Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2014 r.
10:20
Edytuj ten wpis

Lubelska drogówka poluje na agresywnych kierowców (wideo)

Autor: Zdjęcie autora łm KWP
2 18 A A

140 mandatów, zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne - to efekty czwartkowej akcji policjantów z lubelskiej drogówki. Jeden z kierowców miał już 22 punkty na koncie, a mimo to pędził o ponad 60 km szybciej niż pozwalały przepisy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek na drogach Lublina i powiatu lubelskiego policjanci z drogówki nałożyli w sumie 137 mandatów karnych i sporządzili 21 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom i 16 dowodów rejestracyjnych.

- Najczęstsze przewinienia popełniane przez kierujących to nadmierna prędkość, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Piesi natomiast najczęściej popełniali wykroczenia związane z wchodzeniem na przejście dla pieszych na czerwonym świetle oraz przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - wyjaśnia Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Jednym z zatrzymanych do kontroli był 30-letni mieszkaniec Bychawy. Mężczyzna pędził z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. Nie było pierwsze jego wykroczenie. Na swoim koncie miał już 22 punkty karne. Wczoraj dostał dodatkowych 10. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu (500 złotych), policjanci skierowali sprawę do sądu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rataj / 7 listopada 2014 o 21:50
0

dzielna drogówka. a gdzie oni są jak na S17 cysterna wyprzedza inną ciężarówkę od Majdanku aż do Bystrzejowic lecąc rzecz jasna lewym pasem

a co - miała wyprzedzać prawym pasem???

głupiś czy co?

Avatar
życzliwy / 7 listopada 2014 o 19:52
0

może w końcu namierzyli tego gościa z mazdy 6 LUB 404xx co zawsze rano  łamie przepisy na ul.Zemborzyckiej (czerwone światło traktuje jak zielone a podwójna ciągła jest to oznaczenie drogi gdzie można wyprzedzać) i okolicznych ulicach jadąc w stronę Makro

Avatar
Komediant główny / 7 listopada 2014 o 19:01
0

Oczywiście, że lepiej, tylko powinno to być egzekwowane w formie czasowego "aresztowania" pojazdu, a delikwent musiałby pokrywać koszty pobytu tegoż pojazdu na specjalnym parkingu. Z taryfikatorem chyba nie byłoby kłopotów, np. dzień "aresztu" za każdy km/h przekroczenia dozwolonej prędkości.

Barania głowo i co ?  zastawimy sobie wszystkie parkingi pojazdami po 800 do 1500 czy dwa tys złotych,taczki,rowery i co ?  po co nam Qurwa ten cały złom,tępy jesteś jak DZIDA,pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

Barania głowo i co ?  zastawimy sobie wszystkie parkingi pojazdami po 800 do 1500 czy dwa tys złotych,taczki,rowery i co ?  po co nam Qurwa ten cały złom,tępy jesteś jak DZIDA,pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

rozwiń
Avatar
drive in / 7 listopada 2014 o 15:59
0

Wprowadzić ograniczenie w terenie zabudowanym do 30 km/h, co 100 metrów ustawić fotoradary i kasa sama się napełni bez konieczności urządzania polowań na kierowców.

Avatar
jnt / 7 listopada 2014 o 15:53
0

Dlaczego pada wyraz poluje, może lepiej by brzmiało ochraniają przed agresywnymi kierowcami. Niestety kolejny tendencyjny artykuł.

Bo, niestety, to często jest polowanie, by wyrobić normę mandatów.

I nie ważne, co kierowca/pieszy zrobił, byle dało sie to podciągnąć pod paragraf. Kierowcy traktowani są jako jako główne źródło dochodu państwa. Najpierw kroi sie ich akcyza na paliwie, a potem mandatami za byle co, bez względu na to, że te wykroczenia w więszości mają niska szkodliwość społeczną.

A dzieje sie tak dlatego, że kierowcę najłatwiej złapać.

Bo, niestety, to często jest polowanie, by wyrobić normę mandatów.

I nie ważne, co kierowca/pieszy zrobił, byle dało sie to podciągnąć pod paragraf. Kierowcy traktowani są jako jako główne źródło dochodu państwa. Najpierw kroi sie ich akcyza na paliwie, a potem mandatami za byle co, bez względu na to, że te wykroczenia w więszości mają niska szkodliwość społeczną.

A dzieje sie tak dlatego, że kierowcę najłatwiej złapać.

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 listopada 2014 o 15:39
0

Ja dzisiaj widziałem jak debil w jasnoniebieskiej furze marki Tata ominął trajtka, który zatrzymał się na Kunickiego puścić pieszych na przejściu przy Kraszewskiego...  kierowca trajtka strąbił kretynka i jeszcze podjechał po tym do niego... a tamten najwyraźniej nie rozumiał o co temu z trolejbusu chodzi...

