Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2018 r.
18:27

Lubelscy adwokaci do kandydujących do Sądu Najwyższego: Wycofajcie się

Autor: Zdjęcie autora pab
20 25 A A

Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie zaapelowała w piątek do adwokatów kandydujących do Sądu Najwyższego o wycofanie swoich zgłoszeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stanowisko ma związek ze zmianami w Sądzie Najwyższym wprowadzonymi przez PiS. Zgodnie z nową ustawą w stan spoczynku automatycznie przeszli sędziowie Sadu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia. Mogli orzekać ale tylko jeśli przeszli specjalną procedurę. Poza tym w Sądzie Najwyższym utworzono dwie nowe izby. W związku z tym pojawiły się 44 miejsca do obsadzenia.

„Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie uznaje, że udział w odbywającym się obecnie naborze na stanowiska sędziowskie w Sądzie Najwyższym nie daje się pogodzić z powinnościami adwokata wyrażonymi w ślubowaniu, zgodnie z którym adwokat winien przyczyniać się do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej” – czytamy w stanowisku wydanym po piątkowym spotkaniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

Wszystkich zgłoszonych dotąd kandydatur do SN z całej Polski jest 215. Z okręgu lubelskiego na stanowiska w Sądzie Najwyższym kandyduje m.in. dwóch adwokatów wykonujących zawód i jeden pracownik naukowy wpisany na listę adwokatów nie wykonujących zawodu.

To właśnie ich krytykują pozostali lubelscy adwokaci należący do ORA. „Okręgowa Rada Adwokacka wyraża dezaprobatę wobec postawy adwokatów, którzy zgłosili swoje kandydatury na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego i wzywa ich do wycofania zgłoszeń” – czytamy w oświadczeniu.

Podobne do lubelskiego stanowiska ma jeszcze przyjąć m.in. Naczelna Rada Adwokacka. – Zajmie się tą kwestią na posiedzeniu, które jest zwołane na drugą połowę miesiąca. Ma to związek z tym, że na listach kandydatur do Sądu Najwyższego znalazło się ponad 20 adwokatów – mówi Bartosz Przeciechowski, lubelski adwokat i członek Naczelnej Rady Adwokackiej. – Ale niektórzy z nich już się wycofali – dodaje.

