Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2019 r.
13:10

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
93 108 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

1 września na ulicach Lublina mają zawisnąć billboardy z nazwiskami radnych, którzy głosowali za zgodą na zabudowę części górek czechowskich. Tablice opłaca Lubelski Ruch Miejski przeciwny budowie na górkach. Zlecenia ma się podjąć dopiero ogólnopolska agencja reklamowa, lubelskie odmawiały

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na billboardach z napisem „Ściana wstydu” mają się znaleźć nazwiska 17 spośród 19 miejskich radnych z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka. 1 lipca zagłosowali oni za zmianą przeznaczenia niektórych gruntów w granicach Lublina, w tym cennych przyrodniczo górek czechowskich. Uchwała pozwala na części górek postawić bloki mieszkalne.

Działacze Lubelskiego Ruchu Miejskiego jeszcze przed głosowaniem zapowiedzieli wywieszenie billboardów z nazwiskami radnych, którzy poprą taką uchwałę. Pieniądze na opłacenie plakatów aktywiści zebrali w internecie, ale mieli duży problem z ich zamówieniem.

Pierwsza firma, wbrew wstępnym uzgodnieniom, postanowiła nie brać zlecenia. Powołała się na opinię prawników. – Opinia kancelarii wskazywała na to, że treść plakatu narusza dobra osobiste i dobre obyczaje. I mogłaby spowodować roszczenia wobec naszej firmy – tłumaczył Janusz Babicz, prezes agencji Maik.

– Lubelskie agencje odmówiły, urwały rozmowy lub stwierdziły, że nie mają wolnych billboardów – skarży się Magdalena Długosz z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. – Uważamy, że te odmowy są efektem konferencji prasowej zwołanej przez radnych z klubu prezydenta – stwierdza. I mówi wręcz o „klimacie cenzury prewencyjnej”.

Wspomniana konferencja odbyła się pod koniec lipca, tuż przed pierwotnie planowanym terminem akcji billboardowej. Radni i prezydent wezwali Magdalenę Długosz do „zaprzestania naruszeń dóbr osobistych”, zagrozili pozwem do sądu i żądaniem wpłaty 100 tys. zł na hospicjum.

– Zostaliśmy publicznie oskarżeni o to, że działamy na szkodę Lublina – mówił Michał Krawczyk, przewodniczący prezydenckiego klubu radnych.

O „działaniu na szkodę Lublina” mówił pierwszy projekt billboardów - zamieszczony przez aktywistów w internecie „żeby wszyscy mogli się wypowiedzieć”. Po zebraniu opinii wśród swoich sympatyków działacze zdecydowali się na inne sformułowanie: „na szkodę przyrody Lublina”. I właśnie takie ma trafić na plakaty, których lubelskie agencje - jak twierdzi Długosz - nie chciały wieszać.

– Wszystko wskazuje na to, że udało nam się znaleźć wykonawcę wśród agencji ogólnopolskich i że od 1 września będziemy mogli te billboardy powiesić – informuje działaczka Lubelskiego Ruchu Miejskiego.

Jak dużo będzie takich reklam? – W tej chwili mamy zarezerwowane trzy nośniki – odpowiada.

Nie zdradza ostatecznej treści plakatu. Potwierdza tylko, że pozostaje tytuł „ściana wstydu” i nazwiska 17 radnych.

