Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 maja 2017 r.
17:01

"LSM to nie folwark prezesa Gąbki”. Mieszkańcy chcą ponownego walnego zgromadzenia

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 38 A A

„LSM to nie folwark prezesa Gąbki”, „Dosyć kłamstw”, „Jestem spółdzielcą a nie zadymiarzem” – z takimi hasłami przyszli dzisiaj mieszkańcy spółdzielni pod Dom Kultury LSM. Protestujący domagają się powtórzenia walnego zgromadzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przyszłam zaprotestować przeciwko nieuczciwości i kłamstwu – mówi Bożena Żarnowska, jedna z mieszkanek LSM. – Chcemy wiedzieć, co dzieje się z naszymi pieniędzmi, tymczasem prezes z nami nie rozmawia, nie odpowiada na nasze pisma, zamiast tego zatrudnia ochroniarzy – dodaje.

Protest został zorganizowany przez Komitet Obrony Interesów Mieszkańców LSM, wzięło w nim udział ok. 20 osób. Protestujący zgromadzili się przed domem kultury, gdy w środku trwało uroczyste posiedzenie rady nadzorczej. Jednocześnie obok budynku odbywał się festyn z okazji 60-lecia spółdzielni.

– Chcemy wręczyć przewodniczącemu rady nadzorczej pismo, w którym wnioskujemy o unieważnienie ostatniego walnego zgromadzenia i zwołanie nowego – mówi Emilia Lipińska z komitetu.

– Walne zgromadzenie nie powinno się zakończyć, jeżeli nie zostały podpisane cząstkowe protokoły z poszczególnych części – wyjaśnia Piotr Gancewski, który przewodniczył WZ na osiedlu Konopnickiej.

– Ponieważ byłem przewodniczącym, wiem doskonale, że takiego protokołu nie podpisałem ani ja, ani sekretarz, z którą rozmawiałem. Jakim prawem, biorąc pod uwagę statut, zakończono walne zgromadzenie i podsumowano je w taki sposób? Formalne sprawy nie zostały załatwione – twierdzi Gancewski.

Jak zapowiada Emilia Lipińska, jeśli rada nadzorcza nie powtórzy walnego, członkowie komitetu złożą w spółdzielni pismo z podpisami osób, domagających się zwołania WZ. – Pod wnioskiem musi podpisać się co najmniej 10 proc. wszystkich członków spółdzielni – wyjaśnia Lipińska. Obecnie podpisów jest ok. setki. – Dopiero zaczynamy – mówią członkowie komitetu.

Do niektórych zarzutów protestujących odniósł się Jan Gąbka, prezes spółdzielni. – Zgromadzenie walne odbyło się w sposób zgodny z prawem – mówi. – Zawsze można zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie i, jeśli będzie taka wola, to je zwołamy – zapewnia. Prezes spółdzielni odniósł się także do obaw mieszkańców związanych z kontrowersyjnymi inwestycjami, czyli tzw. domami seniora. – Na razie inwestycje są wstrzymane i nie ma na dziś tematu.

