Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2015 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Lublin będzie mieć "oficera pieszego"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
69 56 A A

Lublin jako drugie polskie miasto po Wrocławiu będzie mieć swojego "oficera pieszego". A dokładniej będzie to dwuosobowy Zespół Aktywności Mobilnej, który zacznie działać 1 marca. Dwóch miejskich urzędników ma starać się o to, żeby rowerzystom dobrze się po Lublinie jeździło, a piesi czuli się tu dobrze. Takie przynajmniej są założenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zespołem Aktywności Mobilnej kierować ma Aleksander Wiącek, niedawny "nabytek” Ratusza. Wcześniej był społecznym aktywistą dopominającym się w magistracie o poważne traktowanie rowerzystów i punktującym urzędników za błędy. W październiku Krzysztof Żuk ściągnął go do pracy w charakterze asystenta ds. polityki rowerowej. Wiącek dołączył tym samym do powołanego już wcześniej na stanowisko oficera rowerowego Michała Przepiórki. Od marca Wiącek z Przepiórką będą tworzyć dwuosobowy zespół.

- Chodzenie pieszo to jest forma transportu a nie zło konieczne - mówi Aleksander Wiącek, który na wczorajszej konferencji prasowej wytknął, że w niektórych miejscach ścieżki dla jednośladów powstają poprzez okrojenie chodników. - Musimy znaleźć takie rozwiązania, by infrastruktura rowerowa tworzona była obok tej dla pieszych, a nie jej kosztem - mówi Aleksander Wiącek.

W rozdanym w środę mediom komunikacie czytamy m.in. że Zespół Aktywności Mobilnej ma uzgadniać projekty budowy, przebudowy i remontów dróg tak, by uwzględniały potrzeby pieszych i rowerzystów. Nie ma jednak na razie sprecyzowanej procedury mówiącej jak takie uzgodnienia mają się odbywać.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 16 sierpnia 2015 o 23:10
0

Wiącek to awanturnik, który nie sprawdził się w wielu pracach.

To typ wazeliniarza - może takich lubi Prezydent Żuk?

Żuk nieźle płaci swoim przydupasom, tyle że się trzeba zeszmacić, a to tylko Wiącek mógł zrobić

Zgadnijcie jaką opinie ma Wiącek w Porozumieniu Rowerowym – sprzedawczyk, człowiek bez honoru.

Ludzie z honorem – Kowalik i Wolny tak by nie postąpili – mają zasady!!!NGO jest od kontrolowania samorządu...

Wiącek nie ma klasy – najpierw krytykował ZDiM, a teraz się do nich przymila.

Kilka miesięcy prosił i chodził za etatem.

Nie bez powodu startował z Listy Wspólnego Lublina.

Na wielu sprawach się nie zna, bo co innego krytykować, a co innego coś stworzyć!!!

Żuk zlitował się nad sierotą...Nie radził sobie z firmą, miał kłopoty finansowe...

Polecam artykuł w Wyborczej

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,18554166,prezes-fundacji-wolnosci-o-etacie-w-ratuszu-nie-przejde-na.html

Wiącek to awanturnik, który nie sprawdził się w wielu pracach.

To typ wazeliniarza - może takich lubi Prezydent Żuk?

Żuk nieźle płaci swoim przydupasom, tyle że się trzeba zeszmacić, a to tylko Wiącek mógł zrobić

Zgadnijcie jaką opinie ma Wiącek w Porozumieniu Rowerowym – sprzedawczyk, człowiek bez honoru.

Ludzie z honorem – Kowalik i Wolny tak by nie postąpili – mają zasady!!!NGO jest od kontrolowania samorządu...

Wiącek nie ma klasy – najpierw krytykował ZDiM, a teraz się do nich przymila.

K... rozwiń

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 21 lutego 2015 o 12:00
0

ja nie płaczę ;-) a wam żal?

