Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2013 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Lublin: Most się rozpada, 6,5 km objazdów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Od środy na moście zapory. Kierowcy nie mają co liczyć na to, by utrudnienia potrwały krócej niż rok
Od środy na moście zapory. Kierowcy nie mają co liczyć na to, by utrudnienia potrwały krócej niż rok

W środę zamknięto most w ciągu ul. Głównej. To jedyna w tej części miasta przeprawa przez Czechówkę. Tych, którzy codziennie jadą z dzielnicy Szerokie w stronę Warszawy, czekają długie objazdy, strata czasu i większe wydatki na paliwo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie wiem, jak teraz będziemy jeździć – martwi się pani Ewa, z którą rozmawialiśmy w środę po południu, gdy robotnicy montowali zapory na jezdni. – Tę drogę przejeżdżam dwa-trzy razy dziennie, tu w okolicy nie ma innej drogi w zamian.

To właśnie przez ten niewielki most na Czechówce biegnie ul. Główna, jedyna droga łącząca bezpośrednio ul. Nałęczowską i al. Warszawską. Od środowego popołudnia przejazd przez most jest niemożliwy. – Dopuszczenie do dalszego ruchu pojazdów byłoby narażeniem kierowców na niebezpieczeństwo – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Wszystko przez katastrofalny stan konstrukcji. Nie trzeba być inżynierem, by stwierdzić, że się rozpada, wystarczy zejść na dół, nad brzeg rzeki. Tam dokładnie widać, że podpory są popękane, a poszczególne części nie tyle trzymają się siebie, co raczej opierają się na sobie.

Eksperci zauważyli jeszcze więcej, m.in. to, że pęknięta jest płyta nośna, czyli ta, po której jeździły samochody. Podczas ostatniego przeglądu mostu, który był prowadzony we wrześniu, inspektorzy nakazali zamknięcie go dla samochodów najpóźniej do końca października. Nastąpiło to dopiero w środę.

Tych, którzy codziennie przejeżdżali ul. Główną od Warszawskiej w kierunku dzielnicy Szerokie, czeka bardzo trudny okres. Ratusz przyznaje: dla tej trasy nie ma dobrej alternatywy i proponuje długi i czasochłonny objazd. – Przez al. Warszawską, al. Solidarności, al. Sikorskiego, al. Kraśnicką i ul. Nałęczowską – informuje Kieliszek.

Policzyliśmy, o ile dłuższa jest to trasa. Przed zamknięciem mostu, by dotrzeć od. al. Warszawskiej do skrzyżowania ul. Szerokie i Ślężan wystarczyło przejechać 1,4 km. Tymczasem, trasa uwzględniająca wskazany przez miasto objazd to ponad 7,8 km. Czyli o prawie 6,5 km. Kierowca auta osobowego, który 20 razy w miesiącu musiałby nadkładać taką drogę jadąc do pracy i wracając z niej do domu, wydałby miesięcznie na paliwo (zakładamy 10 l/100 km w mieście) około 100 zł więcej niż zwykle.

Czy nie można było wcześniej zatroszczyć się o most? – Robiliśmy to. Most był już wzmacniany, w 2012 r. wprowadzono ograniczenie do 2,5 t, ale mimo to cięższe samochody nadal tamtędy jeździły – mówi Kieliszek. – Teraz Zarząd Dróg i Mostów wystąpi o ujęcie w przyszłorocznym budżecie takiej inwestycji.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:25
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
jan / 25 listopada 2013 o 08:34
0

Stać na budowę tak wielkiego kościoła to zrobić zrzutkę na wielki most.

Avatar
Raf / 21 listopada 2013 o 18:21
0

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wieczora i dojazd do Nałęczowskiej trwa niekiedy 1 godzinę jazdy w korku. Pytam więc, czy interesów Tych właśnie mieszkańców nie powinien pilnować Nasz Ulubiony Radny Pan Józef Kaźmierczak???

