Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2021 r.
14:26

Konferencja w Lublinie. Czy pominięto wątki o LGBT w tłumaczeniu urzędniczki UE?

Autor: Zdjęcie autora oprac. aa
0 11 A A
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji.
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji. (fot. Piotr Wójcik/UMWL)

Nie milkną echa po wystąpieniu unijnej urzędniczki na konferencji lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, która ostrzegła, że nasz region może stracić unijne pieniądze, ze względu na „uchwały anty-LGBT”. Portal NaTemat dowodzi, że w swoim wystąpieniu Cinzia Masina "wielokrotnie wspominała o dyskryminacji osób ze środowiska LGBT+. Zabrakło tego jednak w polskim tłumaczeniu, które było kontrolowane przez urząd marszałkowski".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o wystąpienie Cinzi Masiny podczas rozpoczętych w środę konsultacje w sprawie unijnych funduszy dla województwa lubelskiego na lata 2021-2027. Chodzi o niemal 2,3 miliarda euro. Zastępczyni kierownika działu ds. Polski, Czech i Słowacji w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej przypomniała, że Bruksela rozmawia z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie unijnych miliardów dla naszego regionu.

Przemówienia Masiny można wysłuchać mniej więcej od 1:04 h transmisji z konferencji. "Jeśli wsłuchać się dokładnie w słowa unijnej urzędniczki, można zwrócić uwagę na fakt, że niejednokrotnie mówiła ona o zagrożeniu praw osób LGBT+" – pisze NaTemat. Informator z Brukseli, na którego powołuje się portal "podkreśla, że prawie we wszystkich tych przypadkach polska tłumaczka zwyczajnie pominęła ten fakt".

"W nagraniu wiele razy słychać, że tłumaczka robi długie przerwy lub powtarza wypowiedziane już przez siebie słowa, podczas gdy Cinzia Masina porusza kolejne wątki. Przykładowo, kiedy Masina mówiła o opublikowanej w listopadzie 2020 r. strategii równości osób LGBT+, tłumaczka powiedziała jedynie o "strategii równości", która ma "zapewnić bezpieczeństwo wszystkim członkom społeczeństwa oraz równość na całym świecie"” – pisze NaTemat.

Zdaniem informatora autorki tekstu "informacje te opierają się wyłącznie na tłumaczeniu symultanicznym, zorganizowanym przez stronę rządową. Tłumaczenie to było nie tyle słabej jakości, co zwyczajnie, ordynarnie manipulowało wypowiedzi urzędników KE, zmiękczając je na korzyść strony polskiej".

Zdaniem portalu "urząd marszałkowski mógł więc zlecać tłumaczce, aby pomijała wybrane fragmenty".

Dziennikarze NaTemat nie uzyskali dostępu do oryginalnego tekstu wystąpienia Cinzi Masiny lub oficjalnego tłumaczenia. O komentarz poprosili Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Czekają na odpowiedź.

Ostrzeżenie unijnej urzędniczki ma związek z przyjętą w kwietniu 2019 r. przez sejmik województwa (głosami PiS i PSL) stanowiskiem wyrażającym sprzeciw "wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT". O jak najszybsze uchylenie tej uchwały apelują do władz województwa politycy Koalicji Obywatelskiej.

Pominięte wątki w tłumaczeniu wypowiedzi urzędniczki UE? Zaskakuje brak słów nt. praw osób LGBT

