Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2019 r.
21:04

Lublin: Bloki wyższe niż pozwala plan? Kolejna firma chce skorzystać z "Lex deweloper"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
37 42 A A

Kolejny deweloper chce budować bloki sprzeczne z planem zagospodarowania terenu. W Ratuszu leży wniosek spółki starającej się o zgodę na postawienie przy Poligonowej bloków przekraczających dozwoloną tu dziś wysokość. Mieszkańcy mają teraz czas na zgłaszanie swoich uwag i zastrzeżeń

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mająca siedzibę w Warszawie spółka Nowa Poligonowa zamierza postawić naprzeciw górek czechowskich dwa bloki ze 113 mieszkaniami. Na parterze jednego z budynków obiecuje stworzyć nieduże (z trzema oddziałami, 367 mkw.) przedszkole, gabinety lekarskie i kancelarie prawnicze. Bloki miałyby powstać u zbiegu ul. Poligonowej i Wędrownej, tuż obok wąwozu, nad którym przechodzi drogowy wiadukt.

Wskazane przez spółkę nieruchomości już teraz są przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne, mówi o tym obowiązujący plan zagospodarowania terenu. Plan dopuszcza jednak znacznie mniej intensywną zabudowę od tej, którą chce stworzyć deweloper.

Jak omija ograniczenia

Rozbieżność między wnioskiem dewelopera a ograniczeniami wynikającymi z planu zagospodarowania dotyczy głównie maksymalnej wysokości budynków i minimalnej liczby miejsc parkingowych, które trzeba zapewnić ich mieszkańcom.
Dzisiaj w tym miejscu dopuszczona jest budowa bloków mających najwyżej trzy piętra. Tymczasem spółka Nowa Poligonowa chce postawić jeden blok z sześcioma piętrami, drugi miałby ich pięć. Natomiast w kwestii miejsc parkingowych obowiązujący plan zagospodarowania wymaga zapewnienia co najmniej 1,5 miejsca postojowego na jedno mieszkanie, zaś inwestor chciałby zapewnić tylko po jednym miejscu na lokal.

Z przedstawionej przez inwestora koncepcji wynika, że spodziewanym 236 mieszkańcom nowych bloków miałoby wystarczyć 113 miejsc parkingowych. Przedszkole dysponowałoby 15 miejscami postojowymi, a na lokale usługowe (108 mkw. powierzchni) przypadałyby dwa miejsca.

Radni mogli zablokować

Spółka Nowa Poligonowa w ogóle nie mogłaby skorzystać z trybu „lex deweloper”, gdyby nie czwartkowa uchwała Rady Miasta. Zgodziła się ona na odstępstwo od zapisanego w specustawie wymogu dotyczącego maksymalnej odległości planowanego bloku od najbliższej szkoły mogącej przyjąć dzieci jego mieszkańców.

W mieście wielkości Lublina odległość ta nie może przekraczać 1,5 km, chyba że Rada Miasta zgodzi się na większą pod warunkiem wpłacenia przez dewelopera na konto miasta kwoty stanowiącej równowartość pięcioletnich kosztów dowozu uczniów do szkoły i zapewnienia im po drodze opieki.

Rada mogła odmówić zgody, blokując w ten sposób plany dewelopera. Nie zrobiła tego, zgodnie z namowami Ratusza. – My się boimy takiej niezręczności, że zatrzymamy inwestycje właściwie nie podając powodów – wyjaśniał Mariusz Banach, zastępca prezydenta.

Można zgłaszać uwagi

Czwartkowa decyzja radnych nie oznacza jeszcze zgody na inwestycję niezgodną z obowiązującym planem. Rada Miasta rozstrzygnie to w osobnym głosowaniu. Zanim do niego dojdzie, Ratusz musi dać szansę na zgłoszenie uwag przez wszystkich zainteresowanych. 

Zgodnie z ustawą uwagi muszą być przyjmowane przez 21 dni. Można je zgłaszać mailem (architektura@lublin.eu), listownie (Wydział Architektury i Budownictwa Urząd Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14, 20-071 Lublin) lub osobiście w siedzibie wspomnianego wydziału.

