Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2015 r.
6:28

Lublin: Pojechali prosto z lewego pasa, dostali 250 zł mandatu

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio drs
0 103 A A

Czytelnik: W piątek rano na rondzie przy Tarasach Zamkowych policja zabrała pięć praw jazdy! Policja: Nie zabraliśmy żadnego, ale nałożyliśmy 6 mandatów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek rano na rondzie przy przejściu dla pieszych obok Tarasów Zamkowych ustawił się policyjny radiowóz.

– Drogówka zatrzymywała kierowców, którzy z lewego pasa kierowali się w stronę Zamościa (jak samochód A) – napisał do nas Czytelnik. – Od jakiegoś czasu jest to złamanie przepisów, bo zmieniły się znaki przed rondem (z lewego pasa można pojechać jedynie w kierunku Kalinowszczyzny jak samochód B – red.). Co najciekawsze, przewinienie jest traktowane jako rażące naruszenie przepisów i od razu zatrzymywane są prawa jazdy. Kierowcy są karani za coś, co nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa, bo z pozostałych dwóch pasów w stronę Zamościa można jechać tylko wprost. O ryzyku kolizji nie ma mowy – dodaje Czytelnik. Według niego, jednego dnia policjanci zabrali pięć praw jazdy.

Rzeczywiście na rondzie zmieniła się organizacja ruchu. Ale nie stało się to wczoraj. – Jazda na wprost z lewego pasa była dopuszczona przez bardzo krótki czas w związku z pracami na al. Tysiąclecia, koło nowego centrum handlowego – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Możliwość ta została zniesiona już dawno, bo 20 marca.

Policjanci sprawdzali w piątek, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z znakami. – Mieliśmy kilka sygnałów o kierowcach nieprzestrzegających organizacji ruchu na tym rondzie, określonej przez znaki pionowe i poziomie. Stąd nasze działanie – mówi podkomisarz Kamil Gołębiowski. – Nikomu jednak nie zabraliśmy prawa jazdy. W piątek złapaliśmy na tym wykroczeniu 6 kierowców, którzy z lewego pasa pojechali prosto, w kierunku Zamościa. Każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych i sześcioma punktami karnymi – dodaje podkomisarz.

Policja zapowiada, że weźmie to rondo pod specjalny nadzór. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 103

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 12:07
0
A moze policja zajeła by sie rondem na zana i nagminnym skrecaniem w lewo ze srodkowego do jazdy na wprost?
Avatar
Gość / 17 września 2015 o 09:31
0
A można by tak popisywac na pasach kierunek i dac strzałki już też na samym rondzie - tak jak to w innych krajach robią
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 11:28
0
Co za durne państwo... Kilka tygodni temu miałem wypadek, w którym pusta dziewucha zajechała mi drogę (nie ustąpiła pierszeństwa), zderzyliśmy się, bo nie dałem rady wyhamować, oba auta do kasacji, nam cudem udało się uniknąć jakichkolwiek obrażeń. Oczywiście jej wina, a policjanta ZA SKASOWANIE DWÓCH AUT dał jej 250 zł!!!! A i był to jej znajomy... Nóż się w kieszeni otwiera!
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 10:54
0
Gdyby projektowaniem organizacji ruchu zajmowali sie WYKWALIFIKOWANI inżynierowie a nie były policjant z drogówki to nie byłoby takich absurdów na drodze. Zasłonięte znaki, nieaktualne, za szerokie jezdnie ... to są zmarnowane pieniądze.
Avatar
olo / 15 września 2015 o 09:23
0

Bezmozgowe...


Co do bezmuzgowia.... np. w Puławach drogowcy ostatnio tak stawiają znaki drogowe (na Lubelskiej), że jeden zasłania drugi - jakby nie można k....a było postawić obu znaków na jednym słupku.... (za dużo roboty). Łatwiej zakopać jeden przed drugim, ale że ten pierwszy zasłania drugi.... a co tam.... huj.......

Avatar
olo / 15 września 2015 o 09:20
0

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być na lewo i na wprost jednoczesnie. Też nie byłoby wtedy żadnego zgrzytu dla ruchu.

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być ... rozwiń

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:53
0
ale gdyby jednak samochód A chciał pojechać prosto w takim razie musi objechać to skrzyżowanie do okoła i wtedy może już z tego pasa pojechać w kierunku na Zamość Chełm - oszczędność czasu pieniędzy paliwa i środowiska - brawo ;)
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:53
0
Niezwykłe poświęcenie i odwaga policji. Brawo za stanie na straży prawa.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:16
0
Ileż tam jest kolizji spowodowanych wciskaniem się z lewego na środkowy, żeby pojechać na CHEŁM/ZAMOSC! Gdyby NADAL można było jechać z lewego na wprost, to ruch na tym odcinku byłby sprawniejszy.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 07:19
0
Bezmozgowe psy
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 12:07
0
A moze policja zajeła by sie rondem na zana i nagminnym skrecaniem w lewo ze srodkowego do jazdy na wprost?
Avatar
Gość / 17 września 2015 o 09:31
0
A można by tak popisywac na pasach kierunek i dac strzałki już też na samym rondzie - tak jak to w innych krajach robią
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 11:28
0
Co za durne państwo... Kilka tygodni temu miałem wypadek, w którym pusta dziewucha zajechała mi drogę (nie ustąpiła pierszeństwa), zderzyliśmy się, bo nie dałem rady wyhamować, oba auta do kasacji, nam cudem udało się uniknąć jakichkolwiek obrażeń. Oczywiście jej wina, a policjanta ZA SKASOWANIE DWÓCH AUT dał jej 250 zł!!!! A i był to jej znajomy... Nóż się w kieszeni otwiera!
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 10:54
0
Gdyby projektowaniem organizacji ruchu zajmowali sie WYKWALIFIKOWANI inżynierowie a nie były policjant z drogówki to nie byłoby takich absurdów na drodze. Zasłonięte znaki, nieaktualne, za szerokie jezdnie ... to są zmarnowane pieniądze.
Avatar
olo / 15 września 2015 o 09:23
0

Bezmozgowe...


Co do bezmuzgowia.... np. w Puławach drogowcy ostatnio tak stawiają znaki drogowe (na Lubelskiej), że jeden zasłania drugi - jakby nie można k....a było postawić obu znaków na jednym słupku.... (za dużo roboty). Łatwiej zakopać jeden przed drugim, ale że ten pierwszy zasłania drugi.... a co tam.... huj.......

Avatar
olo / 15 września 2015 o 09:20
0

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być na lewo i na wprost jednoczesnie. Też nie byłoby wtedy żadnego zgrzytu dla ruchu.

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być ... rozwiń

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:53
0
ale gdyby jednak samochód A chciał pojechać prosto w takim razie musi objechać to skrzyżowanie do okoła i wtedy może już z tego pasa pojechać w kierunku na Zamość Chełm - oszczędność czasu pieniędzy paliwa i środowiska - brawo ;)
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:53
0
Niezwykłe poświęcenie i odwaga policji. Brawo za stanie na straży prawa.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:16
0
Ileż tam jest kolizji spowodowanych wciskaniem się z lewego na środkowy, żeby pojechać na CHEŁM/ZAMOSC! Gdyby NADAL można było jechać z lewego na wprost, to ruch na tym odcinku byłby sprawniejszy.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 07:19
0
Bezmozgowe psy
Zobacz wszystkie komentarze 103

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!