Ostatecznie protestującym udało się porozmawiać z przewodniczącym rady nadzorczej LSM. Pismo dotyczące powtórzenia walnego zgromadzenia ma dziś trafić do sekretariatu spółdzielni.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyprezes / 29 maja 2017 o 13:29
0
undefined napisał:
Ciekawa jestem jak się czuje pan prezes Gąbka ? Bo po takiej ilości słodzenia jaka na niego spłynęła z ust p. prezydenta m.Lublina, prezesa LSS, prezesa Uniki  to chyba dziś. wylądował na OIM-ie   Jak świętowali 50-lecieLSM nie było ani ochroniarzy, jedynie pracownicy pomagali i informowali gdzie można zająć miejsce. Obecnie nawet dyrektor DKLSM przeprowadzała pierwszy sort, kto może a kto nie może wejść, Jestem radną,miałam zaproszenie a poczułam się jak intruz, po sprawdzaniu zasadności mojej obecności. Jestem tym faktem b. oburzona. Przecież DK utrzymujemy  MY. Nie tylko   prezesi, zarząd ale i dyrektor powinni zostać wymienieni.
Prezes Gąbka żyje w innej rzeczywistości ale miejmy nadzieję że niebawem się to zmieni i niedługo już poprezesuje :)))
Prezes Gąbka żyje w innej rzeczywistości ale miejmy nadzieję że niebawem się to zmieni i niedługo już poprezesuje :))) rozwiń
Avatar
Mieszkaniec LSM / 29 maja 2017 o 13:13
0
"zadymiarz - osoba, która chętnie wywołuje awantury, wszczyna bójki; rozrabiacz, awanturnik" a o ile mi wiadomo nic takiego nie miało miejsca przed domem kultury a był to jedynie symboliczny protest i zwrócenie uwagi na problem rozpasania pana gąbki, który przyrósł do stołka prezesa spółdzielni. zachowanie podczas cząstkowych walnych zgrowadzeń potwierdziło tylko butę i arogancję z jaką prezes gąbka odnosi się do członków spółdzielni, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż on sam. czas w końcu na zmiany zarówno w radzie nadzorczej jak i na stanowisku prezesa spółdzielni lsm i cieszę się że coraz wiecej osób zaczyna to postrzegać a pseudo domy seniora będace de facto apartamentowcami tylko przelały czarę goryczy. zgodnie z informacją zawartą w poniższym artykukle: *********.pl/serwisy/nasze-sprawy/a/prezes-lsm-to-nie-sa-czlonkowie-i-spoldzielcy-to-sa-w-tej-chwili-zadymiarze,12025100/ prezes gąbka zapewniał, że tych inwestycji nie będzie i przyznawał, że po 20 latach nie chce już szefować spółdzielni - czyżby jednak zmienił zadanie skoro tym razem mówi jedynie że na razie inwestycje są wstrzymane i tak usilnie walczy o pozostanie na stanowisku ? proszę nie straszyć pis-em bo akurat w tym przypadku jedno z drugim nie ma nic wspólnego (po podczas wyborów nie przyniosło to dobrego efektu) a twierdzenie że lepiej niech pozostanie stary prezes bo nie wiadomo co będzie jak pojawi się nowy jest niczym innych jak tylko potwierdzeniem tego że ekipa "leśnych dziadków" nie ma nic ciekawego do zaproponowania i boi się o własne stołki. aż ciśnie się na usta cytat z klasyka: (film "poszukiwany, poszukiwana") "mój mąż? mój mąż z zawodu jest dyrektorem!" - podobne stwierdzenie można odnieść do pana gąbki, który z zawodu jest prezesem...
"zadymiarz - osoba, która chętnie wywołuje awantury, wszczyna bójki; rozrabiacz, awanturnik" a o ile mi wiadomo nic takiego nie miało miejsca przed domem kultury a był to jedynie symboliczny protest i zwrócenie uwagi na problem rozpasania pana gąbki, który przyrósł do stołka prezesa spółdzielni. zachowanie podczas cząstkowych walnych zgrowadzeń potwierdziło tylko butę i arogancję z jaką prezes gąbka odnosi się do członków spółdzielni, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż on sam. czas w końcu na zmiany zarówno w radzie nadzor... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 17:17
0
Ciekawa jestem jak się czuje pan prezes Gąbka ? Bo po takiej ilości słodzenia jaka na niego spłynęła z ust p. prezydenta m.Lublina, prezesa LSS, prezesa Uniki to chyba dziś. wylądował na OIM-ie Jak świętowali 50-lecieLSM nie było ani ochroniarzy, jedynie pracownicy pomagali i informowali gdzie można zająć miejsce. Obecnie nawet dyrektor DKLSM przeprowadzała pierwszy sort, kto może a kto nie może wejść, Jestem radną,miałam zaproszenie a poczułam się jak intruz, po sprawdzaniu zasadności mojej obecności. Jestem tym faktem b. oburzona. Przecież DK utrzymujemy MY. Nie tylko prezesi, zarząd ale i dyrektor powinni zostać wymienieni.