W piątek Krajowa Rada Sądownictwa podała, że spośród wszystkich kandydatur wycofało się już 11 osób.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 19:02
+36
Rodzinne klany zagrożone i kasa zagrożona to walą w pory. Rozpędzić to towarzystwo wzajemnej adoracji bez prawa powrotu. Żyją całymi rodzinami jak pączki w maśle to i zmian nie chcą. Gdzie będą mieć lepiej? Czas powiedzieć - DOŚĆ. Wypad do uczciwej pracy. Koniec lewackich układów.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 19:07
+33
Nikogo z zewnątrz nie wpuszczą bo rodzina się zbiera do wejścia. Oto kasta prawnicza. WON. DOŚĆ USTAWIONYCH PRAWNIKÓW - POCIOTKÓW.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 18:46
+29
Groźba i szantaż nadzwyczajnej kasty.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 19:55
+26
wystarczy pójść do pierwszej lepszej kancelarii prawnej,wybranej chociażby losowo, zatrzymać się przed drzwiami i przeczytać tabliczki z nazwiskami "mecenasów" "notariuszy" czy radców....powtarzające się nazwiska-dziadek adwokat,jego dzieci też tam pracują i wnuki,plus ew wżenieni w rodzinę owych "prawników"...oni nie dopuszczą do zawodu nikogo z zewnątrz...a że układy też dziedziczą po dziadku,czy tacie,mamie to i wiedzą jak sprawy wygrywać,gdzie zapukać,z kim kawę wypić.
Avatar
Jan śrUBek sędzia / 10 sierpnia 2018 o 19:38
+22
Nie po to ojciec śmietanę i mleko do brata swego woził żebym adwokatem był. Żeby tera jakie nowe na moje miejsce wlaziły. Przeca my som elita i wyjątkowa kasta
Avatar
Kast UBecka Precz ! / 10 sierpnia 2018 o 21:10
+21
CEJROWSKI: WSZYSTKICH WOOON !!! JAK PIONKI Z SZACHOWNICY !
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 20:41
+20
POSTKOMUNISTYCZNA KASTA SĄDOWA WON Z SN - IWULSKIE, GERSDORFY ITD !!!
Avatar
PRECZ Z MARKSISTAMI PR0UNIJNYMI / 10 sierpnia 2018 o 21:17
+18
KOMUCHY UBECKIE ROBIA W MAJTY ??? ZSLOWCY PZPRowcy POPUSZCZAJA ??? BRAAAAWO PIS!!
Avatar
josef / 11 sierpnia 2018 o 05:32
+17
A co boją się,że nie bedzie można kupowac i uzgadniać z sędziami wyroków?Zapytajcie dziekana rady jak ten proceder sie uprawia.???
Avatar
ddd / 11 sierpnia 2018 o 09:35
+13
Czy to jest nabór do jakiegoś sądu okupacyjnego państwa (np. Rzeszy Niemieckiej) czy do SN demokratycznego państwa prawa? Adwokaci powinni być dumni, że nadeszły czasy, że osoby spoza familii sędziowskich mają szanse na nabór do sadów lub SN!!! Izba Lubelska powinna być dumna z tego, że jej przedstawiciele zostaną sędziami SN!!
Avatar
hdhh / 11 sierpnia 2018 o 17:45
+1
Jakoś przyszło mi do głowy następują ce hasło z "Wiki" cytuję: Określenie „polskie piekiełko” ma swoją genezę w dramatycznych kartach historii Polski. Upadek Rzeczypospolitej, rozbiory kraju, brak konsolidacji narodowej w chwilach największej potrzeby – pokazały, że polskie piekiełko może mieć tragiczne skutki. Polskie piekiełko to: synonim zazdrości, zawiści połączonej z ciągłym narzekaniem, apatią, brakiem jakiejkolwiek inicjatywy, prywata, działanie poza prawem, pojmowanie „patriotyzmu” pod własną korzyść, brak zdolności działania „ponad podziałami”, wypracowania ogólnego konsensu, kompromisu, nieumiejętność konstruktywnej dyskusji, warcholstwo, kłótliwość
Jakoś przyszło mi do głowy następują ce hasło z "Wiki" cytuję: Określenie „polskie piekiełko” ma swoją genezę w dramatycznych kartach historii Polski. Upadek Rzeczypospolitej, rozbiory kraju, brak konsolidacji narodowej w chwilach największej potrzeby – pokazały, że polskie piekiełko może mieć tragiczne skutki. Polskie piekiełko to: synonim zazdrości, zawiści połączonej z ciągłym narzekaniem, apatią, brakiem jakiejkolwiek inicjatywy, prywata, działanie poza prawem, pojmowanie „patriotyzmu” pod własną korzyść, bra... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 13:09
-2
***s://***tvn24.pl/magazyn-tvn24/rosja-ma-w-polsce-silnych-zwolennikow-jednym-z-nich-jest-kornel-morawiecki,168,2892
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 13:02
0
Ostatnia droga generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego odbyła się bez udziału prezydenta, premiera i ministra obrony narodowej. Dlaczego najważniejszych osób w państwie zabrakło? Sami zainteresowani milczą, a zdaniem polityków opozycji decydujące były poglądy polityczne zmarłego. Pogrzeb generała odbył się w piątek na Powązkach. List od Andrzeja Dudy, który w piątek był na Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, przeczytał zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Dariusz Gwizdała. Rząd reprezentował szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. "Chodzi o to, że generał nie popierał PiS-u" Brak najważniejszych przedstawicieli państwa zwrócił uwagę komentatorów. "Smutne to i to po wielokroć. Smutne, bo odszedł człowiek wiekowy, ale pełen ciepła, dobroci i prawości. Takich ciągle nam mało i smutno, gdy ci nieliczni odchodzą. Smutno, bo prezydent, premier, szef IPN, minister obrony narodowej i wielu innych oficjeli, wybrało inne atrakcje zamiast pogrzebu narodowego bohatera" - napisał ksiądz Wojciech Lemański. "Brak obecności prezydenta i premiera na pożegnaniu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego spowodowało, iż ostatni oddany Mu hołd był niezwykle podniosły. Nic uroczystości nie mogło zakłócić. Chwała bohaterowi, powstańcowi i przede wszystkim Polakowi" - napisał z kolei Bogdan Zdrojewski z Platformy Obywatelskiej, były