Avatar
podFan / 20 lutego 2015 o 23:30
0

A leniak drze mordę już kilka lat i ciągle bez roboty. Nawet na wsi go wykiwali.

Niestety

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 20 lutego 2015 o 09:19
0

ślicznie ujadasz ksysiu ;-)
a ja jadę ;-)

Avatar
Przemek Kainel / 20 lutego 2015 o 09:16
0

... a karawana jedzie dalej :D

I tak drugi dzień na etacie w DW ?

Jak nie wiadomo co zrobić z natrętem, to dać mu robote u siebie ;)

[media]http://przemekkainel.pl/hau.swf[/media]

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 20 lutego 2015 o 09:10
0

swoją drogą Wiącek powinien mieć jakieś motto urzędowe
proponuję takie łacińskie

PER PEDES NA SEDES

co się tłumaczy na nasz "tłumok siedzie na urzędzie"

myślę że i jakiś utwór muzyczny by się zdał oficjalny
i tu pozwolę sobie na pewną prywatę krzczonowską

hymn leśnych dziadków pieszych
https://www.youtube.com/watch?v=G6t-1aC_4XY

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 20 lutego 2015 o 08:40
0

Oficer pieczy czyli jak przewalać na bzdury pieniądze podatników. Może byście dofinansowali dzieci z ubogich rodzin w sensie zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych czy chociażby obiadów? Ale nie lepiej wyciąć kolejny skwer i sprzedać działkę deweloperom. A może kolejną galerię handlową?

dzieci z ubogich rodzin?

podobno mogą jeść szczaw 
enweloper będzie uprawiał podobno szczaw w ramach kompensaci

a Wiacek hmm ten mógłby karmić dzieci miesem znienawidzonych przez siebie gołebi albo i tym ze staruszków którzy gołębie karmią - bo w sumie to nie wiem czy on bardziej nienawidzi zwierząt czy ludzi

dzieci z ubogich rodzin?

podobno mogą jeść szczaw 
enweloper będzie uprawiał podobno szczaw w ramach kompensaci

a Wiacek hmm ten mógłby karmić dzieci miesem znienawidzonych przez siebie gołebi albo i tym ze staruszków którzy gołębie karmią - bo w sumie to nie wiem czy on bardziej nienawidzi zwierząt czy ludzi

rozwiń
Avatar
Bastię / 19 lutego 2015 o 23:57
0

Oficer pieczy czyli jak przewalać na bzdury pieniądze podatników. Może byście dofinansowali dzieci z ubogich rodzin w sensie zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych czy chociażby obiadów? Ale nie lepiej wyciąć kolejny skwer i sprzedać działkę deweloperom. A może kolejną galerię handlową?

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 19 lutego 2015 o 19:57
0

na wsi a w czym niby?

Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 19:32
0
A leniak drze mordę już kilka lat i ciągle bez roboty. Nawet na wsi go wykiwali.
Avatar
Andrzej / 16 sierpnia 2015 o 23:10
0

Wiącek to awanturnik, który nie sprawdził się w wielu pracach.

To typ wazeliniarza - może takich lubi Prezydent Żuk?

Żuk nieźle płaci swoim przydupasom, tyle że się trzeba zeszmacić, a to tylko Wiącek mógł zrobić

Zgadnijcie jaką opinie ma Wiącek w Porozumieniu Rowerowym – sprzedawczyk, człowiek bez honoru.

Ludzie z honorem – Kowalik i Wolny tak by nie postąpili – mają zasady!!!NGO jest od kontrolowania samorządu...

Wiącek nie ma klasy – najpierw krytykował ZDiM, a teraz się do nich przymila.

Kilka miesięcy prosił i chodził za etatem.

Nie bez powodu startował z Listy Wspólnego Lublina.

Na wielu sprawach się nie zna, bo co innego krytykować, a co innego coś stworzyć!!!

Żuk zlitował się nad sierotą...Nie radził sobie z firmą, miał kłopoty finansowe...