Co chcę napisać- tępienie debili na drogach nie powinno być sprawą sezonowych akcji czy "polowań" lecz codziennych (wiem nudnych i żmudnych) działań. A większe zagrożenie stwarza nierzadko nie młodzian mknący 120km/h po Osmolickiej (gęsto zabudowanej lasem z obu stron), lecz debil w średnim wieku w indyjskim gówienku na 4-ch kołach.

Ja dzisiaj widziałem jak debil w jasnoniebieskiej furze marki Tata ominął trajtka, który zatrzymał się na Kunickiego puścić pieszych na przejściu przy Kraszewskiego...  kierowca trajtka strąbił kretynka i jeszcze podjechał po tym do niego... a tamten najwyraźniej nie rozumiał o co temu z trolejbusu chodzi...

Co chcę napisać- tępienie debili na drogach nie powinno być sprawą sezonowych akcji czy "polowań" lecz codziennych (wiem nudnych i żmudnych) działań. A większe zagrożenie stwarza nierzadko nie młodzian mknący 120km/h po O... rozwiń

Avatar
Henio / 7 listopada 2014 o 14:43
0

Czy nie lepiej było by zabrać pojazd "służący" do przestępstwa zamiast Prawo jazdy Lub Dowód Rejestracyjny? Bez papierów można jeździć i dalej "szaleć". bez pojazdu już nie da się! Prościej i bezpieczniej!

Oczywiście, że lepiej, tylko powinno to być egzekwowane w formie czasowego "aresztowania" pojazdu, a delikwent musiałby pokrywać koszty pobytu tegoż pojazdu na specjalnym parkingu. Z taryfikatorem chyba nie byłoby kłopotów, np. dzień "aresztu" za każdy km/h przekroczenia dozwolonej prędkości.

Oczywiście, że lepiej, tylko powinno to być egzekwowane w formie czasowego "aresztowania" pojazdu, a delikwent musiałby pokrywać koszty pobytu tegoż pojazdu na specjalnym parkingu. Z taryfikatorem chyba nie byłoby kłopotów, np. dzień "aresztu" za każdy km/h przekroczenia dozwolonej prędkości.

rozwiń
Avatar
metody / 7 listopada 2014 o 14:35
0

HUBERTUS minął  polowanie czas zacząć. Zwierzyna niech ma się na baczności lub zapada w knieje.

Avatar
gość / 7 listopada 2014 o 14:22
0

Tego już za wiele,tak dalej być nie może ,zaczynają te polowania na kierowców  przypominać polowania jakie się odbywały na żydów podczas okupacji hitlerowskiej.

Co to za porównanie !a debili za fajerą należy ścigać

Avatar
BellaKoza / 7 listopada 2014 o 14:08
0

Czy nie lepiej było by zabrać pojazd "służący" do przestępstwa zamiast Prawo jazdy Lub Dowód Rejestracyjny? Bez papierów można jeździć i dalej "szaleć". bez pojazdu już nie da się! Prościej i bezpieczniej!

Avatar
rataj / 7 listopada 2014 o 21:50
0

dzielna drogówka. a gdzie oni są jak na S17 cysterna wyprzedza inną ciężarówkę od Majdanku aż do Bystrzejowic lecąc rzecz jasna lewym pasem

a co - miała wyprzedzać prawym pasem???

głupiś czy co?

Avatar
życzliwy / 7 listopada 2014 o 19:52
0

może w końcu namierzyli tego gościa z mazdy 6 LUB 404xx co zawsze rano  łamie przepisy na ul.Zemborzyckiej (czerwone światło traktuje jak zielone a podwójna ciągła jest to oznaczenie drogi gdzie można wyprzedzać) i okolicznych ulicach jadąc w stronę Makro

Avatar
Komediant główny / 7 listopada 2014 o 19:01
0

Oczywiście, że lepiej, tylko powinno to być egzekwowane w formie czasowego "aresztowania" pojazdu, a delikwent musiałby pokrywać koszty pobytu tegoż pojazdu na specjalnym parkingu. Z taryfikatorem chyba nie byłoby kłopotów, np. dzień "aresztu" za każdy km/h przekroczenia dozwolonej prędkości.

Barania głowo i co ?  zastawimy sobie wszystkie parkingi pojazdami po 800 do 1500 czy dwa tys złotych,taczki,rowery i co ?  po co nam Qurwa ten cały złom,tępy jesteś jak DZIDA,pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

Barania głowo i co ?  zastawimy sobie wszystkie parkingi pojazdami po 800 do 1500 czy dwa tys złotych,taczki,rowery i co ?  po co nam Qurwa ten cały złom,tępy jesteś jak DZIDA,pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

rozwiń
Avatar
drive in / 7 listopada 2014 o 15:59
0

Wprowadzić ograniczenie w terenie zabudowanym do 30 km/h, co 100 metrów ustawić fotoradary i kasa sama się napełni bez konieczności urządzania polowań na kierowców.

