Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2019 r.
20:36

Lublin: Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła [zdjęcia]

0 24 A A

Setki osób wyruszyły w piątek wieczorem na lubelską Ekstremalną Drogę Krzyżową

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z Lublina wierni wyruszyli w piątek wieczorem. Uczestnicy najpierw modlili się w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przy ul. Bernardyńskiej i Dolnej Panny Marii zebrały się tłumy. 

W tym roku do wspólnej wędrówki zapisało się ok. 1600 osób. Organizatorzy lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przygotowali siedem tras.

Wśród nich są trzy drogi „na wzór EDK” liczące mniej niż 40 km. Wśród nich jest trasa z Lublina do Lubartowa – do bazyliki św. Anny, która jest nową propozycją dla osób chcących uczestniczyć w wielkopostnej wędrówce. I ta właśnie trasa, liczy 37 km jest jedną z najpopularniejszych.

– Dużym zainteresowaniem cieszy się też trasa niebieska – wokół Zalewu Zembrzyckiego – mówi ks. Mirosław Ładniak, koordynator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie.

To najkrótsza trasa licząca 31 km. Na najdłuższą trasę – czarną – 51-kiliometrową, do wczoraj do godz. 17 zapisało się już ponad 130 osób. – To więcej niż w ubiegłym roku – przyznaje ks. Ładniak.

Poza czarną, najdłuższą trasą z Lublina do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy są jeszcze trzy inne. To 41-kilometrowa trasa fioletowa – z Lublina do Wąwolnicy. Do sanktuarium w Wąwolnicy można przejść także z Lublina trasami: żółtą (44 km) i czerwoną (46 km).