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 16:12
+19
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud
Ciekawe rzeczy prawisz, lekkopółśmieszne. Ten lud nie wziął się znikąd. Ktoś przebiegle i chytrze zaserwował temu ludowi końską dawkę opium, za jego własne pieniądze.
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 15:01
+16
Amatorszczyzna zgrai tępych niedouków podłej zmiany, na czele z pewnym historykiem na usługach pewnego śpiocha aż razi, zwala z nóg. Zamknę oczy i udam, że mnie nie ma - to cały pomysł na rządzenie. Drogo nas będzie ta piaskownica i beztroska w niej zabawa kosztować. Wszystkich.
Avatar
OPUSDEI / 31 lipca 2021 r. o 23:44
+13
Lubelak to burak, nie zna angielskiego więc ma słuchać tego co Marszałek zleci by przetłumaczyć, a nie tego co urzędniczka mówiła naprawdę. Gdyby to nie była NASZA lektorka, lub gdyby w Lubelskiem dalej rządziło PSL z Sosnowskim, to poszłaby pewnie od razu do dyscyplinarnego zwolnienia. Póki co, musimy ją chronić, bo przekazywała informacje zgodnie z linią partii rządzącej. Za taką patriotyczną postawę się NASZYCH chroni.
Avatar
Jasin / 1 sierpnia 2021 r. o 21:20
+3
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają
Oczywista analogia nasuwa się sama. Do świni, której można pluć w oczy do końca świata i jeden dzień dłużej - a ona i tak powie, że deszcz pada. No cóż - po to człowiek ma rozum i wolną wolę, aby dokonywać wyborów. Co komu pasuje....Fachmanami od ustawiania kota ogonkiem do przodu też latoś obrodziło. Nic nowego...
Avatar
_XD_ / 1 sierpnia 2021 r. o 20:09
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był.
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich przypadków badanych przez powołaną przez PiS komisję do spraw pedofilii dotyczyła dziewczynek. Powtarzam więc pytanie. Czym się objawia ten neomarksizm i co ma pedofilia do osób LGBT?
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich prz... rozwiń
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 17:33
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Avatar
Motorlublin / 31 lipca 2021 r. o 16:05
+3
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:51
0
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
 Tak. Problemem są ludzie. Nie dorośli do LGBT. Tacy głupi. 
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:49
-5
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był. 
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tablic... rozwiń
Avatar
hist / 31 lipca 2021 r. o 17:16
-14
Tłumaczenie złe, PiS złe, tylko LGBT dobre. A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo w naszym wojwództwie. Przykładu nie podano. Za co więc chcą nam odebrać kasę? Za prześladowania, których nie ma
Avatar
Jasin / 1 sierpnia 2021 r. o 21:20
+3
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają
Oczywista analogia nasuwa się sama. Do świni, której można pluć w oczy do końca świata i jeden dzień dłużej - a ona i tak powie, że deszcz pada. No cóż - po to człowiek ma rozum i wolną wolę, aby dokonywać wyborów. Co komu pasuje....Fachmanami od ustawiania kota ogonkiem do przodu też latoś obrodziło. Nic nowego...
Avatar
_XD_ / 1 sierpnia 2021 r. o 20:09
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był.
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich przypadków badanych przez powołaną przez PiS komisję do spraw pedofilii dotyczyła dziewczynek. Powtarzam więc pytanie. Czym się objawia ten neomarksizm i co ma pedofilia do osób LGBT?
 I na czym polega ten neomarksizm? Chciałem zauważyć, że ta uchwała nie chroni żadnego dziecka przed pedofilami. Nadal mogą wchodzić do szkół i przedszkoli i to z przyklaskiem tak dyrekcji jak i rodziców. Według komisji do spraw pedofili, powołanej przez PiS, za 1/3 wszystkich przypadków pedofilii w 38mln populacji odpowiadają księża, których w Polsce jest 10tys. Z pozostałych 2/3 przypadków większość sprawców to członkowie rodziny ofiar. Nie wiem też, w jaki sposób powiązałeś pedofilię z osobami LGBT, skoro 93% wszystkich prz... rozwiń
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:51
0
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
 Tak. Problemem są ludzie. Nie dorośli do LGBT. Tacy głupi. 
Avatar
hist / 1 sierpnia 2021 r. o 18:49
-5
