Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 października 2020 r.
15:01

Parkingi czy krzewy w Lublinie? Jest ostateczny projekt zmian na Krakowskim Przedmieściu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
16 16 A A
(fot. UM Lublin)

Gotowy jest ostateczny projekt zmian na Krakowskim Przedmieściu, gdzie likwidowana ma być część parkingów, a w ich miejscu pojawią się rabaty z krzewami i drzewa. Pierwotny projekt był oprotestowany przez okolicznych przedsiębiorców. Czym różnił się od tego, który ostatecznie ma być wykonany jeszcze tej jesieni?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Prace rozpoczną się na przełomie października i listopada – zapowiada Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Zmiany obejmą odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ul. 3 Maja do Ewangelickiej. Mowa o chodniku po północnej stronie ulicy, czyli koło Sądu Okręgowego oraz murku z kwiatami.

Dzisiaj sporą część tego chodnika zajmują kierowcy, którzy mają do dyspozycji 27 płatnych miejsc postojowych. Po przebudowie zniknie połowa z nich.

– Pozostanie 14 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca do parkowania zostaną uporządkowane i skoncentrowane głównie przed siedzibą Sądu Okręgowego – informuje Góźdź. Zamiast likwidowanych miejsc parkingowych ma się pojawić zieleń. – Miasto zasadzi bezpośrednio do gruntu 13 dużych drzew oraz ponad 700 krzewów ozdobnych.

Ratusz już w lipcu ogłosił, że zamierza okroić liczbę miejsc postojowych, rozkopać część chodnika i urządzić tu rabaty. W efekcie piesi mieli dostać więcej miejsca, a Krakowskie Przedmieście miało wyładnieć. Nie wszyscy przyklasnęli temu pomysłowi. Oprotestowali go okoliczni przedsiębiorcy.

– Jest to zamiar nietrafny, który zamiast korzyści przyniesie mieszkańcom naszego miasta problemy – pisał w liście otwartym do Ratusza były prezydent Paweł Bryłowski, adwokat mający kancelarię na tym odcinku Krakowskiego Przedmieścia. Jego zdaniem okrojenie parkingu zaszkodzi interesantom pobliskich sądów, banków i sklepów.

Planowanych przez Ratusz zmian bronili za to aktywiści z grupy Pieszy Lublin. – Doceniamy pracę przedsiębiorców, ale obawiamy się, że wyrażany przez nich teraz sprzeciw spowoduje brak możliwości późniejszej realizacji tej inwestycji – pisali do prezydenta. – Pozostawienie 1/3 z obecnych miejsc parkingowych w miejscu, gdzie chodnik jest najszerszy, jest rozsądnym kompromisem.

Po protestach przedsiębiorców Urząd Miasta zapowiedział opracowanie nowego projektu. Dzisiaj ogłosił efekty prac. Czym nowa wersja różni się od starej? Wcześniej planowano, że zostanie 11 miejsc parkingowych, ostatecznie ma zostać 14. Zamiast pierwotnie planowanych 900 krzewów ma być 700. Nie zmienia się ani liczba nowych drzew, ani ich gatunek: lipa drobnolistna.

Projekt przewiduje też trzy stojaki rowerowe w pobliżu przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja oraz trzy w rejonie murku z kwiatami. Urząd Miasta zakłada, że po zakończeniu zmian na chodniku, zabierze się za remont jezdni, o ile pozwoli na to pogoda.

Ile ma kosztować metamorfoza chodnika i remont jezdni? – Na prace, drogowe i te związane z zielenią, zarezerwowana jest kwota 900 tys. zł – odpowiada Góźdź. 

Co z donicami?

Drzewa z donic stojących wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia (wraz z całą kompozycją roślinną) mają być przesadzone na ul. Łęczyńską (koło przejścia podziemnego przy ul. Przyjaźni) oraz na al. Spółdzielczości Pracy (przy Decathlonie). Donice mają być wykorzystane na Niecałej przy skrzyżowaniu z Radziwiłłowską oraz przy Urzędzie Pracy i na al. Piłsudskiego w okolicy wodociągów.