minister obrony narodowej, obecnie poseł Parlamentu Europejskiego. Sprawę skomentował również w piątkowym programie "Tak Jest" TVN24 Jan Grabiec z PO - Ja rozumiem, że prezydent mógł nie mieć czasu, że premier mógł nie mieć czasu, ale minister obrony narodowej ma jeszcze pięciu zastępców. I mamy do czynienia z żołnierzem Września’39 roku, generałem, uczestnikiem najpierw Armii Krajowej, później Powstania Warszawskiego – mówił polityk Platformy Obywatelskiej. - Myślę, że chodzi o to, że generał Ścibor-Rylski miał inne poglądy polityczne, że nie popierał PiS-u, że może tego rodzaju wąskie, partyjne myślenie decyduje o tym, czy minister obrony narodowej jest na pogrzebie czy nie – dodał. W mediach społecznościowych prezydenta, premiera i ministra obrony narodowej nie ma odpowiedzi na pytania, dlaczego nie pojawili się na Powązkach. W mediach (m.in. DoRzeczy.pl i WP.pl) pojawiły się informacje, że MON ograniczył się do wysłania wiązanki. Próbowaliśmy potwierdzić te informacje, ale nie udało nam się dodzwonić do biura prasowego resortu. Pytania przesłaliśmy mailem. W uroczystościach udział wzięli między innymi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, były prezydent Bronisław Komorowski, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski oraz gen. Wiesław Grudziński. Zmarłego żegnali także przyjaciele, m.in. Waldemar Strzałkowski, a także weterani, m.in. prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Leszek Żukowski.
Ostatnia droga generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego odbyła się bez udziału prezydenta, premiera i ministra obrony narodowej. Dlaczego najważniejszych osób w państwie zabrakło? Sami zainteresowani milczą, a zdaniem polityków opozycji decydujące były poglądy polityczne zmarłego. Pogrzeb generała odbył się w piątek na Powązkach. List od Andrzeja Dudy, który w piątek był na Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, przeczytał zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Dariusz Gwizdała. Rząd reprezentował szef ga... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 12:40
-2
Polecam wysłuchać pełny wywiad redaktor Kolendy-Zaleskiej z dnia 1 sierpnia 2018 z panią Hanna Stadnik - przesympatyczną uczestniczką powstania Warszawskiego w faktach po faktach w tvn24. Gorąco polecam wszystkim ten wywiad! Jakie mądre słowa tam padły... Polecam każdemu Polakowi...
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 12:29
-2
"Walczcie o Polskę" Hanna Stadnik pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego mówiła w "Faktach po Faktach" o walkach z sierpnia 1944 roku. Wyraziła też zaniepokojenie obecną sytuacją w Polsce. Wskazała, że jest "zaniepokojona" tym, co dzieje się w kraju. - Żyłam w PRL. Doskonale wiem, że działała wtedy tylko jedna partia i dzisiaj jest to samo. To jest przerażające - mówiła. - Mieliśmy przez te prawie 30 lat wolność. Żyliśmy pełną piersią. Byliśmy szanowani za granicą, Unia liczyła, że będzie miała w nas wielką pomoc, że będziemy opoką na granicy z Rosją. No i co się dzieje? - kontynuowała. Podkreśliła, że nie martwi się już o siebie, ale o swoich bliskich: dzieci, wnuków i prawnuków. - W jakiej Polsce będą żyli? - pytała. Na koniec zaapelowała do młodych osób: "walczcie o Polskę, żeby była wolna". - Bo jeśli najwyższy sąd jest rozebrany, to nie jest już wolna.
"Walczcie o Polskę" Hanna Stadnik pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego mówiła w "Faktach po Faktach" o walkach z sierpnia 1944 roku. Wyraziła też zaniepokojenie obecną sytuacją w Polsce. Wskazała, że jest "zaniepokojona" tym, co dzieje się w kraju. - Żyłam w PRL. Doskonale wiem, że działała wtedy tylko jedna partia i dzisiaj jest to samo. To jest przerażające - mówiła. - Mieliśmy przez te prawie 30 lat wolność. Żyliśmy pełną piersią. Byliśmy szanowani za granicą, Unia liczyła, że będ... rozwiń
Avatar
Mecenas / 11 sierpnia 2018 o 12:07
+1
Dalej brońcie pijaków,złodziei i alkoholików i przestępców drogowych.
Avatar
Konikpolny / 11 sierpnia 2018 o 11:58
0
KOMUCHY UBECKIE ROBIA W MAJTY ??? ZSLOWCY PZPRowcy POPUSZCZAJA ???  BRAAAAWO PIS!!
 Lecz się człowieku
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 11:51
-2
PRL BIS TO UPOLITYCZNIANE SĄDU ! PRZECIEZ TO JUZ BYŁO ! STARSI MUSZA TO PAMIETAC A MLODZI POWINNI MIEC WIEDZĘ Z PODRECZNIKOW HISTORII! POWRÓT DO PRL I METOD RZADZENIA STOSOWANYCH W PRL! TO CO WYWALCZONO CZYLI WOLNE I NIEZAWISŁE SĄDY PO 90-TYM ROKU TERAZ WLASNIE SIE KOŃCZY!!! O HISTORIO NASZA... CO TO ZA REFORMA??? JAK REFORMĄ NAZWAĆ MOŻNA OBSADZANIE STANOWISK SWOIMI LUDŹMI !!! PRZECIEZ TE ZMIANY NIE BEDA MIALY NAJMNIEJSZEGO WPLYWU NA SZYBKOSC PROWADZENIA SPRAW A TYM BARDZIEJ NA SPRAWIEDLIWOSC WYROKU!! STATYSTYKI POKAZUJA ZE WYDLUZA SIE WRECZ CZAS PROWADZENIA SPRAW
Avatar
Leon z działek / 11 sierpnia 2018 o 09:46
+1
"nie wykonujących" To jakieś nowe zasady gramatyki?
Avatar
ddd / 11 sierpnia 2018 o 09:35
+13
Czy to jest nabór do jakiegoś sądu okupacyjnego państwa (np. Rzeszy Niemieckiej) czy do SN demokratycznego państwa prawa? Adwokaci powinni być dumni, że nadeszły czasy, że osoby spoza familii sędziowskich mają szanse na nabór do sadów lub SN!!! Izba Lubelska powinna być dumna z tego, że jej przedstawiciele zostaną sędziami SN!!
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nad jezioro na Ukrainę. Szukają inwestorów z Polski