Ciekawa jestem jak się czuje pan prezes Gąbka ? Bo po takiej ilości słodzenia jaka na niego spłynęła z ust p. prezydenta m.Lublina, prezesa LSS, prezesa Uniki to chyba dziś. wylądował na OIM-ie Jak świętowali 50-lecieLSM nie było ani ochroniarzy, jedynie pracownicy pomagali i informowali gdzie można zająć miejsce. Obecnie nawet dyrektor DKLSM przeprowadzała pierwszy sort, kto może a kto nie może wejść, Jestem radną,miałam zaproszenie a poczułam się jak intruz, po sprawdzaniu zasadności mojej obecności. Jestem tym faktem b. oburzona. Przec... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 15:38
0
czas najwyższy zmienić prezesa
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 14:37
0
Niepotrzebnie się mieszkańcy szarpiecie z spółdzielczymi leśnymi dziadkami - jest lepsze rozwiązanie. Uchwała obywatelska o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z usług na tereny zielone czyli plac zabaw. Tysiąc podpisów łatwo zbierzecie i uchwała na posiedzenia rady miasta, a ta wątpię żeby odważyła się odmówić. Baltazar Gąbka będzie mógł sobie wyhodować marchewkę a nie robić biznesy na spółdzielczym majątku.
Avatar
kasia / 28 maja 2017 o 12:31
0
Najlepsze było lizanie tylka przez zarząd i wychwalanie prezesa pod niebiosa. Hahah 
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 12:27
0
Wielki buziaki dla Pani dyrektor domu kultury, która pilnowała z ochrona żeby wschodziło tylko osoby posiadające zaproszenie. Chyba się Pani coś pomyliło, bo to wszyscy mieszkańcy panią utrzymują. Nie musimy płacić na dom kultury. Trzeba będzie poruszyć ten temat na następne spotkanie mieszkańców.
Avatar
mieszkanka LSM / 28 maja 2017 o 10:23
0
Byłam na jednym zebraniu gdzie była wybierana Rada Nadzorcza, kandydatów przyniesiono w tzw. 'teczce' i zebrani głosowali nie mając pojęcia na kogo głosują. Dośc już tego prlu w wydaniu prezesa
Avatar
alex / 28 maja 2017 o 07:18
0
Jak zdam do drugiej to Ci wyjasnię, a na dziś to określrnie "twórcy" tego artykułu.
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 06:02
0
A Mośki z Agory i Szkopy z KL znów mącą. Nie lubią jak Polacy sprawują dobrze swe zadania mieszkaniowe. Nie ma to jak nasi Mosiek w spódnicy, który rozdał w warszafce kamienice na lewo i prawo w tym swemu mężulkowi. To jest git , gut. A LSM tg trefne. A my Polacy wasze mośkowo-szkopskie opinie na temat naszego gospodarowania mamy w d.....
Avatar
antyprezes / 29 maja 2017 o 13:29
0
undefined napisał:
Ciekawa jestem jak się czuje pan prezes Gąbka ? Bo po takiej ilości słodzenia jaka na niego spłynęła z ust p. prezydenta m.Lublina, prezesa LSS, prezesa Uniki  to chyba dziś. wylądował na OIM-ie   Jak świętowali 50-lecieLSM nie było ani ochroniarzy, jedynie pracownicy pomagali i informowali gdzie można zająć miejsce. Obecnie nawet dyrektor DKLSM przeprowadzała pierwszy sort, kto może a kto nie może wejść, Jestem radną,miałam zaproszenie a poczułam się jak intruz, po sprawdzaniu zasadności mojej obecności. Jestem tym faktem b. oburzona. Przecież DK utrzymujemy  MY. Nie tylko   prezesi, zarząd ale i dyrektor powinni zostać wymienieni.
Prezes Gąbka żyje w innej rzeczywistości ale miejmy nadzieję że niebawem się to zmieni i niedługo już poprezesuje :)))
Prezes Gąbka żyje w innej rzeczywistości ale miejmy nadzieję że niebawem się to zmieni i niedługo już poprezesuje :))) rozwiń
Avatar
Mieszkaniec LSM / 29 maja 2017 o 13:13
0
"zadymiarz - osoba, która chętnie wywołuje awantury, wszczyna bójki; rozrabiacz, awanturnik" a o ile mi wiadomo nic takiego nie miało miejsca przed domem kultury a był to jedynie symboliczny protest i zwrócenie uwagi na problem rozpasania pana gąbki, który przyrósł do stołka prezesa spółdzielni. zachowanie podczas cząstkowych walnych zgrowadzeń potwierdziło tylko butę i arogancję z jaką prezes gąbka odnosi się do członków spółdzielni, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż on sam. czas w końcu na zmiany zarówno w radzie nadzorczej jak i na stanowisku prezesa spółdzielni lsm i cieszę się że coraz wiecej osób zaczyna to postrzegać a pseudo domy seniora będace de facto apartamentowcami tylko przelały czarę goryczy. zgodnie z informacją zawartą w poniższym artykukle: *********.pl/serwisy/nasze-sprawy/a/prezes-lsm-to-nie-sa-czlonkowie-i-spoldzielcy-to-sa-w-tej-chwili-zadymiarze,12025100/ prezes gąbka zapewniał, że tych inwestycji nie będzie i przyznawał, że po 20 latach nie chce już szefować spółdzielni - czyżby jednak zmienił zadanie skoro tym razem mówi jedynie że na