Polecam artykuł w Wyborczej

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,18554166,prezes-fundacji-wolnosci-o-etacie-w-ratuszu-nie-przejde-na.html

Wiącek to awanturnik, który nie sprawdził się w wielu pracach.

To typ wazeliniarza - może takich lubi Prezydent Żuk?

Żuk nieźle płaci swoim przydupasom, tyle że się trzeba zeszmacić, a to tylko Wiącek mógł zrobić

Zgadnijcie jaką opinie ma Wiącek w Porozumieniu Rowerowym – sprzedawczyk, człowiek bez honoru.

Ludzie z honorem – Kowalik i Wolny tak by nie postąpili – mają zasady!!!NGO jest od kontrolowania samorządu...

Wiącek nie ma klasy – najpierw krytykował ZDiM, a teraz się do nich przymila.

K... rozwiń

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 21 lutego 2015 o 12:00
0

ja nie płaczę ;-) a wam żal?

Avatar
podFan / 20 lutego 2015 o 23:30
0

A leniak drze mordę już kilka lat i ciągle bez roboty. Nawet na wsi go wykiwali.

Niestety

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 20 lutego 2015 o 09:19
0

ślicznie ujadasz ksysiu ;-)
a ja jadę ;-)

Avatar
Przemek Kainel / 20 lutego 2015 o 09:16
0

... a karawana jedzie dalej :D

I tak drugi dzień na etacie w DW ?

Jak nie wiadomo co zrobić z natrętem, to dać mu robote u siebie ;)

[media]http://przemekkainel.pl/hau.swf[/media]

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 20 lutego 2015 o 09:10
0

swoją drogą Wiącek powinien mieć jakieś motto urzędowe
proponuję takie łacińskie

PER PEDES NA SEDES

co się tłumaczy na nasz "tłumok siedzie na urzędzie"

myślę że i jakiś utwór muzyczny by się zdał oficjalny
i tu pozwolę sobie na pewną prywatę krzczonowską

hymn leśnych dziadków pieszych
https://www.youtube.com/watch?v=G6t-1aC_4XY

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 20 lutego 2015 o 08:40
0

Oficer pieczy czyli jak przewalać na bzdury pieniądze podatników. Może byście dofinansowali dzieci z ubogich rodzin w sensie zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych czy chociażby obiadów? Ale nie lepiej wyciąć kolejny skwer i sprzedać działkę deweloperom. A może kolejną galerię handlową?

dzieci z ubogich rodzin?

podobno mogą jeść szczaw 
enweloper będzie uprawiał podobno szczaw w ramach kompensaci

a Wiacek hmm ten mógłby karmić dzieci miesem znienawidzonych przez siebie gołebi albo i tym ze staruszków którzy gołębie karmią - bo w sumie to nie wiem czy on bardziej nienawidzi zwierząt czy ludzi

dzieci z ubogich rodzin?

podobno mogą jeść szczaw 
enweloper będzie uprawiał podobno szczaw w ramach kompensaci

a Wiacek hmm ten mógłby karmić dzieci miesem znienawidzonych przez siebie gołebi albo i tym ze staruszków którzy gołębie karmią - bo w sumie to nie wiem czy on bardziej nienawidzi zwierząt czy ludzi

rozwiń
Avatar
Bastię / 19 lutego 2015 o 23:57
0

Oficer pieczy czyli jak przewalać na bzdury pieniądze podatników. Może byście dofinansowali dzieci z ubogich rodzin w sensie zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych czy chociażby obiadów? Ale nie lepiej wyciąć kolejny skwer i sprzedać działkę deweloperom. A może kolejną galerię handlową?

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 19 lutego 2015 o 19:57
0

na wsi a w czym niby?

Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 19:32
0
A leniak drze mordę już kilka lat i ciągle bez roboty. Nawet na wsi go wykiwali.
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 132 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 26 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.