e-Wydanie

Komentarze 108

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 13:32
+45
Zwisa mi to jak kilo kitu :)
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 13:34
+44
Ta cała akcja to jedna wielka kpina. Więcej jest pieprzenia o billboardach niż samych billboardów. A może od początku o to chodziło? Billboardów jak nie było tak dalej nie ma, za to Dziennik Wschodni zdążył już wypuścić z 10 artykułów na ten temat. Farsa i tyle.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 13:24
+43
Oho, tuba propagandowa Obrońców Nawłoci i Pustych Butelek po Piwie znowu nadaje
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 13:30
+40
Wstyd to kraść. Załatwienie dla mieszkańców 75ha parku naturalistycznego, wstydem raczej bym nie nazwał.
Avatar
reklama nazwiska poprzez rzekomą obronę? / 22 sierpnia 2019 o 13:29
+40
Długosz, Cegiełko, Filipowicz, Pawłowski, etc etc.. najbardziej aktywnie bronili górek ci co za wszelką cenę próbowali bądź wciąż próbują dopchać się do któregoś koryta, samorządowego lub parlamentarnego :))))))))))))))))))))))))
Avatar
wsx / 22 sierpnia 2019 o 13:40
+39
Lubelski Ruch Miejski przybudowka pis
Ostatnio pisaliście, że to lewacy.
 Pis to przecież klero-bolszewicy
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 13:26
+39
Tak właśnie pani Długosz i jej kompani z tego śmiesznego ruchu dbają o przyrodę - produkując idiotyczne plakaty, które za parę tygodni wylądują w śmietniku i nikt nawet o nich nie będzie pamiętał
Avatar
Kabaret / 22 sierpnia 2019 o 13:19
+39
WTF??? Mają się wstydzić bo Deweloper oddaje Miastu za 1 zł 75% terenu, którego jest właścicielem, pod Park i jeszcze go sfinansuje? Ludziom we łbach się pomieszało.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 13:24
+37
Jakoś specjalnie mnie dziwi, że nikt w Lublinie nie chce wieszać tych badziewnych propagandowych plakatów "stworzonych" przez grupkę lewackich aktywistów
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 13:13
+37
Przegrani fanatycy
Avatar
tu i teraz / 25 sierpnia 2019 o 16:49
+5
Czytelnicy Dziennika, czy zwróciliście uwagę, że gdy tylko pojawia się artykuł dotyczący rady miasta, żuka, deweloperów, na forum mamy wysyp komentarzy wyśmiewajacych mieszkańców, wyśmiewających osoby które troszczą się o Lublin. Dominują opinie por-deweloperskie, pro-ratuszowe! Czy to przypadek? Nie sądzę. Inne artykuły zbieraja po kilka, maksymalnie kilkanaście komentarzy, a te dewelpersko-ratuszowe kilkasek, okraszonych masowym lajkowaniem. Oczywistym jest ze mamy do czynienia z trollowaniem forum. Czy robi to agencja PR, czy sami urzednicy miejscy i ich rodziny? Ale czemu i w jakim celu to robią?
Zauważyłem nieco inna tendencję - krytykowania wszelkich działań ratusza, a wszystkie komentarzew  tym samym tonie.
 Tendencja jest stała i niezmienna. Zmienia się tylko jej źródło, bo naprzemienni hejt generowany jest z miejskiej i deweloperskiej farmy trolli. Czasami dołączają do tego folwarki założone w lubelskich spółkach miejskich.
 Tendencja jest stała i niezmienna. Zmienia się tylko jej źródło, bo naprzemienni hejt generowany jest z miejskiej i deweloperskiej farmy trolli. Czasami dołączają do tego folwarki założone w lubelskich spółkach miejskich. rozwiń
Avatar
Karol / 24 sierpnia 2019 o 17:47
-3
 Radni Rady Miasta Lublina,którzy głosowali za zabudową Górek Czechowskich osiedlem mieszkaniowym złamali Konstytucję RP,która stanowczo nakazuje : Art.74.1. WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM. Naukowcy (biolodzy,ekolodzy,klimatolodzy,meteorolodzy,specjaliści ochrony zdrowia) ostrzegają,że zabudowa Górek Czechowskich osiedlem mieszkaniowym spowoduje zniszczenie przyrody i środowiska,wzrost zanieczyszczenia powietrza,zablokowanie przewietrzania miasta,wzrost temperatury w Lublinie, co skutkowało będzie wzrostem zachorowalności i śmiertelności lublinian min.na zawały,udary i nowotwory !!!
 Radni Rady Miasta Lublina,którzy głosowali za zabudową Górek Czechowskich osiedlem mieszkaniowym złamali Konstytucję RP,która stanowczo nakazuje : Art.74.1. WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM. Naukowcy (biolodzy,ekolodzy,klimatolodzy,meteorolodzy,specjaliści ochrony zdrowia) ostrzegają,że zabudowa Górek Czechowskich osiedlem mieszkaniowym spowoduje zniszczenie przyrody i środowiska,wzrost zanieczyszczenia powietrza,zablokowanie przewietrzania miasta,wzrost temperat... rozwiń
Avatar
Tom / 24 sierpnia 2019 o 12:35
-3
Bez faktycznej oceny wpływu tej inwestycji na przyrodę Lublina nikt nie ma prawa mówić o jakiejkolwiek szkodzie. Moim zdaniem szkodą jest to ile lat ten teren leżał bezużyteczny ulegając ciągłej degradacji, a tak przynajmniej częściowo (75%) wróci do miasta i jego mieszkańców.  Mieszkania też się przydadzą ale o tym już nie będę się rozpisywał...
 Już dawno dowiedzione jest,że teren Górek Czechowskich ma zasadniczy wpływ na przewietrzanie miasta Lublina.Dlatego miejscy planiści w MPZP z 2005 r.dla Górek Czechowskich dopuszczają możliwość nasadzeń drzew,ale tylko w taki sposób, aby nie blokować przewietrzania miasta.Poza tym nakazali kierując się interesem publicznym przeznaczenie tego terenu cytuję:ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ.To,że właściciel terenu cennego przyrodniczo zdegradował go, jest przestępstwem złamania przepisów prawa tj.Ustawy o Ochronie Przyrody i Ochronie Środowiska.A to,że władze publiczne wykonawcze (UM Lublin.Prezydent) nie egzekwują przestrzegania przepisów prawa, w stosunku do właściciela prywatnego terenu który jest jednocześnie przestrzenią publiczną ogólnodostępną - jest niedopełnieniem obowiązków przez urzędników samorządowych zagrożone karą do 3 lat więzienia na podstawie KK,za tzw.przestępstwo urzędnicze.