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może  w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tabliczkom o strefach wolnych od LGBT chociaż nie ma takich stref. Nie wiem czego brakuje w tłumaczeniu. Przecież tłumaczka przetłumaczyła sens jej bełkotu. LGBT dobre a PiS złe. Taki jest sens. Czego tam jeszcze brak? Wykład noblistki to przecież nie był. 
Osobiste przytyki na poziomie na mnie nie działają. Te "wszystkie uchwały" nikogo nie prześladują. Są pozytywne a nie anty. Sprzeciwiają się neomarksistowskiej indoktrynacji oraz seksualizacji naszych dzieci oraz wchodzeniu pedofilów do szkół pod płaszczykiem edukowania. To pozytywne, bo chronią nasze dzieci przed złem. Neomarksizm i pedofilia to czyste zło. Niestety te uchwały nie stanowią prawa. Są tylko uchwałami, które nic nie zmieniają. Neomarksistowska biurwa z UE udaje, że tego nie wie. Woli dawać wiarę tablic... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 31 lipca 2021 r. o 23:44
+13
Lubelak to burak, nie zna angielskiego więc ma słuchać tego co Marszałek zleci by przetłumaczyć, a nie tego co urzędniczka mówiła naprawdę. Gdyby to nie była NASZA lektorka, lub gdyby w Lubelskiem dalej rządziło PSL z Sosnowskim, to poszłaby pewnie od razu do dyscyplinarnego zwolnienia. Póki co, musimy ją chronić, bo przekazywała informacje zgodnie z linią partii rządzącej. Za taką patriotyczną postawę się NASZYCH chroni.
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 17:33
+3
A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo
A wiesz chociaż, kto Cię zrobił, czy może w wiatropylność wierzysz, albo inne pączkowanie? A te wszystkie uchwały anty - to jakoś tak same, z niczego się uchwaliły? Czy zgniły zachód nam podrzucił?
Avatar
hist / 31 lipca 2021 r. o 17:16
-14
Tłumaczenie złe, PiS złe, tylko LGBT dobre. A ja nadal nie wiem gdzie to prześladowanie homo w naszym wojwództwie. Przykładu nie podano. Za co więc chcą nam odebrać kasę? Za prześladowania, których nie ma
Avatar
anka-anka / 31 lipca 2021 r. o 17:00
-14
Najwyraźniej nie było co tłumaczyć po kilka razy skoro jest to nieprawda. Tolerancja w Polsce była zawsze. Ba, nawet w PRL. To u tych nowoczesnych, zachodnich sąsiadów jeszcze w latach 90-tych stosowano karę więzienia dla homo. Tolerancja, a akceptacja wszystkiego to są dwie różne sprawy i nie wolno wyłączać zdrowego rozsądku tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys. Co do dyskryminacji osób LGBT to nie wiem, na czym ona niby polega. Nie wolno im wchodzić do restauracji, nie wolno im pracować, mieszkać, uczyć się, leczyć, itd? Wolno. Nie wolno natomiast zmuszać społeczeństwa, aby bezmyślnie wszystko przyjmowało i zapomniało o granicach, których nie należy przekraczać, bo niczemu dobremu to nie służy.
Najwyraźniej nie było co tłumaczyć po kilka razy skoro jest to nieprawda. Tolerancja w Polsce była zawsze. Ba, nawet w PRL. To u tych nowoczesnych, zachodnich sąsiadów jeszcze w latach 90-tych stosowano karę więzienia dla homo. Tolerancja, a akceptacja wszystkiego to są dwie różne sprawy i nie wolno wyłączać zdrowego rozsądku tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys. Co do dyskryminacji osób LGBT to nie wiem, na czym ona niby polega. Nie wolno im wchodzić do restauracji, nie wolno im pracować, mieszkać, uczyć się, leczyć, itd? Wolno. Nie wolno ... rozwiń
Avatar
Jasin / 31 lipca 2021 r. o 16:12
+19
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud
Ciekawe rzeczy prawisz, lekkopółśmieszne. Ten lud nie wziął się znikąd. Ktoś przebiegle i chytrze zaserwował temu ludowi końską dawkę opium, za jego własne pieniądze.
Avatar
Motorlublin / 31 lipca 2021 r. o 16:05
+3
To nie PiS jest problemem. Ktoś ich wybrał. Jak mawiał klasyk wybrał ich ciemny lud. Jeśli nie pasujemy do cywilizacji zachodniej nie bierzmy kasy. Pieniądze powinien dostać Lublin. Reszta z małymi wyjątkami to społeczeństwo po prlowskie myślące tak jak u Łukaszenki i Putina. Im nie potrzeba kasy ze zgniłej Unii. Życie w trójkącie pole sklep kościół tym ludziom zupełnie wystarcza. Rozwój też niczego nie zmieni. Nie wolno nikogo uszczęśliwiać na siłę
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Lasy Państwowe przekazują sprawę wycinki 16 hektarów lasu w Rossoszu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. Z pisma, które dotarło również do protestujących mieszkańców, wynika, że działkę należy ponownie zalesić.

