Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2020 r.
6:28

Lubelski Klub Jeździecki chce przejąć od miasta stadion i stajnie. Będzie sprawa w sądzie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
31 27 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Lubelski Klub Jeździecki chce sądownie przejąć od miasta nieruchomość ze stajniami nad Bystrzycą i stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego. Klub złożył do sądu wniosek o stwierdzenie, że tereny stały się jego własnością w drodze zasiedzenia. Na dziś wyznaczony został termin pierwszej rozprawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozpoczynający się spór sądowy dotyczy m.in. terenu, z którego LKJ (działający w formie stowarzyszenia) został wyeksmitowany w lipcu. Było to konsekwencją wyroku wydanego po staraniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dzierżawi tę nieruchomość od miasta. Klub był poddzierżawcą, ale przestał płacić czynsz, więc MOSiR skierował sprawę do sądu. Ten nakazał klubowi opuścić teren, zaś zaległy czynsz jest przedmiotem egzekucji komorniczej.

LKJ: Zasiedzieliśmy to

Kilka miesięcy przed eksmisją LKJ złożył do sądu wniosek o stwierdzenie, że stał się właścicielem tych nieruchomości przez zasiedzenie, które miało dojść do skutku 1 października 2005 r. Wniosek dotyczy nie tylko nadrzecznych terenów ze stajniami. W wykazie znalazła się również działka ze stadionem lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego 22, niedawno rozebranym, zbudowanym na nowo oraz wyposażonym przez miasto kosztem 40 mln zł.

Zgodnie z polskim prawem nieruchomość może zasiedzieć „posiadacz samoistny”. Kto to taki? Ten, kto nie jest właścicielem, ale korzysta jak właściciel przez odpowiednio długi czas: 20 lat w przypadku działania w dobrej wierze, 30 w razie działania w złej. Zasiedzieć nieruchomości nie może „posiadacz zależny”, czyli np. najemca lub dzierżawca. Zasiedzenie następuje z mocy prawa, a do sądu idzie się tylko po jego oficjalne potwierdzenie.

Tak postąpił LKJ, który w swoim wniosku tłumaczy, że objął nieruchomości w posiadanie już w 1964 r. na podstawie przekazania ich przez Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Twierdzi też, że od tamtej pory nieprzerwanie użytkował grunt i z własnych funduszy wykonał budynki, drogę, stajnie i ujeżdżalnie, a część wynajmował innym podmiotom na prowadzenie działalności gospodarczej lub reklamowej.

(fot. Maciej Kaczanowski)

Ratusz: wniosek bezzasadny

Władze miasta nie zgadzają się z tą argumentacją. Prawnicy Ratusza przekonują, że stowarzyszenie LKJ nie jest tym samym Lubelskim Klubem Jeździeckim, który w 1964 r. wprowadził się nad Bystrzycę.

– LKJ został wpisany do ewidencji klubów sportowych w dniu 30 maja 2005 r., a zatem dopiero wtedy uzyskał podmiotowość prawną – przekazuje nam Zbigniew Dubiel, koordynator radców prawnych Ratusza. – Wniosek milcząco zakłada ciągłość prawną pomiędzy podmiotem o nazwie Lubelski Klub Jeździecki figurującym na dokumentach z lat 80. zeszłego wieku. Nie znajduje to jednak poparcia w jakimkolwiek dokumencie.

Według Ratusza stowarzyszenie nie może się powoływać na wcześniejszą obecność LKJ nad Bystrzycą.

Dubiel przypomina też, że w roku 1998 miasto ustanowiło na 15 lat nieodpłatne prawo użytkowania stadniny na rzecz stowarzyszenia Lubelski Klub Jeździecki.

