Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2021 r.
14:26

Konferencja w Lublinie. Czy pominięto wątki o LGBT w tłumaczeniu urzędniczki UE?

Autor: Zdjęcie autora oprac. aa
0 11 A A
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji.
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji. (fot. Piotr Wójcik/UMWL)

Nie milkną echa po wystąpieniu unijnej urzędniczki na konferencji lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, która ostrzegła, że nasz region może stracić unijne pieniądze, ze względu na „uchwały anty-LGBT”. Portal NaTemat dowodzi, że w swoim wystąpieniu Cinzia Masina "wielokrotnie wspominała o dyskryminacji osób ze środowiska LGBT+. Zabrakło tego jednak w polskim tłumaczeniu, które było kontrolowane przez urząd marszałkowski".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o wystąpienie Cinzi Masiny podczas rozpoczętych w środę konsultacje w sprawie unijnych funduszy dla województwa lubelskiego na lata 2021-2027. Chodzi o niemal 2,3 miliarda euro. Zastępczyni kierownika działu ds. Polski, Czech i Słowacji w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej przypomniała, że Bruksela rozmawia z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie unijnych miliardów dla naszego regionu.

Przemówienia Masiny można wysłuchać mniej więcej od 1:04 h transmisji z konferencji. "Jeśli wsłuchać się dokładnie w słowa unijnej urzędniczki, można zwrócić uwagę na fakt, że niejednokrotnie mówiła ona o zagrożeniu praw osób LGBT+" – pisze NaTemat. Informator z Brukseli, na którego powołuje się portal "podkreśla, że prawie we wszystkich tych przypadkach polska tłumaczka zwyczajnie pominęła ten fakt".

"W nagraniu wiele razy słychać, że tłumaczka robi długie przerwy lub powtarza wypowiedziane już przez siebie słowa, podczas gdy Cinzia Masina porusza kolejne wątki. Przykładowo, kiedy Masina mówiła o opublikowanej w listopadzie 2020 r. strategii równości osób LGBT+, tłumaczka powiedziała jedynie o "strategii równości", która ma "zapewnić bezpieczeństwo wszystkim członkom społeczeństwa oraz równość na całym świecie"” – pisze NaTemat.

Zdaniem informatora autorki tekstu "informacje te opierają się wyłącznie na tłumaczeniu symultanicznym, zorganizowanym przez stronę rządową. Tłumaczenie to było nie tyle słabej jakości, co zwyczajnie, ordynarnie manipulowało wypowiedzi urzędników KE, zmiękczając je na korzyść strony polskiej".

Zdaniem portalu "urząd marszałkowski mógł więc zlecać tłumaczce, aby pomijała wybrane fragmenty".

Dziennikarze NaTemat nie uzyskali dostępu do oryginalnego tekstu wystąpienia Cinzi Masiny lub oficjalnego tłumaczenia. O komentarz poprosili Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Czekają na odpowiedź.

Ostrzeżenie unijnej urzędniczki ma związek z przyjętą w kwietniu 2019 r. przez sejmik województwa (głosami PiS i PSL) stanowiskiem wyrażającym sprzeciw "wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT". O jak najszybsze uchylenie tej uchwały apelują do władz województwa politycy Koalicji Obywatelskiej.

Pominięte wątki w tłumaczeniu wypowiedzi urzędniczki UE? Zaskakuje brak słów nt. praw osób LGBT