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

35-latek sam zaoferował pomoc przy naprawie dachu. Skończyło się zupełnie inaczej.

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

Kierowca spędził noc w policyjnej celi. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej
galeria

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej

Letnicy i przedsiębiorcy nie byli zachwyceni, ale torfowiska i sosny dobrze wspominają miniony miesiąc. Był najchłodniejszym i najbardziej deszczowym sierpniem od ponad dwudziestu lat.

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Można powiedzieć, że szczoteczka soniczna składa się z dwóch elementów: rękojeści, w której umieszczony jest silniczek elektryczny, a także końcówki czyszczącej. Głowica szczoteczki ma charakter wymienny, co oznacza, że można samodzielnie ściągać ją z trzonu urządzenia i na niego nakładać. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dopasowywania do rękojeści szczoteczki końcówek o różnym wyprofilowaniu. Wybór głowicy czyszczącej powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami użytkownika. Oto elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas nabywania końcówki do szczoteczki sonicznej.

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Pies to jedno z najczęściej posiadanych zwierząt. Tak naprawdę ciężko spotkać w obecnych czasach ludzi, którzy nie mają takiego towarzysza życiowego. Jednymi z najciekawszych i najinteligentniejszych ras psów są border collie i maltańczyk.

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia informuje o bardzo dużej liczbie kolejnych chorych na COVID-19. Wiceminister ostrzega, że lada moment liczby będą jeszcze wyższe.

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Nie od dziś wiadomo, że zakupów dokonuje się również oczami. To powiedzenie musi mieć w sobie wiele prawdy, jeżeli opracowywane zostają specjalne techniki układania towarów na półkach. Merchandising, bo takim terminem określa się ekspozycję sklepową, zdaje się być na tyle istotny w praktyce sprzedażowej, że powstają specjalne kursy, mające na celu edukację pod kątem uatrakcyjnienia asortymentu wystawianego na handel. Ma to wprowadzić porządek, organizację, ułatwić klientom odszukiwanie rzeczy, po które przyszli, a także skłonić do dodatkowych zakupów. Zdaniem ekspertów prawidłowe rozstawienie i przejrzystość mają powodować u kupującego poczucie satysfakcji z dokonywanego wyboru.

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Na co miasto ma przeznaczyć 500 tys. zł? Wszyscy puławianie, którzy ukończyli 16 lat, od wtorku będą mogli oddawać swoje głosy na obywatelskie projekty. Do wyboru 27 propozycji.

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Tragiczny wypadek w miejscowości Polskowola. Kierujący motocyklem 33-latek, potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin
24 września 2021, 19:00

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin

Formacja Szymona Łukowskiego wystąpi 24 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) w ramach projektu "Nie tylko rock'n'roll".

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Policja zatrzymała trzy osoby. Wszystkie były pijane.

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17
zdjęcia
galeria

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17

Auto zapaliło się na drodze ekspresowej w pobliżu węzła Skrudki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się już we wtorek z Fuchse Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.45.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Usługi -> Wykonam

wykończenia budynków

lublin

0,00 zł

Budownictwo -> Inne -> Sprzedam

palnik

Zamość

590,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

280,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Części

pasek

Zamość

43,00 zł

Praca -> Zatrudnię

Dam ciekawą pracę

Tarnów

0,00 zł

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.