Nad jezioro na Ukrainę. Szukają inwestorów z Polski 0 6

O rozbudowie przejść granicznych i współpracy gospodarczej rozmawiali wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Strona ukraińska chce m.in. pozyskać polskich inwestorów zainteresowanych budową bazy hotelowej na położonym tuż przy granicy Pojezierzu Szackim.

Spór o plany budowy S19, mieszkańcy protestują. "Chcą burzyć domy, a tyle wolnych przestrzeni"
alarm24

Spór o plany budowy S19, mieszkańcy protestują. "Chcą burzyć domy, a tyle wolnych przestrzeni" 19 8

50 mieszkańców Załucza i Niedrzwicy Kościelnej-Kolonii (powiat lubelski) jest niezadowolonych z projektu drogi S19. Twierdzą, że planowana ekspresówka zburzy im normalne życie, a wręcz zagrozi zdrowiu i życiu. Drogowcy odpowiadają, że mieszkańcy są niezadowoleni ze zmian, które... sami zaproponowali

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Dajana Butulija. Mistrzyni Europy z Serbii

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Dajana Butulija. Mistrzyni Europy z Serbii 0 0

Ma ogromne doświadczenie z koszykarskich parkietów i potrafi je wykorzystać w akcji. Mogą to potwierdzić kibice Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, którzy podziwiają jej grę w Energa Basket Lidze Kobiet. Dajana Butulija reprezentuje także barwy swojej narodowej reprezentacji

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu od wtorku w Lublinie

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu od wtorku w Lublinie 0 0

We wtorek ruszają Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat. To trzeci raz w ostatnich latach, kiedy w Lublinie pojawi się krajowa czołówka. W sumie na pływalni Aqua Lublin może wystąpić nawet 700 zawodników

Lublin: Pięć samochodów zderzyło się na al. Kraśnickiej

Lublin: Pięć samochodów zderzyło się na al. Kraśnickiej 0 2

Zbyt szybka i nieuważna jazda to przyczyna dzisiejszej kolizji 5 samochodów na al. Kraśnickiej w Lublinie

Były prezydent Lublina zwolniony z PGE. Dlaczego Pruszkowski stracił pracę?

