Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2018 r.
16:44

Lublin: Dokąd trafi urząd miasta? Lista adresów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
Do wynajętych pomieszczeń mają trafić urzędnicy pracujący teraz w biurowcu przy ul. Leszczyńskiego 20<br />
Do wynajętych pomieszczeń mają trafić urzędnicy pracujący teraz w biurowcu przy ul. Leszczyńskiego 20
(fot. Google Street View)

Znamy już listę adresów, spośród których Urząd Miasta będzie wybierać swoją nową siedzibę. Wczoraj komisyjnie otwarte zostały oferty złożone w odpowiedzi na miejskie ogłoszenie o poszukiwaniu biur do wynajęcia. Umowa ma być zawarta na co najmniej 10 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd szuka 5 tys. mkw. biur w budynku wyposażonym w parkingi i dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Te wymogi znalazły się w zaproszeniu do składania ofert. Było też zastrzeżenie, że w grę wchodzą biura z całego Lublina, ale preferowane będą te z konkretnego rejonu. Chodzi o obszar otoczony al. Solidarności, al. Sikorskiego, al. Kraśnicką, Głęboką, Muzyczną, Lubelskiego Lipca ’80, al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia.

W odpowiedzi na ogłoszenie Ratusz dostał siedem ofert, które wczoraj komisyjnie otwarto. Dwie z nich dotyczą budynków już wcześniej wskazywanych jako możliwe siedziby Urzędu Miasta.

• Jednym z nich jest biurowiec między ul. Spokojną a Wieniawską, którego budowa właśnie dobiega końca. Jeszcze zanim się zaczęła, miasto wynajęło w nim biura, nazywając to „najmem rzeczy przyszłej”. Umowa ostatecznie została zerwana bez kosztów dla miasta, bo zastrzeżenia do takiego najmu zgłosił Urząd Zamówień Publicznych. Jego kontrolerzy uznali, że doszło do zlecenia robót budowlanych bez wymaganego prawem przetargu. Od takiego zarzutu prezydent uwalniany był już dwa razy, jeszcze nieprawomocnie.

• Druga z ofert to biurowiec przy Czechowskiej 19a. Kilka lat temu Ratusz zaklepał sobie tu biura, a wtedy budynek... zniknął. Jego właściciel zrównał go z ziemią i zaczął stawiać nowy. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, miasto zerwało umowę tłumacząc, że nie tak umawiało się z właścicielem, bo miał on tylko przystosować biura do potrzeb Urzędu Miasta.

Jakie są pozostałe oferty? Wśród nich jest • nowy biurowiec na rogu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej, gdzie wcześniej wprowadził się Zarząd Transportu Miejskiego. Autorzy tej oferty wskazali też alternatywny adres: Szeligowskiego 6.

Kolejna oferta to • pomieszczenia w biurowcu Batory przy al. Kraśnickiej 31, obok skrzyżowania z Wojciechowską. Inny adres proponowany urzędnikom to • ul. Jana Pawła II 13, czyli budynek nieopodal kościoła pw. św. Rodziny. Ten, na którego parterze działa drogeria Rossmann.

W grze jest również • ul. Rusałka 17, czyli biały budynek na rogu ul. Wesołej, gdzie mieści się Galeria Rusałka. Ostatnia z ofert to • ul. Długa 5 w dzielnicy Kośminek.

Ratusz nie zdradzał wczoraj zaproponowanych mu warunków, w tym stawek czynszu. Mają być one tematem negocjacji, które urząd ma podjąć z każdym, kto złożył poprawną ofertę.

Do wynajętych w tym trybie pomieszczeń mają się przenieść wydziały działające w dość przestarzałym biurowcu przy Leszczyńskiego 20, gdzie mieści się m. in. Wydział Komunikacji, czy też Wydział Spraw Administracyjnych. Kiedy może dojść do skutku taka przeprowadzka? – Na razie nie wiemy – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Wiele zależy od negocjacji, które są jeszcze przed nami.