Zobacz: Planowana zieleń w centrum Lublina

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malgorzata Goska / 19 października 2020 r. o 16:42
+36
Brawo bardzo dobra decyzja , w srodmiesciu przybedzie drzew i wreszcie mieszkancy nie bedą jęczec ze patelnia ze sam beton itd., itp. i bedzie ładniej kolorowo a miłośnicy kółek nie muszą pchac sie do centrum samochodami i parkowac pod same ,, drzwi ,, mozna sie kawałek przejsc
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 19 października 2020 r. o 19:10
+22
Witam. Informacja dla niewtajemniczonych. Kronikidewelorozwoju = Monisia. Pisowski troll próbuje wszystkich robić w konia dodając komentarze z różnych kont. Pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru.
Avatar
-felipe_96. / 20 października 2020 r. o 21:19
+2
@ mieszkaniecLbn: "Jak przychodzi np. do wycinki drzew na jakiejś ulicy, to nagle okazuje się, że "wąska ekologiczna grupka" to jest 50% mieszkańców tej ulicy, więc nie wiadomo czy byś się nie zdziwił wynikami ankiet o których mówisz." - Nie przeczę, że tak nie jest, podać tu za przykład należy nocną akcję mieszkańców ul. Lipowej w obronie drzew, a potem akcje z kordonem, owijanie wstążkami drzew które mogły zostać wycięte. W tej materii to i ja się zgadzałem, bo ul. Lipowa bez drzew to nie byłaby ta sama ulica, byłaby kompletnie pozbawiona dawnego uroku. Trzeba było w swoim wpisie to uwzględnić, a ty tutaj jedynie ogólnikami machnąłeś. Ale z góry dzięki za ożywczą polemikę, nie dajesz za wygraną, to mi się podoba, szczerze doceniam. Pozdrawiam.
@ mieszkaniecLbn: "Jak przychodzi np. do wycinki drzew na jakiejś ulicy, to nagle okazuje się, że "wąska ekologiczna grupka" to jest 50% mieszkańców tej ulicy, więc nie wiadomo czy byś się nie zdziwił wynikami ankiet o których mówisz." - Nie przeczę, że tak nie jest, podać tu za przykład należy nocną akcję mieszkańców ul. Lipowej w obronie drzew, a potem akcje z kordonem, owijanie wstążkami drzew które mogły zostać wycięte. W tej materii to i ja się zgadzałem, bo ul. Lipowa bez drzew to nie byłaby ta sama ulica, byłaby ko... rozwiń
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 14:10
+2
No to tak będzie - będą budynki, jezdnia, chodnik, a przy ulicy będą ładne drzewa. Wszystko tak jak mówisz. Ja się na wieś nie wynoszę, ja chcę mieć ładne miasto i na tym mi zależy.
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 13:40
+2
Co to za durne podziały na lewicę i prawicę? Niezależnie od poglądów politycznych, samochody zajmują pewną określoną ilość metrów kwadratowych. Zajmują na parkingach - tworzą pstrokatą kupę blachy. Zajmują na drogach - tworzą korki. Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce. Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV
Co to za durne podziały na lewicę i prawicę? Niezależnie od poglądów politycznych, samochody zajmują pewną określoną ilość metrów kwadratowych. Zajmują na parkingach - tworzą pstrokatą kupę blachy. Zajmują na drogach - tworzą korki. Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce. Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie,... rozwiń
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 17:24
+1
Jak przychodzi np. do wycinki drzew na jakiejś ulicy, to nagle okazuje się, że "wąska ekologiczna grupka" to jest 50% mieszkańców tej ulicy, więc nie wiadomo czy byś się nie zdziwił wynikami ankiet o których mówisz.
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 15:48
+1
Zabawne jest to wieczne utożsamianie "ładnej przestrzeni" z parkami, wsią, lasem... kiedy do niektórych dotrze, że ładnie powinno być wszędzie, a nie tylko w ogrodzie botanicznym!? Poza tym nie wiesz dokładnie, kto jest większością, a kto jest mniejszością w tej sprawie, bo ludzi którzy tamtędy chodzą i spacerują też jest cała masa
Avatar
-felipe_96. / 20 października 2020 r. o 16:30
-1
@ mieszkaniecLbn: "Poza tym nie wiesz dokładnie, kto jest większością, a kto jest mniejszością w tej sprawie, bo ludzi którzy tamtędy chodzą i spacerują też jest cała masa" - Fakt może i dokładnie nie wiem, kto jest mniejszością a kto większością w tej sprawie, lecz wiem, kto prowokuje i podjudza w tym temacie, a na pewno większość to nie jest, a co do ludzi, którzy chodzą i spacerują tamtędy - owszem jest ich cała masa, ale z pewnością nie jedynie o poglądach jedynie wychylonych w zielonkawo-lewą stronę i co więcej ci ludzie, gdyby ich spytać czy zostali w tej materii pytani w konsultacjach, sondach, ankietach odnośnie zagospodarowania tej części przestrzeni użytkowej odpowiedzieliby, że absolutnie nie. Odkąd sięgam tylko pamięcią, ta część Krakowskiego Przedmieścia zawsze była przeznaczona dla parkujących aut i jakoś przez długie okresy nikomu to nie przeszkadzało, że one parkują - nagle wąskiej ekologicznej grupce nie pasuje to i najchętniej zlikwidowaliby tą możliwość parkowania ludziom, którzy na co dzień mogą z tego korzystać. Jak trzeba mieć nierówno pod sufitem, by widząc jak mocno komunikacyjnie zostało odgraniczone Krakowskie Przedmieście( deptak) dopuszczać się dalszej eutanazji komunikacyjnej Krakowskiego Przedmieścia. Może jeszcze w ogóle deptak przedłużyć do rogatki warszawskiej? ( oczywiście żartuję, nie bierz tego przypadkiem na poważnie).
