Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2016 r.
19:36

Lublin: Ambasador Niemiec w liceum im. Unii Lubelskiej. Wręczał uczniom dyplomy

Autor: Zdjęcie autora ask
0 7 A A
Podczas spotkania chwalono doskonałą znajomość języka niemieckiego, którą mogą poszczycić się uczniowie lubelskiego liceum
Podczas spotkania chwalono doskonałą znajomość języka niemieckiego, którą mogą poszczycić się uczniowie lubelskiego liceum

Rolf Nikel, ambasador Republiki Federalnej Niemiec, odwiedził w środę III LO im. Unii Lubelskiej. Polityk wręczał dyplomy DSDII uczniom, którzy zdali egzamin z języka niemieckiego na poziomie B1/C1.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W spotkaniu z ambasadorem udział wzięli nie tylko uczniowie III LO, ale także przedstawiciele innych partnerskich szkół RFN z województwa lubelskiego - Gimnazjum nr 5 i 11 z Lublina oraz Gimnazjum nr 1 ze Świdnika.

– W spotkaniu uczestniczył także honorowy konsul RFN prof. A. Kidyba, zastępca kierownika wydziału kultury Ambasady RFN Ulrike Wolf oraz Karl - Martin Everding, szef Centralnego Wydziału Szkolnictwa Za Granicą – wylicza Grzegorz Lech, dyrektor III LO w Lublinie.

Podczas spotkania chwalono doskonałą znajomość języka niemieckiego, którą mogą poszczycić się uczniowie lubelskiego liceum, a jaką wykazali m.in. podczas zorganizowanej w ubiegłym tygodniu debaty Sollen Unterrichtsräume in Polen zur smartphone-freien Zone erklärt werden? (Czy klasy w polskich szkołach powinny stać się strefą wolną od smartfonów?), która odbyła się w ramach regionalnych eliminacji projektu „Jugend debattiert international”.

 

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:59
0
Tylko LWG zmotywuje obywateli RP do uwolnienia się spod okupacji ekonomicznej. Zrozumiano!!!! I CO WTEDY BĘDZIE? Otóż wtedy miesięczne wydatki naszych gospodarstw w UE będą zbliżone i zbliżone będa nasze dochody oraz nasze oszczędności.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:47
0
Polacy nie zrozumieją, bo Ci, którzy rozumieją, nie występują oficjalnie, a jeśli czynią to oficjalnie, to leją na moje polskie wnioski twórcze. Zatem nie są ani patriotami ani narodowcami. Zrozumiano!!!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:44
0
Polacy nie zrozumieją, bo nie istnieją przesłanki ku zrozumieniu. Dowód. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istnieją wzajemne interakcje obywateli, których celem nadrzędnym byłaby troska o Ojczyznę. Współdziałanie jednostek i instytucji na rzecz drugiego człowieka i na rzecz państwa jest skutecznie eliminowane przez okupantów, poprzez zakłócenie lub usunięcie właściwych korelacji niemal we wszystkich dziedzinach życia.
Polacy nie zrozumieją, bo nie istnieją przesłanki ku zrozumieniu. Dowód. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalneg... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:31
0
Wizyta ambasadora Niemiec jest potworną zbrodnią na narodowości polskiej, której celem jest werbowanie utalentowanej polskiej młodzieży do pracy na rzecz Niemiec, przy jednoczesnym blokowaniu polskich odkryć i wynalazków. To nie rózni się od zbrodni ludobójstwa, albowiem z powodu braku funduszy w związku ze zniewoleniem państwa polskiego przedwczesnie umierają obywatele RP.
Avatar
zueus / 27 kwietnia 2016 o 22:30
0
Jesteśmy kolonią .Niemcy swoje wpływy przesówaja na wschód bo zachód mają .Kiedy Polacy zrozumią że jesteśmy tylko siła roboczą to tak jak planował











h
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:20
0
Jestem większy od Pitagorasa. Dlaczego? Dlatego, że moje twierdzenie jest szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa, które opisuje wszystkie trójki właściwe (primitive triple). Z mojego twierdzenia wynika wszystko, również dowód hipotezy prof. dr. hab. Leona Jeśmanowicza. Przebiłem sławą największych matematyków swiata. nie jest możliwe, aby kiedykolwiek ktoś dorównał mi kalibrem sławy. I CO Z TEGO? Re. To, ze musi to być zapisane w encyklopediach, teraz i natychmiast. NIC NIE BĘDZIE I NIC NIE ZROBISZ. Re. A co miałbym zrobić? Nie licz bydlaku na to, że zrobię coś złego. Jednakże Niemcy niczego mi nie zajebali. Nadane przez nich numery manuskryptów moich dzieł są bardzo ważne. RP nie będzie kolonią niemiecką, a tak jest!!!! Nie będzie, zrozumiano!!!!
Jestem większy od Pitagorasa. Dlaczego? Dlatego, że moje twierdzenie jest szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa, które opisuje wszystkie trójki właściwe (primitive triple). Z mojego twierdzenia wynika wszystko, również dowód hipotezy prof. dr. hab. Leona Jeśmanowicza. Przebiłem sławą największych matematyków swiata. nie jest możliwe, aby kiedykolwiek ktoś dorównał mi kalibrem sławy. I CO Z TEGO? Re. To, ze musi to być zapisane w encyklopediach, teraz i natychmiast. NIC NIE BĘDZIE I NIC NIE ZROBISZ. ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:02
0
Nieźle, ale dlaczego Niemcy zablokowali wszystkie moje wnioski twórcze, bez wyjątku. Dlaczego są nadal oprawcami dla polskich odkryć?
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:59
0
Tylko LWG zmotywuje obywateli RP do uwolnienia się spod okupacji ekonomicznej. Zrozumiano!!!! I CO WTEDY BĘDZIE? Otóż wtedy miesięczne wydatki naszych gospodarstw w UE będą zbliżone i zbliżone będa nasze dochody oraz nasze oszczędności.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:47
0
Polacy nie zrozumieją, bo Ci, którzy rozumieją, nie występują oficjalnie, a jeśli czynią to oficjalnie, to leją na moje polskie wnioski twórcze. Zatem nie są ani patriotami ani narodowcami. Zrozumiano!!!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:44
0
Polacy nie zrozumieją, bo nie istnieją przesłanki ku zrozumieniu. Dowód. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istnieją wzajemne interakcje obywateli, których celem nadrzędnym byłaby troska o Ojczyznę. Współdziałanie jednostek i instytucji na rzecz drugiego człowieka i na rzecz państwa jest skutecznie eliminowane przez okupantów, poprzez zakłócenie lub usunięcie właściwych korelacji niemal we wszystkich dziedzinach życia.
Polacy nie zrozumieją, bo nie istnieją przesłanki ku zrozumieniu. Dowód. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalneg... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:31
0
Wizyta ambasadora Niemiec jest potworną zbrodnią na narodowości polskiej, której celem jest werbowanie utalentowanej polskiej młodzieży do pracy na rzecz Niemiec, przy jednoczesnym blokowaniu polskich odkryć i wynalazków. To nie rózni się od zbrodni ludobójstwa, albowiem z powodu braku funduszy w związku ze zniewoleniem państwa polskiego przedwczesnie umierają obywatele RP.
Avatar
zueus / 27 kwietnia 2016 o 22:30
0
Jesteśmy kolonią .Niemcy swoje wpływy przesówaja na wschód bo zachód mają .Kiedy Polacy zrozumią że jesteśmy tylko siła roboczą to tak jak planował











h
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:20
0
Jestem większy od Pitagorasa. Dlaczego? Dlatego, że moje twierdzenie jest szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa, które opisuje wszystkie trójki właściwe (primitive triple). Z mojego twierdzenia wynika wszystko, również dowód hipotezy prof. dr. hab. Leona Jeśmanowicza. Przebiłem sławą największych matematyków swiata. nie jest możliwe, aby kiedykolwiek ktoś dorównał mi kalibrem sławy. I CO Z TEGO? Re. To, ze musi to być zapisane w encyklopediach, teraz i natychmiast. NIC NIE BĘDZIE I NIC NIE ZROBISZ. Re. A co miałbym zrobić? Nie licz bydlaku na to, że zrobię coś złego. Jednakże Niemcy niczego mi nie zajebali. Nadane przez nich numery manuskryptów moich dzieł są bardzo ważne. RP nie będzie kolonią niemiecką, a tak jest!!!! Nie będzie, zrozumiano!!!!
Jestem większy od Pitagorasa. Dlaczego? Dlatego, że moje twierdzenie jest szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa, które opisuje wszystkie trójki właściwe (primitive triple). Z mojego twierdzenia wynika wszystko, również dowód hipotezy prof. dr. hab. Leona Jeśmanowicza. Przebiłem sławą największych matematyków swiata. nie jest możliwe, aby kiedykolwiek ktoś dorównał mi kalibrem sławy. I CO Z TEGO? Re. To, ze musi to być zapisane w encyklopediach, teraz i natychmiast. NIC NIE BĘDZIE I NIC NIE ZROBISZ. ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:02
0
Nieźle, ale dlaczego Niemcy zablokowali wszystkie moje wnioski twórcze, bez wyjątku. Dlaczego są nadal oprawcami dla polskich odkryć?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 1

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 3

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 36 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 21 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!