Odpowiedź nasuwa się sama, otóż "po co" skoro mieszka on po tej stronie rzeki, z której wyjazd do ul. Nałęczowskiej nie jest utrudniony w żaden sposób. Pytam więc, kto o zdrowych zmysłach izoluje połowę dużej dzielnicy jaką jest Wola Sławińska pomiędzy zamkniętym mostem na rzece i całkowicie nieprzejezdną Warszawską - jak ma dojechać tutaj Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe czy Policja, a jeśli już dojedzie to jak wrócić z pacjentem w ciężkim stanie??? Tylko bezmózgie Yeti  mogło podjąć taką decyzję w trakcie trwania tak dużej przebudowy Al. Warszawskiej. 

Epitety nasuwają się różne, ale może w tej sytuacji my jako okoliczni mieszkańcy powinniśmy np. zablokować Al. Warszawską (wczesnym popołudniem) marszem po jednym z przejść dla pieszych, choćby przy ul. Głównej. W przeciwnym wypadku nikt nas nie wysłucha, musimy zacząć działać!!!

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wie... rozwiń

Avatar
Artur / 21 listopada 2013 o 17:37
0
ORGANIZOWANY BĘDZIE PROTEST W SPRAWIE NATYCHMIASTOWEJ TYMCZASOWEJ NAPRAWY MOSTU NA ULICY GŁÓWNEJ.

ZAPRASZAM NA FORUM KURIERA LUBELSKIEGO ORAZ PROFIL FACEBOOK "Ulica Główna - Lublin. Zamknięcie Mostu. "
Avatar
Marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

skoro mieszkańcom przestało się podobać w okolicy to proponuję sprzedać domki i zmienić miejsce zamieszkania.

Ja chętnie jeden kupię, oczywiście cena nie może być za wysoka - bo jednak te dojazdy to "spory kłopot"

Ja sprzedam swój domek, palancie, zamiast 1,5 mln dla ciebie opuszczę na 1,2, niech będzie na te objazdy!! Jakby w twojej dzielnicy coś się źle działo pierwszy byś płakał na forum!

Avatar
marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

Za czasów tej  "tak złej" komuny  wpadłby nad wspomnianą  "rzekę"  pluton wojsk inżynieryjno - drogowych i w czasie  mniejszym  niż  tydzień zbudował  most, który ułatwiłby życie mieszkańcom na kilkadziesiąt lat.  Teraz,  że  za III-ciej  RP jest tak "dobrze"  to niech obecna armia najjaśniejszej w miejsce mostku  na rzecce zbuduje przeprawę  mostowo-pontonową.

Avatar
jasiu / 21 listopada 2013 o 14:16
0

A ja mam ochotę na piwko.

Avatar
tomek / 21 listopada 2013 o 13:36
0

Skoro utrudnienie dla jadących na Warszawę jest takie duże, to czemu nikt nie pomyśli o objeździe w drugą stronę? Można przez Dąbrowicę dojechać do wiaduktu w Panieńszczyźnie lub przez Tomaszowice i Sieprawice wyjechać już na 17 za Jastkowem. Dróg sporo, aby do Nałęczowskiej dojechać.

Avatar
ojoj / 21 listopada 2013 o 12:37
0

To wina Tuska i Putina, obaj młotkami i siekierami po nocach ciachali most. Mają "czechówkę" na rękach !

Avatar
PKI / 21 listopada 2013 o 12:26
0

Też mi.... :)

Ejj znalazłem tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Sam wlaściciel nakręca koniunkturę!! Uwaga na oszusta!!

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:25
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
jan / 25 listopada 2013 o 08:34
0

Stać na budowę tak wielkiego kościoła to zrobić zrzutkę na wielki most.

Avatar
Raf / 21 listopada 2013 o 18:21
0

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wieczora i dojazd do Nałęczowskiej trwa niekiedy 1 godzinę jazdy w korku. Pytam więc, czy interesów Tych właśnie mieszkańców nie powinien pilnować Nasz Ulubiony Radny Pan Józef Kaźmierczak???

