Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2015 r.
6:28

Lublin: Pojechali prosto z lewego pasa, dostali 250 zł mandatu

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio drs
0 103 A A

Czytelnik: W piątek rano na rondzie przy Tarasach Zamkowych policja zabrała pięć praw jazdy! Policja: Nie zabraliśmy żadnego, ale nałożyliśmy 6 mandatów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek rano na rondzie przy przejściu dla pieszych obok Tarasów Zamkowych ustawił się policyjny radiowóz.

– Drogówka zatrzymywała kierowców, którzy z lewego pasa kierowali się w stronę Zamościa (jak samochód A) – napisał do nas Czytelnik. – Od jakiegoś czasu jest to złamanie przepisów, bo zmieniły się znaki przed rondem (z lewego pasa można pojechać jedynie w kierunku Kalinowszczyzny jak samochód B – red.). Co najciekawsze, przewinienie jest traktowane jako rażące naruszenie przepisów i od razu zatrzymywane są prawa jazdy. Kierowcy są karani za coś, co nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa, bo z pozostałych dwóch pasów w stronę Zamościa można jechać tylko wprost. O ryzyku kolizji nie ma mowy – dodaje Czytelnik. Według niego, jednego dnia policjanci zabrali pięć praw jazdy.

Rzeczywiście na rondzie zmieniła się organizacja ruchu. Ale nie stało się to wczoraj. – Jazda na wprost z lewego pasa była dopuszczona przez bardzo krótki czas w związku z pracami na al. Tysiąclecia, koło nowego centrum handlowego – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Możliwość ta została zniesiona już dawno, bo 20 marca.

Policjanci sprawdzali w piątek, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z znakami. – Mieliśmy kilka sygnałów o kierowcach nieprzestrzegających organizacji ruchu na tym rondzie, określonej przez znaki pionowe i poziomie. Stąd nasze działanie – mówi podkomisarz Kamil Gołębiowski. – Nikomu jednak nie zabraliśmy prawa jazdy. W piątek złapaliśmy na tym wykroczeniu 6 kierowców, którzy z lewego pasa pojechali prosto, w kierunku Zamościa. Każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych i sześcioma punktami karnymi – dodaje podkomisarz.

Policja zapowiada, że weźmie to rondo pod specjalny nadzór. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 103

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 września 2015 r. o 12:07
0
A moze policja zajeła by sie rondem na zana i nagminnym skrecaniem w lewo ze srodkowego do jazdy na wprost?
Avatar
Gość / 17 września 2015 r. o 09:31
0
A można by tak popisywac na pasach kierunek i dac strzałki już też na samym rondzie - tak jak to w innych krajach robią
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 11:28
0
Co za durne państwo... Kilka tygodni temu miałem wypadek, w którym pusta dziewucha zajechała mi drogę (nie ustąpiła pierszeństwa), zderzyliśmy się, bo nie dałem rady wyhamować, oba auta do kasacji, nam cudem udało się uniknąć jakichkolwiek obrażeń. Oczywiście jej wina, a policjanta ZA SKASOWANIE DWÓCH AUT dał jej 250 zł!!!! A i był to jej znajomy... Nóż się w kieszeni otwiera!
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 10:54
0
Gdyby projektowaniem organizacji ruchu zajmowali sie WYKWALIFIKOWANI inżynierowie a nie były policjant z drogówki to nie byłoby takich absurdów na drodze. Zasłonięte znaki, nieaktualne, za szerokie jezdnie ... to są zmarnowane pieniądze.
Avatar
olo / 15 września 2015 r. o 09:23
0

Bezmozgowe...


Co do bezmuzgowia.... np. w Puławach drogowcy ostatnio tak stawiają znaki drogowe (na Lubelskiej), że jeden zasłania drugi - jakby nie można k....a było postawić obu znaków na jednym słupku.... (za dużo roboty). Łatwiej zakopać jeden przed drugim, ale że ten pierwszy zasłania drugi.... a co tam.... huj.......

