Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2016 r.
17:23

Lublin: Drzewo spadło na jadący samochód. Ranny 25-letni kierowca (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora ask łm
14 25 A A

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło przed godz. 17 na ul. Nałęczowskiej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na jadącego od strony Lublina volkswagena transportera spadło drzewo znajdujące się z prawej strony drogi. Drzewo wybiło szybę i zmiażdżyło przód auta. Poszkodowany został 25-letni kierowca, mieszkaniec Sieprawic.

– Zanim dojechaliśmy na miejsce pracownikom pogotowia udało się wydobyć rannego mężczyznę z samochodu – relacjonuje kpt Andrzej Szacoń, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Lublinie. – Przytomny z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Ulica Nałęczowska była całkowicie zablokowana. Tworzyły się duże korki z obu stron. W tej chwili jest już przejezdna.

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zawalenia się drzewa był silny wiatr – dodaje Szacoń.

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 18:42
+1
Wyciac wszystkie drzewa w calej Polsce. Po co nam lasy? Po co nam czyste powietrze? Sprowadzmy sobie jeszcze milion uzywek z reichu niech kazdy ma po dwa. Jak wiatr zwali na samochod jakas tablice reklamowa to nikt nie pisze wyciac w piz.... te tablice. Tylko drzewa wadza Polakom. Obled.
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 12:05
0
Jeżeli ekolodzy są tacy uparci to podczas wichur powinni przywiązywać się do drzew. Może wtedy byłyby mocniejsze. Rzeczywiście strach jechać jeżeli przy szosach rosną olbrzymie drzewa, nie tylko z Lublina do Nałęczowa, ale też i innymi podobnymi drogami. Tam gdzie jest zagrożenie, ekologia powinna się kończyć!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 08:58
0
Teraz już drzew się nie sadzi, wszystko co rośnie to w większości spróchniały i zgnity drzewostan z poprzedniej epoki. Nikt tego nie dogląda bo po co, przecież to sama ekologia. Drogowcy podcinają drzewa od dołu przez co zachwiewaja równowagę drzew (robią się one bardziej podatne na złamania). Powinna zapaść decyzja o całkowitym usunięciu drzew z pasa drogowego. Z drugiej strony tam gdzie nie ma drzew to kopią rów odwadniający taki że czołg można skutecznie schować. Tak czy inaczej nie ma gdzie uciekać autem w razie niebezpiecznej sytuacji. Jak nie drzewo to rów.
Teraz już drzew się nie sadzi, wszystko co rośnie to w większości spróchniały i zgnity drzewostan z poprzedniej epoki. Nikt tego nie dogląda bo po co, przecież to sama ekologia. Drogowcy podcinają drzewa od dołu przez co zachwiewaja równowagę drzew (robią się one bardziej podatne na złamania). Powinna zapaść decyzja o całkowitym usunięciu drzew z pasa drogowego. Z drugiej strony tam gdzie nie ma drzew to kopią rów odwadniający taki że czołg można skutecznie schować. Tak czy inaczej nie ma gdzie uciekać autem w razie niebezpiecznej sy... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 07:57
0
Nie od dziś wiadomo, ze zmienia się klimat i doświadczamy w naszej strefie klimatycznej silnych niszczycielskich burz prawie huraganów które zbierają żniwo zniszczeń materialnych i istnień ludzkich. Więc ja się pytam? Dlaczego odpowiedzialne służby drogowe opłacane z naszych podatków nie sprawdzają stanu drzew w pasach drogowych. Niektóre s nich są tak skorodowane, że przy lekkich podmuchach wiatru łamią się jak zapałki. Zdj ecie złamanego drzewa (jego stan spróchnienia świadczy, ze służby drogowe już dawno powinny go usunąć. Na miejscu poszkodowanego podjął bym się drogi prawnej p-ko tym służbom.