@ mieszkaniecLbn: "Poza tym nie wiesz dokładnie, kto jest większością, a kto jest mniejszością w tej sprawie, bo ludzi którzy tamtędy chodzą i spacerują też jest cała masa" - Fakt może i dokładnie nie wiem, kto jest mniejszością a kto większością w tej sprawie, lecz wiem, kto prowokuje i podjudza w tym temacie, a na pewno większość to nie jest, a co do ludzi, którzy chodzą i spacerują tamtędy - owszem jest ich cała masa, ale z pewnością nie jedynie o poglądach jedynie wychylonych w zielonkawo-lewą stronę i co więcej ci ludzie, gdyb... rozwiń
Avatar
Komentator / 20 października 2020 r. o 14:03
-1
Co to za durne podziały na lewicę i prawicę? Niezależnie od poglądów politycznych, samochody zajmują pewną określoną ilość metrów kwadratowych. Zajmują na parkingach - tworzą pstrokatą kupę blachy. Zajmują na drogach - tworzą korki. Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce. Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV
Jak ktoś chce ciszy, spokoju i zieleni, to nie sprowadza się do miasta. Niech wyjadą na wieś... tam będą łądne widoki. Miasto to miasto - beton, ulice i samochody od czasu do czasu poprzetykane zielenią... nie na odwrót.
Jak ktoś chce ciszy, spokoju i zieleni, to nie sprowadza się do miasta. Niech wyjadą na wieś... tam będą łądne widoki. Miasto to miasto - beton, ulice i samochody od czasu do czasu poprzetykane zielenią... nie na odwrót. rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 20 października 2020 r. o 15:19
-2
@ mieszkaniecLbn: "Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV" - Nie rozumiem tego końcowego zdania, właśnie wykazujesz się tutaj egoizmem, bo widzisz siebie i garstkę tobie podobnych działaczy( tych tzw. innych), którzy swoimi pomysłami uszczęśliwiają innych na siłę a masz w nosie to, że pozostała większość chce mieć wygodę dojazdu i komfort podróży, jesteś w mniejszości niestety i to tacy jak wy powinni mieć pecha( skandalem tak na marginesie i wielką bezczelnością było to twoje stwierdzenie), dziwię się, że radni Koalicji Obywatelskiej wspierają działania mniejszości chcąc pogardzać większością - garstka ludzi, chce likwidowania miejsc parkingowych w centrum i pod nich trzeba wszystko zrobić, bo tak się im podoba - to egoizm właśnie się nazywa i terroryzowanie, bo takie się ma widzimisię. A jak tak bardzo chcesz ładnej przestrzeni to idź na spacer do jakiego wąwozu, albo do Ogrodu Saskiego, Ogrodu Botanicznego i podziwiaj piękno przyrody. Centrum miasta nie jest od tego, by zamieniać je w jakiś zielony zagajnik( roślinność jest ważna ale nie najważniejsza, a tym bardziej nie kosztem likwidowania miejsc parkingowych). A swoją drogą czego tacy jak wy, eko-aktywiści i działacze nie uaktywniają się, wtedy kiedy dochodzi do wzmożonych działań deweloperki, kiedy są przypadki, gdzie roślinność( w tym drzewa) jest maksymalnie karczowana tylko po to by wcisnąć jak najwięcej betonowych kloców? Wtedy jakoś milczycie jak makiem zasiał? A już wiem dlaczego - być może zachodzi konflikt interesów - zapomniałem, że Zieloni są także koalicjantem Koalicji Obywatelskiej. Tam gdzie trzeba lobbować za ruchem pieszym i rowerowym by im podporządkowywać przestrzeń miejską to są pierwsi, a tam, gdzie już deweloper coś działa to nie wolno, bo to szkodzenie silniejszemu koalicjantowi- czyli PO, tutaj się nie wtrącamy, niech ora całą przestrzeń zieloną jak leci. "No to tak będzie - będą budynki, jezdnia, chodnik, a przy ulicy będą ładne drzewa." - Jak tak lubisz przyrodę to pomyśl może jak udekorować roślinnością takie miejsca jak np. plac teatralny czy pl. Kaczyńskiego - obydwa są kamienno-betonowymi, marmurowymi grobowcami, smutno tam dłużej przebywać, tam ewidentnie brakuje roślinności i nikt nic nie robi by jakoś to ładniej zagospodarować, by cieszyło wzrok a nie odpychało bladością. "Ja się na wieś nie wynoszę, ja chcę mieć ładne miasto i na tym mi zależy." - Też chce mieć ładne miasto i na tym mi zależy ale nie lubię utrudniania życia i robienia innym pod górkę, a niestety wiele z eko-agend ma to do siebie, że niestety pragnie podporządkować przestrzenie miejskie pieszym i rowerom, co w dobie popularyzacji lepszych i wygodniejszych środków transportu jest absurdalne. "Zajmują na drogach - tworzą korki." - Toteż trzeba dążyć ku temu by transport zbiorowy był honorowany, należycie dofinansowany, skrupulatnie i systematycznie dopasowywany do potrzeb pasażerów pod względem częstotliwości kursowania i wielkości taboru. "Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce." - otóż lewa strona też często tak postępuje ale nie potrafi tego dostrzegać u siebie ale u innych i jeszcze to krytykować - czemu nie.