 Już dawno dowiedzione jest,że teren Górek Czechowskich ma zasadniczy wpływ na przewietrzanie miasta Lublina.Dlatego miejscy planiści w MPZP z 2005 r.dla Górek Czechowskich dopuszczają możliwość nasadzeń drzew,ale tylko w taki sposób, aby nie blokować przewietrzania miasta.Poza tym nakazali kierując się interesem publicznym przeznaczenie tego terenu cytuję:ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ.To,że właściciel terenu cennego przyrodniczo zdegradował go, jest przestępstwe... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 23 sierpnia 2019 o 23:12
+1
Czytelnicy Dziennika, czy zwróciliście uwagę, że gdy tylko pojawia się artykuł dotyczący rady miasta, żuka, deweloperów, na forum mamy wysyp komentarzy wyśmiewajacych mieszkańców, wyśmiewających osoby które troszczą się o Lublin. Dominują opinie por-deweloperskie, pro-ratuszowe! Czy to przypadek? Nie sądzę. Inne artykuły zbieraja po kilka, maksymalnie kilkanaście komentarzy, a te dewelpersko-ratuszowe kilkasek, okraszonych masowym lajkowaniem. Oczywistym jest ze mamy do czynienia z trollowaniem forum. Czy robi to agencja PR, czy sami urzednicy miejscy i ich rodziny? Ale czemu i w jakim celu to robią?
 dokładnie jest jak mowisz, miasto deweloperów, nic sie nie pisze ale warto tutaj zbadac udział pana Piątka (byłego radnego), podobno ma swój udział w interesie na GC, tak wynika z nagrań z Palikotem
 dokładnie jest jak mowisz, miasto deweloperów, nic sie nie pisze ale warto tutaj zbadac udział pana Piątka (byłego radnego), podobno ma swój udział w interesie na GC, tak wynika z nagrań z Palikotem rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 16:17
+4
Bez faktycznej oceny wpływu tej inwestycji na przyrodę Lublina nikt nie ma prawa mówić o jakiejkolwiek szkodzie. Moim zdaniem szkodą jest to ile lat ten teren leżał bezużyteczny ulegając ciągłej degradacji, a tak przynajmniej częściowo (75%) wróci do miasta i jego mieszkańców. Mieszkania też się przydadzą ale o tym już nie będę się rozpisywał...
Avatar
Kacpa / 23 sierpnia 2019 o 16:13
0
Czytelnicy Dziennika, czy zwróciliście uwagę, że gdy tylko pojawia się artykuł dotyczący rady miasta, żuka, deweloperów, na forum mamy wysyp komentarzy wyśmiewajacych mieszkańców, wyśmiewających osoby które troszczą się o Lublin. Dominują opinie por-deweloperskie, pro-ratuszowe! Czy to przypadek? Nie sądzę. Inne artykuły zbieraja po kilka, maksymalnie kilkanaście komentarzy, a te dewelpersko-ratuszowe kilkasek, okraszonych masowym lajkowaniem. Oczywistym jest ze mamy do czynienia z trollowaniem forum. Czy robi to agencja PR, czy sami urzednicy miejscy i ich rodziny? Ale czemu i w jakim celu to robią?
 Zauważyłem nieco inna tendencję - krytykowania wszelkich działań ratusza, a wszystkie komentarzew  tym samym tonie.
 Zauważyłem nieco inna tendencję - krytykowania wszelkich działań ratusza, a wszystkie komentarzew  tym samym tonie. rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 16:05
+3
Czytelnicy Dziennika, czy zwróciliście uwagę, że gdy tylko pojawia się artykuł dotyczący rady miasta, żuka, deweloperów, na forum mamy wysyp komentarzy wyśmiewajacych mieszkańców, wyśmiewających osoby które troszczą się o Lublin. Dominują opinie por-deweloperskie, pro-ratuszowe! Czy to przypadek? Nie sądzę. Inne artykuły zbieraja po kilka, maksymalnie kilkanaście komentarzy, a te dewelpersko-ratuszowe kilkasek, okraszonych masowym lajkowaniem. Oczywistym jest ze mamy do czynienia z trollowaniem forum. Czy robi to agencja PR, czy sami urzednicy miejscy i ich rodziny? Ale czemu i w jakim celu to robią?
Czytelnicy Dziennika, czy zwróciliście uwagę, że gdy tylko pojawia się artykuł dotyczący rady miasta, żuka, deweloperów, na forum mamy wysyp komentarzy wyśmiewajacych mieszkańców, wyśmiewających osoby które troszczą się o Lublin. Dominują opinie por-deweloperskie, pro-ratuszowe! Czy to przypadek? Nie sądzę. Inne artykuły zbieraja po kilka, maksymalnie kilkanaście komentarzy, a te dewelpersko-ratuszowe kilkasek, okraszonych masowym lajkowaniem. Oczywistym jest ze mamy do czynienia z trollowaniem forum. Czy robi to agencja PR, czy sami urzedn... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 14:52
+6
Cała ta sprawa i działania LRM sa po prostu smieszne, ale przed wyborami to nieważne, ważne żeby było słychać.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 12:23
+2
'' Zlecenia ma się podjąć dopiero ogólnopolska agencja reklamowa, lubelskie odmawiały '' - zestrachały się lubelskich niedorajdów radnych ???
  maik.pl/new/component/content/article/8-aktualnosci/131-medal-prezydenta-miasta-lublin?Itemid=101
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 10:21
+6
'' Zlecenia ma się podjąć dopiero ogólnopolska agencja reklamowa, lubelskie odmawiały '' - zestrachały się lubelskich niedorajdów radnych ???
Zobacz wszystkie komentarze 108

