Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2009 r.
16:38
Edytuj ten wpis

Lubelszczyzna będzie ekologicznym rajem?

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 5 A A

Osiedla mieszkaniowe z energią pozyskiwaną ze słońca, zakłady produkujące urządzenia do zastosowania w ekologii i energetyce alternatywnej, produkcja ekologicznej żywności - tak może wyglądać i tym się reklamować nasz region w 2020 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wizję przygotowała wynajęta przez Urząd Marszałkowski firma Look At. Obejrzeli ją dzisiaj w Lublinie samorządowcy, działacze organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy podczas środowej konferencji "Marketing Regionu Lubelskiego".

- Nie ma potrzeby zabiegać o Kazimierz Dolny, Lublin czy Zamość. Marszałek powinien zadbać o rozwój całego regionu - mówił Jacek Prześluga. I zaproponował, żeby Lubelszczyzna budowała wizerunek "Ekopolis” na wzór kalifornijskiej "Doliny Krzemowej”.

To oznacza budowę ekologicznych wsi i miejskich osiedli z np. bateriami słonecznymi i ograniczonym wjazdem dla samochodów, promowanie przedsiębiorstw produkujących ekologiczną żywność czy urządzenia do zastosowania w energetyce alternatywnej (np. kolektory słoneczne).

- Nie chodzi o likwidowanie istniejących fabryk. Szukajcie specjalizacji w tym co już macie i co będzie robić. W Hołownie powstała wieś rumiankowa, to genialny pomysł. Co zrobiliście żeby świat się o tym dowiedział? Miejcie ambicję być najbardziej rozpoznawalnym regionem w kraju - apelował Prześluga. Lubelszczyzna ma kusić nadbużańskimi przestrzeniami, ekoturystyką, ekologicznym style życia.

- Czekamy na informację od naszych gości czy ta wizja im odpowiada - mówi Piotr Franaszek szef Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.
Na pewno w tym roku władze województwa pomogą przy imprezach, które wpisują się w wizję "Ekopolis” m. in. Land Art Festiwal czyli sztuki ziemi czy Smaków Lubelszczyzny.

Prześluga pracował dla posła Janusza Palikota (PO). Przyznaje, że pomagał mu m. in. przy kampanii dotyczącej odwołania komendantów lubelskiej policji oraz w starcie bloga. Prasowi komentatorzy twierdzą, że podpowiadał Palikotowi przy jego głośnych kontrowersyjnych przedsięwzięciach. Franaszek (związany z PO) zapewnia nas, że nie miało to znaczenia przy wyborze firmy Prześlugi. Za zlecenie Look At dostała 53 tys. zł brutto).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TenMalkon / 12 lutego 2009 r. o 07:19
0
stefan napisał:
Pomysł jest naprawdę dobry. Mógłby to być jeden z filarów lubelszczyzny oprócz pogranicza kultur, miasta kultury wogóle, ośrodka akademickiego. Lublin może dzisiaj aspirować do roli przedwojennego Lwowa. Ekologia i nowe technologie to dobry i realny pomysł na rozwój i promocję lubelszczyzny. Problem jednak widzę w tym, że lublin jest ciemnogrodem. Tu było już dużo pomysłów, tylko ludzie wolą malkontenctwo zamiast wziąć się do roboty i piszę tu nie tylko o politykach, ale również o wyborcach. Tu jest zaskakująco duże skupisko leworęcznych roszczeniowców, a z takimi ludźmi nic się nigdy nie uda. Obym się mylił, pożyjemy zobaczymy.


Jak za 53 tysiace i bezprzetargowe zlecnie firmie robiacej PR dla jednego z poslow, kto wie czy rownoczesnie juz nie robiacej PR dla kandydatow do PE, to pomysl nie jest dobry - jest wrecz rewolucyjny!!! Rewolucyjny na miare odkrycia ksiazyca albo i Ameryki!!!
Rewolucyjnosc tego pomyslu polga na tym, ze zewnetrzna firma podwiazana POd Politykow, za pieniadze podatnikow wykonuje zadania wpisane w schemat organizacyjnych jednego z departamentow UM.
Zapraklo jeszcze konkluzji, ze projekt zostanie zrealizowany mrzez mieszkancow w ramach czynu spolecznego ;p


