Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2020 r.
20:38

Lublin: Krzysztof Żuk pozywa radnych PiS. Chodzi o nocną akcję przesadzania drzew z ul. Lipowej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
10 12 A A
Radni PiS podczas konferencji prasowej na temat nocnej akcji przesadzania drzew z ul. Lipowej. Od lewej: Marcin Jakóbczyk, Piotr Gawryszczak, Zbigniew Ławniczak i Robert Derewenda
Radni PiS podczas konferencji prasowej na temat nocnej akcji przesadzania drzew z ul. Lipowej. Od lewej: Marcin Jakóbczyk, Piotr Gawryszczak, Zbigniew Ławniczak i Robert Derewenda (fot. Dominik Smaga)

Prezydent Lublina (PO) pozwał do sądu trzech radnych PiS za słowa, że to on zlecił kontrowersyjną, nocną akcję przesadzania drzew z ul. Lipowej. Krzysztof Żuk oczekuje zasądzenia od radnych 30 tys. zł na cele charytatywne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Słowa, które oburzyły prezydenta, znalazły się w zawiadomieniu złożonym do prokuratury przez miejskich radnych: Piotra Gawryszczaka, Roberta Derewendę i Marcina Jakóbczyka. Ich donos dotyczył „możliwości popełnienia przestępstwa” przez prezydenta w związku z wydarzeniami, do których doszło na ul. Lipowej w nocy z 31 maja na 1 czerwca.

Przypomnijmy: pamiętnej nocy na Lipową przyjechała maszyna do przesadzania drzew i zaczęła wyciągać z ziemi lipy przeznaczone do przesadzenia w związku z poszerzaniem jezdni. Hałas postawił na nogi okolicznych mieszkańców. W efekcie przepędzili robotników, uniemożliwiając im wykopanie szóstego drzewa. Mieszkańcy byli tym bardziej oburzeni, że działo się to zaledwie kilka godzin po ich proteście przeciw usuwaniu zieleni z ulicy.

Już następnego dnia miejscy urzędnicy, włącznie z zastępcą prezydenta, przyznali, że prowadzenie takich prac nocą było „niefortunne” i stwierdzili, że nie było uzgodnione z miastem. Ostrzej nazywali to radni z opozycyjnego względem prezydenta klubu PiS.

– To działanie metodą złodzieja, który przychodzi w nocy – mówił Piotr Gawryszczak, szef klubu PiS. Z dwoma innymi radnymi złożył do prokuratury zawiadomienie. Jego treść dotknęła Żuka.

– Z treści przywołanego zawiadomienia wynika bowiem wprost, że prezydent wydał polecenie usunięcia drzew w pasie drogowym przy ul. Lipowej w Lublinie oraz że działanie takie zostało podjęte na zlecenie Krzysztofa Żuka w nocy, po godzinie 22, dnia 31 maja – tłumaczyła rzeczniczka Ratusza. Podkreślała, że ani prezydent nie dał zgody na nocną akcję, ani urzędnicy nie byli o niej powiadomieni przez wykonawcę prac.

Prezydent oficjalnie wezwał radnych do odwołania urażających go słów. Zapowiedział, że w przeciwnym razie pozwie ich do sądu za naruszenie dóbr osobistych. Dzień później radni przepraszali prezydenta, jeśli coś niewłaściwie sformułowali, ale zastrzegali, że nie widzą podstaw do publikacji oświadczenia, którego zamieszczenia oczekiwał od nich Żuk.

– W związku z brakiem reakcji na wezwanie, prezydent zapowiedział, że skieruje sprawę na drogę sądową oczekując jednocześnie wpłaty 30 tys. zł na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie i tak też uczynił – potwierdziła Dziennikowi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. Pozew z powództwa cywilnego w imieniu Żuka złożył adwokat Bartosz Przeciechowski.

– Ja i moi koledzy radni nie napisaliśmy nieprawdy w zawiadomieniu – komentuje przewodniczący Gawryszczak. – Przedstawiliśmy sytuację tak, jak wyglądała. Czyli że działania były realizowane de facto na zlecenie miasta, w związku z tym prezydent odpowiada za wszystko, co się dzieje na terenie miasta. Cóż, będziemy się sądzić