Avatar
olo / 15 września 2015 r. o 09:20
0

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być na lewo i na wprost jednoczesnie. Też nie byłoby wtedy żadnego zgrzytu dla ruchu.

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być ... rozwiń

Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 08:53
0
ale gdyby jednak samochód A chciał pojechać prosto w takim razie musi objechać to skrzyżowanie do okoła i wtedy może już z tego pasa pojechać w kierunku na Zamość Chełm - oszczędność czasu pieniędzy paliwa i środowiska - brawo ;)
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 08:53
0
Niezwykłe poświęcenie i odwaga policji. Brawo za stanie na straży prawa.
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 08:16
0
Ileż tam jest kolizji spowodowanych wciskaniem się z lewego na środkowy, żeby pojechać na CHEŁM/ZAMOSC! Gdyby NADAL można było jechać z lewego na wprost, to ruch na tym odcinku byłby sprawniejszy.
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 07:19
0
Bezmozgowe psy
Avatar
Gość / 20 września 2015 r. o 12:07
0
A moze policja zajeła by sie rondem na zana i nagminnym skrecaniem w lewo ze srodkowego do jazdy na wprost?
Avatar
Gość / 17 września 2015 r. o 09:31
0
A można by tak popisywac na pasach kierunek i dac strzałki już też na samym rondzie - tak jak to w innych krajach robią
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 11:28
0
Co za durne państwo... Kilka tygodni temu miałem wypadek, w którym pusta dziewucha zajechała mi drogę (nie ustąpiła pierszeństwa), zderzyliśmy się, bo nie dałem rady wyhamować, oba auta do kasacji, nam cudem udało się uniknąć jakichkolwiek obrażeń. Oczywiście jej wina, a policjanta ZA SKASOWANIE DWÓCH AUT dał jej 250 zł!!!! A i był to jej znajomy... Nóż się w kieszeni otwiera!
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 10:54
0
Gdyby projektowaniem organizacji ruchu zajmowali sie WYKWALIFIKOWANI inżynierowie a nie były policjant z drogówki to nie byłoby takich absurdów na drodze. Zasłonięte znaki, nieaktualne, za szerokie jezdnie ... to są zmarnowane pieniądze.
Avatar
olo / 15 września 2015 r. o 09:23
0

Bezmozgowe...


Co do bezmuzgowia.... np. w Puławach drogowcy ostatnio tak stawiają znaki drogowe (na Lubelskiej), że jeden zasłania drugi - jakby nie można k....a było postawić obu znaków na jednym słupku.... (za dużo roboty). Łatwiej zakopać jeden przed drugim, ale że ten pierwszy zasłania drugi.... a co tam.... huj.......

Avatar
olo / 15 września 2015 r. o 09:20
0

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być na lewo i na wprost jednoczesnie. Też nie byłoby wtedy żadnego zgrzytu dla ruchu.

Kara nieadekwatna do wykroczenia bo za rondem nadal jest tyle pasów co w obrębie ronda więc są niejako ich przedłużeniem i nie ma ryzyka wcięcia się na inne auto. Powinni dostac co najwyżej po 50zł. Niestety Policja ostatnio zastawia sidła na kierowców ale robi to trochę podstępnie. Lepiej niech się skupią na tych co np. wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Przynajmniej może uchronią przed tragedią bo tu raczej tragedii nie będzie jak ktoś na wprost pojedzie. Taka maszynka do robienia kasy te znaki na tym rondzie bo lewy powinien być ... rozwiń

Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 08:53
0
ale gdyby jednak samochód A chciał pojechać prosto w takim razie musi objechać to skrzyżowanie do okoła i wtedy może już z tego pasa pojechać w kierunku na Zamość Chełm - oszczędność czasu pieniędzy paliwa i środowiska - brawo ;)
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 08:53
0
Niezwykłe poświęcenie i odwaga policji. Brawo za stanie na straży prawa.
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 08:16
0
Ileż tam jest kolizji spowodowanych wciskaniem się z lewego na środkowy, żeby pojechać na CHEŁM/ZAMOSC! Gdyby NADAL można było jechać z lewego na wprost, to ruch na tym odcinku byłby sprawniejszy.
Avatar
Gość / 15 września 2015 r. o 07:19
0
Bezmozgowe psy
Zobacz wszystkie komentarze 103

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Nerwica Natręctw" w Centrum Spotkania Kultur
28 września 2020, 17:00

"Nerwica Natręctw" w Centrum Spotkania Kultur

Spektakl "Nerwica Natręctw" w reżyserii Artura Barcisia będzie można zobaczyć dwukrotnie w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Przedstawienie zostanie wystawione w poniedziałek, 28 września o godz. 17 i 20.

Koronawirus w puławskim starostwie. Ważny wydział zamknięty
covid-19

Koronawirus w puławskim starostwie. Ważny wydział zamknięty

U jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Puławach wykryto Covid-19. Władze powiatu zdecydowały o zawieszeniu działalności całego Wydziału Komunikacji i Dróg.

Rząd porozumiał się z górnikami. „Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż”
film

Rząd porozumiał się z górnikami. „Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż”

Katowice. Związkowcy i delegacja rządowa podpisały porozumienie w sprawie tempa i zasad transformacji górnictwa. Tym samym udało się zakończyć trwający od poniedziałku (21.09) protest podziemny w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Ostatnia kopalnia węgla zostanie zamknięta w 2049 roku.

Urzędnicy marszałka dostali łomot od uczniów z małej szkoły koło Ryk
galeria

Urzędnicy marszałka dostali łomot od uczniów z małej szkoły koło Ryk

Mecz był promocją akcji sportowej „Z podwórka na boisko” a także okazją do sprawdzenia boiska powstałego z funduszy unijnych. Dzieciaki z Bazanowa wygrały 10:5.

LKS Tęcza Kraśnik chce być kojarzony tylko ze sportem. "Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach"

LKS Tęcza Kraśnik chce być kojarzony tylko ze sportem. "Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach"

- W związku z rosnącą popularnością naszego klubu, ze względu na ostatnie okoliczności, które miały miejsce w mieście Kraśnik, chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach - takie oświadczenie, wystosowane przez klub piłkarski LKS Tęcza Kraśnik, pojawiło się dzisiaj w mediach społecznościowych. Zarząd apeluje o to, aby kojarzyć tę drużynę wyłącznie ze sportem

Wielcy zwycięzcy i mniejsi wygrani. „Przepraszam, że to znowu my”
Złota setka 2019
galeria
film

Wielcy zwycięzcy i mniejsi wygrani. „Przepraszam, że to znowu my”

PGE Dystrybucja zajęła pierwsze miejsce w „Złotej Setce 2019” Dziennika Wschodniego. Ta wielka spółka zwyciężyła po raz kolejny, ale jak mówiono podczas uroczystej gali finałowej równie ważne są mniejsze firmy, które pomogą nam przetrwać kryzys.

Elektryczny autobus powróci w przyszłym tygodniu do Lubartowa

Elektryczny autobus powróci w przyszłym tygodniu do Lubartowa

W przyszłym tygodniu na ulice Lubartowa wraca elektryczny autobus. Przejazd tym pojazdem, tak jak poprzedni, będzie bezpłatny.

Zabójstwo byłego starosty. Biegły sądowy zmienia zdanie

Zabójstwo byłego starosty. Biegły sądowy zmienia zdanie

Biegły opiniujący w procesie o zabójstwo starosty świdnickiego koryguje swoje stanowisko. Nie wyklucza już, że krew z ciała może wypływać nawet po śmierci. W pierwszym poszlakowym procesie na 13 lat więzienia skazany został przyjaciel ofiary.

