Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2015 r.
11:07

Lublin: Nowa sieć linii autobusowych i trolejbusowych. Spotkania z mieszkańcami

Autor: Zdjęcie autora drs
0 5 A A
Projekt przewiduje skierowanie trolejbusów przez ulice, nad którymi rozwieszono nową sieć trakcyjną
Projekt przewiduje skierowanie trolejbusów przez ulice, nad którymi rozwieszono nową sieć trakcyjną

Znamy już terminy spotkań z mieszkańcami w sprawie nowej sieci linii autobusowych i trolejbusowych, która ma obowiązywać od września. Początek wszystkich o godz. 18.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

* W środę powinni sobie rezerwować czas zainteresowani tematem mieszkańcy Szerokiego, Sławina, Sławinka, Wieniawy, Śródmieścia i Starego Miasta. Spotkanie w XXIII LO przy ul. Poniatowskiego.

* 12 czerwca będą konsultacje z mieszkańcami dzielnic: Tatary, Bronowice, Felin i Kośminek. Zebranie odbędzie się w stołówce szkoły podstawowej przy ul. Tetmajera.

Ustalony jest już grafik kolejnych spotkań, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie się odbędą. – Uzgadniamy jeszcze miejsca tych spotkań – informuje Justyna Góźdź z ZTM.

Wiadomo za to, że w poniedziałek, 15 czerwca o pomyśle na zmiany w komunikacji będą mogli się wypowiedzieć mieszkańcy Abramowic, Zemborzyc, Wrotkowa, Dziesiątej, Głuska i dzielnicy Za Cukrownią. Dwa dni później odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla Czubów, Węglina, Konstantynowa i osiedli LSM. Ostatnie ze spotkań, które planowane jest na 19 czerwca jest przeznaczone dla Czechowa, Kalinowszczyzny, Ponikwody i dzielnicy Hajdów-Zadębie.

* Przypomnijmy, że 21 czerwca mija termin zgłaszania uwag do propozycji nowej siatki połączeń. Można je słać na adres konsultacje@ztm.lublin.eu.