– Ówczesny LKJ wyraził na to zgodę, uznając tym samym gminę Lublin za właściciela działek – informuje prawnik Ratusza. I podkreśla, że w związku z tym LKJ nie był posiadaczem „samoistnym”, tylko „zależnym”. – Co najmniej od 1998 r. – tłumaczy
Szefowa LKJ nie chciała sprawy komentować.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to_ino_ja / 22 września 2020 r. o 07:45
+58
Pani prezes LKJ powinna odpowiadać prawnie przed sądem za zdewastowanie terenu, który dzierżawi od miasta. Odpowiadać za odcięcie rodzin, które zamieszkiwały na terenie klubu od prądu i wody. Trzeba mieć tupet żeby po tym wszystkim mieć jakieś roszczenia.
Avatar
NemezisTeam / 22 września 2020 r. o 08:32
+52
Może niech LKJ wystąpi o zasiedzenie całego miasta? Co się będzie rozdrabniać... niech zasiedzi cały Lublin i przejmie.
Avatar
ja_sama / 22 września 2020 r. o 07:39
+52
Zdewastujemy, nie zapłacimy czynszu i zasiedzimy to! Co za genialny pomysł na biznes
Avatar
latif / 22 września 2020 r. o 09:24
+40
Ten klub już jest tak skompromitowany, że nic mu nie zaszkodzi. Ale trzeba przyznać, że sposób na deal życia bardzo ciekawy - uwłaszczenie się na miejskim mieniu.
Avatar
koronaswirus / 22 września 2020 r. o 09:45
+33
Miejmy nadzieję, że pani prezes nie zapomni poinformować o terminie rozprawy "chłopaków z Lubartowskiej". Wcale nie tak dawno temu na oficjalnym profilu LKJ na FB, pojawił się wpis sugerujący, że komornika przywitają "chłopaki z Lubartowskiej". I pal licho, że pani prezes za to została niemal zlinczowana w komentarzach przez zbulwersowanych mieszkańców. To nie jest ważne. Najważniejsze, żeby "chłopaki z Lubartowskiej" pojawiły się w sądzie i przemówiły do sędziego odpowiednimi argumentami.
Avatar
_lupa___________ / 22 września 2020 r. o 10:08
+31
Lubelski Klub Jeździecki sprawę przegra i to będzie puenta tego wszystkiego co się w nim dzieje od dobrych kilkunastu lat czyli same nieprawidłowości, afery i przekręty. Afera goniła aferę, przekręt gonił przekręt i przyznają to nawet anonimowo byli pracownicy. Zaorano coś co ma długą i wspaniałą historię ale tak to się musiało skończyć skoro kolejni prezesi widzieli tylko potencjalne $$$ generowane przez zwierzęta. I tylko koni żal.
Avatar
wncl32nfei66y / 22 września 2020 r. o 10:41
+29
Problem mieli z opłaceniem symbolicznego czynszu a teraz chcą to na własność? A jakby tego było mało to jeszcze przejęcie stadionu lekkoatletycznego im się zamarzyło? Jaja jak berety, chciwość ludzka nie zna granic.
Avatar
po_co_komu_login / 22 września 2020 r. o 13:05
+27
Bardzo dobrze - cwaniackiej ratuszowej klice, która w imię dewelorozwoju niszczy wszystko w tym nieszczęsnym miasteczku, należy dawać odpór wszelkimi dopuszczonymi prawnie metodami.
 Coraz gorzej z tobą. Chyba leki przestają działać.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 22 września 2020 r. o 13:50
+26
A moja teoria z kolei jest taka, że Monisia to tak naprawdę opłacony pisowski troll kronikidewelorozwoju, tyle że przelogowany na inne konto. Jota w jotę te same słownictwo, te same monologi i ten sam spam pod artykułami.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 22 września 2020 r. o 14:05
+23
PS. Ciekawa sprawa: o której porze dnia nie wrzuciłabym komenta, w ciągu kilku minut jak spod ziemi wyskakuje ten psychol uwaga_na_trole_z_pis (nie wierzycie? sprawdźcie moją historię) insynuując mi różne rzeczy. Siedzi ten czub cały dzień na forum DW czy co? Jakiś prawnik może mi podpowie, czy to już kwalifikuje się pod mobbing? Chętnie dałabym nauczkę temu palantowi.
 Urzekająca historia ale nie z nami te numery Brunner. A właściwie trollu "kronikidewelorozwoju".
Avatar
kronikidewelorozwoju / 22 września 2020 r. o 20:31
-10
Bardzo dobrze - cwaniackiej ratuszowej klice, która w imię dewelorozwoju niszczy wszystko w tym nieszczęsnym miasteczku, należy dawać odpór wszelkimi dopuszczonymi prawnie metodami.
Avatar
Agent_Tomek / 22 września 2020 r. o 16:34
+8
Monisiu droga tylko jak będziesz raportować Nowogrodzkiej swoją dzienną aktywność na forum, nie zapomnij podać w mailu wszystkich swoich loginów, żeby ci dniówkę prawidłowo wyliczyli, tj. zliczyli wpisy i z loginu kronikidewelorozwoju i z loginu Monisia.
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 16:01
-14
Bardzo dobrze - cwaniackiej ratuszowej klice, która w imię dewelorozwoju niszczy wszystko w tym nieszczęsnym miasteczku, należy dawać odpór wszelkimi dopuszczonymi prawnie metodami.
 +2
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 16:00
-14
Zdewastujemy, nie zapłacimy czynszu i zasiedzimy to! Co za genialny pomysł na biznes
 Są genialniejsze pomysły na biznes, bo poza totalną dewastacją i ucieczką od podatku i bez płacenia     czynszu umożliwiają unikanie rent planistycznych i opłat     adiacenckich    .
 +1
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 16:00
-16
Ok - narka. Poczekam, niech się dewelotrol wazeliniarz łysego betoniarza-konfabulatora pomęczy trochę z minusikowaniem.
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 15:59
-15
Co wolicie: piękny teren zielony z konikami, gdzie każdy chętny może złapać kontakt z naturą na codzień i który nie wymaga wielkich nakładów finansowych, czy betonowe monstrum za 400 mln zł, nad którym co 2 tygodnie unosić się będzie ku utrapieniu okolicznych mieszkańców ryk motorów i smrod palonej gumy oraz chmury pyłów niewiadomego pochodzenia?
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 15:58
-16
Znamienne jest to, że LKJ tłamsi się czynszami, ale na zapowiadany nowy stadion do czarnego pseudo-sportu (którym - dodajmy - podnieca się głównie widownia spod okolicznych wiosek o mało wybrednych gustach i którego organizacja zajmują znajomi królika) miasto deklaruje chętnie wyłożenie kwot, za które LKJ utrzymałoby się dziesiątki, a może setki lat. 
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 15:58
-15
Moja teoria jest taka, że chcą przejąć tereny LKJ, żeby zwolnić grunta, które zajmuje teraz stadion do żużla. Dlaczego? Ponieważ tereny przy Zygmuntowskich są jeszcze relatywnie atrakcyjne pod budowę pseudo-apartamentów, w tym zwłaszcza dla nadzianej klienteli, która chciałaby cieszyć oko panoramą miasta, mieć pod bokiem baseny i właśnie remontowany park (przypadek? nie sądzę)
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 15:57
-16
Zacznę od tego, że popieram działania LKJ w całej rozciągłości. Nie jest to może wzór zarządzania, ale uważam, że jest to organizacja, która generalnie chlubnie wpisała się w historię Koziego Grodu. Tymczasem klika zawzięła się na jej likwidację. Dlaczego? O tym w kolejnym komentarzu.
Avatar
Monisia / 22 września 2020 r. o 15:56
-18
Hejka, tu Monia. Nudzę się chwilowo, więc dam zajęcie dewelotrolowi, który wystąpił na tym forum pod loginami: po_co_komu_login, NemesisTeam, latif, d(l)upa___________________________________, wncl coś tam i parę innych.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policjanci z komendy w Świdniku poszukują zaginionej Laury Śliwińskiej. Zaginiona 16-latka wyszła z domu w piątek wieczorem i do chwili obecnej nie powróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach
film