Jeszcze przed ostatecznym głosowaniem radnych deweloper będzie musiał zawrzeć z miastem umowę notarialną w sprawie opłacenia z góry dowozu uczniów przez pięć lat i wpłacić odpowiednią kwotę na konto miasta.

e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 07:05
+21
Za ten bubel należy podziękować Soboniowi i całemu PiS.
Avatar
Brawo _ / 4 czerwca 2019 o 22:24
+20
No pięknie, pięknie, za chwilę PiS wyjdzie bokiem ta ustawa. Zbliżają się najważnejsze wybory - parlamentarne a tu deweloperzy szaleją. W Warszawie Patryk Jaki w czasie kampani wyborczej na prezydenta stolicy wypowiedział hasło, które można zastosować wszędzie "Miasto dla mieszkańców, nie dla deweloperów" jednak jak widać partia tego hasła nigdy nie słyszała i mamy tą cudowną ustawę. Panowie z PiS, ile miejsc z okręgu lubelskiego stracie przez tę ustawę - dwóch, pięciu, dziesięciu?? Opłaca się?
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 21:44
+20
Póki co, nie licząc Relaksowej, Lex Deweloper używane jest przez deweloperów na terenach które w planach przewidują zabudowę. Zobaczymy co będzie dalej, bo obawiam się, że najlepsze dopiero przed nami.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 22:40
+19
To oczywiste, że sądy staną za deweloperami. Gdyby miało być inaczej, to po co ta bzdurna ustawa? Żeby deweloperzy w całym kraju wydali trochę grosza na sprawy sądowe? Szanujmy się. Ta ustawa to istny bubel prawny, stworzony na kolanie, prawdopodobnie dla konkretnych deweloperów zaprzyjaźnionych z partią rządzącą.
Avatar
Adam z Lublina / 4 czerwca 2019 o 21:39
+12
Kolejna niezwykle szkodliwa ustawa PiSu, która narobi niezłego bałaganu. Ale przecież najważniejsze, że socjal dają, to co tam 14 piętrowy wieżowiec za oknem. Dalej głosujmy an PiS, to skończymy w PRLu -bis.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 21:45
+11
Brawo. Zróbmy z miasta ***nik. Brawo developerzy. W imię kasy. Kupuj ciemny ludzie i kiśnij w tym betonie.
Avatar
:( / 5 czerwca 2019 o 09:07
+9
mieszkam na botaniku i rzygać mi się chce od tych wszystkich gratów poparkowanych w każdym możliwym kącie...zatarasowana Relaksowa, zatarasowane poszczególne bloki, bo projektanci umożliwili podjazd autem pod same budynki, tyko prowokując januszków do upychania gratów gdzie popadnie...powinno się w ogóle skończyć z budowaniem na nowych osiedlach tych dużych parkingów pod budynkami, tylko wymuszać na deweloperach zrzutkę na jeden garaż wielopoziomowy, w któym mieszkańcy byliby zobowiązani parkować swoje cudeńka...czy naprawdę mieszkańcom tych bloków nie przeszkadza życie w mieszkaniu z widokiem na betonowy plac manewrowy? wszyscy się już tak do tego syfu przyzwyczalili?
mieszkam na botaniku i rzygać mi się chce od tych wszystkich gratów poparkowanych w każdym możliwym kącie...zatarasowana Relaksowa, zatarasowane poszczególne bloki, bo projektanci umożliwili podjazd autem pod same budynki, tyko prowokując januszków do upychania gratów gdzie popadnie...powinno się w ogóle skończyć z budowaniem na nowych osiedlach tych dużych parkingów pod budynkami, tylko wymuszać na deweloperach zrzutkę na jeden garaż wielopoziomowy, w któym mieszkańcy byliby zobowiązani parkować swoje cudeńka...czy naprawdę mieszkańcom tych... rozwiń
Avatar
prezy denty / 4 czerwca 2019 o 22:25
+9
Studium deweloperze , obowiązuje SUiKZP.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 08:58
+8
Ile by tych miejsc postojowych było wymagane jest bez znaczenia. Bo wszystkie trawniki, chodniki, place zabawa, drogi pożarowe będą zastawione samochodami.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 21:11
+8
A ludzie kupią mieszkania od dewelopera a po roku będą żądać od miasta budowy darmowych miejsc parkingowych
Avatar
Taki tam / 6 dni temu o 15:41
+1
Bo to jest skraj wąwozu chodzi o niezabudowanie go wysokimi blokami , aby ściany wąwozu mogły istnieć naturalnie, nie były później zabetonowywane. Chodzi też aby na skraju wąwozu istnaiął zabudowa bardziej rezydencjalna, eksluzywna , z większą ilością zieleni i podwyższoną estetyką. Pomijam że obok jest dopuszczona zabudowa jednorodzinna i nie powinno się cieniować na w/w.
Avatar
Cz@rek / 8 czerwca 2019 o 18:33
-1
Przeczytałem tytuł i już myślałem że ktoś chce postawić blok z przynajmniej 15 pięter bo na więcej to chyba w Lublinie nie ma szans...a tu bach...5 pięter może 6... Niech budują parterowe bloki a potem krzyk że nie ma gdzie budować.