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fakir / 29 marca 2019 r. o 21:52
+12
To jak dojdą do sw. Anny w Lubartowie to niech jako ekstremalni wolontariusze zaopiekują się chorymi w hospicjum, a nie 500 plus z nudów wymyśla głupoty[/quote]  Nie podoba się to nie czytaj, nie interesuj się i nie komentuj. Bo jedyną głupotą tutaj jest twoja własna głupota.  [quote]To jak dojdą do sw. Anny w Lubartowie to niech jako ekstremalni wolontariusze zaopiekują się chorymi w hospicjum, a nie 500 plus z nudów wymyśla głupoty
 Nie podoba się to nie czytaj, nie interesuj się i nie komentuj. Bo jedyną głupotą tutaj jest twoja własna głupota. 
 Nie podoba się to nie czytaj, nie interesuj się i nie komentuj. Bo jedyną głupotą tutaj jest twoja własna głupota.  rozwiń
Avatar
Rotar / 30 marca 2019 r. o 08:07
+7
a nie lepiej i pożyteczniej by było gdyby oni wszyscy zamiast łazić gdzieś po polach w nocy, też się tak skrzyknęli i wysprzatali np. dolinę Bystrzycy ?? Tez mieliby swietną drogę krzyżową a przy okazji pożytek dla społeczeństwa. Ale oni wolą łazić gdzieś po polach w nocy. Słabe to i głupie po prostu...
 A ty wolisz siedzieć i gnić przed monitorem
Avatar
Mhx / 30 marca 2019 r. o 10:17
+3
Dla niektórych opium dla mas dla innych skuteczna droga do szczęśliwego życia. Życie w zgodzie z Pismem Świetym może przynieść tylko pozytywne rezultaty mogę to zagwarantować :)
 Tylko że kk nie ma nic wspólnego z pismem świętym to religia rzymska . Wszystkie święta maja pochodzenie pogańskie . 
Avatar
Kuba / 30 marca 2019 r. o 09:18
+3
Dla niektórych opium dla mas dla innych skuteczna droga do szczęśliwego życia. Życie w zgodzie z Pismem Świetym może przynieść tylko pozytywne rezultaty mogę to zagwarantować :)
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 30 marca 2019 r. o 00:22
+3
"religia rozpoczęła się wtedy gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca"- M. Twain. "religia to opium dla mas"- J. Piłsudski.
Avatar
Ania / 31 marca 2019 r. o 11:59
0
Było nas 5 tysiecy!!! a moze więcej..!!!
Avatar
zamkowa / 31 marca 2019 r. o 10:25
0
na starym mieście na bruku nabijane są sukcesywnie tabliczki "tu było getto". Młodzi obcokrajowcy z kręconymi włosami patrzą w twarz innym przechodzącym że ci inni obok są bez czołobitności, gdy oni stoją nad tymi tabliczkami. Mnie Getto z którego nie można było wyjść w czasie wojny kojarzy się z Warszawą... Tutaj chyba nikt nie zamykał przymusowo zjidów w getcie ...trochę mnie to martwi, czuję się źle gdy oni się tam modlą nad tymi tabliczkami a ja grzeszna idę i nic.. a oni patrzą na tych "winnych"...poza tym są i inne tabliczki "tu mieszkał Herszel Gryn" ...itp...Czy my też możemy fundować sobie tablice, że tam mieszkał mój prapradziadek Kalasanty a gdzieś indziej z kolei starzy tego dziadka Turkutkowie?
na starym mieście na bruku nabijane są sukcesywnie tabliczki "tu było getto". Młodzi obcokrajowcy z kręconymi włosami patrzą w twarz innym przechodzącym że ci inni obok są bez czołobitności, gdy oni stoją nad tymi tabliczkami. Mnie Getto z którego nie można było wyjść w czasie wojny kojarzy się z Warszawą... Tutaj chyba nikt nie zamykał przymusowo zjidów w getcie ...trochę mnie to martwi, czuję się źle gdy oni się tam modlą nad tymi tabliczkami a ja grzeszna idę i nic.. a oni patrzą na tych "winnych"...poza tym są i in... rozwiń
Avatar
Moris / 30 marca 2019 r. o 16:41
0
A na kociec modlitwa do obrazu czy figurek, Przecież bałwochwalstwo jest grzechem wymienianym wśród najgorszych i niewybaczalnych to chyba dlatego usunęli wam drugie przykazanie żeby parafianie się nie polapali kogo czczą. 
Avatar
obywatel gorszego sortu / 30 marca 2019 r. o 08:48
0
''tęczowy” pochód w Lublinie i tak się nie przyjmie”. „My chcemy normalności, chcemy także właściwego miejsca dla seksualności, ale w życiu prywatnym. Nikogo nie interesuje kto z kim śpi”
Avatar
Gość / 30 marca 2019 r. o 07:30
0
Popieram Fakir
Avatar
Ania / 31 marca 2019 r. o 11:59
0
Było nas 5 tysiecy!!! a moze więcej..!!!
Avatar
zamkowa / 31 marca 2019 r. o 10:25
0
na starym mieście na bruku nabijane są sukcesywnie tabliczki "tu było getto". Młodzi obcokrajowcy z kręconymi włosami patrzą w twarz innym przechodzącym że ci inni obok są bez czołobitności, gdy oni stoją nad tymi tabliczkami. Mnie Getto z którego nie można było wyjść w czasie wojny kojarzy się z Warszawą... Tutaj chyba nikt nie zamykał przymusowo zjidów w getcie ...trochę mnie to martwi, czuję się źle gdy oni się tam modlą nad tymi tabliczkami a ja grzeszna idę i nic.. a oni patrzą na tych "winnych"...poza tym są i inne tabliczki "tu mieszkał Herszel Gryn" ...itp...Czy my też możemy fundować sobie tablice, że tam mieszkał mój prapradziadek Kalasanty a gdzieś indziej z kolei starzy tego dziadka Turkutkowie?
na starym mieście na bruku nabijane są sukcesywnie tabliczki "tu było getto". Młodzi obcokrajowcy z kręconymi włosami patrzą w twarz innym przechodzącym że ci inni obok są bez czołobitności, gdy oni stoją nad tymi tabliczkami. Mnie Getto z którego nie można było wyjść w czasie wojny kojarzy się z Warszawą... Tutaj chyba nikt nie zamykał przymusowo zjidów w getcie ...trochę mnie to martwi, czuję się źle gdy oni się tam modlą nad tymi tabliczkami a ja grzeszna idę i nic.. a oni patrzą na tych "winnych"...poza tym są i in... rozwiń
Avatar
Katol / 31 marca 2019 r. o 10:14
-1
Pozdrawiam wszystkich lewackich troli, myślę że jednak jesteście w mniejszości.
Avatar
Moris / 30 marca 2019 r. o 16:41
0
A na kociec modlitwa do obrazu czy figurek, Przecież bałwochwalstwo jest grzechem wymienianym wśród najgorszych i niewybaczalnych to chyba dlatego usunęli wam drugie przykazanie żeby parafianie się nie polapali kogo czczą. 
Avatar
wierzący / 30 marca 2019 r. o 14:59
-2
Jaka musi być płytka ich wiara ze potrzebują takich bodźców i wysokopłatnych pośredników żeby być bliżej boga...
Avatar
lubelak / 30 marca 2019 r. o 10:57
-3
Po co tak kłamać Dzienniku? 1600 osób to było zapisanych 2 tygodnie temu. Wystarczyło przyjść i zobaczyć. Około 4000 było samych zarejestrowanych. Tłok i ścisk był taki, ze w okolicy zrobiły sie korki.
Avatar
Gość / 30 marca 2019 r. o 10:27
-1
Jestem zaskoczony, na EDK zapisaloxsie ok 4000 os.bylo ok 5500 a dzinnik pisze ze 1600 i dodaje zdjecia z mszy ktora byla przedm msza na edk. Brawo. Teraz 5500 osob plus ich rodziny dowie sie jakim jestrscie rzetelnym portalem.
Avatar
Mhx / 30 marca 2019 r. o 10:17
+3
Dla niektórych opium dla mas dla innych skuteczna droga do szczęśliwego życia. Życie w zgodzie z Pismem Świetym może przynieść tylko pozytywne rezultaty mogę to zagwarantować :)
 Tylko że kk nie ma nic wspólnego z pismem świętym to religia rzymska . Wszystkie święta maja pochodzenie pogańskie . 
Avatar
Kuba / 30 marca 2019 r. o 09:18
+3
Dla niektórych opium dla mas dla innych skuteczna droga do szczęśliwego życia. Życie w zgodzie z Pismem Świetym może przynieść tylko pozytywne rezultaty mogę to zagwarantować :)
Avatar
obywatel gorszego sortu / 30 marca 2019 r. o 08:48
0
''tęczowy” pochód w Lublinie i tak się nie przyjmie”. „My chcemy normalności, chcemy także właściwego miejsca dla seksualności, ale w życiu prywatnym. Nikogo nie interesuje kto z kim śpi”
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Ogląd" - wystawa plakatów w Creamy Cafe
5 lutego 2022, 17:00