Jak za 53 tysiace i bezprzetargowe zlecnie firmie robiacej PR dla jednego z poslow, kto wie czy rownoczesnie juz nie robiacej PR dla kandydatow do PE, to pomysl nie jest dobry - jest wrecz rewolucyjny!!! Rewolucyjny na miare odkrycia ksiazyca albo i Ameryki!!!
Rewolucyjnosc tego pomyslu polga na tym, ze zewnetrzna firma podwiazana POd Politykow, za pieniadze podatnikow wykonuje zadania wpisane w schemat organizacyjnych jednego z departamentow UM.
Zapraklo jeszcze konkluzji, ze ... rozwiń
Avatar
ix / 11 lutego 2009 r. o 21:55
0
A gdzie wydają sukmany ,słomiane kapelusze ,drewniaki,portki lniane,onuce do tego skansenu na lubelszczyżnie który chcą zrobić nowi specjaliści.Europę dopadł kryzys to przynajmnij będą się mieli z czego pośmiać.
Avatar
stefan / 11 lutego 2009 r. o 20:32
0
Pomysł jest naprawdę dobry. Mógłby to być jeden z filarów lubelszczyzny oprócz pogranicza kultur, miasta kultury wogóle, ośrodka akademickiego. Lublin może dzisiaj aspirować do roli przedwojennego Lwowa. Ekologia i nowe technologie to dobry i realny pomysł na rozwój i promocję lubelszczyzny. Problem jednak widzę w tym, że lublin jest ciemnogrodem. Tu było już dużo pomysłów, tylko ludzie wolą malkontenctwo zamiast wziąć się do roboty i piszę tu nie tylko o politykach, ale również o wyborcach. Tu jest zaskakująco duże skupisko leworęcznych roszczeniowców, a z takimi ludźmi nic się nigdy nie uda. Obym się mylił, pożyjemy zobaczymy.
Pomysł jest naprawdę dobry. Mógłby to być jeden z filarów lubelszczyzny oprócz pogranicza kultur, miasta kultury wogóle, ośrodka akademickiego. Lublin może dzisiaj aspirować do roli przedwojennego Lwowa. Ekologia i nowe technologie to dobry i realny pomysł na rozwój i promocję lubelszczyzny. Problem jednak widzę w tym, że lublin jest ciemnogrodem. Tu było już dużo pomysłów, tylko ludzie wolą malkontenctwo zamiast wziąć się do roboty i piszę tu nie tylko o politykach, ale również o wyborcach. Tu jest zaskakująco duże skupisko leworęcznych ros... rozwiń
Avatar
Starszy kapral / 11 lutego 2009 r. o 19:30
0
"Lubelszczyzna będzie ekologicznym rajem?" POlitycznym to juz jest!!!
Nawet wczesniejsze prasowe enuncjacje nie POwstrzymaly marszalka jedynej slusznej organizacji POlitycznej od zlecenia bez przetargu przygotowania kampanii proocyjnej firmie POdwiazanej POd POlityka PO .
Za kampanie Janusz P. zaplacil pewnie promocyjnie 1 pln - 53 tys pln z podatnikow pieniedzy doplacil kolega partyjny .
Jak kiedys sprawa wejdzie na wokande to i tak okaze sie, ze albo jest w jurysdykcji wojskowej albo jakiej innej objetej klauzula tajemnicy panstwowej ;p
Avatar
suski / 11 lutego 2009 r. o 19:16
0
Takie kity to możecie wciskać frajerom. Lubelskie jest OSTATNIE w Polsce pod względem PKB,autostrad to nie ma nawet w planach,gdyby nie praca w Warszawie i na emigracji bezrobocie byłoby na poziomie 30 %!!!!!!!!!
Jedna wielka wiocha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
TenMalkon / 12 lutego 2009 r. o 07:19
0
stefan napisał:
Pomysł jest naprawdę dobry. Mógłby to być jeden z filarów lubelszczyzny oprócz pogranicza kultur, miasta kultury wogóle, ośrodka akademickiego. Lublin może dzisiaj aspirować do roli przedwojennego Lwowa. Ekologia i nowe technologie to dobry i realny pomysł na rozwój i promocję lubelszczyzny. Problem jednak widzę w tym, że lublin jest ciemnogrodem. Tu było już dużo pomysłów, tylko ludzie wolą malkontenctwo zamiast wziąć się do roboty i piszę tu nie tylko o politykach, ale również o wyborcach. Tu jest zaskakująco duże skupisko leworęcznych roszczeniowców, a z takimi ludźmi nic się nigdy nie uda. Obym się mylił, pożyjemy zobaczymy.


Jak za 53 tysiace i bezprzetargowe zlecnie firmie robiacej PR dla jednego z poslow, kto wie czy rownoczesnie juz nie robiacej PR dla kandydatow do PE, to pomysl nie jest dobry - jest wrecz rewolucyjny!!! Rewolucyjny na miare odkrycia ksiazyca albo i Ameryki!!!
Rewolucyjnosc tego pomyslu polga na tym, ze zewnetrzna firma podwiazana POd Politykow, za pieniadze podatnikow wykonuje zadania wpisane w schemat organizacyjnych jednego z departamentow UM.
Zapraklo jeszcze konkluzji, ze projekt zostanie zrealizowany mrzez mieszkancow w ramach czynu spolecznego ;p


Jak za 53 tysiace i bezprzetargowe zlecnie firmie robiacej PR dla jednego z poslow, kto wie czy rownoczesnie juz nie robiacej PR dla kandydatow do PE, to pomysl nie jest dobry - jest wrecz rewolucyjny!!! Rewolucyjny na miare odkrycia ksiazyca albo i Ameryki!!!
Rewolucyjnosc tego pomyslu polga na tym, ze zewnetrzna firma podwiazana POd Politykow, za pieniadze podatnikow wykonuje zadania wpisane w schemat organizacyjnych jednego z departamentow UM.
Zapraklo jeszcze konkluzji, ze ... rozwiń
Avatar
ix / 11 lutego 2009 r. o 21:55
0
A gdzie wydają sukmany ,słomiane kapelusze ,drewniaki,portki lniane,onuce do tego skansenu na lubelszczyżnie który chcą zrobić nowi specjaliści.Europę dopadł kryzys to przynajmnij będą się mieli z czego pośmiać.
Avatar
stefan / 11 lutego 2009 r. o 20:32
0
Pomysł jest naprawdę dobry. Mógłby to być jeden z filarów lubelszczyzny oprócz pogranicza kultur, miasta kultury wogóle, ośrodka akademickiego. Lublin może dzisiaj aspirować do roli przedwojennego Lwowa. Ekologia i nowe technologie to dobry i realny pomysł na rozwój i promocję lubelszczyzny. Problem jednak widzę w tym, że lublin jest ciemnogrodem. Tu było już dużo pomysłów, tylko ludzie wolą malkontenctwo zamiast wziąć się do roboty i piszę tu nie tylko o politykach, ale również o wyborcach. Tu jest zaskakująco duże skupisko leworęcznych roszczeniowców, a z takimi ludźmi nic się nigdy nie uda. Obym się mylił, pożyjemy zobaczymy.
Pomysł jest naprawdę dobry. Mógłby to być jeden z filarów lubelszczyzny oprócz pogranicza kultur, miasta kultury wogóle, ośrodka akademickiego. Lublin może dzisiaj aspirować do roli przedwojennego Lwowa. Ekologia i nowe technologie to dobry i realny pomysł na rozwój i promocję lubelszczyzny. Problem jednak widzę w tym, że lublin jest ciemnogrodem. Tu było już dużo pomysłów, tylko ludzie wolą malkontenctwo zamiast wziąć się do roboty i piszę tu nie tylko o politykach, ale również o wyborcach. Tu jest zaskakująco duże skupisko leworęcznych ros... rozwiń
Avatar
Starszy kapral / 11 lutego 2009 r. o 19:30
0
"Lubelszczyzna będzie ekologicznym rajem?" POlitycznym to juz jest!!!
Nawet wczesniejsze prasowe enuncjacje nie POwstrzymaly marszalka jedynej slusznej organizacji POlitycznej od zlecenia bez przetargu przygotowania kampanii proocyjnej firmie POdwiazanej POd POlityka PO .
Za kampanie Janusz P. zaplacil pewnie promocyjnie 1 pln - 53 tys pln z podatnikow pieniedzy doplacil kolega partyjny .
Jak kiedys sprawa wejdzie na wokande to i tak okaze sie, ze albo jest w jurysdykcji wojskowej albo jakiej innej objetej klauzula tajemnicy panstwowej ;p
Avatar
suski / 11 lutego 2009 r. o 19:16
0
Takie kity to możecie wciskać frajerom. Lubelskie jest OSTATNIE w Polsce pod względem PKB,autostrad to nie ma nawet w planach,gdyby nie praca w Warszawie i na emigracji bezrobocie byłoby na poziomie 30 %!!!!!!!!!
Jedna wielka wiocha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!