Avatar
<><><> / 5 czerwca 2019 o 14:35
+6
skoro tak są teraz budowane osiedla, że z samochodu jest dużo bliżej do mieszkania niż z przystanku, to co się dziwić że ludzie kupują coraz więcej aut i coraz mniej ludzi chce jeździć komunikacją? Taki wyżej wymieniony Botanik - wielkie osiedle gdzie mieszkają tysiące dość młodych ludzi, w dużej mierze lemingi pracujące w biurowcach na Zana - a do tej pory nie ma nawet bezpośredniego autobusu ze Sławina na LSM, bo linia 37 tylko w jedną stronę przejeżdza przez Willową, takich przykładów jest więcej
Avatar
ktoś / 5 czerwca 2019 o 12:14
+3
Przypominam ,ze Osiedle Ruczaj , Leonowka zabudowa 6 piętrowa  ,jakie ma to znaczenie  w tym miejscu czy będzie to zabudowa 4 czy 6 kondygnacyjna ,to nie jest teren zielony czy 14 piętrowy blok .Za tym wnioskiem jestem jak najbardziej tak .
 ilość pięter nie ma, ma natomiast zmniejszenie liczby miejsc postojowych - na 236 mieszkań chce wybudować 113 miejsc postojowych. Przejedź się tam i zobacz sam czy to dużo czy mało.
Avatar
Ania / 5 czerwca 2019 o 12:06
-3
Przypominam ,ze Osiedle Ruczaj , Leonowka zabudowa 6 piętrowa ,jakie ma to znaczenie w tym miejscu czy będzie to zabudowa 4 czy 6 kondygnacyjna ,to nie jest teren zielony czy 14 piętrowy blok .Za tym wnioskiem jestem jak najbardziej tak .
Avatar
:( / 5 czerwca 2019 o 11:37
+1
Metropolitan to jest w ogóle pomnik głupoty lubelskich urzędników od planowania - budynek całkiem wartościowy, który mógłby w normalnym mieście tworzyć "kawał miasta" - w Lublinie postawiono go wstydliwie na zapleczu, otaczając dookoła wąskimi uliczkami osiedlowymi i infrastrukturą techniczną...tak samo teraz te wieżowce na rogu Kraśnickich i Nałęczowskiej - aż się prosiło żeby u zbiegu ulic wymusić w planie jakiś ogólnodostępny skwer, stworzyć mkawałek ciekwawej miejskeij przestrzeni przed frontem nowoczesnych budynków, ale nieeee....jeb....nijmy kolejne klepisko betonowe, zawsze to uda się wcinąc tych 5 aut więcej...Ogarnia mnie niepokój jak teraz te same urzędasy opracowują plan dla dzielnicy mięzy dworcem PKP a cukrownią...szykuje się kolejny kawał zmarnowanej śródmiejskiej przestrzeni....:(
Metropolitan to jest w ogóle pomnik głupoty lubelskich urzędników od planowania - budynek całkiem wartościowy, który mógłby w normalnym mieście tworzyć "kawał miasta" - w Lublinie postawiono go wstydliwie na zapleczu, otaczając dookoła wąskimi uliczkami osiedlowymi i infrastrukturą techniczną...tak samo teraz te wieżowce na rogu Kraśnickich i Nałęczowskiej - aż się prosiło żeby u zbiegu ulic wymusić w planie jakiś ogólnodostępny skwer, stworzyć mkawałek ciekwawej miejskeij przestrzeni przed frontem nowoczesnych budynków, ale nieeee... rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 11:26
+2
Gościu od "nakazu" budowania garaży wielopoziomowych, masz Ty rozum i godność człowieka? :) Jak się pojawia wątek zabudowy to zawsze wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia o temacie, ale za to aż kipią od emocji. W jaki sposób chciałbyś "wymusić" na deweloperze budowę garażu wielopoziomowego? Podaj konkretny przepis prawa, który umożliwia nakazanie inwestorowi budowę innego budynku niż ten, który chce budować. Już, sprawdziłeś? Nie ma takiego przepisu! Jedyne czego można wymagać od inwestora to zbilansowania określonego limitu miejsc parkingowych. A w jaki sposób te miejsca zapewni - budując garaż podziemny, naziemny, czy wielopoziomowy to już wyłącznie jego sprawa. Tego limitu też nie można ustalić sobie z księżyca, tylko musi być porównywalny do limitów innych inwestycji w tym samym obszarze, bo inaczej deweloper pójdzie do sądu i na 100% wygra. Poza tym, sama budowa garaży wielopoziomowych w takim mieście jak Lublin to w ogóle poroniony pomysł. To wielkie betonowe koromysła szpecące otoczenie, nawet jak się puści na nie jakąś zieleń typu pnącza to kiepsko rośnie. Jest taki parking przy Metropolitanie i co, ładny? Sto razy lepsze są garaże podziemne, bo samochodów nie widać i nie szpecą otoczenia.
Gościu od "nakazu" budowania garaży wielopoziomowych, masz Ty rozum i godność człowieka? :) Jak się pojawia wątek zabudowy to zawsze wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia o temacie, ale za to aż kipią od emocji. W jaki sposób chciałbyś "wymusić" na deweloperze budowę garażu wielopoziomowego? Podaj konkretny przepis prawa, który umożliwia nakazanie inwestorowi budowę innego budynku niż ten, który chce budować. Już, sprawdziłeś? Nie ma takiego przepisu! Jedyne czego można wymagać od inwestora to zbilansowania okr... rozwiń