@ mieszkaniecLbn: "Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV" - Nie rozumiem tego końcowego zdania, właśnie wykazujesz się tutaj egoizmem, bo widzisz siebie i garstkę tobie podobnych działaczy( tych tzw. innych), którzy swoimi pomysłami uszczęśliwiają innych na siłę a masz w nosie to, że pozostała większość chce mieć wygodę dojazdu i komfort podróży, jesteś w mniejszości niestety i to tacy jak wy powinni mieć pecha( skandalem tak ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 20 października 2020 r. o 21:19
+2
@ mieszkaniecLbn: "Jak przychodzi np. do wycinki drzew na jakiejś ulicy, to nagle okazuje się, że "wąska ekologiczna grupka" to jest 50% mieszkańców tej ulicy, więc nie wiadomo czy byś się nie zdziwił wynikami ankiet o których mówisz." - Nie przeczę, że tak nie jest, podać tu za przykład należy nocną akcję mieszkańców ul. Lipowej w obronie drzew, a potem akcje z kordonem, owijanie wstążkami drzew które mogły zostać wycięte. W tej materii to i ja się zgadzałem, bo ul. Lipowa bez drzew to nie byłaby ta sama ulica, byłaby kompletnie pozbawiona dawnego uroku. Trzeba było w swoim wpisie to uwzględnić, a ty tutaj jedynie ogólnikami machnąłeś. Ale z góry dzięki za ożywczą polemikę, nie dajesz za wygraną, to mi się podoba, szczerze doceniam. Pozdrawiam.
@ mieszkaniecLbn: "Jak przychodzi np. do wycinki drzew na jakiejś ulicy, to nagle okazuje się, że "wąska ekologiczna grupka" to jest 50% mieszkańców tej ulicy, więc nie wiadomo czy byś się nie zdziwił wynikami ankiet o których mówisz." - Nie przeczę, że tak nie jest, podać tu za przykład należy nocną akcję mieszkańców ul. Lipowej w obronie drzew, a potem akcje z kordonem, owijanie wstążkami drzew które mogły zostać wycięte. W tej materii to i ja się zgadzałem, bo ul. Lipowa bez drzew to nie byłaby ta sama ulica, byłaby ko... rozwiń
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 17:24
+1
Jak przychodzi np. do wycinki drzew na jakiejś ulicy, to nagle okazuje się, że "wąska ekologiczna grupka" to jest 50% mieszkańców tej ulicy, więc nie wiadomo czy byś się nie zdziwił wynikami ankiet o których mówisz.
Avatar
-felipe_96. / 20 października 2020 r. o 16:30
-1
@ mieszkaniecLbn: "Poza tym nie wiesz dokładnie, kto jest większością, a kto jest mniejszością w tej sprawie, bo ludzi którzy tamtędy chodzą i spacerują też jest cała masa" - Fakt może i dokładnie nie wiem, kto jest mniejszością a kto większością w tej sprawie, lecz wiem, kto prowokuje i podjudza w tym temacie, a na pewno większość to nie jest, a co do ludzi, którzy chodzą i spacerują tamtędy - owszem jest ich cała masa, ale z pewnością nie jedynie o poglądach jedynie wychylonych w zielonkawo-lewą stronę i co więcej ci ludzie, gdyby ich spytać czy zostali w tej materii pytani w konsultacjach, sondach, ankietach odnośnie zagospodarowania tej części przestrzeni użytkowej odpowiedzieliby, że absolutnie nie. Odkąd sięgam tylko pamięcią, ta część Krakowskiego Przedmieścia zawsze była przeznaczona dla parkujących aut i jakoś przez długie okresy nikomu to nie przeszkadzało, że one parkują - nagle wąskiej ekologicznej grupce nie pasuje to i najchętniej zlikwidowaliby tą możliwość parkowania ludziom, którzy na co dzień mogą z tego korzystać. Jak trzeba mieć nierówno pod sufitem, by widząc jak mocno komunikacyjnie zostało odgraniczone Krakowskie Przedmieście( deptak) dopuszczać się dalszej eutanazji komunikacyjnej Krakowskiego Przedmieścia. Może jeszcze w ogóle deptak przedłużyć do rogatki warszawskiej? ( oczywiście żartuję, nie bierz tego przypadkiem na poważnie).
@ mieszkaniecLbn: "Poza tym nie wiesz dokładnie, kto jest większością, a kto jest mniejszością w tej sprawie, bo ludzi którzy tamtędy chodzą i spacerują też jest cała masa" - Fakt może i dokładnie nie wiem, kto jest mniejszością a kto większością w tej sprawie, lecz wiem, kto prowokuje i podjudza w tym temacie, a na pewno większość to nie jest, a co do ludzi, którzy chodzą i spacerują tamtędy - owszem jest ich cała masa, ale z pewnością nie jedynie o poglądach jedynie wychylonych w zielonkawo-lewą stronę i co więcej ci ludzie, gdyb... rozwiń
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 15:48
+1
Zabawne jest to wieczne utożsamianie "ładnej przestrzeni" z parkami, wsią, lasem... kiedy do niektórych dotrze, że ładnie powinno być wszędzie, a nie tylko w ogrodzie botanicznym!? Poza tym nie wiesz dokładnie, kto jest większością, a kto jest mniejszością w tej sprawie, bo ludzi którzy tamtędy chodzą i spacerują też jest cała masa
Avatar
-felipe_96. / 20 października 2020 r. o 15:19
-2