Projekt przewiduje skierowanie trolejbusów przez ulice, nad którymi rozwieszono nową sieć trakcyjną. W propozycji przedstawionej przez ZTM (dostępnej na stronie ztm.lublin.eu) są m.in. pomysły na skrócenie linii 26 i 44 do os. Widok albo zamiany części tras między liniami 18 i 57 tak, by „osiemnastka” kursowała ze Sławinka na Mełgiewską, a 57 z Poręby na Czechów oraz wyprostowanie trasy linii 13, by nie krążyła po Czechowie, tylko jechała prosto przez Koncertową do pętli przy os. Choiny.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 22:34
0
17 Czerwca spotkanie dla Czuby/LSM , szkoda bo jestem na wyjeździe za granicą, nie będę mógł wziąć w nim udziału, chciałem wypowiedzieć się na temat obsługi komunikacyjnej ulicy Nadbystrzyckiej, bo jest o czym mówić. Zamieszczam tutaj moje oczekiwania, uwagi i sugestie- oto one: Linia nr. 8: ZEMBORZYCE GÓRNE/KRĘŻNICA JARA- Krężnicka -Janowska -Nadbystrzycka -Narutowicza -Okopowa -Lipowa -Al.Racławickie -Al.Warszawska -Zbożowa -ZBOŻOWA. Moim zdaniem będzie to lepsze dla tej linii niż puszczanie jej na Elizówkę, jednocześnie linia nr. 4, jej trasa pozostałaby taka jak obecnie. Linia nr. 15: tak jak obecnie, bez zmian, zgadzam się Linia nr. 19: też ok, bez zmian Linia nr. 26: OS.WIDOK -Filaretów -Jana Pawła II -Nadbystrzycka -Zana -Filaretów i dalej jak obecnie. To bardzo ważna i istotna zmiana, potrzeba połączenia Nadbystrzyckiej z Sowińskiego, z UMCS-em, ulica Filaretów nic nie straci, bo będą nią jeździły 31 i 46, nie odczuje zmiany. Linia nr. 39: LIPNIAK -Wojciechowska -Zana -Bohaterów Monte Cassino -Armii Krajowej -Jana Pawła II -Nadbystrzycka i dalej aż do Mełgiewskiej chłodni trasą proponowaną przez ekspertów, ale stanowcze NIE dla pomijania przez linię 39 przystanku Pozytywistów na Nadbystrzyckiej. Linia nr. 40: bez zmian, popieram Linia nr. 44: fajnie, ale nie z częstotliwością co 30min, tak jak obecnie co 20 min jest na prawdę w porządku Linia nr. 154: OS.PORĘBA -Granitowa -Jana Pawła II -Nadbystrzycka -Zana -Al. Kraśnicka -Al. Racławickie -Lipowa -Al. Piłsudskiego -Wolska -Fabryczna -Al. Unii Lubelskiej -Podzamcze -Unicka -Obywatelska -Chodźki -CHODŹKI SZPITAL, taka trasa z pewnością ucieszy się dużym popytem wśród pasażerów Czubów/LSM. Kilkakrotnie lepsza niż obecna trasa tej linii, wożąca powietrze. Tym samym linia 158 zachowałaby końcowy ZANA ZUS, bez wydłużania na Porębę. Linia nr. 157: ABRAMOWICE -Abramowicka -Kunickiego -Zemborzycka -Diamentowa -Krochmalna -Nadbystrzycka -Narutowicza -Al. Piłsudskiego -Al. Zygmuntowskie -Fabryczna -Droga Męczenników Majdanka -Doświadczalna -FELIN , moja autorska koncepcja na zmianę trasy tej nowej linii, zakładając że 39 nie opuści Nadbystrzyckiej. Linia nr. 161: czyli trasa obecnej linii 28, jestem jak najbardziej za, tymbardziej że będzie jeździć co 15 min, a nie jak obecnie co 25/30 min. Podsumowując ulicą Nadbystrzycką będzie jeździło 12 linii(8, 15 ,19, 26, 39, 40, 44, 154, 157, 161 oraz 14 i 32 spod Politechniki) Liczę że, zostanę zauważony przez ekspertów, żeby uwzględnili moje sugestie, bo na spotkanie nie mogę przyjść, a to jest wszystko to co bym zmienił, dla obsługi Czuby/LSM.
17 Czerwca spotkanie dla Czuby/LSM , szkoda bo jestem na wyjeździe za granicą, nie będę mógł wziąć w nim udziału, chciałem wypowiedzieć się na temat obsługi komunikacyjnej ulicy Nadbystrzyckiej, bo jest o czym mówić. Zamieszczam tutaj moje oczekiwania, uwagi i sugestie- oto one: Linia nr. 8: ZEMBORZYCE GÓRNE/KRĘŻNICA JARA- Krężnicka -Janowska -Nadbystrzycka -Narutowicza -Okopowa -Lipowa... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 21:54
0