Avatar
:) / 5 czerwca 2019 o 11:09
+2
spójrzcie jak się projektuje MIASTO DLA LUDZI w Bydgoszczy - mieście tej samej wielkości co Lublin:  ***s://***skyscrapercity.com/showpost.php?p=159533347&amp;postcount=3541     A u nas wieśniaki z UMLublin potrafią tylko nap...dalać blokami po polach rzepaku... to jest naprawdę smutne jakie głąby odpowiadają za jakość nowych osiedli w Lublinie :(
A gdzie mają budować? W naszym ciemnogrodzie każda próba dogęszczania już istniejącej zabudowy, kończy się falą protestów i sprzeciwów okolicznych mieszkańców a urzędnicy planiści są odsądzani od czci i wiary.
Miejsce na budowę tam jest i to przewidziane od dawna. Ale trzeba to robić z głową a nie, tak jak w tym przypadku, zmniejszać na maksa miejsca postojowe. Jest coś takiego jak ład przestrzenny i planowanie. Ktoś za to w urzędzie m Lublin bierze kasę. Na cholerę więc ustala się MPZP? Żeby jednym ruchem ręką i legalną łapówką dla miasta go ominąć? Jest coś takiego jak standard życia który się pogarsza gdy napakuje się samochodów w już napchane osiedle. Sam tam nieługo mam zamieszkać i osobiście wykupiłem dwa miejsca postojowe ale widzę co tam się dzieje i prędzej czy później miastu i władzom odbije się to czkawką.
 już się odbija, zapraszamy na Relaksową - ale widocznie za mało tam mieszka urzędasów z UM Lublin, żeby dotarło :)
 już się odbija, zapraszamy na Relaksową - ale widocznie za mało tam mieszka urzędasów z UM Lublin, żeby dotarło :) rozwiń
Avatar
ktoś / 5 czerwca 2019 o 11:02
+5
spójrzcie jak się projektuje MIASTO DLA LUDZI w Bydgoszczy - mieście tej samej wielkości co Lublin:  ***s://***skyscrapercity.com/showpost.php?p=159533347&amp;postcount=3541     A u nas wieśniaki z UMLublin potrafią tylko nap...dalać blokami po polach rzepaku... to jest naprawdę smutne jakie głąby odpowiadają za jakość nowych osiedli w Lublinie :(
A gdzie mają budować? W naszym ciemnogrodzie każda próba dogęszczania już istniejącej zabudowy, kończy się falą protestów i sprzeciwów okolicznych mieszkańców a urzędnicy planiści są odsądzani od czci i wiary.
 Miejsce na budowę tam jest i to przewidziane od dawna. Ale trzeba to robić z głową a nie, tak jak w tym przypadku, zmniejszać na maksa miejsca postojowe. Jest coś takiego jak ład przestrzenny i planowanie. Ktoś za to w urzędzie m Lublin bierze kasę. Na cholerę więc ustala się MPZP? Żeby jednym ruchem ręką i legalną łapówką dla miasta go ominąć? Jest coś takiego jak standard życia który się pogarsza gdy napakuje się samochodów w już napchane osiedle. Sam tam nieługo mam zamieszkać i osobiście wykupiłem dwa miejsca postojowe ale widzę co tam się dzieje i prędzej czy później miastu i władzom odbije się to czkawką.
 Miejsce na budowę tam jest i to przewidziane od dawna. Ale trzeba to robić z głową a nie, tak jak w tym przypadku, zmniejszać na maksa miejsca postojowe. Jest coś takiego jak ład przestrzenny i planowanie. Ktoś za to w urzędzie m Lublin bierze kasę. Na cholerę więc ustala się MPZP? Żeby jednym ruchem ręką i legalną łapówką dla miasta go ominąć? Jest coś takiego jak standard życia który się pogarsza gdy napakuje się samochodów w już napchane osiedle. Sam tam nieługo mam zamieszkać i osobiście wykupiłem dwa miejsca postojowe al... rozwiń
Avatar
lbn / 5 czerwca 2019 o 10:20
-3
spójrzcie jak się projektuje MIASTO DLA LUDZI w Bydgoszczy - mieście tej samej wielkości co Lublin:  ***s://***skyscrapercity.com/showpost.php?p=159533347&amp;postcount=3541     A u nas wieśniaki z UMLublin potrafią tylko nap...dalać blokami po polach rzepaku... to jest naprawdę smutne jakie głąby odpowiadają za jakość nowych osiedli w Lublinie :(
 A gdzie mają budować? W naszym ciemnogrodzie każda próba dogęszczania już istniejącej zabudowy, kończy się falą protestów i sprzeciwów okolicznych mieszkańców a urzędnicy planiści są odsądzani od czci i wiary.
 A gdzie mają budować? W naszym ciemnogrodzie każda próba dogęszczania już istniejącej zabudowy, kończy się falą protestów i sprzeciwów okolicznych mieszkańców a urzędnicy planiści są odsądzani od czci i wiary. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie 0 0

