Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2009 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Lubelska Perła popłynęła do Meksyku

Autor: Zdjęcie autora (BMK)
0 23 A A

Do kontrahentów z USA, Australii i Wielkiej Brytanii, którzy już od dawna współpracują z PERŁĄ Browarami Lubelskimi, dołączył ostatnio importer z Meksyku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To kolejny sukces eksportowy spółki. Pierwsza partia lubelskiego piwa dotarła już za ocean. Ile? – to tajemnica handlowa. Ale wkrótce Perła Chmielowa, Perła Mocna, Perła Export oraz Goolman pojawią się w meksykańskich sklepach. Jeśli przypadną tamtejszym konsumentom do gustu, to piwa rodem z Lublina popłyną za ocean szerszym strumykiem.

– To duży sukces dla naszej firmy. Z satysfakcją odnotowuję fakt, że zdobywamy coraz to nowe rynki. Być może już wkrótce nasze piwo trafi też do konsumentów z Chin. Prowadzimy właśnie rozmowy z dystrybutorami na kontynencie azjatyckim – mówi Andrzej Rutkowski, prezes PERŁY Browarów Lubelskich SA.

Spółka z roku na rok sprzedaje za granicę coraz więcej piwa. W tym roku dynamika eksportu w porównaniu do poprzedniego wynosiła 227 proc. To oznacza, że Browary Lubelskie zwiększyły eksport ponad dwukrotnie.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 18:45
0
Ostatnim browarem w Polsce, który robi piwo z naszego chmielu jest tylko i wyłącznie PERŁA!! reszta browarów bierze chmiel zagraniczny. A Tyskie to se może reklamować co chce.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2010 o 12:34
0
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje!"

Jesteś jakimś gościem z miasta który nie zna sytuacji rynkowej chmielu w polsce. Dziwne że wierzysz w reklame. "Wypij Red-bull" to może polatasz :DTyskie to browar zagraniczny i zagraniczny chmiel. A w 2010 rynek chmielu upadł i browary nie kupuja chmielu z polski, a piwo produkują z chmielu innego czyli z zagranicy, prawdopodobie od nazistów niemie!!!!!
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje&... rozwiń
Avatar
wagabunda / 24 grudnia 2009 o 15:33
0
Dlaczegow Polsce jest tak ze gdy firma wyeksportuje jeden kontener towaru to od razu glosi ze jest rozrywana na rynku jakiegos kraju?
W USA Perla jest od jakiegos czasu ale w porownaniu z innymi polskimi trunkami nie sprzedaje sie rewelacyjnie i jak wiekszosc polskich towarow kupuje ja tylko Polonus a robi to z dwoch powodow.......sentyment a przede wszystkim niska cena.
Generalnie polscy biznesmani nei maja pojecia jak wejsc na rynki zachodnie bo zeby zyskac to najpierw trzeba sie zareklamowac a z tym niestety klapa
Avatar
~Piwosz~ / 10 grudnia 2009 o 19:03
0
hary napisał:
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .


Perełka najlepiej smakuje,jak jest kupiona na Lubelszczyźnie.W Radomiu można ją kupić w kilku sklepach,ale (mimo że jest to dokładnie to samo piwo,produkowane w tym samym zakładzie),kupiona w innej części kraju smakuje jakby inaczej...
Avatar
też lubelak / 10 grudnia 2009 o 18:14
0
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza nadzianymi i naiwnymi turystami, dalej: zasięg terytorialny piwa Zwierzyniec kończył się na północy gdzieś w okolicach Ryk, a na południu jeszcze bliżej, o kierunku zachodnim nawet nie wspomnę.
Jak można było unicestwić stary browar o takich tradycjach??? Oczywiście stanowił on sporą konkurencję dla miernej Perły z ulicy Kunickiego, to się go zamknęło i MA TU BYĆ MUZEUM!!!
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza... rozwiń
Avatar
hary / 10 grudnia 2009 o 16:40
0
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .
Avatar
JPII / 10 grudnia 2009 o 16:00
0
Nie wiem czym Panowie się tak podniecają. To piwo jest moze i dobre jeśli przyrównamy je do takiego Tyskacza, Lecha czy innego wielkoprodukcyjego sikacza. A czemu nie porównamy Perły do prawdziwych piw, które mają w składzie wiecej pozycji niż tylko woda i słód jęczmienny wsparte pasteryzacją. Zaraz mnie pewnie zjedziecie równo po całości, ale na prawdę istnieją dużo lepsze piwa, wazone przez małe polskie browary metodami tradycyjnymi. Warto skosztować, do czego gorąco namawiam
Avatar
llubellak@op.pl / 10 grudnia 2009 o 15:18
0
J23 napisał:
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .


zgadzam się w 100 %!
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:15
0
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:10
0
llubellak@op.pl napisał:
dobrze napisane! wiele osób spoza naszego regionu doceniła smak Perły. Perła jako jedyne piwo regionalne produkkowane na tak dużą skalę, zachowało swoje walory smakowe- zywce, okocimy czy tyskie robione są masowo. perełka jest robiona z naszego chmielu lubelskiego- o wyższości chmielu naszego przekonał się ostatnio tyskie które zaczeło skupować lubelski chmiel.

osobiście uważam że Perła Chmielowa to najlepsze piwo i tak jak autor którego cytuje, nie uważam się za kolesia który ma za zadanie codziennie się nawalić!
rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 18:45
0
Ostatnim browarem w Polsce, który robi piwo z naszego chmielu jest tylko i wyłącznie PERŁA!! reszta browarów bierze chmiel zagraniczny. A Tyskie to se może reklamować co chce.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2010 o 12:34
0
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje!"

