Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2020 r.
8:43

Lublin chce od rządu 30 mln zł. Ratusz zmienia taktykę i celuje w jedną inwestycję

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 45 A A
Dworzec metropolitalny - wizualizacja
Dworzec metropolitalny - wizualizacja (fot. UM Lublin)

30 mln zł chce dostać samorząd Lublina z trzeciego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym naborze miasto mogło wnioskować o wsparcie najwyżej trzech inwestycji, ale zgłosiło tylko jedną: nowy dworzec autobusowy. Ratusz liczy to, że dzięki temu zwiększy swoje szanse na rządową dotację

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pierwszym rozdaniu samorząd Lublina dostał z rządowego funduszu pomocowego prawie 36 mln zł. W kolejnym naborze, w którym do podziału było 6 mld zł na cały kraj, Lublin wnioskował o 350 mln zł na dziesięć inwestycji, ale nie dostał ani złotówki.

– W związku z tym w obecnym naborze zdecydowaliśmy się na wskazanie jednego projektu o charakterze ponadregionalnym, który po realizacji będzie miał pozytywny wpływ dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu – stwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Termin składania wniosków o wsparcie z trzeciej transzy rządowego funduszu minął w poniedziałek. Każdy samorząd mógł zgłosić najwyżej trzy inwestycje. Lublin postawił na jedną: utworzenie nowego centrum komunikacyjnego z Dworcem Metropolitalnym w rejonie ul. Młyńskiej i Gazowej.

– To jedna z największych i najważniejszych inwestycji realizowanych przez miasto, wymagająca poniesienia znaczących nakładów finansowych i niezbędna z punktu widzenia rozwoju Lublina i regionu – przekonuje Duma. Miasto prosi o 30 mln zł dotacji. Taka kwota miałaby pokryć niespełna 13 proc. kosztów szacowanych na ok. 233 mln zł.

– Oczekujemy, że tym razem otrzymamy środki na realizację inwestycji tak bardzo potrzebnej w tej części Polski, a skoro jest ona przeznaczona nie tylko dla Lublina, ale również dla całego regionu, to zasadność jej dofinansowania nie zostanie podważona – ma nadzieję rzeczniczka prezydenta. – Dworzec Metropolitalny będzie integrował w jednym miejscu komunikację miejską i podmiejską z transportem regionalnym i dalekobieżnym, w tym kolejowym, dlatego jest to również kluczowa inwestycja dla całego regionu.

Dworzec ma być gotowy w lipcu 2022 r. Z tym terminem musi się zmierzyć firma Budimex, która wygrała przetarg i niecałe dwa tygodnie temu podpisała z miastem umowę opiewającą na 231 mln zł. Kontrakt obejmuje dworzec z peronami i podziemnym parkingiem oraz przebudowę okolicznych ulic. W ramach osobnych umów wykonane będą inne prace związane z główną budową: drogi łączące ul. Lubelskiego Lipca ’80 i al. Piłsudskiego z ul. Dworcową oraz plac postojowy dla 120 autobusów przy ul. Krochmalnej wraz z budynkiem socjalnym dla kierowców i przebudową części ulicy.

Ratusz zapowiada też, że po wykonaniu nowego dworca zbuduje z własnych funduszy przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 od Cukrowniczej do Krochmalnej. Na wykup gruntów pod tę budowę zarezerwowano w przyszłorocznym budżecie Lublina ponad 6,9 mln zł.