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zLublina / 15 września 2020 r. o 22:05
+46
prawidłowo :) radni pis myślą że im wszystko wolno :) chlapią co tylko ślina na język przyniesie :)
Avatar
zLublina / 15 września 2020 r. o 22:05
+40
a hospicjum się pewnie bardzo ucieszy :)
Avatar
cabrio_obatela_Ryska / 15 września 2020 r. o 22:12
+36
A na zdjęciu twarze nieskalane myślą.
Avatar
Janusz_Paliwas / 15 września 2020 r. o 21:39
+26
A jak się parkuje bardzo drogim samochodem szwedzkiej marki na chodniku ul.Lubartowska - WYGODNIE I ZA DARMO:)
 W punkt. Lepiej być wożonym w foteliku na tylnym siedzeniu w jeszcze droższym samochdzie z kurą na masce w obstawie dwóch innych samochodów z ochroną...
Avatar
Lelek / 16 września 2020 r. o 11:14
+17
Dziwię się, że ktokolwiek głosuje na tych "radnych" a raczej bez-radnych pokroju Suchanowskiej, Pituchy, Gawryszczaka etc. To są straszni ignoranci, dosłownie w każdej dziedzinie. A widać to najbardziej gdy zaczynają dyskutować z prezydentem.
Avatar
OPUSDEI / 16 września 2020 r. o 12:14
+13
Radni PiS lubują się w sianiu zamieszania, ale prędzej czy później ono uderza z powrotem. Skoro byli w stanie napisać obraźliwy czy oszczerczy pozew do prokuratury, a nie byli w stanie napisać sprostowania, to wykazuje złą wolę z ich strony. Na korzyść magistratu i Żuka świadczą dobre praktyki zarządzania informacją, zwane popularnie RACI. Wytłumaczę, otóż w organizacjach macierzowych (matriksowych) a taką pod zarządem Prezydenta Żuka jest UML, stosuje się standard RACI, tak samo w korporacjach. Każdy pracujący w danym przedsiębiorstwie (a Miasto Lublin w istocie swojej stanowi taki organizm), każdy oprócz ustawowych obowiązków i wymaganych na danym stanowisku, podlega macierzy (RACI matrix), która ustala zakres odpowiedzialności, R - Rsponsible (Odpowiedzialny za wykonanie zadania, ten co kopie), A - Accoubtable (Rozliczony z wykonania zadania, ten który rozplanował i dopilnowuje by ci co mają kopać wykopali), C - Consulted (skonsultowany w danych sprawach, czyli ten którego można zapytać jaką koparką kopać), I - Informed, (Poinformowany o wynikach, czyli manager, który budżetuje operację). Żuk co najwyżej był tu jako "Informed" i to prawdopodobnie na wyższym poziomie, jak procent wykonania całej inwestycji, a nie, że konkretne drzew, managerowie poziomu Żuka nie zajmują się takimi ***relami, jak to, że w III LO, na drugim piętrze skończył się toner w kserokopiarce. No sorry. To tak jakby Radni PIS zarzucali, że winą Papieża Franciszka jest, że w EU przywitano w zeszłym roku 2 miliony imigrantów, z czego 140 tysięcy uchodźców. No bez przesady. Inną sprawą jest, że brzydkie słowa czy kłamstwa bolą, a oszczerstwa na papierze kancelaryjnym tym bardziej.
Radni PiS lubują się w sianiu zamieszania, ale prędzej czy później ono uderza z powrotem. Skoro byli w stanie napisać obraźliwy czy oszczerczy pozew do prokuratury, a nie byli w stanie napisać sprostowania, to wykazuje złą wolę z ich strony. Na korzyść magistratu i Żuka świadczą dobre praktyki zarządzania informacją, zwane popularnie RACI. Wytłumaczę, otóż w organizacjach macierzowych (matriksowych) a taką pod zarządem Prezydenta Żuka jest UML, stosuje się standard RACI, tak samo w korporacjach. Każdy pracujący w danym przedsiębiorstwie (a M... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2020 r. o 10:52
+7
2008 - "Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie znieważenia urzedującego prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez posła PO Janusza Pali... słowami, że uważa go za "chama"."
Avatar
lbnpl / 15 września 2020 r. o 23:55
-15
"Podkreślała, że ani prezydent nie dał zgody na nocną akcję, ani urzędnicy nie byli o niej powiadomieni przez wykonawcę prac." Czy Prezydent Żuk zawiadomił prokuraturę, że wykonawca podjął nielegalne przestępcze działania?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2020 r. o 11:42
-17
"Do wyroku jestem prezydentem...."
Avatar
Lubelak76 / 15 września 2020 r. o 22:26
-26
Pracownicy UM w Lublinie aktywni po godzinach
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2020 r. o 10:52