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowej o gęstej mgle wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny po otrzymaniu SMS-a, aby stawić się w jednostce. Piątek, 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach potrzebowała niemal pięciu miesięcy i trzech konkursów, żeby wybrać nowego prezesa komunalnej spółki. Romana Mazurka zastąpi niezwiązany dotychczas z powiatem puławskim Bernard Rudkowski.

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych
Wideo
film

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 37 osób. Zdecydowaną większość stanowią osoby ze środowisk pseudokibiców – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak. Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników manifestacji, był to protest "bardzo spokojny".

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje pięć izolatoriów: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Okunince, Łukowie i Suścu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

23-latek wykonując pracę kuriera przywłaszczył cztery przesyłki. Nieuczciwego pracownika zatrzymali lubelscy policjanci.

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Był płacz i zgrzytanie zębami, a może być niezły biznes. Właściciele straganów z chryzantemami już liczyli straty w związku z nagłym zamknięciem przez rząd cmentarzy, co pozbawiło ich klientów. Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Świetny występ Wisły Puławy w Stalowej Woli. Drużyna Mariusza Pawlaka w starciu z głównym rywalem w walce o awans nie pozostawiła „Stalówce” żadnych złudzeń. Duma Powiśla wygrała 3:0 i obecnie ma już 18 punktów przewagi nad spadkowiczem z II ligi.

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze
film

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje Sean Connery, wybitny aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda – poinformowało w sobotę BBC.

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet zmienia nieco formę demonstrowania swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. I w związku z zamknięciem cmentarzy zachęca do kupowania zniczy i chryzantem oraz przynoszenia ich na niedzielne akcje.

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Drugi z rzędu dobry występ piłkarzy Tomasza Bednaruka. Tym razem beniaminek z Lubartowa ograł na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Dzięki temu zyskał już kilka punktów przewagi nad drużynami z dołu tabeli.

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bobrowniki (powiat rycki). Nie żyje potrącony przez opla 33-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kolejne miasta w Lubelskiem deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku ze świętem Wszystkich Świętych kupili większe ilości towaru, by sprzedać je przy cmentarzach. W ciągu najbliższych trzech dni nie będą mogli tego zrobić, ponieważ cmentarze są zamknięte. Decyzja rządu ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.