@ mieszkaniecLbn: "Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV" - Nie rozumiem tego końcowego zdania, właśnie wykazujesz się tutaj egoizmem, bo widzisz siebie i garstkę tobie podobnych działaczy( tych tzw. innych), którzy swoimi pomysłami uszczęśliwiają innych na siłę a masz w nosie to, że pozostała większość chce mieć wygodę dojazdu i komfort podróży, jesteś w mniejszości niestety i to tacy jak wy powinni mieć pecha( skandalem tak na marginesie i wielką bezczelnością było to twoje stwierdzenie), dziwię się, że radni Koalicji Obywatelskiej wspierają działania mniejszości chcąc pogardzać większością - garstka ludzi, chce likwidowania miejsc parkingowych w centrum i pod nich trzeba wszystko zrobić, bo tak się im podoba - to egoizm właśnie się nazywa i terroryzowanie, bo takie się ma widzimisię. A jak tak bardzo chcesz ładnej przestrzeni to idź na spacer do jakiego wąwozu, albo do Ogrodu Saskiego, Ogrodu Botanicznego i podziwiaj piękno przyrody. Centrum miasta nie jest od tego, by zamieniać je w jakiś zielony zagajnik( roślinność jest ważna ale nie najważniejsza, a tym bardziej nie kosztem likwidowania miejsc parkingowych). A swoją drogą czego tacy jak wy, eko-aktywiści i działacze nie uaktywniają się, wtedy kiedy dochodzi do wzmożonych działań deweloperki, kiedy są przypadki, gdzie roślinność( w tym drzewa) jest maksymalnie karczowana tylko po to by wcisnąć jak najwięcej betonowych kloców? Wtedy jakoś milczycie jak makiem zasiał? A już wiem dlaczego - być może zachodzi konflikt interesów - zapomniałem, że Zieloni są także koalicjantem Koalicji Obywatelskiej. Tam gdzie trzeba lobbować za ruchem pieszym i rowerowym by im podporządkowywać przestrzeń miejską to są pierwsi, a tam, gdzie już deweloper coś działa to nie wolno, bo to szkodzenie silniejszemu koalicjantowi- czyli PO, tutaj się nie wtrącamy, niech ora całą przestrzeń zieloną jak leci. "No to tak będzie - będą budynki, jezdnia, chodnik, a przy ulicy będą ładne drzewa." - Jak tak lubisz przyrodę to pomyśl może jak udekorować roślinnością takie miejsca jak np. plac teatralny czy pl. Kaczyńskiego - obydwa są kamienno-betonowymi, marmurowymi grobowcami, smutno tam dłużej przebywać, tam ewidentnie brakuje roślinności i nikt nic nie robi by jakoś to ładniej zagospodarować, by cieszyło wzrok a nie odpychało bladością. "Ja się na wieś nie wynoszę, ja chcę mieć ładne miasto i na tym mi zależy." - Też chce mieć ładne miasto i na tym mi zależy ale nie lubię utrudniania życia i robienia innym pod górkę, a niestety wiele z eko-agend ma to do siebie, że niestety pragnie podporządkować przestrzenie miejskie pieszym i rowerom, co w dobie popularyzacji lepszych i wygodniejszych środków transportu jest absurdalne. "Zajmują na drogach - tworzą korki." - Toteż trzeba dążyć ku temu by transport zbiorowy był honorowany, należycie dofinansowany, skrupulatnie i systematycznie dopasowywany do potrzeb pasażerów pod względem częstotliwości kursowania i wielkości taboru. "Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce." - otóż lewa strona też często tak postępuje ale nie potrafi tego dostrzegać u siebie ale u innych i jeszcze to krytykować - czemu nie.
@ mieszkaniecLbn: "Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV" - Nie rozumiem tego końcowego zdania, właśnie wykazujesz się tutaj egoizmem, bo widzisz siebie i garstkę tobie podobnych działaczy( tych tzw. innych), którzy swoimi pomysłami uszczęśliwiają innych na siłę a masz w nosie to, że pozostała większość chce mieć wygodę dojazdu i komfort podróży, jesteś w mniejszości niestety i to tacy jak wy powinni mieć pecha( skandalem tak ... rozwiń
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 14:10
+2
No to tak będzie - będą budynki, jezdnia, chodnik, a przy ulicy będą ładne drzewa. Wszystko tak jak mówisz. Ja się na wieś nie wynoszę, ja chcę mieć ładne miasto i na tym mi zależy.
Avatar
Komentator / 20 października 2020 r. o 14:03
-1
Co to za durne podziały na lewicę i prawicę? Niezależnie od poglądów politycznych, samochody zajmują pewną określoną ilość metrów kwadratowych. Zajmują na parkingach - tworzą pstrokatą kupę blachy. Zajmują na drogach - tworzą korki. Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce. Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV
Jak ktoś chce ciszy, spokoju i zieleni, to nie sprowadza się do miasta. Niech wyjadą na wieś... tam będą łądne widoki. Miasto to miasto - beton, ulice i samochody od czasu do czasu poprzetykane zielenią... nie na odwrót.
Jak ktoś chce ciszy, spokoju i zieleni, to nie sprowadza się do miasta. Niech wyjadą na wieś... tam będą łądne widoki. Miasto to miasto - beton, ulice i samochody od czasu do czasu poprzetykane zielenią... nie na odwrót. rozwiń
Avatar
mieszkaniecLbn / 20 października 2020 r. o 13:40
+2
Co to za durne podziały na lewicę i prawicę? Niezależnie od poglądów politycznych, samochody zajmują pewną określoną ilość metrów kwadratowych. Zajmują na parkingach - tworzą pstrokatą kupę blachy. Zajmują na drogach - tworzą korki. Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce. Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie, a nie tylko w TV
