Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2017 r.
9:02

LSM będzie miał panią prezes?

0 10 A A
Walne zgromadzenie członków Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Walne zgromadzenie członków Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. (fot. Wojciech Nieśpiałowski/archiwum)

Najprawdopodobniej to Joanna Romańczuk zostanie nowym prezesem Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Sama zainteresowana, dziś kierownik administracji osiedla Prusa, nie chce komentować sprawy. Ostateczna decyzja ma zapaść w przyszły czwartek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konkurs na nowego prezesa spółdzielni został ogłoszony pod koniec września. Jan Gąbka, jej wieloletni prezes ogłosił wtedy, że przejdzie na emeryturę. Informacja o naborze następcy pojawiła się w Informatorze LSM.

Potencjalny prezes musi być członkiem spółdzielni, mieć wyższe wykształcenie i licencję zarządcy nieruchomości, lustratora lub biegłego rewidenta. Kandydatury można było zgłaszać do 15 listopada. – Wpłynęły trzy, ale jedną odrzuciliśmy, gdyż nie spełniała wymogów. Nie mogę jednak podawać nazwisk – powiedział nam Włodzimierz Gaweł, przewodniczący Rady Nadzorczej LSM. To właśnie Rada dokona ostatecznego wyboru.

Mieszkańcy spekulowali, że swoją kandydaturę zgłosił zięć Stefana Pedrycza, wieloletniego przewodniczącego Rady Nadzorczej. – Nie potwierdzam tych doniesień – skwitował Stefan Pedrycz.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z kandydatów jest Joanna Romańczuk, kierownik administracji osiedla Prusa. Wiele wskazuje na to, że właśnie Romańczuk zostanie nowym prezesem.

Sama zainteresowana nie chce komentować sprawy. – Wszystkiego dowiedzą się państwo w swoim czasie. Uważam, że na tym etapie zadawanie pytań nt. wyborów jest niestosowne – mówi. – To osoba, która utrzymuje bardzo dobre kontakty z zarządem spółdzielni. Osiedlem Prusa kieruje od dwudziestu lat – mówi o Romańczuk nasza informatorka.

Ostateczna decyzja w sprawie wyboru prezesa ma zapaść w przyszły czwartek, 7 grudnia. Tego dnia odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Nadzorczej.

Zobacz także: Burzliwe zebranie członków spółdzielni LSM

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
normalny / 8 grudnia 2017 o 18:54
0
spółdzielca napisał:
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask.
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask. rozwiń
Avatar
spółdzielca / 8 grudnia 2017 o 16:30
0
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narz... rozwiń
Avatar
Gaius / 1 grudnia 2017 o 15:35
0
Proszę poczytać. Według mojej wiedzy spółdzielczość na ziemiach polskich tworzył Stanisław Staszic, kiedy to w dniu 11 kwietnia 1816 roku podpisywał opracowaną przez siebie Ustawę, Statut Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego, które założył w swoich dobrach pod Hrubieszowem. I wydaje mi się, że to było przed PRL.
Avatar
Dzeus / 1 grudnia 2017 o 15:16
0
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyroku człowiek uważany jest za niewinnego. Zobaczcie co się dzieje w polityce i w innych dziedzinach życia. Ilu jest "Misiewiczów"?
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyr... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 14:40
0
Stary układ. Zabetonowany układ. Nic więcej.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:06
0
To może zacznij od podania danych o kosztach budowy budynków przez LSM, trybie wyboru wykonawców i kosztach zakupu przez wierchuszkę LSM lokali wybudowanych w tych budynkach? To z pewnością rozwieje niecne oskarżenia o patologię :)
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 12:05
0
miejmy nadzieję, że zadba o bezpieczeństwo mieszkańców i w końcu coś zrobi pożytecznego, by bacie nie były okradane, by nie niszczono osiedli przez wandali.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 11:57
0
O przy okazji odezwał się pseudozarządca , który szuka pracy i reklamuje swoje pseudousługi za pseudoopłatę
Avatar
-k / 1 grudnia 2017 o 11:48
0
Poproszę o konkretne dane na temat stawek w spółdzielni vs we wspólnocie oraz struktury zatrudnienia w spółdzielni (chodzi o przerost zatrudnienia) a także wysokość wynagrodzeń pracowników (ciepłe posadki).
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 10:34
0
Te spółdzielnie to spadek prl-u i trzeba je likwidować albo przekształcać i redukować zatrudnienie. Niewydolna struktura, niewydolne zarządzanie i przerost zatrudnienia. Horrendalnie wysokie czynsze i ciepłe posadki. Przy obsłudze bloku przez prywatną firmę administracyjną opłaty to 50 a nawet 30 procent tego co w spółdzielni a jakość usług o lata świetlne lepsza.
Avatar
normalny / 8 grudnia 2017 o 18:54
0
spółdzielca napisał:
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask.
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask. rozwiń
Avatar
spółdzielca / 8 grudnia 2017 o 16:30
0
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narz... rozwiń
Avatar
Gaius / 1 grudnia 2017 o 15:35
0
Proszę poczytać. Według mojej wiedzy spółdzielczość na ziemiach polskich tworzył Stanisław Staszic, kiedy to w dniu 11 kwietnia 1816 roku podpisywał opracowaną przez siebie Ustawę, Statut Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego, które założył w swoich dobrach pod Hrubieszowem. I wydaje mi się, że to było przed PRL.
Avatar
Dzeus / 1 grudnia 2017 o 15:16
0
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyroku człowiek uważany jest za niewinnego. Zobaczcie co się dzieje w polityce i w innych dziedzinach życia. Ilu jest "Misiewiczów"?
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyr... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 14:40
0
Stary układ. Zabetonowany układ. Nic więcej.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:06
0
To może zacznij od podania danych o kosztach budowy budynków przez LSM, trybie wyboru wykonawców i kosztach zakupu przez wierchuszkę LSM lokali wybudowanych w tych budynkach? To z pewnością rozwieje niecne oskarżenia o patologię :)
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 12:05
0
miejmy nadzieję, że zadba o bezpieczeństwo mieszkańców i w końcu coś zrobi pożytecznego, by bacie nie były okradane, by nie niszczono osiedli przez wandali.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 11:57
0
O przy okazji odezwał się pseudozarządca , który szuka pracy i reklamuje swoje pseudousługi za pseudoopłatę
Avatar
-k / 1 grudnia 2017 o 11:48
0
Poproszę o konkretne dane na temat stawek w spółdzielni vs we wspólnocie oraz struktury zatrudnienia w spółdzielni (chodzi o przerost zatrudnienia) a także wysokość wynagrodzeń pracowników (ciepłe posadki).
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 10:34
0
Te spółdzielnie to spadek prl-u i trzeba je likwidować albo przekształcać i redukować zatrudnienie. Niewydolna struktura, niewydolne zarządzanie i przerost zatrudnienia. Horrendalnie wysokie czynsze i ciepłe posadki. Przy obsłudze bloku przez prywatną firmę administracyjną opłaty to 50 a nawet 30 procent tego co w spółdzielni a jakość usług o lata świetlne lepsza.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 96 21

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 83 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 113 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 35 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!