O co prosili wcześniej

Do drugiego naboru wniosków o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którym Lublin nie dostał ani złotówki, samorząd zgłosił dziesięć inwestycji. Największą z nich była budowa nowego dworca. W wykazie znalazły się też także budowy dróg: przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80, ul. Kłopotowskiego, Dekutowskiego, Bliskiej, Leszka i Ziemowita. Miasto prosiło także o wsparcie budowy parku na Błoniach, zaplecza dla boisk przy Magnoliowej oraz sali gimnastycznej i boisk zewnętrznych dla I LO im. Staszica.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zLublina / 29 grudnia 2020 r. o 09:20
+50
Rząd okazałby się głupi, jeśli wsparłby to bizancjum, które tysiącom dojeżdżających na co dzień do Lublina znacznie wydłuży czas dojazdu do Centrum, za to ułatwi dewelocwaniakom położenie pazernych łapsk na podzamczu.
 na twoim miejscu to ja jednak bym się cieszył że takie "bizantyjskie" inwestycje powstają :) przynajmniej masz na co opluwać i masz gdzie trollerską dniówkę wyrabiać :) głodem byś przymierał pisowski trollu gdyby w Lublinie nie było żadnych inwestycji :)
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 grudnia 2020 r. o 09:54
+44
I bardzo dobrze !! To są także nasze pieniądze z naszych podatków !! I nie zostaną zmarnowane jak te na ulotki wyborcze czy respiratory których nie ma !!
Avatar
Komentator / 29 grudnia 2020 r. o 09:46
+43
Na szczęście pisowskich trolli jest coraz mniej są wyjątkowo  nie odporni  na cov 19 padają  jak muchy  także  spoko ..
 Trolli jest zawsze mało, tylko sztucznie się mnożą przez tworzenie fake kont. Taki kronikidewelorozwoju/Monisia/12345678 ... i wiele innych na przykład. To jeden troll. Wystarczy poczytać kilka postów i widać ten sam styl, tą samą składnię, te same "argumenty".
Avatar
KasztankaMarszalka / 29 grudnia 2020 r. o 09:49
+41
Jak widać chęć transferów pieniężnych do kieszeni kolesi  jest silniejsza od wrogości politycznej i sprawdza się zasada że żadne pieniądze nie śmierdzą.
 Jak widać kawka w Urzędzie Marszałkowskim dopita i można spokojnie zająć się "robotą". Hm, gdzie by tu wrzucić jakiś komentarz o byłym radnym PO, deweloperach albo ubogacaniu kolesi z wypchanymi portfelami, tzw. oligarchii? Ufff, jest. Wyszedł artykuł o dworcu! Biorę się do pracy.
Avatar
KasztankaMarszalka / 29 grudnia 2020 r. o 09:57
+40
Tobie płacą za takie komentarze? Co nie wejdę, to dewelocwaniaki to, dewelocwaniaki tamto. Gdyby tylko deweloperzy wiedzieli, że są inne miasta, niż lublin! O ile łatwiejsze byłoby ich życie!
  On dodaje hejterskie komentarze 365 dni w roku, po kilkanaście godzin dziennie, przelogowując się z konta na konto i rozmawiając sam ze sobą a ty głupio pytasz czy mu za to płacą? Oczywiście, że płacą, przecież nie robi tego charytatywnie, żeby za kilka lat wpisać sobie do CV "dodawałem komentarze pod każdym wychodzącym artykułem na DW". Właśnie tak działają zorganizowane pisowskie farmy opłaconych trolli. 
  On dodaje hejterskie komentarze 365 dni w roku, po kilkanaście godzin dziennie, przelogowując się z konta na konto i rozmawiając sam ze sobą a ty głupio pytasz czy mu za to płacą? Oczywiście, że płacą, przecież nie robi tego charytatywnie, żeby za kilka lat wpisać sobie do CV "dodawałem komentarze pod każdym wychodzącym artykułem na DW". Właśnie tak działają zorganizowane pisowskie farmy opłaconych trolli.  rozwiń
Avatar
KasztankaMarszalka / 29 grudnia 2020 r. o 09:59
+39
Rząd okazałby się głupi, jeśli wsparłby to bizancjum, które tysiącom dojeżdżających na co dzień do Lublina znacznie wydłuży czas dojazdu do Centrum, za to ułatwi dewelocwaniakom położenie pazernych łapsk na podzamczu.
Niestety fakt, że na tym skorzysta pato-deweloperka, raczej wskazuje, że środki zostaną jednak przyznane - Polska Zjednoczona Partia Deweloperska o to zadba.