Co to za durne podziały na lewicę i prawicę? Niezależnie od poglądów politycznych, samochody zajmują pewną określoną ilość metrów kwadratowych. Zajmują na parkingach - tworzą pstrokatą kupę blachy. Zajmują na drogach - tworzą korki. Są tacy, co mają to w nosie, bo dla nich najważniejsze są tylko ich własne cztery litery i tak by najchętniej widzieli świat - każdy w swoim grajdołku, a dookoła niech się dzieje co chce. Niestety drodzy "normalni ludzie", macie pecha, bo są też inni, którzy ładną przestrzeń chcieliby mieć wokół siebie,... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 19 października 2020 r. o 23:52
-4
Nie dziwię się, że poprzedni projekt był oprotestowany, ten przynajmniej choć trochę idzie na kompromis, nie likwidując niemalże całkowicie możliwości parkowania. A swoją drogą grupa Pieszy Lublin dziwnym zbiegiem okoliczności nie dostrzega dużych połaci terenów spacerowych i rekreacyjnych pl. Litewskiego aż do Bramy Krakowskiej po starówkę. Nie za dużo doprawdy tego pieszego wędrowania? Pomyślcie co nieco, już sam plac litewski zaorany komunikacyjnie fest - i niby kto na tym zyskał? - ani pasażerowie mpk ani pasażerowie taksówek - nie sposób niczym dojechać tylko naokoło trzeba się gimnastykować (nawet policja czy karetka nie może na deptak wjechać w razie jakiegoś incydentu czy wypadku) - tylko ludziom utrudnianie życia i po co to było? Owszem ruch to zdrowie, pieszo można sobie chodzić, jak się tylko zechcę ale żeby wymuszać piesze wędrówki czy dostosowywać miasto pod rowerzystów - to jest cofanie w rozwoju o 100 lat, kiedy po mieście jeździły bryczki konne i drezyny. Można i tak, tylko dlaczego? Kiedy sprawniej autobusem chociażby, taksówką, samochodem( jeśli ktoś posiada prawko i auto). Nikt o zdrowych zmysłach śpiesząc się do pracy nie będzie zaiwaniał rowerkiem czy hulajnogą, o chodzeniu pieszo nie wspominając - poza tym już to widzę czy to urzędników czy profesorów czy biznesmenów jeżdżących hulajnogami, rowerami - śmiechu warte, jak prawka nie mają to wybierają taksówkę albo autobusem jak dobre połączenia mają. Ruch Pieszy Lublin należy chyba do tych tzw. NGO-sów, które to pragną za wszelką cenę uszczęśliwiać ludzi na siłę i "przychylać nieba". Nie idźcie tą drogą, nie terroryzujcie przestrzeni miejskich, nie sabotujcie ich - poruszanie się po mieście ma służyć każdej formie środku lokomocji - na tym przecież polega różnorodność i wolność wyboru takiego środka jaki komu pasuje, natomiast faworyzowanie jednych kosztem ograniczania innych( utrudnianie czy wręcz uniemożliwianie poruszania się tym formom bardziej zmotoryzowanym) to znowu próba dzielenia ludzi na tych co są zmotoryzowani i na tych, którzy nie są, a kto lubuje się w sianiu podziałów? - coś mi tu pachnie lewą stroną polityczną, tylko w tym przypadku okraszoną eko-fanatyzmem zielonym.
Nie dziwię się, że poprzedni projekt był oprotestowany, ten przynajmniej choć trochę idzie na kompromis, nie likwidując niemalże całkowicie możliwości parkowania. A swoją drogą grupa Pieszy Lublin dziwnym zbiegiem okoliczności nie dostrzega dużych połaci terenów spacerowych i rekreacyjnych pl. Litewskiego aż do Bramy Krakowskiej po starówkę. Nie za dużo doprawdy tego pieszego wędrowania? Pomyślcie co nieco, już sam plac litewski zaorany komunikacyjnie fest - i niby kto na tym zyskał? - ani pasażerowie mpk ani pasażerowie taksówek - nie sposó... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 19 października 2020 r. o 20:25
-16
Zarys programu 'Śródmieście enklawą wolną od plebsu': etap I - likwidacja kluczowego węzła przesiadkowego mpk na pl. Litewskim pod pozorem przedłużenia deptaka + zblokowanie dostępu rowerzystom (lata 2015-2017); etap II - likwidacja miejsc parkingowych/podwyżki cen za parkowanie, dalsze wygaszanie komunikacji miejskiej (2017-2020); etap III - likwidacja dworca na podzamczu, a tym samym wykoszenie 80% kursów komunikacji busiarskiej (2022?); etap IV (to już moja wyobraźnia) - ogrodzenie śródmieścia, umieszczenie bramek do pobierania opłat za wstęp na teren obsadzonych przez czarną sotnię dewelo-sułtana, zakaz ruchu pojazdów innych niż e-limuzyny Ludzi z Wypchanymi Portfelami itd.
Zarys programu 'Śródmieście enklawą wolną od plebsu': etap I - likwidacja kluczowego węzła przesiadkowego mpk na pl. Litewskim pod pozorem przedłużenia deptaka + zblokowanie dostępu rowerzystom (lata 2015-2017); etap II - likwidacja miejsc parkingowych/podwyżki cen za parkowanie, dalsze wygaszanie komunikacji miejskiej (2017-2020); etap III - likwidacja dworca na podzamczu, a tym samym wykoszenie 80% kursów komunikacji busiarskiej (2022?); etap IV (to już moja wyobraźnia) - ogrodzenie śródmieścia, umieszczenie bramek do pobierania opłat za w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Brutalne zabójstwo na Czechowie. Janusz N. przesiedział w więzieniu już 30 lat, posiedzi kolejne 25