Po opróżnieniu miejskiego biurowca przy Leszczyńskiego 20, ma on być zburzony i zastąpiony nowym.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lbn / 9 marca 2018 o 10:55
0
undefined napisał:
To typowo lewackie że u żuka  administracja rozwija się jak hydra.
 hehe wydaje mi się że to PiS aministrację z roku na rok powiększa, mamy chyba najliczniejszy rząd w całej Europie, dojna zmiana to prawdziwy problem bo premie dostają jedynie ministrowie(kilkudziesięciotysięczne) oraz Rydzyk(milionowe) a zwykli ludzie nie dostają nic albo dostają ochłap
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 08:47
0
To typowo lewackie że u żuka administracja rozwija się jak hydra.
Avatar
opo / 9 marca 2018 o 07:36
0
Jaka chwała???? Za co??? Pracuje i bierze wypłatę!!!! Za co wychwalać??czy mniebktos chwali za robotę???
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 06:34
0
W tym samym czasie "ratusz" nie może sprzedać od kilku lat sprzedać budynku w ścisłym centrum. Wymóg wyposażenia w parkingi jest tym bardziej niezrozumiały, że to urzędnicy powodują korki w centrum i na jego obrzeżach, a nie mieszkańcy.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 04:14
0
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lublin. Potrzebujemy oryginalnych budowli jak wody. Nowoczesne biurowce są gwarantem nowoczesnych inwestycji. Tak samo jak kolorowy neon przyciąga więcej klientów niż zwykły szyld. Ciekawe kiedy Urząd Wojewódzki wybuduje sobie nowoczesny biurowiec, zamiast przyjmować petentów w dotychczasowych chlewikach... monumentalizm musi ustąpić pragmatyzmowi, i nowoczesnej architekturze. Tylko nowoczesne biurowce gwarantem nowoczesnych miejsc pracy. Samorząd to już wie. Rząd tego nie przyzna. Inwestorzy preferują teraz nowoczesność, futuryzm i przyszłość. Dlatego głosuję na Żuka i Sosnowskiego, PO i PSL.
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lubl... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:24
0
nie każda działka w centrum się nadaje na lokalizację biurowca, nie wspominam już o tym, że budowa od zera biurowca to koszt XXXXX razy większy od płacenia czynszu co miesiąc za wynajęcie powierzchni, Lublin nie jest na tyle bogatym miastem, żeby mieć wolne środki w wysokości 100 czy 200 mln na budowę od zera biurowca, gdyby miał Żuk już dawno załatwiłby nową siedzibę dla urzędników
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:16
0
Chwała Żukowi za to, że chce poprawić komfort pracy tak urzędników, jak i petentów. Skupienie kilkudziesięciu wydziałów rozsianych po całym mieście i po różnych dzielnicach w jednym czy dwóch biurowcach, to bardzo dobry pomysł. Ale krótkowzroczni idioci tego nie zrozumieją i będą pisać jakieś komiczne bzdety o ustawionych przetargach.
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:14
0
URZĘDY MUSZĄ BYĆ W CENTRUM ŻEBY KAŻDY MIESZKANIEC MIAŁ DO NICH RELATYWNIE TAKĄ SAMĄ ODLEGŁOŚĆ I ŻEBY NIE DOCHODZIŁO DO SYTUACJI ŻE JEDNA BABCIA MA URZĄD POD NOSEM A DRUGA MUSI JECHAĆ 1.5H AUTOBUSEM PRZEZ CAŁE MIASTO!!!
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:11
0
pisowskie trolle sieją propagandę, jak pod każdym artykułem: "Żuk to, Żuk tamto" rzygam tym hejtem
Avatar
mieszkaniec / 8 marca 2018 o 23:10
0
undefined napisał:
Jak to jest, że Miasto sprzedaje działki w centrum Lublina  a potem za grube miliony wynajmuje powierzchnie biurowe. Kto na tym zarabia i komu się to opłaci ?.