 A tu jak na zawołanie sytuacja w której się przelogował na inne konto i rozmawia sam ze sobą.
Avatar
BVNHD / 29 grudnia 2020 r. o 10:42
+37
Rząd niech się nie wygłupia i dokłada do dworca. Przecież 30 mln to mniej niż pół sasina. Głupi handlarz bronią przytulił 370 mln za respiratory o których wszyscy mówią, tylko nikt ich nie widział a przecież za taką kwotę można by półtora takiego dworca metropolitalnego wybudować i jeszcze by zostało na wkład własny do rewitalizacji Parku Ludowego.
Avatar
zLublina / 29 grudnia 2020 r. o 10:16
+37
Rząd okazałby się głupi, jeśli wsparłby to bizancjum, które tysiącom dojeżdżających na co dzień do Lublina znacznie wydłuży czas dojazdu do Centrum, za to ułatwi dewelocwaniakom położenie pazernych łapsk na podzamczu.
Niestety fakt, że na tym skorzysta pato-deweloperka, raczej wskazuje, że środki zostaną jednak przyznane - Polska Zjednoczona Partia Deweloperska o to zadba.
A tu jak na zawołanie sytuacja w której się przelogował na inne konto i rozmawia sam ze sobą.
 pewnie zakłada właśnie kolejne fejkowe konto i zaraz ci z niego napisze, że jesteś dewelotrollem z agencji :)
 pewnie zakłada właśnie kolejne fejkowe konto i zaraz ci z niego napisze, że jesteś dewelotrollem z agencji :) rozwiń
Avatar
drwstrzas / 29 grudnia 2020 r. o 10:26
+35
Jeśli znowu Lublin zostanie pominięty, to PiS w tym mieście będzie skończone. I taka mała uwaga do suwerena. Głosujecie na karierowicza i lenia pokroju Tułajewa który chodzi do prezesa na audiencję tylko po to żeby zapytać czy jest już jakaś nowa fucha dla niego, a potem zdziwienie, że Lublin nie dostaje ani grosza. Myślcie też o swoim mieście gdy wrzucacie głos do urny wyborczej.
Avatar
Zgredek Edek / 29 grudnia 2020 r. o 09:50
+31
chęć transferów pieniężnych do kieszeni kolesi jest silniejsza od wrogości politycznej
A mówiłem, że yntelygent...Sam nieświadomie przyznał, że odmowa finansów przez rząd ma tło czysto polityczne. Choć zapierał się, jak żaba błota. To się nazywa: kop we własne jajo
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 29 grudnia 2020 r. o 15:18
-12
Ani grosza dewelo-faraonowi, który chce zniszczyć komunikację busiarską po to, żeby cwaniaki mogły zrabować Podzamcze.
Avatar
amna / 29 grudnia 2020 r. o 14:38
-5
Monisia-kronikidewelorozwoju, jak będziesz tak w kółko usuwać i dodawać te same komentarze, to nawet na fajki nie zarobisz z tej nędznej trollerki. No chyba, że płacą ci normalnie i liczą jako nowy każdy post który usuniesz i dodasz ponownie?
Niestety troll pisowski cię opluł dwukrotnie - zadajesz niewygodne pytania. Zajęty jest nabijaniem postów - koniec roku tuż tuż, pewnie liczy na pokaźną premię od centrali, więc chce się wykazać w ostatnich dniach. Pytanie tylko czy w centrali w ogóle wiedzą, że on każdego jednego dnia w pocie czoła musi po 200 razy się przelogować między swoimi kontami i 400 razy wrzucić wpisy o dewelo-rozwoju?
 Zdecyduj się dewelotrollerski przygłupie. Wczoraj pisałeś, że to aktywiści tutaj piszą a dzisiaj znów bredzisz coś o pisowskich trollach. Napisz może w końcu czy dostałeś wynagrodzenie za pracę w Wigilię zyciowy nieudaczniku, który musi pracować w Święta.
 Zdecyduj się dewelotrollerski przygłupie. Wczoraj pisałeś, że to aktywiści tutaj piszą a dzisiaj znów bredzisz coś o pisowskich trollach. Napisz może w końcu czy dostałeś wynagrodzenie za pracę w Wigilię zyciowy nieudaczniku, który musi pracować w Święta. rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 29 grudnia 2020 r. o 13:50
+13
Monisia-kronikidewelorozwoju, jak będziesz tak w kółko usuwać i dodawać te same komentarze, to nawet na fajki nie zarobisz z tej nędznej trollerki. No chyba, że płacą ci normalnie i liczą jako nowy każdy post który usuniesz i dodasz ponownie?