a kiedy 20-tka do jastkowa
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 18:13
0
a 20go czerwca w Lublinie Metro!!! Takie kwiatki... https://www.facebook.com/events/1152050498144545/
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 15:37
0
Ludzie którzy korzystacie z MPK,mam do was prośbe weźcie udział w tych konsultacjach i wyrażcie swoją opinie odnośnie(moim zdaniem idiotycznej )nowej siatki połączeń.I wyraźcie swoją opinie na ten temat.Żebyście sie potem nie obudzili z ręką w nocniku,ja osobiście będe protestował przeciwko zabraniu z Kalinowszczzny do Abramowic lini 16.Która jakoś od samego początku swojego powstania była solą w oku,najpierw dla MPK a potem dla ZTMu i wiecznie coś z nią kobinowano.A jak już chcą zmienić jej trase to niech w jej zastępstwie dadzą jakąś linie trolejbusową która swoje końcowe mniała by przy Mełgiewskiej i Abramowickiej i jechała by przez Andersa,Lwowską,Uni Lubelskiej,Wolską,Plac Bychawski i Kunickiego.Napewno ta nowa linia by sie cieszła dużym powodzeniem i chociaż czéściowo by zrekompensowła brak 16.
Ludzie którzy korzystacie z MPK,mam do was prośbe weźcie udział w tych konsultacjach i wyrażcie swoją opinie odnośnie(moim zdaniem idiotycznej )nowej siatki połączeń.I wyraźcie swoją opinie na ten temat.Żebyście sie potem nie obudzili z ręką w nocniku,ja osobiście będe protestował przeciwko zabraniu z Kalinowszczzny do Abramowic lini 16.Która jakoś od samego początku swojego powstania była solą w oku,najpierw dla MPK a potem dla ZTMu i wiecznie coś z nią kobinowano.A jak już chcą zmienić jej trase to niech w jej zastępstwie dadzą jakąś linie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 14:53
0
Na pętli na os. Widok ledwo mieszczą się dwa autobusy. Ktoś musi być bardzo ograniczony umysłowo skoro chce tam zrobić końcowy dla linii 26 i 44, nie dość, że nie ma tam miejsca to jeszcze skrócenie tych linii to najbardziej idiotyczny pomysł o jakim ludzie słyszeli
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 22:34
0
17 Czerwca spotkanie dla Czuby/LSM , szkoda bo jestem na wyjeździe za granicą, nie będę mógł wziąć w nim udziału, chciałem wypowiedzieć się na temat obsługi komunikacyjnej ulicy Nadbystrzyckiej, bo jest o czym mówić. Zamieszczam tutaj moje oczekiwania, uwagi i sugestie- oto one: Linia nr. 8: ZEMBORZYCE GÓRNE/KRĘŻNICA JARA- Krężnicka -Janowska -Nadbystrzycka -Narutowicza -Okopowa -Lipowa -Al.Racławickie -Al.Warszawska -Zbożowa -ZBOŻOWA. Moim zdaniem będzie to lepsze dla tej linii niż puszczanie jej na Elizówkę, jednocześnie linia nr. 4, jej trasa pozostałaby taka jak obecnie. Linia nr. 15: tak jak obecnie, bez zmian, zgadzam się Linia nr. 19: też ok, bez zmian Linia nr. 26: OS.WIDOK -Filaretów -Jana Pawła II -Nadbystrzycka -Zana -Filaretów i dalej jak obecnie. To bardzo ważna i istotna zmiana, potrzeba połączenia Nadbystrzyckiej z Sowińskiego, z UMCS-em, ulica Filaretów nic nie straci, bo będą nią jeździły 31 i 46, nie odczuje zmiany. Linia nr. 39: LIPNIAK -Wojciechowska -Zana -Bohaterów Monte Cassino -Armii Krajowej -Jana Pawła II -Nadbystrzycka i dalej aż do Mełgiewskiej chłodni trasą proponowaną przez ekspertów, ale stanowcze NIE dla pomijania przez linię 39 przystanku Pozytywistów na Nadbystrzyckiej. Linia nr. 40: bez zmian, popieram Linia nr. 44: fajnie, ale nie z częstotliwością co 30min, tak jak obecnie co 20 min jest na prawdę w porządku Linia nr. 154: OS.PORĘBA -Granitowa -Jana Pawła II -Nadbystrzycka -Zana -Al. Kraśnicka -Al. Racławickie -Lipowa -Al. Piłsudskiego -Wolska -Fabryczna -Al. Unii Lubelskiej -Podzamcze -Unicka -Obywatelska -Chodźki -CHODŹKI SZPITAL, taka trasa