Jesteś jakimś gościem z miasta który nie zna sytuacji rynkowej chmielu w polsce. Dziwne że wierzysz w reklame. "Wypij Red-bull" to może polatasz :DTyskie to browar zagraniczny i zagraniczny chmiel. A w 2010 rynek chmielu upadł i browary nie kupuja chmielu z polski, a piwo produkują z chmielu innego czyli z zagranicy, prawdopodobie od nazistów niemie!!!!!
"Tobie jest źle! pleciesz o chmielu, o rolnikach itd itd, o upadającym przemyśle! sam sobie przeczysz, bo jeśli Perła się rozwija sprzedając to rozwija się przemysł! nieprawdaż, chyba że masz inną teorię nt temat! a chmiel, w zeszłym roku były billboardy reklamujace jako że Tyskie kupuje chmiel z lubelszczyzny! Perełka też jest robiona z naszego chmielu, jest import ale jako uzupełnienie i tyle! a to że jakiś rolnik płacze, zawsze znajdzie się taki co płacze, tak samo jak zawsze znajdzie się taki który krytykuje&... rozwiń
Avatar
wagabunda / 24 grudnia 2009 o 15:33
0
Dlaczegow Polsce jest tak ze gdy firma wyeksportuje jeden kontener towaru to od razu glosi ze jest rozrywana na rynku jakiegos kraju?
W USA Perla jest od jakiegos czasu ale w porownaniu z innymi polskimi trunkami nie sprzedaje sie rewelacyjnie i jak wiekszosc polskich towarow kupuje ja tylko Polonus a robi to z dwoch powodow.......sentyment a przede wszystkim niska cena.
Generalnie polscy biznesmani nei maja pojecia jak wejsc na rynki zachodnie bo zeby zyskac to najpierw trzeba sie zareklamowac a z tym niestety klapa
Avatar
~Piwosz~ / 10 grudnia 2009 o 19:03
0
hary napisał:
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .


Perełka najlepiej smakuje,jak jest kupiona na Lubelszczyźnie.W Radomiu można ją kupić w kilku sklepach,ale (mimo że jest to dokładnie to samo piwo,produkowane w tym samym zakładzie),kupiona w innej części kraju smakuje jakby inaczej...
Avatar
też lubelak / 10 grudnia 2009 o 18:14
0
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza nadzianymi i naiwnymi turystami, dalej: zasięg terytorialny piwa Zwierzyniec kończył się na północy gdzieś w okolicach Ryk, a na południu jeszcze bliżej, o kierunku zachodnim nawet nie wspomnę.
Jak można było unicestwić stary browar o takich tradycjach??? Oczywiście stanowił on sporą konkurencję dla miernej Perły z ulicy Kunickiego, to się go zamknęło i MA TU BYĆ MUZEUM!!!
Szkoda tylko, że Perła likwiduje inne dobre (jeśli nie lepsze) marki, których zresztą jest właścicielką!! Mam na myśli browar ZWIERZYNIEC, de facto zamknięty, a "uśmiercany" od dłuższego czasu przez PERŁĘ. Niby jakaś produkcja tam się odbywa, tylko na znikomą i nikomu nie znaną skalę - taka fikcja. Od około 3 lat obserwować można było dziwne posunięcia marketingowe w Zwierzyńcu: piwo w sklepiku firmowym przy browarze było droższe o ponad 1 zł niż w Lublinie - najdrożej w Zwierzyńcu - chyba po to żeby nikt nie przyszedł poza... rozwiń
Avatar
hary / 10 grudnia 2009 o 16:40
0
Szkoda ze Perla Chmielowa nie jest sprzedawana w Poznaniu ,wogole bardzo nielicznie w marketach Goldman zycze sukcesu finansowego i medialnego tym browarom brawo wchodzic do zachodniej Polski .
Avatar
JPII / 10 grudnia 2009 o 16:00
0
Nie wiem czym Panowie się tak podniecają. To piwo jest moze i dobre jeśli przyrównamy je do takiego Tyskacza, Lecha czy innego wielkoprodukcyjego sikacza. A czemu nie porównamy Perły do prawdziwych piw, które mają w składzie wiecej pozycji niż tylko woda i słód jęczmienny wsparte pasteryzacją. Zaraz mnie pewnie zjedziecie równo po całości, ale na prawdę istnieją dużo lepsze piwa, wazone przez małe polskie browary metodami tradycyjnymi. Warto skosztować, do czego gorąco namawiam
Avatar
llubellak@op.pl / 10 grudnia 2009 o 15:18
0
J23 napisał:
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .


zgadzam się w 100 %!
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:15
0
" Perła Chmielowa to nasz królowa " !!!!!!!
Trzeba być dumnym a nie ciagle biadolić -- to wszysko co mam do napisania .
Avatar
J23 / 10 grudnia 2009 o 15:10
0
llubellak@op.pl napisał:
dobrze napisane! wiele osób spoza naszego regionu doceniła smak Perły. Perła jako jedyne piwo regionalne produkkowane na tak dużą skalę, zachowało swoje walory smakowe- zywce, okocimy czy tyskie robione są masowo. perełka jest robiona z naszego chmielu lubelskiego- o wyższości chmielu naszego przekonał się ostatnio tyskie które zaczeło skupować lubelski chmiel.

osobiście uważam że Perła Chmielowa to najlepsze piwo i tak jak autor którego cytuje, nie uważam się za kolesia który ma za zadanie codziennie się nawalić!
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 0 1

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie 0 2

Do trzech zdarzeń drogowych doszło w czwartek rano na terenie powiatu opolskiego.

Lublin. Zabójstwo przy ul. Narutowicza. Surowy wyrok dla nożownika [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin. Zabójstwo przy ul. Narutowicza. Surowy wyrok dla nożownika [wideo, zdjęcia] 1 3

Szesnaście lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w czwartek recydywista, który śmiertelnie ugodził nożem młodego mężczyznę i ranił jego kolegę. Do bójki doszło w centrum Lublina.

Koszykarze rezerw TBV Startu nadrobili zaległości

Koszykarze rezerw TBV Startu nadrobili zaległości 1 0

TBV Start Lublin nie miał najmniejszych problemów z rozbiciem zawodników Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Było to zaległe spotkanie 16 kolejki

Ciężko zniósł rozstanie? Ukradł byłej partnerce samochód

Ciężko zniósł rozstanie? Ukradł byłej partnerce samochód 13 0

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na terenie posesji w gminie Niemce.

Zwycięzca Sundance w Centrum Kultury w Lublinie
25 stycznia 2019, 20:00

Zwycięzca Sundance w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-27 stycznia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można premierowo oglądać zdobywcę głównej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance - Złe wychowanie Cameron Post.

Obiecali rewitalizację Zalewu Zemborzyckiego. Co dalej z planami Wód Polskich?

Obiecali rewitalizację Zalewu Zemborzyckiego. Co dalej z planami Wód Polskich? 11 15

Wciąż nie skończyło się formalne przejęcie Zalewu Zemborzyckiego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Konkretnych planów rewitalizacji akwenu też jeszcze nie ma.

Potwierdzą cudzoziemcom znajomość naszego języka. PWSZ Chełm z nowymi uprawnieniami

Potwierdzą cudzoziemcom znajomość naszego języka. PWSZ Chełm z nowymi uprawnieniami 1 0

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uzyskała nowe uprawnienie. Minister nauki i szkolnictwa wyższego 8 stycznia nadał jej prawo do organizowania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego na poziomie podstawowym.

Puławy: Są pieniądze na boisko, skatepark i plac zabaw

Puławy: Są pieniądze na boisko, skatepark i plac zabaw 11 14

W poniedziałek prezydent Paweł Maj oraz marszałek województwa Jarosław Stawiarski podpisali umowę, na mocy której miasto otrzyma ok. 11 mln zł na rewitalizację.

Były piłkarz Motoru zagra w... Kazachstanie!
film

Były piłkarz Motoru zagra w... Kazachstanie! 0 0

Były piłkarz Motoru Lublin Konrad Wrzesiński, który ostatnio występował w Zagłębiu Sosnowiec wyjedzie na wschód

Meditus – skuteczne wsparcie dla uzależnionych od alkoholu

Meditus – skuteczne wsparcie dla uzależnionych od alkoholu 0 0

Alkoholizm jest chorobą, która może dotknąć każdego, niezależnie od jej płci, wieku, statusu społecznego czy wykonywanego zawodu. To już nie jest domena lumpów i meneli. Zniknęły budki z piwem a alkoholizm, to problem ogólnospołeczny. Uzależnienie od napojów wysokoprocentowych, dotyczy dzisiaj, w dużej mierze, osób, zajmujących bardzo prestiżowe stanowiska oraz żyjących w dobrobycie.

Samsung Galaxy S9 czy Samsung Galaxy S9 Plus – jaka jest między nimi różnica?

Samsung Galaxy S9 czy Samsung Galaxy S9 Plus – jaka jest między nimi różnica? 0 0

Linia Galaxy to produkty Samsunga, które od kilku lat budzą największe emocje w branży elektronicznej. Obecnie na rynku mamy model S9 oraz jego większego brata, w postaci modelu S9 Plus. Czym różnią się te telefony? Co, poza rozmiarem, zyskujemy, decydując się na droższy model?

MOSiR wybrał ekipy, które przystosują stadion żużlowy do nowych wymogów