"Ogląd" - wystawa plakatów w Creamy Cafe

W sobotę, 5 lutego o godz. 17 w Creamy Cafe Lublin (ul. Rymwida 8) zostanie zorganizowany wernisaż ekspozycji plakatów Tomasza Czyżkowskiego "Ogląd".

Alert pogodowy dla lubelskiego. Będzie wiało

Alert pogodowy dla lubelskiego. Będzie wiało

Będzie wiało, a miejscami przewidywane są burze. Przed zmianami pogodowymi ostrzega IMGW i RCB.

Biała Podlaska: Radni chcą innych podwyżek czynszów

Biała Podlaska: Radni chcą innych podwyżek czynszów

Miejska spółka ma opracować korektę zaproponowanych wcześniej podwyżek czynszów w mieszkaniach komunalnych. Lokatorzy narzekają, że standardem mieszkania odbiegają od XXI wieku. A niektórzy radni uważają, że część budynków należy wyburzyć.

"Stan wzroku u dzieci nie wygląda najlepiej". 30. WOŚP gra dla okulistyki

"Stan wzroku u dzieci nie wygląda najlepiej". 30. WOŚP gra dla okulistyki

Nieleczone niedowidzenie prowadzi do nieodwracalnego pogorszenia widzenia. Dzięki wsparciu resortów edukacji i nauki oraz zdrowia będziemy kontynuować badania - rozmowa z prof. Robertem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie.

Po prostu pech. Zgłosił pobicie, a sam poszedł siedzieć

Po prostu pech. Zgłosił pobicie, a sam poszedł siedzieć

Mężczyzna zawiadomił policję, że został pobity przez własnego brata. Prawda okazała się zupełnie inna.

Nowa restauracja w Lublinie. Co ma wspólnego z samolotami?
Magazyn

Nowa restauracja w Lublinie. Co ma wspólnego z samolotami?

W marcu w Lublinie wystartuje restauracja „Ansaldo”. To ukłon w stronę samolotu Ansaldo, wyprodukowanego w Lublinie w Zakładach Mechanicznych Plage i Laśkiewicz. Po raz pierwszy samolot wzbił się w powietrze 19 czerwca 1921 roku. To także ukłon w stronę znakomitej kuchni dwudziestolecia międzywojennego, która w Lublinie wciąż czeka na intrygujące odkrycia.

Lubelskie. 2 tys. złotych mandatu za kolizję toyoty z VW

Lubelskie. 2 tys. złotych mandatu za kolizję toyoty z VW

18-letni kierowca spowodował kolizję, za którą sporo zapłaci. Mężczyzna ma prawo jazdy od dwóch miesięcy.

Brutalny napad. Pracownik pobił swojego szefa

Brutalny napad. Pracownik pobił swojego szefa

Mężczyzna został zaatakowany zaraz po wyjściu z domu. Napastnik był zamaskowany.

Policja też szykuje się na WOŚP. Ma kilka dobrych rad

Policja też szykuje się na WOŚP. Ma kilka dobrych rad

W niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji mają czuwać policjanci.

Blisko 51,7 tys. zakażeń. Tymczasem będzie manifestacja przeciwników szczepień