Wiktoria 1920. Wróg, mróz i rokowania
Magazyn

Wiktoria 1920. Wróg, mróz i rokowania

20 września Rada Ligi Narodów przyjmuje rezolucję, która potwierdza tzw. linię Focha na Suwalszczyźnie, jako tymczasową linię demarkacyjną między Polską a Litwą. Tego dnia Polacy ruszają do natarcia na Grodno. Rozpoczyna się tzw. operacja niemeńska. Główny ciężar całego przedsięwzięcia spoczywa na 2 Armii gen. Edwarda Rydza-Śmigłego oraz 4 Armii gen. Leonarda Skierskiego. 21 września rozpoczynają się polsko-sowieckie rokowania pokojowe w Rydze. Delegacji polskiej przewodniczy Jan Dąbski (wiceminister spraw zagranicznych), Sowietów reprezentuje Adolf Joffe

Program TV 25-27 września 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 25-27 września 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć sporo filmów rozrywkowych, m.in. kultową "Zabójczą broń" czy romantyczną "Pretty Woman". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Profilaktyka łupieżu - jak uniknąć białego osadu na głowie?

Profilaktyka łupieżu - jak uniknąć białego osadu na głowie?

Bez względu na wiek, płeć, status materialny i pochodzenie, problem łupieżu może dotknąć każdego. Charakterystyczne białe łuski osypujące się na ubrania wyglądają nieestetycznie i często powodują wycofanie z kontaktów towarzyskich. Skojarzenia łupieżu z osobami niedbającymi o higienę osobistą wywołują uczucie wstydu i obniżenie pewności siebie. Jeżeli pragniesz uchronić się przed tą chorobą, bądź jesteś w trakcie walki z uporczywymi dolegliwościami, które jej towarzyszą, zapoznaj się z poniższym artykułem i sprawdź jak skutecznie poradzić sobie z problemem łupieżu.

Dramatyczny apel rolnika. W proteście przeciw ustawie zapowiada głodówkę: „Zdechnę dla Polski"

Dramatyczny apel rolnika. W proteście przeciw ustawie zapowiada głodówkę: „Zdechnę dla Polski"

Dramatyczny apel Marka Sulimy (PSL), rolnika i radnego powiatu bialskiego. – Dzisiaj ja, zdechnę dla Polski, dla rodziny – wykrzyczał na konferencji prasowej PSL–Kukiz’15 w Warszawie. Rolnik ze wsi Zasiadki w ramach sprzeciwu wobec zapisów tzw. piątki dla zwierząt, zapowiada, że może nawet podjąć głodówkę.

Drewniane i blaszane zwierzęta Wilkonia zajrzą do Lublina
24 września 2020, 11:00
galeria

Drewniane i blaszane zwierzęta Wilkonia zajrzą do Lublina

Specjalną wystawę można oglądać w budynku Centrum Spotkania Kultur, gdzie rozpoczął się wczoraj Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”.

Mafia: Edycja Ostateczna. Premiera nie tylko dla członków rodziny (wideo)
film

Mafia: Edycja Ostateczna. Premiera nie tylko dla członków rodziny (wideo)

Powrót do Lost Heaven po 18 latach. Jak tym razem poradzi sobie Tommy Angelo? Wygląda na to, ze całkiem nieźle. Dziś premiera gry Mafia: Edycja Ostateczna.

Jak pomagać potrzebującym dzieciom? 1% podatku, wolontariat, wsparcie finansowe...

Jak pomagać potrzebującym dzieciom? 1% podatku, wolontariat, wsparcie finansowe...

Nie jesteś w stanie zmienić całego świata, ale pomagając choć jednej osobie, jesteś w stanie zmienić jej cały świat… Dlatego warto wspierać fundacje, udzielać się w wolontariatach czy przynajmniej raz na jakiś czas przelać symboliczną kwotę na pomoc potrzebującym dzieciom. Jak jeszcze pomagać najmłodszym, którzy potrzebują wsparcia, podpowiadamy w artykule.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!