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 0 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 7 0

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 1 7

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu obecnego sezonu MKS Perła nie miała żadnych kłopotów w pokonaniu KPR Ruch Chorzów na jego terenie i wygrała różnicą 10 trafień.

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce
Magazyn

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce 17 6

Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego 0 4

Nie jest najlepiej z pomysłami w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Do 10 września wpłynęło ledwie kilkanaście ankiet, z czego kilka z błędami formalnymi.

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie 0 0

Czwarty mecz bez zwycięstwa Chełmianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Bożyka zremisowali u siebie z Podhalem Nowy Targ

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza 2 2

Bez strachu przed komornikiem i z możliwością bezpiecznego wyjścia na prostą – taka przyszłość czeka dłużników. Wkrótce łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką.

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia]
galeria

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia] 96 3

Wrześniowa pełnia Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem. Ta, która wypadła 13 września, zdarza się niezwykle rzadko.

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia]
galeria

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia] 0 0

"Iskra Pamięci" w Zamościu. To akcja zapalenia zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer"

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer" 0 1

Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko"

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko" 458 15

Pani Marianna Błaziak to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Dzisiaj skończyła 110 lat. Pochodzi z Łopiennika Górnego w powiecie krasnostawskim.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28 0 0

Azoty Puławy wywalczyły na trudnym terenie W Kwidzynie drugi komplet punktów w tym sezonie

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach 0 3

Wisła Puławy wygrywała na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale tuż przed końcem meczu rywalom udało się zdobyć gola na wagę remisu

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników"

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników" 0 15

Czy Muzeum Czartoryskich w Puławach zbyt rzadko sięga po techniczne nowinki poprawiające wygodę korzystania z placówki przez odwiedzających? Zdaniem miejskiej radnej, jego dyrekcja mogłaby zrobić więcej, wprowadzając na przykład internetową sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.