Nie od dziś wiadomo, ze zmienia się klimat i doświadczamy w naszej strefie klimatycznej silnych niszczycielskich burz prawie huraganów które zbierają żniwo zniszczeń materialnych i istnień ludzkich. Więc ja się pytam? Dlaczego odpowiedzialne służby drogowe opłacane z naszych podatków nie sprawdzają stanu drzew w pasach drogowych. Niektóre s nich są tak skorodowane, że przy lekkich podmuchach wiatru łamią się jak zapałki. Zdj ecie złamanego drzewa (jego stan spróchnienia świadczy, ze służby drogowe już dawno powinny go usunąć. Na miejscu posz... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 07:49
0
To raczej wina strażaków ,że czekali z wycięciem posuszu z pobocza dopiero po wywrocie.Kto odpowiada za takie zabytki przyrody , kto jest zobowiązany do zamocowania na takich trupach lin stalowych jak na masztach antenowych . Jawna kpina ze strony drogowców .Kiedy wreszcie ktoś poniesie konsekwencje karne , przecież to zagrożenie życia uczestników ruchu przez właściciela drogi .
Avatar
Jacek / 7 lipca 2016 o 06:31
0
asddf napisał:
Czy może mi ktoś wytłumaczyć po jaką cholerkę  sadzi się drzewa wzdłuż dróg. Dróg i tak wąskich i często bez pobocza.Kiedyś, np. w XIX wieku to rozumiem jeździły dorożki albo karety i musiały mieć cień wszak "klimy" wówczas nie było.
A jak myślisz? Kiedy te drzewa przy Nałęczowskiej posadzili? Wczoraj?
Avatar
Fryta / 6 lipca 2016 o 23:12
0
Na moje oko to przyczyną nie był wiatr tylko zaniedbanie stanu drzewa przez odpowadających za ten odcinek drogowców. Wiatr nie należał dziś do rekordowych i co nawyżej przyspieszył nadejście nieuchronnego. Jestem za utrzymaniem zieleni w mieście. Podoba mi sie miasto pełne drzew i krzewów, drzewa przy drogach mi nie przeszkadzają, ale powinny być po drugiej stronie rowu! To co się dzieje na Nałęczowskiej od lat jest patologią! Szkoda Wam drzew? Posadźcie ich więcej, ale tam gdzie nie stwarzają zagrożenia!
Avatar
asddf / 6 lipca 2016 o 22:14
0
Czy może mi ktoś wytłumaczyć po jaką cholerkę  sadzi się drzewa wzdłuż dróg. Dróg i tak wąskich i często bez pobocza.Kiedyś, np. w XIX wieku to rozumiem jeździły dorożki albo karety i musiały mieć cień wszak "klimy" wówczas nie było.
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 22:12
0
radny przyszedł w kadr kamery się wepchnął jak za prl baba w kolejkę i swoje mądrości wygłosił ...
Avatar
dfff / 6 lipca 2016 o 21:23
0
co tam człowiek, będzie kolejny a teraz dla 500+ napewno, a drzewo to je to, nie wolno go ruszać
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 12:05
0
Jeżeli ekolodzy są tacy uparci to podczas wichur powinni przywiązywać się do drzew. Może wtedy byłyby mocniejsze. Rzeczywiście strach jechać jeżeli przy szosach rosną olbrzymie drzewa, nie tylko z Lublina do Nałęczowa, ale też i innymi podobnymi drogami. Tam gdzie jest zagrożenie, ekologia powinna się kończyć!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 08:58
0
Teraz już drzew się nie sadzi, wszystko co rośnie to w większości spróchniały i zgnity drzewostan z poprzedniej epoki. Nikt tego nie dogląda bo po co, przecież to sama ekologia. Drogowcy podcinają drzewa od dołu przez co zachwiewaja równowagę drzew (robią się one bardziej podatne na złamania). Powinna zapaść decyzja o całkowitym usunięciu drzew z pasa drogowego. Z drugiej strony tam gdzie nie ma drzew to kopią rów odwadniający taki że czołg można skutecznie schować. Tak czy inaczej nie ma gdzie uciekać autem w razie niebezpiecznej sytuacji. Jak nie drzewo to rów.