 Niestety troll pisowski cię opluł dwukrotnie - zadajesz niewygodne pytania. Zajęty jest nabijaniem postów - koniec roku tuż tuż, pewnie liczy na pokaźną premię od centrali, więc chce się wykazać w ostatnich dniach. Pytanie tylko czy w centrali w ogóle wiedzą, że on każdego jednego dnia w pocie czoła musi po 200 razy się przelogować między swoimi kontami i 400 razy wrzucić wpisy o dewelo-rozwoju?
 Niestety troll pisowski cię opluł dwukrotnie - zadajesz niewygodne pytania. Zajęty jest nabijaniem postów - koniec roku tuż tuż, pewnie liczy na pokaźną premię od centrali, więc chce się wykazać w ostatnich dniach. Pytanie tylko czy w centrali w ogóle wiedzą, że on każdego jednego dnia w pocie czoła musi po 200 razy się przelogować między swoimi kontami i 400 razy wrzucić wpisy o dewelo-rozwoju? rozwiń
Avatar
Monisia / 29 grudnia 2020 r. o 13:41
-12
Pomijając absurdy  tej inwestycji, rząd musi mieć na względzie fakt, że ta inwestycja nie jest niezbędna, zwłaszcza w czasach ogromnych wydatków państwa w czasie pandemii i czasach wychodzenia z pandemii, o czym zapomniała rządząca Lublinem ekipa z prezydentem Żukiem, stanowiąca faktycznie  biuro obsługi interesów DEWELOPERÓW.
 Będzie to dobry sprawdzian, czy nowogrodzka za kulisami wspiera Gubernatora w jego misji dewelo-ubogacania, czy kieruje się ważniejszymi priorytetami.
Avatar
Monisia / 29 grudnia 2020 r. o 13:40
-17
Wizualizacje są przepiękne, zobaczymy ja z wykonaniem. Jeśli się uda to czapki z głów :)
 Tia...dworzec jest od "wyglądania", a nie od funkcjonalności i lokalizacji. To może lepiej od razu zbudować piramidę, w której sP0cznie dewelo-faraon, kiedy jego ziemskie panowanie dobiegnie końca? Zjełczała ta twoja wazelina, srome_K.
Avatar
Monisia / 29 grudnia 2020 r. o 13:39
-13
Lublin głosował na Trzaskowskiego, więc niech Trzaskowski da kasę. Władze miasta podpisywały jakieś antyrządowe deklaracje a teraz wyciągają rączki po kasę.
 Czaska nie jest przynajmniej takim cyborgiem, jak "nasz" Gubernator. Ale P0ziom dogadzania deweloperom reprezentują P0dobny.
Avatar
Monisia / 29 grudnia 2020 r. o 13:38
-15
Rząd okazałby się głupi, jeśli wsparłby to bizancjum, które tysiącom dojeżdżających na co dzień do Lublina znacznie wydłuży czas dojazdu do Centrum, za to ułatwi dewelocwaniakom położenie pazernych łapsk na podzamczu.(minusikuj od P0czątku, ścier_K_o deweloperska)
 Może głupi, a może obie drużyny grają do jednej dewelo-bramki? Oni też lubią bizancjum i dogadzanie dewelocwaniakom.
Avatar
Monisia / 29 grudnia 2020 r. o 13:37
-15
Jak widać chęć transferów pieniężnych do kieszeni kolesi  jest silniejsza od wrogości politycznej i sprawdza się zasada że żadne pieniądze nie śmierdzą.
Wyleniały super-zbieracz z ratusza żebra na "biedne miasto", P0 czym P0 robocie cały "utarg" przekazuje swoim Panom. Coś Wam to przypomina?
 Zgadza się - nie dawać kasy żebrakowi, bo przehula, a korzyści zgarną jedynie jego alfonsy.
Avatar
Monisia / 29 grudnia 2020 r. o 13:36
-15
Jak widać chęć transferów pieniężnych do kieszeni kolesi  jest silniejsza od wrogości politycznej i sprawdza się zasada że żadne pieniądze nie śmierdzą.
 +1
Avatar
Monisia / 29 grudnia 2020 r. o 13:35
-16
Tak, srom_K_u, będę, tak długo jak sypiesz minusikami, ścier_K_o deweloperska.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy
film

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy

Piekary Śląskie (woj. śląskie). Wieczorem ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy, aby uczcić pamięć 13-letniej Patrycji, która została zamordowana przez byłego chłopaka - 15-letniego Kacpra. Dziewczynę pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły, a także mieszkańcy miasta.

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

W lipcu Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił apelację śpiewaka Marka Torzewskiego. Tenor, zgodnie z wyrokiem, powinien oddać pieniądze Bialskiemu Centrum Kultury. Ale w związku z tym, że się do tego nie kwapił, wkroczył komornik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.