Avatar
jnt / 7 listopada 2014 o 15:53
0

Dlaczego pada wyraz poluje, może lepiej by brzmiało ochraniają przed agresywnymi kierowcami. Niestety kolejny tendencyjny artykuł.

Bo, niestety, to często jest polowanie, by wyrobić normę mandatów.

I nie ważne, co kierowca/pieszy zrobił, byle dało sie to podciągnąć pod paragraf. Kierowcy traktowani są jako jako główne źródło dochodu państwa. Najpierw kroi sie ich akcyza na paliwie, a potem mandatami za byle co, bez względu na to, że te wykroczenia w więszości mają niska szkodliwość społeczną.

A dzieje sie tak dlatego, że kierowcę najłatwiej złapać.

Bo, niestety, to często jest polowanie, by wyrobić normę mandatów.

I nie ważne, co kierowca/pieszy zrobił, byle dało sie to podciągnąć pod paragraf. Kierowcy traktowani są jako jako główne źródło dochodu państwa. Najpierw kroi sie ich akcyza na paliwie, a potem mandatami za byle co, bez względu na to, że te wykroczenia w więszości mają niska szkodliwość społeczną.

A dzieje sie tak dlatego, że kierowcę najłatwiej złapać.

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 listopada 2014 o 15:39
0

Ja dzisiaj widziałem jak debil w jasnoniebieskiej furze marki Tata ominął trajtka, który zatrzymał się na Kunickiego puścić pieszych na przejściu przy Kraszewskiego...  kierowca trajtka strąbił kretynka i jeszcze podjechał po tym do niego... a tamten najwyraźniej nie rozumiał o co temu z trolejbusu chodzi...

Co chcę napisać- tępienie debili na drogach nie powinno być sprawą sezonowych akcji czy "polowań" lecz codziennych (wiem nudnych i żmudnych) działań. A większe zagrożenie stwarza nierzadko nie młodzian mknący 120km/h po Osmolickiej (gęsto zabudowanej lasem z obu stron), lecz debil w średnim wieku w indyjskim gówienku na 4-ch kołach.

Ja dzisiaj widziałem jak debil w jasnoniebieskiej furze marki Tata ominął trajtka, który zatrzymał się na Kunickiego puścić pieszych na przejściu przy Kraszewskiego...  kierowca trajtka strąbił kretynka i jeszcze podjechał po tym do niego... a tamten najwyraźniej nie rozumiał o co temu z trolejbusu chodzi...

Co chcę napisać- tępienie debili na drogach nie powinno być sprawą sezonowych akcji czy "polowań" lecz codziennych (wiem nudnych i żmudnych) działań. A większe zagrożenie stwarza nierzadko nie młodzian mknący 120km/h po O... rozwiń

Avatar
Henio / 7 listopada 2014 o 14:43
0

Czy nie lepiej było by zabrać pojazd "służący" do przestępstwa zamiast Prawo jazdy Lub Dowód Rejestracyjny? Bez papierów można jeździć i dalej "szaleć". bez pojazdu już nie da się! Prościej i bezpieczniej!

Oczywiście, że lepiej, tylko powinno to być egzekwowane w formie czasowego "aresztowania" pojazdu, a delikwent musiałby pokrywać koszty pobytu tegoż pojazdu na specjalnym parkingu. Z taryfikatorem chyba nie byłoby kłopotów, np. dzień "aresztu" za każdy km/h przekroczenia dozwolonej prędkości.

Oczywiście, że lepiej, tylko powinno to być egzekwowane w formie czasowego "aresztowania" pojazdu, a delikwent musiałby pokrywać koszty pobytu tegoż pojazdu na specjalnym parkingu. Z taryfikatorem chyba nie byłoby kłopotów, np. dzień "aresztu" za każdy km/h przekroczenia dozwolonej prędkości.

rozwiń
Avatar
metody / 7 listopada 2014 o 14:35
0

HUBERTUS minął  polowanie czas zacząć. Zwierzyna niech ma się na baczności lub zapada w knieje.

Avatar
gość / 7 listopada 2014 o 14:22
0

Tego już za wiele,tak dalej być nie może ,zaczynają te polowania na kierowców  przypominać polowania jakie się odbywały na żydów podczas okupacji hitlerowskiej.

Co to za porównanie !a debili za fajerą należy ścigać

Avatar
BellaKoza / 7 listopada 2014 o 14:08
0

Czy nie lepiej było by zabrać pojazd "służący" do przestępstwa zamiast Prawo jazdy Lub Dowód Rejestracyjny? Bez papierów można jeździć i dalej "szaleć". bez pojazdu już nie da się! Prościej i bezpieczniej!

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 71 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 20 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!