Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2013 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Lublin: Most się rozpada, 6,5 km objazdów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Od środy na moście zapory. Kierowcy nie mają co liczyć na to, by utrudnienia potrwały krócej niż rok
Od środy na moście zapory. Kierowcy nie mają co liczyć na to, by utrudnienia potrwały krócej niż rok

W środę zamknięto most w ciągu ul. Głównej. To jedyna w tej części miasta przeprawa przez Czechówkę. Tych, którzy codziennie jadą z dzielnicy Szerokie w stronę Warszawy, czekają długie objazdy, strata czasu i większe wydatki na paliwo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie wiem, jak teraz będziemy jeździć – martwi się pani Ewa, z którą rozmawialiśmy w środę po południu, gdy robotnicy montowali zapory na jezdni. – Tę drogę przejeżdżam dwa-trzy razy dziennie, tu w okolicy nie ma innej drogi w zamian.

To właśnie przez ten niewielki most na Czechówce biegnie ul. Główna, jedyna droga łącząca bezpośrednio ul. Nałęczowską i al. Warszawską. Od środowego popołudnia przejazd przez most jest niemożliwy. – Dopuszczenie do dalszego ruchu pojazdów byłoby narażeniem kierowców na niebezpieczeństwo – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Wszystko przez katastrofalny stan konstrukcji. Nie trzeba być inżynierem, by stwierdzić, że się rozpada, wystarczy zejść na dół, nad brzeg rzeki. Tam dokładnie widać, że podpory są popękane, a poszczególne części nie tyle trzymają się siebie, co raczej opierają się na sobie.

Eksperci zauważyli jeszcze więcej, m.in. to, że pęknięta jest płyta nośna, czyli ta, po której jeździły samochody. Podczas ostatniego przeglądu mostu, który był prowadzony we wrześniu, inspektorzy nakazali zamknięcie go dla samochodów najpóźniej do końca października. Nastąpiło to dopiero w środę.

Tych, którzy codziennie przejeżdżali ul. Główną od Warszawskiej w kierunku dzielnicy Szerokie, czeka bardzo trudny okres. Ratusz przyznaje: dla tej trasy nie ma dobrej alternatywy i proponuje długi i czasochłonny objazd. – Przez al. Warszawską, al. Solidarności, al. Sikorskiego, al. Kraśnicką i ul. Nałęczowską – informuje Kieliszek.

Policzyliśmy, o ile dłuższa jest to trasa. Przed zamknięciem mostu, by dotrzeć od. al. Warszawskiej do skrzyżowania ul. Szerokie i Ślężan wystarczyło przejechać 1,4 km. Tymczasem, trasa uwzględniająca wskazany przez miasto objazd to ponad 7,8 km. Czyli o prawie 6,5 km. Kierowca auta osobowego, który 20 razy w miesiącu musiałby nadkładać taką drogę jadąc do pracy i wracając z niej do domu, wydałby miesięcznie na paliwo (zakładamy 10 l/100 km w mieście) około 100 zł więcej niż zwykle.

Czy nie można było wcześniej zatroszczyć się o most? – Robiliśmy to. Most był już wzmacniany, w 2012 r. wprowadzono ograniczenie do 2,5 t, ale mimo to cięższe samochody nadal tamtędy jeździły – mówi Kieliszek. – Teraz Zarząd Dróg i Mostów wystąpi o ujęcie w przyszłorocznym budżecie takiej inwestycji.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:25
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
jan / 25 listopada 2013 o 08:34
0

Stać na budowę tak wielkiego kościoła to zrobić zrzutkę na wielki most.

Avatar
Raf / 21 listopada 2013 o 18:21
0

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wieczora i dojazd do Nałęczowskiej trwa niekiedy 1 godzinę jazdy w korku. Pytam więc, czy interesów Tych właśnie mieszkańców nie powinien pilnować Nasz Ulubiony Radny Pan Józef Kaźmierczak???

Odpowiedź nasuwa się sama, otóż "po co" skoro mieszka on po tej stronie rzeki, z której wyjazd do ul. Nałęczowskiej nie jest utrudniony w żaden sposób. Pytam więc, kto o zdrowych zmysłach izoluje połowę dużej dzielnicy jaką jest Wola Sławińska pomiędzy zamkniętym mostem na rzece i całkowicie nieprzejezdną Warszawską - jak ma dojechać tutaj Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe czy Policja, a jeśli już dojedzie to jak wrócić z pacjentem w ciężkim stanie??? Tylko bezmózgie Yeti  mogło podjąć taką decyzję w trakcie trwania tak dużej przebudowy Al. Warszawskiej. 

Epitety nasuwają się różne, ale może w tej sytuacji my jako okoliczni mieszkańcy powinniśmy np. zablokować Al. Warszawską (wczesnym popołudniem) marszem po jednym z przejść dla pieszych, choćby przy ul. Głównej. W przeciwnym wypadku nikt nas nie wysłucha, musimy zacząć działać!!!