Były prezydent Lublina zwolniony z PGE. Dlaczego Pruszkowski stracił pracę? 12 33

- Zanosiło się na to od jakiegoś czasu - komentują zmiany w zarządzie PGE Dystrybucja politycy Prawa i Sprawiedliwości. W środę wieczorem rada nadzorcza energetycznej spółki odwołała z funkcji wiceprezesa byłego prezydenta Lublina, a ostatnio radnego wojewódzkiego Andrzeja Pruszkowskiego.

Lublin: Pikieta w obronie wolnych sądów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pikieta w obronie wolnych sądów [zdjęcia] 19 28

"Panie Kaczyński, Panie Adrianie. Władza przeminie, a wstyd zostanie", "Sądy w rękach PiS, to komuna bis", "Jarku! 13 grudnia spałeś do południa. Prokurator Piotrowicz nie spał". To tylko niektóre z haseł, jakie pojawiły się podczas czwartkowej pikiety przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Przy Krakowskim Przedmieściu pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami Polski i Unii Europejskiej. W trakcie pikiety uczcili minutą ciszy pamięć osób walczących w obronie demokracji w 1981 roku.

Lublin: Mieszkańcy os. Mickiewicza ubrali choinkę [zdjęcia]
galeria

Lublin: Mieszkańcy os. Mickiewicza ubrali choinkę [zdjęcia] 10 2

Zawsze w czwartek, zwykle tydzień przed Bożym Narodzeniem. W czwartek na placu z fontanną na osiedlu im. Adama Mickiewicza mieszkańcy ubierali choinkę.

Wisła Puławy nadal w trudnej sytuacji. Działacze apelują o pomoc

Wisła Puławy nadal w trudnej sytuacji. Działacze apelują o pomoc 3 12

W czwartek miało zostać dokończone Nadzwyczajne Walne Zebranie. Na spotkaniu członków klubu Wisła Puławy zabrakło jednak przedstawicieli do niedawna głównego sponsora - Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy SA. A to oznaczało, że nie doszło do głosowania na temat zmian w zarządzie. Klub wystąpił też z listem otwartym do wszystkich, którym los Wisły leży na sercu i apeluje o pomoc

Uniwersytet Medyczny w Lublinie: Wręczono promocje doktorskie [zdjęcia]
galeria

Uniwersytet Medyczny w Lublinie: Wręczono promocje doktorskie [zdjęcia] 0 3

Promocje doktorskie wręczono w czwartek w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Odebrało je blisko 60 osób.

ZOMO w Zamościu. Rekonstrukcja na Rynku Solnym [zdjęcia]
galeria

ZOMO w Zamościu. Rekonstrukcja na Rynku Solnym [zdjęcia] 0 6

W 37. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego na Rynku Solnym w Zamościu przeprowadzono w czwartek symboliczną rekonstrukcję historyczną.

Lublin: Szykuje się duża podwyżka opłat za wywóz śmieci. Dla niektórych o 75 procent

Lublin: Szykuje się duża podwyżka opłat za wywóz śmieci. Dla niektórych o 75 procent 12 35

Od lutego mają wzrosnąć opłaty naliczane mieszkańcom Lublina za wywóz odpadów. Dla niektórych będzie to oznaczało nawet 75-procentowy wzrost miesięcznej stawki za śmieci segregowane. Ostateczna decyzja należy do Rady Miasta, która w czwartek zajmie się tabelą opłat zaproponowaną przez prezydenta

Pilne! Veljko Nikitović nie jest już prezesem Górnika Łęczna

Pilne! Veljko Nikitović nie jest już prezesem Górnika Łęczna 13 5

13 grudnia wskutek decyzji Rady Nadzorczej z funkcją prezesa pożegnał się Veljko Nikitović. Serb najpierw był zawodnikiem klubu z Łęcznej, następnie znalazł się w sztabie szkoleniowym, a przez nieco ponad rok był najważniejszą osobą w klubie

U!NB AZS UMCS Lublin lepsze od KK Warszawa. Są na fali

U!NB AZS UMCS Lublin lepsze od KK Warszawa. Są na fali 1 0

Świetny mecz rozegrał zwłaszcza Bartosz Muda

Wypadek w Trojaczkowicach. Czołowe zderzenie audi i subaru, utrudnienia na DK19 [zdjęcia]

Wypadek w Trojaczkowicach. Czołowe zderzenie audi i subaru, utrudnienia na DK19 [zdjęcia] 30 3

Trzy osoby zostały ranne w popołudniowym wypadku w Trojaczkowicach koło Niedrzwicy Dużej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.