniejsze jak meritum sprawy (ale kto będzie o tym pamiętał przy następnych wyborach?!?!).
oto wschodni model partyjno-narodowego businessu. Wg umysłu partyjnego 'managera' złote sedesy i inne bizantyjskie pazłotka są wyznacznikiem pozycji w społecznym łańcuchu pokarmowym. Skoro jestem ważny to sie mi należy - zwłaszcza, że ja (i tylko ja) 'wielki' wybierać moge, a rachunek i tak idzie z kasy zbiorowej. W tym businessie najważniejsze jest najeść się do syta i dać 'podłubać' kilku innym. Cała reszta, to tylko odprysk chwili. Skoro trwać nie może wiecznie to codzienne dojenie staje się ważniejsze jak meritum ... rozwiń
Avatar
jupik / 2 czerwca 2011 o 15:32
0
[quote name='nik' timestamp='1307019645' post='485007']
CBA CBA
[/quote]

CBA już jest w LAWPie bo za dużo informacji wyciekało do niektórych w sprawie projektów więc im się za tyłki wzięli....
Avatar
nik / 2 czerwca 2011 o 15:00
0
CBA CBA
Avatar
Gość / 2 czerwca 2011 o 14:15
0
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9687826,Nadchodzi_czas_mocnego_zaciskania_pasa__Przez_lotnisko.html

"Co roku miasto i województwo będzie dokładało do lotniska grube miliony.
To oznacza, że będzie trzeba ciąć inne wydatki - na szpitale, drogi i chodniki.
Nadal brakuje 180 mln zł. Te pieniądze Spółka chce pozyskać z emisji obligacji, które kupi Bank Gospodarstwa Krajowego.

Miasto i województwo weźmie na siebie milionowe obciążenie.

Lublinowi brakuje np. 486 mln zł na budowę dojazdu do obwodnicy. Nie ma pieniędzy na remont ul. Narutowicza.
Nie ma nawet pieniędzy na regularne koszenie miejskich trawników.
Do tego dojdzie dokapitalizowanie portu.

Według Grzegorza Muszyńskiego (lat 41, Prezes Portu Lotniczego Lublin) lotnisko zacznie zarabiać po 4 latach.
Fachowcy przypominają, że istniejące od 6 lat lotnisko w Łodzi zamknęło ubiegły rok stratą 17 mln zł"
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9687826,Nadchodzi_czas_mocnego_zaciskania_pasa__Przez_lotnisko.html

"Co roku miasto i województwo będzie dokładało do lotniska grube miliony.
To oznacza, że będzie trzeba ciąć inne wydatki - na szpitale, drogi i chodniki.
Nadal brakuje 180 mln zł. Te pieniądze Spółka chce pozyskać z emisji obligacji, które kupi Bank Gospodarstwa Krajowego.

Miasto i województwo weźmie na siebie milionowe obciążenie.

Lublinowi brakuje np. 486 mln zł na budo... rozwiń
Avatar
marek_szefo / 2 czerwca 2011 o 13:32
0
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca a konsultant a przetarg nie był ustawiony ale na drugie auto ktoś dostał zniżkę. Lato przyszło czas na lody.
[/quote]


podoba mi sie ta wypowiedz pewnie tak jest
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca a konsultant a przetarg nie był ustawiony ale na drugie auto ktoś dostał zniżkę. Lato przyszło czas na lody.
[/quote]


podoba mi sie ta wypowiedz pewnie ta... rozwiń
Avatar
grzesiek / 2 czerwca 2011 o 13:29
0
A tak z innej beczki. Wczoraj oglądałem w TV modernizację kolei. Objęta nią jest cała Polska poza naszym regionem. To samo dotyczy autostrad, dróg ekspresowych itd., zakończywszy na obwodnicy. Nikt z tych naszych notabli myślących tylko o stołkach nie dba o nasz region. Lotnisko buduje się od ponad 10 lat, pochłonęło i pochłonie kupę kasy, teraz jakieś samochody, ciągle wynagrodzenia, przyjaźnie i zobowiązania (polecam http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071210/LUBLIN/71209029 ), a lotnisko nie to, że o wiele lat za późno, to ponoć dla ludzi o znacznie większym statusie majątkowym niż przeciętnego mieszkańca Lublina. Już widzę jak to całe lotnisko wpłynie np. na rozwój przemysłu w naszym mieście.
A tak z innej beczki. Wczoraj oglądałem w TV modernizację kolei. Objęta nią jest cała Polska poza naszym regionem. To samo dotyczy autostrad, dróg ekspresowych itd., zakończywszy na obwodnicy. Nikt z tych naszych notabli myślących tylko o stołkach nie dba o nasz region. Lotnisko buduje się od ponad 10 lat, pochłonęło i pochłonie kupę kasy, teraz jakieś samochody, ciągle wynagrodzenia, przyjaźnie i zobowiązania (polecam http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071210/LUBLIN/71209029 ), a lotnisko nie to, że o wiele lat za p... rozwiń
Avatar
grzesiek / 2 czerwca 2011 o 13:19
0
Sprawa wskazania konkretnego auta to jedno,a drugie to po co auto dla VIP-ów korzystających z lotniska, skoro lotniska jeszcze nie ma? Do jeżdżenia pracownikom zapewne wystarczyłoby auto innej klasy, a tzw. vipy z PLL chyba także mogą szanowne tyłki przewieźć czymś poniżej Volvo. A tak z ciekawości, ten pan Muszyński, to w swojej spółce też pracownikom zakupił takie volvo? Pytanie retoryczne.
Avatar
Gość / 2 czerwca 2011 o 12:56
0
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać, bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był, ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca, a konsultant.
[/quote]

Otóż to.

Psim obowiązkiem PLL jest podać nazwisko "rzeczoznawcy".
Ciekawe jak z tego wybrną chłopaki.
[quote name='beretowy czesiek' timestamp='1307004662' post='484905']
Wydaje mi się, że nazwiska rzeczoznawcy nie chcą podać, bo to był syn któregoś z prezesów lub jakiś inny pociotek. Prawdopodobnie za opinię przytulił ładne wynagrodzenie a teraz głupio by wyglądało że rzeczoznawca był, ale bez uprawnień a właściwie to nie rzeczoznawca, a konsultant.
[/quote]

Otóż to.

Psim obowiązkiem PLL jest podać nazwisko "rzeczoznawcy".
Ciekawe jak z tego wy... rozwiń
Avatar
uczulonana na cwaniactwo / 2 czerwca 2011 o 12:36
0
Dobrze, że piszecie o sprawie, ale jak znam życie, to wiem, że nikt za to nie odpowie... Za mocno na stołkach pousadzani... :-(
Avatar
jj / 2 czerwca 2011 o 12:25
0
[quote name='marek_szefo' timestamp='1306993018' post='484811']
a dlaczego nie podadza nazwiska rzeczoznawcy?
[/quote]


Nie poda nazwiska bo taki rzeczoznawca pewnie nie istnieje.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 10 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS