Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2016 r.
20:06

Lublin: Ani wjechać, ani wyjechać z osiedla. Mieszkańcy bez dojazdu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
80 32 A A
Problemy zaczną się po godz. 10. Maszyna do układania nawierzchni ma jechać od ul. Północnej pod górę, fot. Wojciech Nieśpiałowski<br />
<br />
Problemy zaczną się po godz. 10. Maszyna do układania nawierzchni ma jechać od ul. Północnej pod górę, fot. Wojciech Nieśpiałowski

Jak mamy się dostać do domu? – pytają mieszkańcy bloków przy ul. Nowowiejskiego i Oratoryjnej, którzy przez kilka godzin będą we wtorek pozbawieni dojazdu do budynków. Problem dotyczy wielu osób, bo obie ulice mają łącznie niemal 1500 mieszkańców

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powodem problemów są zaplanowane na wtorek roboty drogowe na al. Kompozytorów Polskich. Drogowcy mają kłaść asfalt na jezdni prowadzącej od ul. Północnej pod górę. Jezdnia zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, a to oznacza, że nie będzie można wjechać ani w ul. Oratoryjną, ani w ul. Nowowiejskiego. Na obie te ulice można dostać się wyłącznie od al. Kompozytorów Polskich. Innej drogi nie ma.

– To jak mamy dojechać do pracy? – pyta pani Anna, nasza Czytelniczka. Podobnie jak inni sąsiedzi, o zamkniętej ulicy dowiedziała się z ogłoszeń wieszanych na drzwiach klatek schodowych. Trwającej obok przebudowy ma już dość. – Znosiliśmy zmuszanie nas do łamania przepisów, jeżdżenia pod prąd, czasowe blokowanie drogi, żeby było lepiej. Ja rozumiem, że muszą położyć nawierzchnię, ale nie z naszą szkodą.

Ratusz tłumaczy, że nie ma innej możliwości. Zapewnia tylko, że prace nie zaczną się przesadnie wcześnie i osoby chcące dotrzeć rano do pracy jeszcze będą mogły wyjechać swymi samochodami. – Roboty zaczną się po godz. 10, wcześniej wszyscy będą mogli spokojnie wyjechać – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Problemy zaczną się po godz. 10. Maszyna do układania nawierzchni ma jechać od ul. Północnej pod górę.

– Realnie oceniając, na pracę będzie jej potrzeba jakieś 10 godzin – dodaje Kieliszek. Nie jest jednak w stanie powiedzieć, o której godzinie maszyna wjedzie na tyle daleko, że trzeba będzie zamknąć wjazd w ul. Oratoryjną, a następnie w ul. Nowowiejskiego. – Gdy tylko asfalt ostygnie, kierowcy będą już przepuszczani do wjazdów na osiedle.

Piesi idący wzdłuż al. Kompozytorów Polskich po stronie Oratoryjnej powinni być we wtorek liczyć się z tym, że niektórzy kierowcy będą próbowali chodnikiem przedostać się do ronda przy Orfeuszu.

Dodajmy, że nawet po zamknięciu jezdni prowadzącej pod górę, ruch drugą jezdnią ma się odbywać wyłącznie w dół. W stronę Orfeusza trzeba będzie jechać naokoło od Północnej: przez ul. Szeligowskiego lub Lipińskiego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 14:18
0
To nie chodzi o Pana Prezydenta lecz o tych co to wykonują . Nie bądźcie bezczelni wobec swoich sąsiadów bo wszystkie złośliwości zawsze zataczają koło i wracają do nadawcy. Prędzej czy później Was też tak będą oceniać Pozdrawiam szlachtę i mądrołków z poza Czechowa co tak chętnie się tu wypowiadają i cwaniakują
Avatar
bleeeeeee / 29 września 2016 o 09:15
0
Szlachta z czechowa narzeka oj oj oj, samochidzika nie postawi gdzie indziej, co za naród. Dokładnie prezydencie olać czechów następnym razem, nie robić nic.
Avatar
mieszkańcy / 28 września 2016 o 19:30
0
Prezydencie Żuk nie męcz Pan ludzi nie remontuj Pan dróg w centrum,na ulicach  peryferyjnych Lublina przyjmiemy remonty i nowy asfalt z otwartymi rękami .
Avatar
Wrrr / 28 września 2016 o 17:55
0
Mówicie że ludzie wygodni HaHa padnę tak nam stworzyli dzisiejsze czasy że jesteśmy zmuszeni ! korzystać z wielu wygód to się tyczy nie tylko samochodów (gdzie jest wiele sytuacji losowych gdzie nie masz wyjścia jak tylko wsiąść w samochód który jest pod blokiem i pojechać, bądź dojazdu pojazdów uprzywilejowanych) ale i telefonów, komputerów, drukarek itd. bez których ani rusz . Więc jeżeli jesteśmy zmuszeni do tego typu rzeczy należy nie utrudniać ludziom życia z ich dostępem. Mówicie żeby przeparkować samochody na pobliskie parkingi , powiedzcie zatem znawcy gdzie zaparkować tyle samochodów? Skoro niektóre bloki nie mają w ogóle miejsca na swoje samochody i muszą je stawać na chodniku wężykiem (bo też nikt nie chce słyszeć o parkingu dla nich - też mądrzy zarządcy). Piszecie o mpk ok, ja tylko czekam na mrozy albo upały i "niech ten pierwszy rzuci kamieniem..." chodzi o tych wielce oburzonych co chcą ogrzewanie albo klime, albo że się autobus spóźnił czy za szybko pojechał bądź zepsuł - kiedyś ludzie gnietli się w ogórkach i im pasowało aby tyłek tylko przewieść i jakoś dobrze było , a teraz wielkie państwo bo klima musi być, i wszystko na czas . No to co im doradzę tylko na rowerek lub furmanke i puśtu wieczta się lub grzejta naginając pedałkami
Mówicie że ludzie wygodni HaHa padnę tak nam stworzyli dzisiejsze czasy że jesteśmy zmuszeni ! korzystać z wielu wygód to się tyczy nie tylko samochodów (gdzie jest wiele sytuacji losowych gdzie nie masz wyjścia jak tylko wsiąść w samochód który jest pod blokiem i pojechać, bądź dojazdu pojazdów uprzywilejowanych) ale i telefonów, komputerów, drukarek itd. bez których ani rusz . Więc jeżeli jesteśmy zmuszeni do tego typu rzeczy należy nie utrudniać ludziom życia z ich dostępem. Mówicie żeby przeparkować samochody na pobliskie parkingi , pow... rozwiń
Avatar
o tempora o mores / 28 września 2016 o 14:20
0
man napisał:
Nie to, żebym popierał osoby, które są przeciwne zamknięciu wjazdu na te ulice, ale Twoja propozycja nie każdemu odpowiada. Ja np. musiałbym na ten rower wziąć garnitur (moje stanowisko wymaga tego typu ubrania), pod pachę laptop, na barana dziecko, które odwożę do przedszkola. A po południu jeszcze gdzieś powinienem zmieścić zakupy. Fajnie, nie?
A mpk zna, niektórzy mają pare dzieci i ciezsza prace niż siedzenie w biurze i dają rade codziennie, fajnie nie?
Avatar
Wrrrrrrrr / 28 września 2016 o 09:33
0
Jak robić to z głową
Avatar
brakorób / 28 września 2016 o 08:47
0
N i e  r o b i ć     NIC bo szkodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Wrrrrr / 27 września 2016 o 23:28
0
Szlag mnie trafia jak czytam niektóre komentarze .Nie bądzcie wszyscy tacy mądrzy, gdy Was by tak odcięto to wiedzielibyście jak kłapać gębami. Tę ulice mają w ogóle przesr..../, bo łatwo jest kogoś zblokować, ale żeby pomyśleć w końcu o jakiejś innej drodze dojazdowej to już problem, mówicie że "jak nie remontują zle a jak remontują też zle", jak byście mieli codzienny jargot samochodów przez X lat i co roku przez X lat remonty pod blokami gdzie są tak one wykonywane by zapewnić robotnikom pracę na kolejny rok , bo się wszystko sypie i wali, że strach chodzić , za każdym razem jargot to ciekawe czy było by Wam do śmiechu? Dodatkowo oczywiście fajnie że są remonty, ale tu nikt nie myśli o ludziach tu mieszkających, teraz zblokowali ulice, ale przez cały ten remont ludzie są traktowani jak bydło, wszystko pozagradzane, nie wiadomo którędy chodzić, przez krzaczory które były najlepiej, błocka,żwiry wielgaśne krawężniki do kolana prawie i świeży asfalt, praktycznie żadnych kładek, no sorry jedna jest.... gdzie wydaje mi się teraz niepotrzebna, ruch ciągle zmieniany , brak czytelnych oznaczeń o zmianie ruchu, jednego dnia jedna strona jezdni zamknięta potem połowa mostu otwarta i znów zmiana następną, z jednej jezdni zrobiona dwupasmówka, raz jeżdżą tą raz tą. Można się niezle nadziać pieszemu, a też niejednego widziałam który pod prąd jechał i zjeżdżał w ostatniej chwili..... masakra i to jest rozwiązanie? to jest remont ???? Stuknijcie się w te puste główeczki i zamknijcie buzki jeśli nie znacie problemu i Was on nie dotyczy
Szlag mnie trafia jak czytam niektóre komentarze .Nie bądzcie wszyscy tacy mądrzy, gdy Was by tak odcięto to wiedzielibyście jak kłapać gębami. Tę ulice mają w ogóle przesr..../, bo łatwo jest kogoś zblokować, ale żeby pomyśleć w końcu o jakiejś innej drodze dojazdowej to już problem, mówicie że "jak nie remontują zle a jak remontują też zle", jak byście mieli codzienny jargot samochodów przez X lat i co roku przez X lat remonty pod blokami gdzie są tak one wykonywane by zapewnić robotnikom pracę na kolejny rok , bo się wszystko ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 19:22
0
autor artykułu, jep go na stos, zagrożenie dla mentalnego rozwoju Ojczyzny. A to co ku..a nóżek nie mają mieszkańcy . Później będą gadać że nic nie robią w infrastrukturze osiedla, Jak już pieniądze są i zaczną coś robić to źle że hałasują niech robią w nocy, a jak tak to nie ma dojazdu to może najlepiej autor artykułu niech to zrobi tak sam nie potem nie publikował o sobie takie gunwa
Avatar
mieszkanka z Feliksa N / 27 września 2016 o 18:57
0
Te roboty były zaplanowane na niedzielę i nikt nie protestował..... ale gdy to w poniedziałek po południu wywiesili info (a niektórzy to dopiero wieczorem, po powrocie z pracy się dowiedzili), że jednak we wtorek będą kłaśc - to jest to jednak różnica, nawet w planowaniu dnia.... kurierzy, zakupy jakieś tesco czy inne sresco... listonosz, bus po dzieci do szkoły, nie mówiąc już o sytuacjach nagłych - karetka, policja, straż pożarna. A to, że ten asfalt będą kłaść to dla nikogo nie było tajemnicą więc można było wykombinować jakąś alternatywę - jesli już nocne kładzenie asfaltu byłoby taką niedogodnością dla pracowników. Ale nieee- niech niedogodnośc ma te tysiąc mieszkańców - frustraci, którzy do pracy i szkoły ośmielają się jeździć zamiast cieszyć się, że im z nieba manna w postaci nowej drogi powstaje.... Tu chodzi o brak szacunku i traktowanie jak idiotów. BTW, jak powstawało os. Nowowiejskiego, na tych strszych mapach jest zaplnaowana drugi dojazd do osiedla... ciekawe czemu "znikło"
Te roboty były zaplanowane na niedzielę i nikt nie protestował..... ale gdy to w poniedziałek po południu wywiesili info (a niektórzy to dopiero wieczorem, po powrocie z pracy się dowiedzili), że jednak we wtorek będą kłaśc - to jest to jednak różnica, nawet w planowaniu dnia.... kurierzy, zakupy jakieś tesco czy inne sresco... listonosz, bus po dzieci do szkoły, nie mówiąc już o sytuacjach nagłych - karetka, policja, straż pożarna. A to, że ten asfalt będą kłaść to dla nikogo nie było tajemnicą więc można było wykombinować jakąś alternatyw... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 14:18
0
To nie chodzi o Pana Prezydenta lecz o tych co to wykonują . Nie bądźcie bezczelni wobec swoich sąsiadów bo wszystkie złośliwości zawsze zataczają koło i wracają do nadawcy. Prędzej czy później Was też tak będą oceniać Pozdrawiam szlachtę i mądrołków z poza Czechowa co tak chętnie się tu wypowiadają i cwaniakują
Avatar
bleeeeeee / 29 września 2016 o 09:15
0
Szlachta z czechowa narzeka oj oj oj, samochidzika nie postawi gdzie indziej, co za naród. Dokładnie prezydencie olać czechów następnym razem, nie robić nic.
Avatar
mieszkańcy / 28 września 2016 o 19:30
0
Prezydencie Żuk nie męcz Pan ludzi nie remontuj Pan dróg w centrum,na ulicach  peryferyjnych Lublina przyjmiemy remonty i nowy asfalt z otwartymi rękami .
Avatar
Wrrr / 28 września 2016 o 17:55
0
Mówicie że ludzie wygodni HaHa padnę tak nam stworzyli dzisiejsze czasy że jesteśmy zmuszeni ! korzystać z wielu wygód to się tyczy nie tylko samochodów (gdzie jest wiele sytuacji losowych gdzie nie masz wyjścia jak tylko wsiąść w samochód który jest pod blokiem i pojechać, bądź dojazdu pojazdów uprzywilejowanych) ale i telefonów, komputerów, drukarek itd. bez których ani rusz . Więc jeżeli jesteśmy zmuszeni do tego typu rzeczy należy nie utrudniać ludziom życia z ich dostępem. Mówicie żeby przeparkować samochody na pobliskie parkingi , powiedzcie zatem znawcy gdzie zaparkować tyle samochodów? Skoro niektóre bloki nie mają w ogóle miejsca na swoje samochody i muszą je stawać na chodniku wężykiem (bo też nikt nie chce słyszeć o parkingu dla nich - też mądrzy zarządcy). Piszecie o mpk ok, ja tylko czekam na mrozy albo upały i "niech ten pierwszy rzuci kamieniem..." chodzi o tych wielce oburzonych co chcą ogrzewanie albo klime, albo że się autobus spóźnił czy za szybko pojechał bądź zepsuł - kiedyś ludzie gnietli się w ogórkach i im pasowało aby tyłek tylko przewieść i jakoś dobrze było , a teraz wielkie państwo bo klima musi być, i wszystko na czas . No to co im doradzę tylko na rowerek lub furmanke i puśtu wieczta się lub grzejta naginając pedałkami
Mówicie że ludzie wygodni HaHa padnę tak nam stworzyli dzisiejsze czasy że jesteśmy zmuszeni ! korzystać z wielu wygód to się tyczy nie tylko samochodów (gdzie jest wiele sytuacji losowych gdzie nie masz wyjścia jak tylko wsiąść w samochód który jest pod blokiem i pojechać, bądź dojazdu pojazdów uprzywilejowanych) ale i telefonów, komputerów, drukarek itd. bez których ani rusz . Więc jeżeli jesteśmy zmuszeni do tego typu rzeczy należy nie utrudniać ludziom życia z ich dostępem. Mówicie żeby przeparkować samochody na pobliskie parkingi , pow... rozwiń
Avatar
o tempora o mores / 28 września 2016 o 14:20
0
man napisał:
Nie to, żebym popierał osoby, które są przeciwne zamknięciu wjazdu na te ulice, ale Twoja propozycja nie każdemu odpowiada. Ja np. musiałbym na ten rower wziąć garnitur (moje stanowisko wymaga tego typu ubrania), pod pachę laptop, na barana dziecko, które odwożę do przedszkola. A po południu jeszcze gdzieś powinienem zmieścić zakupy. Fajnie, nie?
A mpk zna, niektórzy mają pare dzieci i ciezsza prace niż siedzenie w biurze i dają rade codziennie, fajnie nie?
Avatar
Wrrrrrrrr / 28 września 2016 o 09:33
0
Jak robić to z głową
Avatar
brakorób / 28 września 2016 o 08:47
0
N i e  r o b i ć     NIC bo szkodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Wrrrrr / 27 września 2016 o 23:28
0
Szlag mnie trafia jak czytam niektóre komentarze .Nie bądzcie wszyscy tacy mądrzy, gdy Was by tak odcięto to wiedzielibyście jak kłapać gębami. Tę ulice mają w ogóle przesr..../, bo łatwo jest kogoś zblokować, ale żeby pomyśleć w końcu o jakiejś innej drodze dojazdowej to już problem, mówicie że "jak nie remontują zle a jak remontują też zle", jak byście mieli codzienny jargot samochodów przez X lat i co roku przez X lat remonty pod blokami gdzie są tak one wykonywane by zapewnić robotnikom pracę na kolejny rok , bo się wszystko sypie i wali, że strach chodzić , za każdym razem jargot to ciekawe czy było by Wam do śmiechu? Dodatkowo oczywiście fajnie że są remonty, ale tu nikt nie myśli o ludziach tu mieszkających, teraz zblokowali ulice, ale przez cały ten remont ludzie są traktowani jak bydło, wszystko pozagradzane, nie wiadomo którędy chodzić, przez krzaczory które były najlepiej, błocka,żwiry wielgaśne krawężniki do kolana prawie i świeży asfalt, praktycznie żadnych kładek, no sorry jedna jest.... gdzie wydaje mi się teraz niepotrzebna, ruch ciągle zmieniany , brak czytelnych oznaczeń o zmianie ruchu, jednego dnia jedna strona jezdni zamknięta potem połowa mostu otwarta i znów zmiana następną, z jednej jezdni zrobiona dwupasmówka, raz jeżdżą tą raz tą. Można się niezle nadziać pieszemu, a też niejednego widziałam który pod prąd jechał i zjeżdżał w ostatniej chwili..... masakra i to jest rozwiązanie? to jest remont ???? Stuknijcie się w te puste główeczki i zamknijcie buzki jeśli nie znacie problemu i Was on nie dotyczy
Szlag mnie trafia jak czytam niektóre komentarze .Nie bądzcie wszyscy tacy mądrzy, gdy Was by tak odcięto to wiedzielibyście jak kłapać gębami. Tę ulice mają w ogóle przesr..../, bo łatwo jest kogoś zblokować, ale żeby pomyśleć w końcu o jakiejś innej drodze dojazdowej to już problem, mówicie że "jak nie remontują zle a jak remontują też zle", jak byście mieli codzienny jargot samochodów przez X lat i co roku przez X lat remonty pod blokami gdzie są tak one wykonywane by zapewnić robotnikom pracę na kolejny rok , bo się wszystko ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 19:22
0
autor artykułu, jep go na stos, zagrożenie dla mentalnego rozwoju Ojczyzny. A to co ku..a nóżek nie mają mieszkańcy . Później będą gadać że nic nie robią w infrastrukturze osiedla, Jak już pieniądze są i zaczną coś robić to źle że hałasują niech robią w nocy, a jak tak to nie ma dojazdu to może najlepiej autor artykułu niech to zrobi tak sam nie potem nie publikował o sobie takie gunwa
Avatar
mieszkanka z Feliksa N / 27 września 2016 o 18:57
0
Te roboty były zaplanowane na niedzielę i nikt nie protestował..... ale gdy to w poniedziałek po południu wywiesili info (a niektórzy to dopiero wieczorem, po powrocie z pracy się dowiedzili), że jednak we wtorek będą kłaśc - to jest to jednak różnica, nawet w planowaniu dnia.... kurierzy, zakupy jakieś tesco czy inne sresco... listonosz, bus po dzieci do szkoły, nie mówiąc już o sytuacjach nagłych - karetka, policja, straż pożarna. A to, że ten asfalt będą kłaść to dla nikogo nie było tajemnicą więc można było wykombinować jakąś alternatywę - jesli już nocne kładzenie asfaltu byłoby taką niedogodnością dla pracowników. Ale nieee- niech niedogodnośc ma te tysiąc mieszkańców - frustraci, którzy do pracy i szkoły ośmielają się jeździć zamiast cieszyć się, że im z nieba manna w postaci nowej drogi powstaje.... Tu chodzi o brak szacunku i traktowanie jak idiotów. BTW, jak powstawało os. Nowowiejskiego, na tych strszych mapach jest zaplnaowana drugi dojazd do osiedla... ciekawe czemu "znikło"
Te roboty były zaplanowane na niedzielę i nikt nie protestował..... ale gdy to w poniedziałek po południu wywiesili info (a niektórzy to dopiero wieczorem, po powrocie z pracy się dowiedzili), że jednak we wtorek będą kłaśc - to jest to jednak różnica, nawet w planowaniu dnia.... kurierzy, zakupy jakieś tesco czy inne sresco... listonosz, bus po dzieci do szkoły, nie mówiąc już o sytuacjach nagłych - karetka, policja, straż pożarna. A to, że ten asfalt będą kłaść to dla nikogo nie było tajemnicą więc można było wykombinować jakąś alternatyw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 2 0

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 7 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 3

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!