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 16:12
+19
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud
Ciekawe rzeczy prawisz, lekkopółśmieszne. Ten lud nie wziął się znikąd. Ktoś przebiegle i chytrze zaserwował temu ludowi końską dawkę opium, za jego własne pieniądze.
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 15:01
+16
Amatorszczyzna zgrai tępych niedouków podłej zmiany, na czele z pewnym historykiem na usługach pewnego śpiocha aż razi, zwala z nóg. Zamknę oczy i udam, że mnie nie ma - to cały pomysł na rządzenie. Drogo nas będzie ta piaskownica i beztroska w niej zabawa kosztować. Wszystkich.
Avatar
OPUSDEI / 31 lipca 2021 r. o 23:44
+13
Lubelak to burak, nie zna angielskiego więc ma słuchać tego co Marszałek zleci by przetłumaczyć, a nie tego co urzędniczka mówiła naprawdę. Gdyby to nie była NASZA lektorka, lub gdyby w Lubelskiem dalej rządziło PSL z Sosnowskim, to poszłaby pewnie od razu do dyscyplinarnego zwolnienia. Póki co, musimy ją chronić, bo przekazywała informacje zgodnie z linią partii rządzącej. Za taką patriotyczną postawę się NASZYCH chroni.
Avatar
Jasin / 1 sierpnia 2021 r. o 21:20
+3
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają
Oczywista analogia nasuwa się sama. Do świni, której można pluć w oczy do końca świata i jeden dzień dłużej - a ona i tak powie, że deszcz pada. No cóż - po to człowiek ma rozum i wolną wolę, aby dokonywać wyborów. Co komu pasuje....Fachmanami od ustawiania kota ogonkiem do przodu też latoś obrodziło. Nic nowego...
Avatar
_XD_ / 1 sierpnia 2021 r. o 20:09
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był.
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich przypadków badanych przez powołaną przez PiS komisję do spraw pedofilii dotyczyła dziewczynek. Powtarzam więc pytanie. Czym się objawia ten neomarksizm i co ma pedofilia do osób LGBT?
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich prz... rozwiń
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 17:33
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Avatar
Motorlublin / 31 lipca 2021 r. o 16:05
+3
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:51
0
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
 Tak. Problemem są ludzie. Nie dorośli do LGBT. Tacy głupi. 
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:49
-5
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był. 
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tablic... rozwiń
Avatar
hist / 31 lipca 2021 r. o 17:16
-14
Tłumaczenie złe, PiS złe, tylko LGBT dobre. A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo w naszym wojwództwie. Przykładu nie podano. Za co więc chcą nam odebrać kasę? Za prześladowania, których nie ma
Avatar
Jasin / 1 sierpnia 2021 r. o 21:20
+3
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają
Oczywista analogia nasuwa się sama. Do świni, której można pluć w oczy do końca świata i jeden dzień dłużej - a ona i tak powie, że deszcz pada. No cóż - po to człowiek ma rozum i wolną wolę, aby dokonywać wyborów. Co komu pasuje....Fachmanami od ustawiania kota ogonkiem do przodu też latoś obrodziło. Nic nowego...
Avatar
_XD_ / 1 sierpnia 2021 r. o 20:09
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był.
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich przypadków badanych przez powołaną przez PiS komisję do spraw pedofilii dotyczyła dziewczynek. Powtarzam więc pytanie. Czym się objawia ten neomarksizm i co ma pedofilia do osób LGBT?
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich prz... rozwiń
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:51
0
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
 Tak. Problemem są ludzie. Nie dorośli do LGBT. Tacy głupi. 
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:49
-5
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był. 
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tablic... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 31 lipca 2021 r. o 23:44
+13
Lubelak to burak, nie zna angielskiego więc ma słuchać tego co Marszałek zleci by przetłumaczyć, a nie tego co urzędniczka mówiła naprawdę. Gdyby to nie była NASZA lektorka, lub gdyby w Lubelskiem dalej rządziło PSL z Sosnowskim, to poszłaby pewnie od razu do dyscyplinarnego zwolnienia. Póki co, musimy ją chronić, bo przekazywała informacje zgodnie z linią partii rządzącej. Za taką patriotyczną postawę się NASZYCH chroni.
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 17:33
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Avatar
hist / 31 lipca 2021 r. o 17:16
-14
Tłumaczenie złe, PiS złe, tylko LGBT dobre. A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo w naszym wojwództwie. Przykładu nie podano. Za co więc chcą nam odebrać kasę? Za prześladowania, których nie ma
Avatar
anka-anka / 31 lipca 2021 r. o 17:00
-14
Najwyraźniej nie było co tłumaczyć po kilka razy skoro jest to nieprawda. Tolerancja w Polsce była zawsze. Ba, nawet w PRL. To u tych nowoczesnych, zachodnich sąsiadów jeszcze w latach 90-tych stosowano karę więzienia dla homo. Tolerancja, a akceptacja wszystkiego to są dwie różne sprawy i nie wolno wyłączać zdrowego rozsądku tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys. Co do dyskryminacji osób LGBT to nie wiem, na czym ona niby polega. Nie wolno im wchodzić do restauracji, nie wolno im pracować, mieszkać, uczyć się, leczyć, itd? Wolno. Nie wolno natomiast zmuszać społeczeństwa, aby bezmyślnie wszystko przyjmowało i zapomniało o granicach, których nie należy przekraczać, bo niczemu dobremu to nie służy.
Najwyraźniej nie było co tłumaczyć po kilka razy skoro jest to nieprawda. Tolerancja w Polsce była zawsze. Ba, nawet w PRL. To u tych nowoczesnych, zachodnich sąsiadów jeszcze w latach 90-tych stosowano karę więzienia dla homo. Tolerancja, a akceptacja wszystkiego to są dwie różne sprawy i nie wolno wyłączać zdrowego rozsądku tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys. Co do dyskryminacji osób LGBT to nie wiem, na czym ona niby polega. Nie wolno im wchodzić do restauracji, nie wolno im pracować, mieszkać, uczyć się, leczyć, itd? Wolno. Nie wolno ... rozwiń
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 16:12
+19
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud
Ciekawe rzeczy prawisz, lekkopółśmieszne. Ten lud nie wziął się znikąd. Ktoś przebiegle i chytrze zaserwował temu ludowi końską dawkę opium, za jego własne pieniądze.
Avatar
Motorlublin / 31 lipca 2021 r. o 16:05
+3
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Lasy Państwowe przekazują sprawę wycinki 16 hektarów lasu w Rossoszu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. Z pisma, które dotarło również do protestujących mieszkańców, wynika, że działkę należy ponownie zalesić.