Brutalne zabójstwo na Czechowie. Janusz N. przesiedział w więzieniu już 30 lat, posiedzi kolejne 25

Jest wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa bezdomnej na lubelskim Czechowie. Recydywista, Janusz N. został za to skazany na 25-lat więzienia. Skatował kobietę, bo przeszkadzała mu w piciu wódki.

Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat
film

Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

Diego Armando Maradona zmarł dziś w swoim domu w San Andrés - podają argentyńskie media. Legendarny piłkarz miał 60 lat.

Świdniczanka – Tomasovia 1:3. Stałe fragmenty na wagę zwycięstwa [zdjęcia]
galeria

Świdniczanka – Tomasovia 1:3. Stałe fragmenty na wagę zwycięstwa [zdjęcia]

Po wygranej z Ładą piłkarze Tomasovii spodziewali się trudniejszego spotkania przeciwko Świdniczance. I na pewno tak było, bo jeszcze do 74 minuty podopieczni Pawła Pranagala remisowali z liderem grupy drugiej. W ostatnim kwadransie niebiesko-biali zaliczyli jednak dwa trafienia i ostatecznie wygrali 3:1.

PIMS-TS, czyli dziecięcy zespół pocovidowy. Jakie są objawy i kiedy występują?

PIMS-TS, czyli dziecięcy zespół pocovidowy. Jakie są objawy i kiedy występują?

Objawy PIMS-TS, czyli dziecięcego zespołu pocovidowego, pojawiają się kilka tygodni po przebytym zakażeniu koronawirusem. Najczęściej pierwszym objawem jest wysoka gorączka, trwająca dłużej niż trzy dni – mówi prof. Przemko Kwinta, pediatra i neonatolog.