+7
2008 - "Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie znieważenia urzedującego prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez posła PO Janusza Pali... słowami, że uważa go za "chama"."
Avatar
OPUSDEI / 16 września 2020 r. o 12:14
+13
Radni PiS lubują się w sianiu zamieszania, ale prędzej czy później ono uderza z powrotem. Skoro byli w stanie napisać obraźliwy czy oszczerczy pozew do prokuratury, a nie byli w stanie napisać sprostowania, to wykazuje złą wolę z ich strony. Na korzyść magistratu i Żuka świadczą dobre praktyki zarządzania informacją, zwane popularnie RACI. Wytłumaczę, otóż w organizacjach macierzowych (matriksowych) a taką pod zarządem Prezydenta Żuka jest UML, stosuje się standard RACI, tak samo w korporacjach. Każdy pracujący w danym przedsiębiorstwie (a Miasto Lublin w istocie swojej stanowi taki organizm), każdy oprócz ustawowych obowiązków i wymaganych na danym stanowisku, podlega macierzy (RACI matrix), która ustala zakres odpowiedzialności, R - Rsponsible (Odpowiedzialny za wykonanie zadania, ten co kopie), A - Accoubtable (Rozliczony z wykonania zadania, ten który rozplanował i dopilnowuje by ci co mają kopać wykopali), C - Consulted (skonsultowany w danych sprawach, czyli ten którego można zapytać jaką koparką kopać), I - Informed, (Poinformowany o wynikach, czyli manager, który budżetuje operację). Żuk co najwyżej był tu jako "Informed" i to prawdopodobnie na wyższym poziomie, jak procent wykonania całej inwestycji, a nie, że konkretne drzew, managerowie poziomu Żuka nie zajmują się takimi ***relami, jak to, że w III LO, na drugim piętrze skończył się toner w kserokopiarce. No sorry. To tak jakby Radni PIS zarzucali, że winą Papieża Franciszka jest, że w EU przywitano w zeszłym roku 2 miliony imigrantów, z czego 140 tysięcy uchodźców. No bez przesady. Inną sprawą jest, że brzydkie słowa czy kłamstwa bolą, a oszczerstwa na papierze kancelaryjnym tym bardziej.
Radni PiS lubują się w sianiu zamieszania, ale prędzej czy później ono uderza z powrotem. Skoro byli w stanie napisać obraźliwy czy oszczerczy pozew do prokuratury, a nie byli w stanie napisać sprostowania, to wykazuje złą wolę z ich strony. Na korzyść magistratu i Żuka świadczą dobre praktyki zarządzania informacją, zwane popularnie RACI. Wytłumaczę, otóż w organizacjach macierzowych (matriksowych) a taką pod zarządem Prezydenta Żuka jest UML, stosuje się standard RACI, tak samo w korporacjach. Każdy pracujący w danym przedsiębiorstwie (a M... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2020 r. o 11:42
-17
"Do wyroku jestem prezydentem...."
Avatar
Lelek / 16 września 2020 r. o 11:14
+17
Dziwię się, że ktokolwiek głosuje na tych "radnych" a raczej bez-radnych pokroju Suchanowskiej, Pituchy, Gawryszczaka etc. To są straszni ignoranci, dosłownie w każdej dziedzinie. A widać to najbardziej gdy zaczynają dyskutować z prezydentem.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2020 r. o 09:35
-28
2017 CBA vs ...- opinie prawne wybitnych specjalistów .... Jaki był wyrok końcowy?
Avatar
lbnpl / 15 września 2020 r. o 23:55
-15
"Podkreślała, że ani prezydent nie dał zgody na nocną akcję, ani urzędnicy nie byli o niej powiadomieni przez wykonawcę prac." Czy Prezydent Żuk zawiadomił prokuraturę, że wykonawca podjął nielegalne przestępcze działania?
Avatar
Lubelak76 / 15 września 2020 r. o 22:26
-26
Pracownicy UM w Lublinie aktywni po godzinach
Avatar
cabrio_obatela_Ryska / 15 września 2020 r. o 22:12
+36
A na zdjęciu twarze nieskalane myślą.
Avatar
zLublina / 15 września 2020 r. o 22:05
+40
a hospicjum się pewnie bardzo ucieszy :)
Avatar
LAS / 15 września 2020 r. o 22:05
-33
Trzeba mieć nie lada tupet, lub odruch nożyc na uderzonym stole, by w 40 rocznicę sprzeciwu przeciwko cenzurze i arogancji władzy wykonawczej – pozywać do sądu przedstawicieli organu uchwałodawczego miasta, w którym jest się organem wykonawczym. Na szczęście dla pozwanych radych - w Polsce zniesiono karę śmierci.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2020 - Hrubieszów i powiat hrubieszowski. Wyniki wszystkich szkół