z pewnością ucieszy się dużym popytem wśród pasażerów Czubów/LSM. Kilkakrotnie lepsza niż obecna trasa tej linii, wożąca powietrze. Tym samym linia 158 zachowałaby końcowy ZANA ZUS, bez wydłużania na Porębę. Linia nr. 157: ABRAMOWICE -Abramowicka -Kunickiego -Zemborzycka -Diamentowa -Krochmalna -Nadbystrzycka -Narutowicza -Al. Piłsudskiego -Al. Zygmuntowskie -Fabryczna -Droga Męczenników Majdanka -Doświadczalna -FELIN , moja autorska koncepcja na zmianę trasy tej nowej linii, zakładając że 39 nie opuści Nadbystrzyckiej. Linia nr. 161: czyli trasa obecnej linii 28, jestem jak najbardziej za, tymbardziej że będzie jeździć co 15 min, a nie jak obecnie co 25/30 min. Podsumowując ulicą Nadbystrzycką będzie jeździło 12 linii(8, 15 ,19, 26, 39, 40, 44, 154, 157, 161 oraz 14 i 32 spod Politechniki) Liczę że, zostanę zauważony przez ekspertów, żeby uwzględnili moje sugestie, bo na spotkanie nie mogę przyjść, a to jest wszystko to co bym zmienił, dla obsługi Czuby/LSM.
17 Czerwca spotkanie dla Czuby/LSM , szkoda bo jestem na wyjeździe za granicą, nie będę mógł wziąć w nim udziału, chciałem wypowiedzieć się na temat obsługi komunikacyjnej ulicy Nadbystrzyckiej, bo jest o czym mówić. Zamieszczam tutaj moje oczekiwania, uwagi i sugestie- oto one: Linia nr. 8: ZEMBORZYCE GÓRNE/KRĘŻNICA JARA- Krężnicka -Janowska -Nadbystrzycka -Narutowicza -Okopowa -Lipowa... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 21:54
0
a kiedy 20-tka do jastkowa
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 18:13
0
a 20go czerwca w Lublinie Metro!!! Takie kwiatki... https://www.facebook.com/events/1152050498144545/
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 15:37
0
Ludzie którzy korzystacie z MPK,mam do was prośbe weźcie udział w tych konsultacjach i wyrażcie swoją opinie odnośnie(moim zdaniem idiotycznej )nowej siatki połączeń.I wyraźcie swoją opinie na ten temat.Żebyście sie potem nie obudzili z ręką w nocniku,ja osobiście będe protestował przeciwko zabraniu z Kalinowszczzny do Abramowic lini 16.Która jakoś od samego początku swojego powstania była solą w oku,najpierw dla MPK a potem dla ZTMu i wiecznie coś z nią kobinowano.A jak już chcą zmienić jej trase to niech w jej zastępstwie dadzą jakąś linie trolejbusową która swoje końcowe mniała by przy Mełgiewskiej i Abramowickiej i jechała by przez Andersa,Lwowską,Uni Lubelskiej,Wolską,Plac Bychawski i Kunickiego.Napewno ta nowa linia by sie cieszła dużym powodzeniem i chociaż czéściowo by zrekompensowła brak 16.
Ludzie którzy korzystacie z MPK,mam do was prośbe weźcie udział w tych konsultacjach i wyrażcie swoją opinie odnośnie(moim zdaniem idiotycznej )nowej siatki połączeń.I wyraźcie swoją opinie na ten temat.Żebyście sie potem nie obudzili z ręką w nocniku,ja osobiście będe protestował przeciwko zabraniu z Kalinowszczzny do Abramowic lini 16.Która jakoś od samego początku swojego powstania była solą w oku,najpierw dla MPK a potem dla ZTMu i wiecznie coś z nią kobinowano.A jak już chcą zmienić jej trase to niech w jej zastępstwie dadzą jakąś linie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 14:53
0
Na pętli na os. Widok ledwo mieszczą się dwa autobusy. Ktoś musi być bardzo ograniczony umysłowo skoro chce tam zrobić końcowy dla linii 26 i 44, nie dość, że nie ma tam miejsca to jeszcze skrócenie tych linii to najbardziej idiotyczny pomysł o jakim ludzie słyszeli
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 45 17

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 27 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 6

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.