Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2009 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Lubelska Perła popłynęła do Meksyku

Autor: Zdjęcie autora (BMK)
0 23 A A

Do kontrahentów z USA, Australii i Wielkiej Brytanii, którzy już od dawna współpracują z PERŁĄ Browarami Lubelskimi, dołączył ostatnio importer z Meksyku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To kolejny sukces eksportowy spółki. Pierwsza partia lubelskiego piwa dotarła już za ocean. Ile? – to tajemnica handlowa. Ale wkrótce Perła Chmielowa, Perła Mocna, Perła Export oraz Goolman pojawią się w meksykańskich sklepach. Jeśli przypadną tamtejszym konsumentom do gustu, to piwa rodem z Lublina popłyną za ocean szerszym strumykiem.

– To duży sukces dla naszej firmy. Z satysfakcją odnotowuję fakt, że zdobywamy coraz to nowe rynki. Być może już wkrótce nasze piwo trafi też do konsumentów z Chin. Prowadzimy właśnie rozmowy z dystrybutorami na kontynencie azjatyckim – mówi Andrzej Rutkowski, prezes PERŁY Browarów Lubelskich SA.

Spółka z roku na rok sprzedaje za granicę coraz więcej piwa. W tym roku dynamika eksportu w porównaniu do poprzedniego wynosiła 227 proc. To oznacza, że Browary Lubelskie zwiększyły eksport ponad dwukrotnie.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 18:45
0
Ostatnim browarem w Polsce, który robi piwo z naszego chmielu jest tylko i wyłącznie PERŁA!! reszta browarów bierze chmiel zagraniczny. A Tyskie to se może reklamować co chce.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2010 o 12:34
0
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje!"

Jesteś jakimś gościem z miasta który nie zna sytuacji rynkowej chmielu w polsce. Dziwne że wierzysz w reklame. "Wypij Red-bull" to może polatasz :DTyskie to browar zagraniczny i zagraniczny chmiel. A w 2010 rynek chmielu upadł i browary nie kupuja chmielu z polski, a piwo produkują z chmielu innego czyli z zagranicy, prawdopodobie od nazistów niemie!!!!!
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje&... rozwiń
Avatar
wagabunda / 24 grudnia 2009 o 15:33
0
Dlaczegow Polsce jest tak ze gdy firma wyeksportuje jeden kontener towaru to od razu glosi ze jest rozrywana na rynku jakiegos kraju?
W USA Perla jest od jakiegos czasu ale w porownaniu z innymi polskimi trunkami nie sprzedaje sie rewelacyjnie i jak wiekszosc polskich towarow kupuje ja tylko Polonus a robi to z dwoch powodow.......sentyment a przede wszystkim niska cena.
Generalnie polscy biznesmani nei maja pojecia jak wejsc na rynki zachodnie bo zeby zyskac to najpierw trzeba sie zareklamowac a z tym niestety klapa
Avatar
~Piwosz~ / 10 grudnia 2009 o 19:03
0
hary napisał:
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .


Perełka najlepiej smakuje,jak jest kupiona na Lubelszczyźnie.W Radomiu można ją kupić w kilku sklepach,ale (mimo że jest to dokładnie to samo piwo,produkowane w tym samym zakładzie),kupiona w innej części kraju smakuje jakby inaczej...
Avatar
też lubelak / 10 grudnia 2009 o 18:14
0
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza nadzianymi i naiwnymi turystami, dalej: zasięg terytorialny piwa Zwierzyniec kończył się na północy gdzieś w okolicach Ryk, a na południu jeszcze bliżej, o kierunku zachodnim nawet nie wspomnę.
Jak można było unicestwić stary browar o takich tradycjach??? Oczywiście stanowił on sporą konkurencję dla miernej Perły z ulicy Kunickiego, to się go zamknęło i MA TU BYĆ MUZEUM!!!
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza... rozwiń
Avatar
hary / 10 grudnia 2009 o 16:40
0
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .
Avatar
JPII / 10 grudnia 2009 o 16:00
0
Nie wiem czym Panowie się tak podniecają. To piwo jest moze i dobre jeśli przyrównamy je do takiego Tyskacza, Lecha czy innego wielkoprodukcyjego sikacza. A czemu nie porównamy Perły do prawdziwych piw, które mają w składzie wiecej pozycji niż tylko woda i słód jęczmienny wsparte pasteryzacją. Zaraz mnie pewnie zjedziecie równo po całości, ale na prawdę istnieją dużo lepsze piwa, wazone przez małe polskie browary metodami tradycyjnymi. Warto skosztować, do czego gorąco namawiam
Avatar
llubellak@op.pl / 10 grudnia 2009 o 15:18
0
J23 napisał:
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .


zgadzam się w 100 %!
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:15
0
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:10
0
llubellak@op.pl napisał:
dobrze napisane! wiele osób spoza naszego regionu doceniła smak Perły. Perła jako jedyne piwo regionalne produkkowane na tak dużą skalę, zachowało swoje walory smakowe- zywce, okocimy czy tyskie robione są masowo. perełka jest robiona z naszego chmielu lubelskiego- o wyższości chmielu naszego przekonał się ostatnio tyskie które zaczeło skupować lubelski chmiel.

osobiście uważam że Perła Chmielowa to najlepsze piwo i tak jak autor którego cytuje, nie uważam się za kolesia który ma za zadanie codziennie się nawalić!
rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 18:45
0
Ostatnim browarem w Polsce, który robi piwo z naszego chmielu jest tylko i wyłącznie PERŁA!! reszta browarów bierze chmiel zagraniczny. A Tyskie to se może reklamować co chce.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2010 o 12:34
0
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje!"

Jesteś jakimś gościem z miasta który nie zna sytuacji rynkowej chmielu w polsce. Dziwne że wierzysz w reklame. "Wypij Red-bull" to może polatasz :DTyskie to browar zagraniczny i zagraniczny chmiel. A w 2010 rynek chmielu upadł i browary nie kupuja chmielu z polski, a piwo produkują z chmielu innego czyli z zagranicy, prawdopodobie od nazistów niemie!!!!!
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje&... rozwiń
Avatar
wagabunda / 24 grudnia 2009 o 15:33
0
Dlaczegow Polsce jest tak ze gdy firma wyeksportuje jeden kontener towaru to od razu glosi ze jest rozrywana na rynku jakiegos kraju?
W USA Perla jest od jakiegos czasu ale w porownaniu z innymi polskimi trunkami nie sprzedaje sie rewelacyjnie i jak wiekszosc polskich towarow kupuje ja tylko Polonus a robi to z dwoch powodow.......sentyment a przede wszystkim niska cena.
Generalnie polscy biznesmani nei maja pojecia jak wejsc na rynki zachodnie bo zeby zyskac to najpierw trzeba sie zareklamowac a z tym niestety klapa
Avatar
~Piwosz~ / 10 grudnia 2009 o 19:03
0
hary napisał:
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .


Perełka najlepiej smakuje,jak jest kupiona na Lubelszczyźnie.W Radomiu można ją kupić w kilku sklepach,ale (mimo że jest to dokładnie to samo piwo,produkowane w tym samym zakładzie),kupiona w innej części kraju smakuje jakby inaczej...
Avatar
też lubelak / 10 grudnia 2009 o 18:14
0
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza nadzianymi i naiwnymi turystami, dalej: zasięg terytorialny piwa Zwierzyniec kończył się na północy gdzieś w okolicach Ryk, a na południu jeszcze bliżej, o kierunku zachodnim nawet nie wspomnę.
Jak można było unicestwić stary browar o takich tradycjach??? Oczywiście stanowił on sporą konkurencję dla miernej Perły z ulicy Kunickiego, to się go zamknęło i MA TU BYĆ MUZEUM!!!
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza... rozwiń
Avatar
hary / 10 grudnia 2009 o 16:40
0
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .
Avatar
JPII / 10 grudnia 2009 o 16:00
0
Nie wiem czym Panowie się tak podniecają. To piwo jest moze i dobre jeśli przyrównamy je do takiego Tyskacza, Lecha czy innego wielkoprodukcyjego sikacza. A czemu nie porównamy Perły do prawdziwych piw, które mają w składzie wiecej pozycji niż tylko woda i słód jęczmienny wsparte pasteryzacją. Zaraz mnie pewnie zjedziecie równo po całości, ale na prawdę istnieją dużo lepsze piwa, wazone przez małe polskie browary metodami tradycyjnymi. Warto skosztować, do czego gorąco namawiam
Avatar
llubellak@op.pl / 10 grudnia 2009 o 15:18
0
J23 napisał:
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .


zgadzam się w 100 %!
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:15
0
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:10
0
llubellak@op.pl napisał:
dobrze napisane! wiele osób spoza naszego regionu doceniła smak Perły. Perła jako jedyne piwo regionalne produkkowane na tak dużą skalę, zachowało swoje walory smakowe- zywce, okocimy czy tyskie robione są masowo. perełka jest robiona z naszego chmielu lubelskiego- o wyższości chmielu naszego przekonał się ostatnio tyskie które zaczeło skupować lubelski chmiel.

osobiście uważam że Perła Chmielowa to najlepsze piwo i tak jak autor którego cytuje, nie uważam się za kolesia który ma za zadanie codziennie się nawalić!
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 94 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!