Odpowiedź nasuwa się sama, otóż "po co" skoro mieszka on po tej stronie rzeki, z której wyjazd do ul. Nałęczowskiej nie jest utrudniony w żaden sposób. Pytam więc, kto o zdrowych zmysłach izoluje połowę dużej dzielnicy jaką jest Wola Sławińska pomiędzy zamkniętym mostem na rzece i całkowicie nieprzejezdną Warszawską - jak ma dojechać tutaj Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe czy Policja, a jeśli już dojedzie to jak wrócić z pacjentem w ciężkim stanie??? Tylko bezmózgie Yeti  mogło podjąć taką decyzję w trakcie trwania tak dużej przebudowy Al. Warszawskiej. 

Epitety nasuwają się różne, ale może w tej sytuacji my jako okoliczni mieszkańcy powinniśmy np. zablokować Al. Warszawską (wczesnym popołudniem) marszem po jednym z przejść dla pieszych, choćby przy ul. Głównej. W przeciwnym wypadku nikt nas nie wysłucha, musimy zacząć działać!!!

Witam Wszystkich Zainteresowanych

Most na Czechówce przetrwał wiele lat, w zeszłym roku był naprawiany, więc przetrwałby jeszcze wiele lat, jednakże komuś zależało na tym żeby go zamknięto, bo to radykalnie zmniejszy ruch na ulicy Szerokie, a zwłaszcza Ślężan skąd prawdopodobnie pochodzi ów ktoś. Niestety nikt nie pomyślał o tym, w jaki sposób inni mieszkańcy będą dojeżdżać do pracy, szkół, przedszkoli itp., skoro wiadomo jest, że Al. Warszawska jest zakorkowana od bladego świtu do późnego wie... rozwiń

Avatar
Artur / 21 listopada 2013 o 17:37
0
ORGANIZOWANY BĘDZIE PROTEST W SPRAWIE NATYCHMIASTOWEJ TYMCZASOWEJ NAPRAWY MOSTU NA ULICY GŁÓWNEJ.

ZAPRASZAM NA FORUM KURIERA LUBELSKIEGO ORAZ PROFIL FACEBOOK "Ulica Główna - Lublin. Zamknięcie Mostu. "
Avatar
Marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

skoro mieszkańcom przestało się podobać w okolicy to proponuję sprzedać domki i zmienić miejsce zamieszkania.

Ja chętnie jeden kupię, oczywiście cena nie może być za wysoka - bo jednak te dojazdy to "spory kłopot"

Ja sprzedam swój domek, palancie, zamiast 1,5 mln dla ciebie opuszczę na 1,2, niech będzie na te objazdy!! Jakby w twojej dzielnicy coś się źle działo pierwszy byś płakał na forum!

Avatar
marek / 21 listopada 2013 o 16:45
0

Za czasów tej  "tak złej" komuny  wpadłby nad wspomnianą  "rzekę"  pluton wojsk inżynieryjno - drogowych i w czasie  mniejszym  niż  tydzień zbudował  most, który ułatwiłby życie mieszkańcom na kilkadziesiąt lat.  Teraz,  że  za III-ciej  RP jest tak "dobrze"  to niech obecna armia najjaśniejszej w miejsce mostku  na rzecce zbuduje przeprawę  mostowo-pontonową.

Avatar
jasiu / 21 listopada 2013 o 14:16
0

A ja mam ochotę na piwko.

Avatar
tomek / 21 listopada 2013 o 13:36
0

Skoro utrudnienie dla jadących na Warszawę jest takie duże, to czemu nikt nie pomyśli o objeździe w drugą stronę? Można przez Dąbrowicę dojechać do wiaduktu w Panieńszczyźnie lub przez Tomaszowice i Sieprawice wyjechać już na 17 za Jastkowem. Dróg sporo, aby do Nałęczowskiej dojechać.

Avatar
ojoj / 21 listopada 2013 o 12:37
0

To wina Tuska i Putina, obaj młotkami i siekierami po nocach ciachali most. Mają "czechówkę" na rękach !

Avatar
PKI / 21 listopada 2013 o 12:26
0

Też mi.... :)

Ejj znalazłem tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Sam wlaściciel nakręca koniunkturę!! Uwaga na oszusta!!

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 121 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!