Matura 2020 - Hrubieszów i powiat hrubieszowski. Wyniki wszystkich szkół

Matura 2020 - Chełm i powiat chełmski. Wyniki wszystkich szkół

Matura 2020 - Chełm i powiat chełmski. Wyniki wszystkich szkół

Kolej ma problem z przetargiem przy granicy. Nowy Jedwabny Szlak zagrożony?

Kolej ma problem z przetargiem przy granicy. Nowy Jedwabny Szlak zagrożony?

Kolej chce poprawić przepustowość przejścia granicznego Terespol – Brześć w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Ale jest problem z ważnym przetargiem. Jedyna oferta, która wpłynęła, przekracza kosztorys o 10 mln zł

Matura 2020 - Biłgoraj i powiat biłgorajski. Wyniki wszystkich szkół

Matura 2020 - Biłgoraj i powiat biłgorajski. Wyniki wszystkich szkół

Matura 2020 - Biała Podlaska i powiat bialski. Wyniki wszystkich szkół

Matura 2020 - Biała Podlaska i powiat bialski. Wyniki wszystkich szkół

Meble z Kurowa robione na wymiar dla klienta
Złota Setka

Meble z Kurowa robione na wymiar dla klienta

Dla Anmaru, małej, rodzinnej firmy z Łąkoci w gminie Kurów, ten rok był najtrudniejszy w kilkunastoletniej historii. Epidemiczny kryzys załamał sprzedaż, ale przedsiębiorstwo prowadzone przez Marka i Roberta Pecio wychodzi na prostą.

Lublin z powietrza: LSM
Zdjęcia z drona
galeria

Lublin z powietrza: LSM

Otoczone zielenią bloki, place zabaw, wąwóz czy biurowce przy ul. Zana. W czasie deszczowej pogody proponujemy jesienny spacer. Spójrzmy jak wygląda LSM z lotu ptaka.

Masz temperaturę? To nie będziesz zdawał egzaminu na prawo jazdy

Masz temperaturę? To nie będziesz zdawał egzaminu na prawo jazdy

Masz temperaturę? To nie będziesz zdawał dzisiaj egzaminu. To scenariusz, który może spotkać kandydata na kierowcę w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Kierowców w Białej Podlaskiej. W tej sprawie interweniuje poseł Riad Haidar (KO). Ośrodek odpowiada, że przypadków niedopuszczenia do egzaminu z powodu wysokiej temperatury było tylko kilka.

W Lublinie będą badać uczniów i uczyć ich jeść z głową

W Lublinie będą badać uczniów i uczyć ich jeść z głową

W październiku wznowione zostaną bezpłatne badania zdrowia uczniów z pierwszych, drugich oraz trzecich klas miejskich podstawówek. To część akcji „Jedz z Głową”, która jest prowadzona na zlecenie miasta przez fundację Medicover.

Łuków: Dziecięce body z sieciówki nie podoba się radnemu. "Trudno nazwać to wyprawką"

Łuków: Dziecięce body z sieciówki nie podoba się radnemu. "Trudno nazwać to wyprawką"

W Łukowie noworodki dostają od samorządu wyprawkę. Ale zdaniem radnego tego miasta, nie jest ona zbyt atrakcyjna.

Przy Krakowskim Przedmieściu będzie więcej zieleni. Miasto dementuje informację o rezygnacji
Sonda

Przy Krakowskim Przedmieściu będzie więcej zieleni. Miasto dementuje informację o rezygnacji

W obronie zapowiadanych przez Urząd Miasta zmian na Krakowskim Przedmieściu wystąpili działacze ruchu społecznego Pieszy Lublin. Chodzi o likwidację części miejsc parkingowych i posadzenie w zamian róż i szpaleru lip. Zapowiedzi zostały oprotestowane przez działających tu przedsiębiorców.

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego Cyrkulacje 2020 (program)
1 października 2020, 19:00
galeria

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego Cyrkulacje 2020 (program)

Przed nami święto nowego cyrku w Lublinie. Tegoroczny Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego Cyrkulacje rozpocznie się już 1 października. W programie trzy spektakle specjalne oraz Konkurs Etiud Nowocyrkowych.

Aplikacja stworzona przez studenta z Lublina ma pomóc dzieciom w zdalnej nauce
Rozmowa

Aplikacja stworzona przez studenta z Lublina ma pomóc dzieciom w zdalnej nauce

Rozmowa z Jakubem Klementewiczem o stworzonej przez niego aplikacji „Pomocniczek”, która ma pomóc uczniom w trudnym czasie nauczania zdalnego.

Zostań ambasadorem Kliniki Urody Sanitas

Zostań ambasadorem Kliniki Urody Sanitas

Wygraj pakiet nagród o wartości 8 000 złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.