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

35-latek sam zaoferował pomoc przy naprawie dachu. Skończyło się zupełnie inaczej.

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

Kierowca spędził noc w policyjnej celi. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej
galeria

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej

Letnicy i przedsiębiorcy nie byli zachwyceni, ale torfowiska i sosny dobrze wspominają miniony miesiąc. Był najchłodniejszym i najbardziej deszczowym sierpniem od ponad dwudziestu lat.

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Można powiedzieć, że szczoteczka soniczna składa się z dwóch elementów: rękojeści, w której umieszczony jest silniczek elektryczny, a także końcówki czyszczącej. Głowica szczoteczki ma charakter wymienny, co oznacza, że można samodzielnie ściągać ją z trzonu urządzenia i na niego nakładać. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dopasowywania do rękojeści szczoteczki końcówek o różnym wyprofilowaniu. Wybór głowicy czyszczącej powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami użytkownika. Oto elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas nabywania końcówki do szczoteczki sonicznej.

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Pies to jedno z najczęściej posiadanych zwierząt. Tak naprawdę ciężko spotkać w obecnych czasach ludzi, którzy nie mają takiego towarzysza życiowego. Jednymi z najciekawszych i najinteligentniejszych ras psów są border collie i maltańczyk.

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia informuje o bardzo dużej liczbie kolejnych chorych na COVID-19. Wiceminister ostrzega, że lada moment liczby będą jeszcze wyższe.

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Nie od dziś wiadomo, że zakupów dokonuje się również oczami. To powiedzenie musi mieć w sobie wiele prawdy, jeżeli opracowywane zostają specjalne techniki układania towarów na półkach. Merchandising, bo takim terminem określa się ekspozycję sklepową, zdaje się być na tyle istotny w praktyce sprzedażowej, że powstają specjalne kursy, mające na celu edukację pod kątem uatrakcyjnienia asortymentu wystawianego na handel. Ma to wprowadzić porządek, organizację, ułatwić klientom odszukiwanie rzeczy, po które przyszli, a także skłonić do dodatkowych zakupów. Zdaniem ekspertów prawidłowe rozstawienie i przejrzystość mają powodować u kupującego poczucie satysfakcji z dokonywanego wyboru.

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Na co miasto ma przeznaczyć 500 tys. zł? Wszyscy puławianie, którzy ukończyli 16 lat, od wtorku będą mogli oddawać swoje głosy na obywatelskie projekty. Do wyboru 27 propozycji.

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Tragiczny wypadek w miejscowości Polskowola. Kierujący motocyklem 33-latek, potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin
24 września 2021, 19:00

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin

Formacja Szymona Łukowskiego wystąpi 24 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) w ramach projektu "Nie tylko rock'n'roll".

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Policja zatrzymała trzy osoby. Wszystkie były pijane.

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17
zdjęcia
galeria

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17

Auto zapaliło się na drodze ekspresowej w pobliżu węzła Skrudki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się już we wtorek z Fuchse Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.45.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!