Rozmowa z Mateuszem Kompanickim, zawodnikiem Chełmianki

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem 0 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałem, a także burzami z gradem w woj. lubelskim

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem 7 2

Prawdziwie letnia pogoda może się skończyć burzami z gradem - ostrzega IMGW.

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości!

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości! 0 0

Orlęta Łuków, aby mieć pewne utrzymanie musiały wygrać w sobotę w Krasnymstawie. I drużyna Roberta Różańskiego swój cel zrealizowała. Pokonała Start 4:1

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie
galeria

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie 20 118

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega autorka listu otwartego dotyczącego górek. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek czechowskich pod blokowiska

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce 0 0

Ciekawy mecz w Tomaszowie Lubelskim na zakończenie sezonu. Do przerwy Łada prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie niebiesko-biali wyrównali. A mogli nawet wygrać

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii 0 0

W Werbkowicach mają powody do radości. Po wygranej w ostatniej kolejce z Polesiem Kock 3:0 drużyna Piotra Welcza zakończyła sezon na czwartym miejscu. Kryształ nigdy nie był jeszcze tak wysoko

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia]
galeria

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia] 0 1

W piątek na Moście Kultury była okazja żeby potańczyć. Wystąpił znany i lubiany zespół - Czarne Lwy z Przedmieścia.

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać 0 0

Drugi mecz z rzędu Kłos Chełm zagrał bez nominalnego bramkarza. Mimo to wygrał z Górnikiem II Łęczna aż 4:0. Przy okazji obie drużyny zrobiły przegląd kadr, zwłaszcza pod kątem młodzieży

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt 1 18

Puławscy radni złożyli oświadczenia majątkowe za 2018 rok. Średnio co drugi samorządowiec spłaca kredyt.

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób
film

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób 26 4

Nowa Wieś Kącka (woj. dolnośląskie). Pięciu pasażerów samochodu osobowego zginęło w zderzeniu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka na Dolnym Śląsku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto 1 8

Kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Oboje trafili do szpitala.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019
19 czerwca 2019, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019 0 0

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Czubów Południowych na wspólne, radosne świętowanie. Organizatorzy zapraszają w środę, 19 czerwca od godz. 16 na tereny zielone Parku Jana Pawła II. Będzie się działo!

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek 38 20

W sobotę na terenie woj. lubelskiego utonęły dwie osoby.

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie
zdjęcia
galeria

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie 1 3

W piątek ósmoklasiści z Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie bawili się na balu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!