Teraz już drzew się nie sadzi, wszystko co rośnie to w większości spróchniały i zgnity drzewostan z poprzedniej epoki. Nikt tego nie dogląda bo po co, przecież to sama ekologia. Drogowcy podcinają drzewa od dołu przez co zachwiewaja równowagę drzew (robią się one bardziej podatne na złamania). Powinna zapaść decyzja o całkowitym usunięciu drzew z pasa drogowego. Z drugiej strony tam gdzie nie ma drzew to kopią rów odwadniający taki że czołg można skutecznie schować. Tak czy inaczej nie ma gdzie uciekać autem w razie niebezpiecznej sy... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 07:57
0
Nie od dziś wiadomo, ze zmienia się klimat i doświadczamy w naszej strefie klimatycznej silnych niszczycielskich burz prawie huraganów które zbierają żniwo zniszczeń materialnych i istnień ludzkich. Więc ja się pytam? Dlaczego odpowiedzialne służby drogowe opłacane z naszych podatków nie sprawdzają stanu drzew w pasach drogowych. Niektóre s nich są tak skorodowane, że przy lekkich podmuchach wiatru łamią się jak zapałki. Zdj ecie złamanego drzewa (jego stan spróchnienia świadczy, ze służby drogowe już dawno powinny go usunąć. Na miejscu poszkodowanego podjął bym się drogi prawnej p-ko tym służbom.
Nie od dziś wiadomo, ze zmienia się klimat i doświadczamy w naszej strefie klimatycznej silnych niszczycielskich burz prawie huraganów które zbierają żniwo zniszczeń materialnych i istnień ludzkich. Więc ja się pytam? Dlaczego odpowiedzialne służby drogowe opłacane z naszych podatków nie sprawdzają stanu drzew w pasach drogowych. Niektóre s nich są tak skorodowane, że przy lekkich podmuchach wiatru łamią się jak zapałki. Zdj ecie złamanego drzewa (jego stan spróchnienia świadczy, ze służby drogowe już dawno powinny go usunąć. Na miejscu posz... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 07:49
0
To raczej wina strażaków ,że czekali z wycięciem posuszu z pobocza dopiero po wywrocie.Kto odpowiada za takie zabytki przyrody , kto jest zobowiązany do zamocowania na takich trupach lin stalowych jak na masztach antenowych . Jawna kpina ze strony drogowców .Kiedy wreszcie ktoś poniesie konsekwencje karne , przecież to zagrożenie życia uczestników ruchu przez właściciela drogi .
Avatar
Jacek / 7 lipca 2016 o 06:31
0
asddf napisał:
Czy może mi ktoś wytłumaczyć po jaką cholerkę  sadzi się drzewa wzdłuż dróg. Dróg i tak wąskich i często bez pobocza.Kiedyś, np. w XIX wieku to rozumiem jeździły dorożki albo karety i musiały mieć cień wszak "klimy" wówczas nie było.
A jak myślisz? Kiedy te drzewa przy Nałęczowskiej posadzili? Wczoraj?
Avatar
Fryta / 6 lipca 2016 o 23:12
0
Na moje oko to przyczyną nie był wiatr tylko zaniedbanie stanu drzewa przez odpowadających za ten odcinek drogowców. Wiatr nie należał dziś do rekordowych i co nawyżej przyspieszył nadejście nieuchronnego. Jestem za utrzymaniem zieleni w mieście. Podoba mi sie miasto pełne drzew i krzewów, drzewa przy drogach mi nie przeszkadzają, ale powinny być po drugiej stronie rowu! To co się dzieje na Nałęczowskiej od lat jest patologią! Szkoda Wam drzew? Posadźcie ich więcej, ale tam gdzie nie stwarzają zagrożenia!
Avatar
asddf / 6 lipca 2016 o 22:14
0
Czy może mi ktoś wytłumaczyć po jaką cholerkę  sadzi się drzewa wzdłuż dróg. Dróg i tak wąskich i często bez pobocza.Kiedyś, np. w XIX wieku to rozumiem jeździły dorożki albo karety i musiały mieć cień wszak "klimy" wówczas nie było.
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 22:12
0
radny przyszedł w kadr kamery się wepchnął jak za prl baba w kolejkę i swoje mądrości wygłosił ...
Avatar
dfff / 6 lipca 2016 o 21:23
0
co tam człowiek, będzie kolejny a teraz dla 500+ napewno, a drzewo to je to, nie wolno go ruszać
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 20:45
0
Ile jeszcze musi ludzi ucierpieć (zginąć ) przez p.....onych EKOLOGÓW
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!