 Sprzedaje małe działki na których nie stoi żaden nowoczesny biurowiec. Jesteś głupi czy tylko udajesz głupiego?
Avatar
lbn / 9 marca 2018 o 10:55
0
undefined napisał:
To typowo lewackie że u żuka  administracja rozwija się jak hydra.
 hehe wydaje mi się że to PiS aministrację z roku na rok powiększa, mamy chyba najliczniejszy rząd w całej Europie, dojna zmiana to prawdziwy problem bo premie dostają jedynie ministrowie(kilkudziesięciotysięczne) oraz Rydzyk(milionowe) a zwykli ludzie nie dostają nic albo dostają ochłap
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 08:47
0
To typowo lewackie że u żuka administracja rozwija się jak hydra.
Avatar
opo / 9 marca 2018 o 07:36
0
Jaka chwała???? Za co??? Pracuje i bierze wypłatę!!!! Za co wychwalać??czy mniebktos chwali za robotę???
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 06:34
0
W tym samym czasie "ratusz" nie może sprzedać od kilku lat sprzedać budynku w ścisłym centrum. Wymóg wyposażenia w parkingi jest tym bardziej niezrozumiały, że to urzędnicy powodują korki w centrum i na jego obrzeżach, a nie mieszkańcy.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 04:14
0
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lublin. Potrzebujemy oryginalnych budowli jak wody. Nowoczesne biurowce są gwarantem nowoczesnych inwestycji. Tak samo jak kolorowy neon przyciąga więcej klientów niż zwykły szyld. Ciekawe kiedy Urząd Wojewódzki wybuduje sobie nowoczesny biurowiec, zamiast przyjmować petentów w dotychczasowych chlewikach... monumentalizm musi ustąpić pragmatyzmowi, i nowoczesnej architekturze. Tylko nowoczesne biurowce gwarantem nowoczesnych miejsc pracy. Samorząd to już wie. Rząd tego nie przyzna. Inwestorzy preferują teraz nowoczesność, futuryzm i przyszłość. Dlatego głosuję na Żuka i Sosnowskiego, PO i PSL.
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lubl... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:24
0
nie każda działka w centrum się nadaje na lokalizację biurowca, nie wspominam już o tym, że budowa od zera biurowca to koszt XXXXX razy większy od płacenia czynszu co miesiąc za wynajęcie powierzchni, Lublin nie jest na tyle bogatym miastem, żeby mieć wolne środki w wysokości 100 czy 200 mln na budowę od zera biurowca, gdyby miał Żuk już dawno załatwiłby nową siedzibę dla urzędników
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:16
0
Chwała Żukowi za to, że chce poprawić komfort pracy tak urzędników, jak i petentów. Skupienie kilkudziesięciu wydziałów rozsianych po całym mieście i po różnych dzielnicach w jednym czy dwóch biurowcach, to bardzo dobry pomysł. Ale krótkowzroczni idioci tego nie zrozumieją i będą pisać jakieś komiczne bzdety o ustawionych przetargach.
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:14
0
URZĘDY MUSZĄ BYĆ W CENTRUM ŻEBY KAŻDY MIESZKANIEC MIAŁ DO NICH RELATYWNIE TAKĄ SAMĄ ODLEGŁOŚĆ I ŻEBY NIE DOCHODZIŁO DO SYTUACJI ŻE JEDNA BABCIA MA URZĄD POD NOSEM A DRUGA MUSI JECHAĆ 1.5H AUTOBUSEM PRZEZ CAŁE MIASTO!!!
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:11
0
pisowskie trolle sieją propagandę, jak pod każdym artykułem: "Żuk to, Żuk tamto" rzygam tym hejtem
Avatar
mieszkaniec / 8 marca 2018 o 23:10
0
undefined napisał:
Jak to jest, że Miasto sprzedaje działki w centrum Lublina  a potem za grube miliony wynajmuje powierzchnie biurowe. Kto na tym zarabia i komu się to opłaci ?.
 Sprzedaje małe działki na których nie stoi żaden nowoczesny biurowiec. Jesteś głupi czy tylko udajesz głupiego?