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wie... rozwiń

Avatar
Artur / 21 listopada 2013 o 17:37
0
ORGANIZOWANY BĘDZIE PROTEST W SPRAWIE NATYCHMIASTOWEJ TYMCZASOWEJ NAPRAWY MOSTU NA ULICY GŁÓWNEJ.

ZAPRASZAM NA FORUM KURIERA LUBELSKIEGO ORAZ PROFIL FACEBOOK "Ulica Główna - Lublin. Zamknięcie Mostu. "
Avatar
Marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

skoro mieszkańcom przestało się podobać w okolicy to proponuję sprzedać domki i zmienić miejsce zamieszkania.

Ja chętnie jeden kupię, oczywiście cena nie może być za wysoka - bo jednak te dojazdy to "spory kłopot"

Ja sprzedam swój domek, palancie, zamiast 1,5 mln dla ciebie opuszczę na 1,2, niech będzie na te objazdy!! Jakby w twojej dzielnicy coś się źle działo pierwszy byś płakał na forum!

Avatar
marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

Za czasów tej  "tak złej" komuny  wpadłby nad wspomnianą  "rzekę"  pluton wojsk inżynieryjno - drogowych i w czasie  mniejszym  niż  tydzień zbudował  most, który ułatwiłby życie mieszkańcom na kilkadziesiąt lat.  Teraz,  że  za III-ciej  RP jest tak "dobrze"  to niech obecna armia najjaśniejszej w miejsce mostku  na rzecce zbuduje przeprawę  mostowo-pontonową.

Avatar
jasiu / 21 listopada 2013 o 14:16
0

A ja mam ochotę na piwko.

Avatar
tomek / 21 listopada 2013 o 13:36
0

Skoro utrudnienie dla jadących na Warszawę jest takie duże, to czemu nikt nie pomyśli o objeździe w drugą stronę? Można przez Dąbrowicę dojechać do wiaduktu w Panieńszczyźnie lub przez Tomaszowice i Sieprawice wyjechać już na 17 za Jastkowem. Dróg sporo, aby do Nałęczowskiej dojechać.

Avatar
ojoj / 21 listopada 2013 o 12:37
0

To wina Tuska i Putina, obaj młotkami i siekierami po nocach ciachali most. Mają "czechówkę" na rękach !

Avatar
PKI / 21 listopada 2013 o 12:26
0

Też mi.... :)

Ejj znalazłem tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Sam wlaściciel nakręca koniunkturę!! Uwaga na oszusta!!

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:25
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
jan / 25 listopada 2013 o 08:34
0

Stać na budowę tak wielkiego kościoła to zrobić zrzutkę na wielki most.

Avatar
Raf / 21 listopada 2013 o 18:21
0

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wieczora i dojazd do Nałęczowskiej trwa niekiedy 1 godzinę jazdy w korku. Pytam więc, czy interesów Tych właśnie mieszkańców nie powinien pilnować Nasz Ulubiony Radny Pan Józef Kaźmierczak???

Odpowiedź nasuwa się sama, otóż "po co" skoro mieszka on po tej stronie rzeki, z której wyjazd do ul. Nałęczowskiej nie jest utrudniony w żaden sposób. Pytam więc, kto o zdrowych zmysłach izoluje połowę dużej dzielnicy jaką jest Wola Sławińska pomiędzy zamkniętym mostem na rzece i całkowicie nieprzejezdną Warszawską - jak ma dojechać tutaj Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe czy Policja, a jeśli już dojedzie to jak wrócić z pacjentem w ciężkim stanie??? Tylko bezmózgie Yeti  mogło podjąć taką decyzję w trakcie trwania tak dużej przebudowy Al. Warszawskiej. 

Epitety nasuwają się różne, ale może w tej sytuacji my jako okoliczni mieszkańcy powinniśmy np. zablokować Al. Warszawską (wczesnym popołudniem) marszem po jednym z przejść dla pieszych, choćby przy ul. Głównej. W przeciwnym wypadku nikt nas nie wysłucha, musimy zacząć działać!!!

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wie... rozwiń

Avatar
Artur / 21 listopada 2013 o 17:37
0
ORGANIZOWANY BĘDZIE PROTEST W SPRAWIE NATYCHMIASTOWEJ TYMCZASOWEJ NAPRAWY MOSTU NA ULICY GŁÓWNEJ.

ZAPRASZAM NA FORUM KURIERA LUBELSKIEGO ORAZ PROFIL FACEBOOK "Ulica Główna - Lublin. Zamknięcie Mostu. "
Avatar
Marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

skoro mieszkańcom przestało się podobać w okolicy to proponuję sprzedać domki i zmienić miejsce zamieszkania.

Ja chętnie jeden kupię, oczywiście cena nie może być za wysoka - bo jednak te dojazdy to "spory kłopot"

Ja sprzedam swój domek, palancie, zamiast 1,5 mln dla ciebie opuszczę na 1,2, niech będzie na te objazdy!! Jakby w twojej dzielnicy coś się źle działo pierwszy byś płakał na forum!