razie inwestycje są wstrzymane i tak usilnie walczy o pozostanie na stanowisku ? proszę nie straszyć pis-em bo akurat w tym przypadku jedno z drugim nie ma nic wspólnego (po podczas wyborów nie przyniosło to dobrego efektu) a twierdzenie że lepiej niech pozostanie stary prezes bo nie wiadomo co będzie jak pojawi się nowy jest niczym innych jak tylko potwierdzeniem tego że ekipa "leśnych dziadków" nie ma nic ciekawego do zaproponowania i boi się o własne stołki. aż ciśnie się na usta cytat z klasyka: (film "poszukiwany, poszukiwana") "mój mąż? mój mąż z zawodu jest dyrektorem!" - podobne stwierdzenie można odnieść do pana gąbki, który z zawodu jest prezesem...
"zadymiarz - osoba, która chętnie wywołuje awantury, wszczyna bójki; rozrabiacz, awanturnik" a o ile mi wiadomo nic takiego nie miało miejsca przed domem kultury a był to jedynie symboliczny protest i zwrócenie uwagi na problem rozpasania pana gąbki, który przyrósł do stołka prezesa spółdzielni. zachowanie podczas cząstkowych walnych zgrowadzeń potwierdziło tylko butę i arogancję z jaką prezes gąbka odnosi się do członków spółdzielni, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż on sam. czas w końcu na zmiany zarówno w radzie nadzor... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 17:17
0
Ciekawa jestem jak się czuje pan prezes Gąbka ? Bo po takiej ilości słodzenia jaka na niego spłynęła z ust p. prezydenta m.Lublina, prezesa LSS, prezesa Uniki to chyba dziś. wylądował na OIM-ie Jak świętowali 50-lecieLSM nie było ani ochroniarzy, jedynie pracownicy pomagali i informowali gdzie można zająć miejsce. Obecnie nawet dyrektor DKLSM przeprowadzała pierwszy sort, kto może a kto nie może wejść, Jestem radną,miałam zaproszenie a poczułam się jak intruz, po sprawdzaniu zasadności mojej obecności. Jestem tym faktem b. oburzona. Przecież DK utrzymujemy MY. Nie tylko prezesi, zarząd ale i dyrektor powinni zostać wymienieni.
Ciekawa jestem jak się czuje pan prezes Gąbka ? Bo po takiej ilości słodzenia jaka na niego spłynęła z ust p. prezydenta m.Lublina, prezesa LSS, prezesa Uniki to chyba dziś. wylądował na OIM-ie Jak świętowali 50-lecieLSM nie było ani ochroniarzy, jedynie pracownicy pomagali i informowali gdzie można zająć miejsce. Obecnie nawet dyrektor DKLSM przeprowadzała pierwszy sort, kto może a kto nie może wejść, Jestem radną,miałam zaproszenie a poczułam się jak intruz, po sprawdzaniu zasadności mojej obecności. Jestem tym faktem b. oburzona. Przec... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 15:38
0
czas najwyższy zmienić prezesa
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 14:37
0
Niepotrzebnie się mieszkańcy szarpiecie z spółdzielczymi leśnymi dziadkami - jest lepsze rozwiązanie. Uchwała obywatelska o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z usług na tereny zielone czyli plac zabaw. Tysiąc podpisów łatwo zbierzecie i uchwała na posiedzenia rady miasta, a ta wątpię żeby odważyła się odmówić. Baltazar Gąbka będzie mógł sobie wyhodować marchewkę a nie robić biznesy na spółdzielczym majątku.
Avatar
kasia / 28 maja 2017 o 12:31
0
Najlepsze było lizanie tylka przez zarząd i wychwalanie prezesa pod niebiosa. Hahah 
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 12:27
0
Wielki buziaki dla Pani dyrektor domu kultury, która pilnowała z ochrona żeby wschodziło tylko osoby posiadające zaproszenie. Chyba się Pani coś pomyliło, bo to wszyscy mieszkańcy panią utrzymują. Nie musimy płacić na dom kultury. Trzeba będzie poruszyć ten temat na następne spotkanie mieszkańców.
Avatar
mieszkanka LSM / 28 maja 2017 o 10:23
0
Byłam na jednym zebraniu gdzie była wybierana Rada Nadzorcza, kandydatów przyniesiono w tzw. 'teczce' i zebrani głosowali nie mając pojęcia na kogo głosują. Dośc już tego prlu w wydaniu prezesa
Avatar
alex / 28 maja 2017 o 07:18
0
Jak zdam do drugiej to Ci wyjasnię, a na dziś to określrnie "twórcy" tego artykułu.
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 06:02
0
A Mośki z Agory i Szkopy z KL znów mącą. Nie lubią jak Polacy sprawują dobrze swe zadania mieszkaniowe. Nie ma to jak nasi Mosiek w spódnicy, który rozdał w warszafce kamienice na lewo i prawo w tym swemu mężulkowi. To jest git , gut. A LSM tg trefne. A my Polacy wasze mośkowo-szkopskie opinie na temat naszego gospodarowania mamy w d.....
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!