"Zabijacie kobiety". Plakat na wiadukcie w Lublinie
galeria

"Zabijacie kobiety". Plakat na wiadukcie w Lublinie

„Brak praw to też przemoc”, „Zabijacie kobiety” – plakaty tej treści pojawiły się w nocy w różnych miejscach Lublina. Kartki z hasłami zawisły też w wielu innych polskich miast.

Hetman Zamość – Chełmianka 2:7. Proste błędy i gole byłych piłkarzy

Hetman Zamość – Chełmianka 2:7. Proste błędy i gole byłych piłkarzy

Hetman bez szans w starciu z Chełmianką. Drużyna Tomasza Złomańczuka rozbiła ostatni zespół w tabeli aż 7:2. W Zamościu przypomnieli się byli gracze gospodarzy: Dawid Skoczylas, Paweł Myśliwiecki i Przemysław Kanarek, którzy zdobyli po jednej bramce.

Porodówka w Kraśniku miała całkowicie zniknąć. A teraz szykują plan, żeby kobiety chciały tu rodzić

Porodówka w Kraśniku miała całkowicie zniknąć. A teraz szykują plan, żeby kobiety chciały tu rodzić

Przeniesienie i rozbudowa oddziału ginekologiczno-położniczo-neonatologiczny, ale też m.in. uruchomienie poradni leczenia bólu. W środę Rada Powiatu w Kraśniku zatwierdziła niemal jednogłośnie program naprawczy SP ZOZ. – Nie łudzimy się, że momentalnie uzdrowimy kraśnicki szpital – przestrzegał Roman Bijak, członek zarządu powiatu. – To jest program na lata.

Ogromna bezmyślność. Ominął zapory na przejeździe kolejowym i wjechał pod pociąg
galeria

Ogromna bezmyślność. Ominął zapory na przejeździe kolejowym i wjechał pod pociąg

35-latek z Łukowa kierując oplem astrą ominął zapory na przejeździe kolejowym i wjechał pod pociąg.

Internetowy gnębiciel ukrywał się w Niemczech. Za cel wziął sobie przedsiębiorcę

Internetowy gnębiciel ukrywał się w Niemczech. Za cel wziął sobie przedsiębiorcę

Zniesławiał w sieci policjantów i nękał bialskiego przedsiębiorcę. Za swoje występki w internecie pochodzący z powiatu bialskiego Emil K. odpowie przed sądem.

Prokuratura twierdzi, że nie ma zapisu rozmowy braci Kaczyńskich tuż przed katastrofą smoleńską

Prokuratura twierdzi, że nie ma zapisu rozmowy braci Kaczyńskich tuż przed katastrofą smoleńską

Minister zdrowia ostrzega przed trzecią falą. „Ostatnia linia obrony”
zdjęcia
galeria

Minister zdrowia ostrzega przed trzecią falą. „Ostatnia linia obrony”

– Jest ryzyko trzeciej fali epidemii, szpitale tymczasowe są zabezpieczeniem na tę sytuację, ostatnią linią obrony – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski. - Do marca nie będzie decyzji o rezygnacji z nich – zapowiedział.

Ma 80 lat i kieruje izbą przyjęć w szpitalu zakaźnym. Każdego dnia ratuje pacjentów zakażonych koronawirusem

Ma 80 lat i kieruje izbą przyjęć w szpitalu zakaźnym. Każdego dnia ratuje pacjentów zakażonych koronawirusem

MKS Perła czeka na rywalki w fazie grupowej Ligi Europejskiej

MKS Perła czeka na rywalki w fazie grupowej Ligi Europejskiej

W czwartek w Wiedniu odbędzie się losowanie fazy grupowej Ligi Europejskiej piłkarek ręcznych. W gronie uczestników jest MKS Perła Lublin

Lubelska policja przesiada się do SUV-ów. Dostała nowe cacka
wideo, zdjęcia
galeria
film

Lubelska policja przesiada się do SUV-ów. Dostała nowe cacka

Powiaty: lubelski, janowski, lubartowski, opolski, parczewski i puławski a także Lublin i Lubartów. Tam tafią nowe radiowozy. Tym razem to Hyundai Tucson i nieoznakowane Kia Cee'd.

Plac Wolności w Biłgoraju uwolniony. Zniknęły płoty, koniec prac

Plac Wolności w Biłgoraju uwolniony. Zniknęły płoty, koniec prac

Mała rocznica w Biłgoraju. 25 listopada 2015 roku radni przegłosowali uchwałę o przystąpieniu do opracowania aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji. To był początek projektu, którego efekty właśnie widać. - Dziękuję mieszkańcom, a zwłaszcza osobom prowadzącym w pobliżu działalność gospodarczą za wyrozumiałość i „nadzór obywatelski” – napisał burmistrz, ogłaszając, że centrum jest gotowe

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.