Avatar
marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

Za czasów tej  "tak złej" komuny  wpadłby nad wspomnianą  "rzekę"  pluton wojsk inżynieryjno - drogowych i w czasie  mniejszym  niż  tydzień zbudował  most, który ułatwiłby życie mieszkańcom na kilkadziesiąt lat.  Teraz,  że  za III-ciej  RP jest tak "dobrze"  to niech obecna armia najjaśniejszej w miejsce mostku  na rzecce zbuduje przeprawę  mostowo-pontonową.

Avatar
jasiu / 21 listopada 2013 o 14:16
0

A ja mam ochotę na piwko.

Avatar
tomek / 21 listopada 2013 o 13:36
0

Skoro utrudnienie dla jadących na Warszawę jest takie duże, to czemu nikt nie pomyśli o objeździe w drugą stronę? Można przez Dąbrowicę dojechać do wiaduktu w Panieńszczyźnie lub przez Tomaszowice i Sieprawice wyjechać już na 17 za Jastkowem. Dróg sporo, aby do Nałęczowskiej dojechać.

Avatar
ojoj / 21 listopada 2013 o 12:37
0

To wina Tuska i Putina, obaj młotkami i siekierami po nocach ciachali most. Mają "czechówkę" na rękach !

Avatar
PKI / 21 listopada 2013 o 12:26
0

Też mi.... :)

Ejj znalazłem tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Sam wlaściciel nakręca koniunkturę!! Uwaga na oszusta!!

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie 6 6

Nie tak wyobrażali sobie mecz w Grudziądzu kibice Górnika Łęczna. Zespół trenera Franciszka Smudy szybko strzelił bramkę, ale jak się okazało były to dobre złego początki. Po przerwie na boisku dzielili i rządzili rywale i pokonali łęcznian aż 6:1

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź 2 0

Wiele niewymuszonych błędów, dziurawa obrona i fatalna skuteczność z „osobistych” – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 79:81. Akademiczki mogą żałować, bo do samego końca miały losy spotkania w swoich rękach

Lublinianka - Powiślak 3:2. Niepotrzebne nerwy na koniec (zdjęcia)
galeria

Lublinianka - Powiślak 3:2. Niepotrzebne nerwy na koniec (zdjęcia) 2 0

Całkiem niezły mecz na inaugurację obejrzeli kibice na Wieniawie. Co najważniejsze, Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:2. Gospodarze niepotrzebnie zafundowali sobie jednak nerwową końcówkę meczu

Szpital coraz bliżej otwarcia. "Oczekiwania społeczne i pewnego rodzaju presja jest duża"

Szpital coraz bliżej otwarcia. "Oczekiwania społeczne i pewnego rodzaju presja jest duża" 0 1

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku szpital w Rykach ma być gotowy do przyjęcia pacjentów. Chodzi o izbę przyjęć, oddział wewnętrzny i poradnie specjalistyczne.

Hetman - Orlęta Łuków 5:1. Przeszkadzali tyle, ile mogli

Hetman - Orlęta Łuków 5:1. Przeszkadzali tyle, ile mogli 3 1

Hetman pożegnał się z kibicami w 2018 roku pięcioma golami zdobytymi w meczu z MKS Ryki. W podobny sposób lider tabeli przywitał się rundą wiosenną. Na dzień dobry podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali Orlęta Łuków 5:1

Soła Oświęcim - Motor Lublin 0:1. Trzeci komplet

Soła Oświęcim - Motor Lublin 0:1. Trzeci komplet 46 11

Nie było łatwo, ale piłkarze Motoru w sobotę zgarnęli kolejny komplet punktów. Żółto-biało-niebiescy pokonali w Oświęcimiu tamtejszą Sołę 1:0

Mourad T. miał być zwiadowcą ISIS. Marokańczyk skazany przez sąd w Katowicach
film

Mourad T. miał być zwiadowcą ISIS. Marokańczyk skazany przez sąd w Katowicach 0 1

Katowice. Marokańczyk Mourad T. oskarżany o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego został skazany na trzy lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach.

"Wąskotorówka" niebawem rozpocznie nowy sezon [trasy, ceny biletów]

"Wąskotorówka" niebawem rozpocznie nowy sezon [trasy, ceny biletów] 62 2

28 kwietnia na tory wyjedzie Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

"Traktorzysta" po wpływem alkoholu i… w samej bieliźnie. Nietypowa interwencja policjantów

"Traktorzysta" po wpływem alkoholu i… w samej bieliźnie. Nietypowa interwencja policjantów 0 2

Siedział w traktorze zaparkowanym przy ogrodzeniu stadionu żużlowego w Lublinie, kiedy zauważyli go policjanci z drogówki. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przekazany członkom jego rodziny.

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych 21 0

Na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie tu ponad 50 osób

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 3 1

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów!
film

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów! 0 0

Polscy skoczkowie najlepsi w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Planicy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!