Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2016 r.
10:53

Lublin: Program obchodów Lubelskiego Lipca 80

Autor: Zdjęcie autora toma
0 18 A A
Po oficjalnych obchodach o godz. 13.30 rozpocznie się festyn rodzinny przy Arenie Lublin
Po oficjalnych obchodach o godz. 13.30 rozpocznie się festyn rodzinny przy Arenie Lublin

Uroczystości na terenie dworca PKP i festyn rodzinny na terenach zielonych przy Arenie Lublin. Tak będą wyglądały zaplanowane na niedzielę obchody 36. rocznicy Lubelskiego Lipca 80
Rozpoczną się o godz. 9.30 na peronie I.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod znajdującą się tam tablicą pamiątkową zostaną złożone kwiaty, a następnie uczestnicy przejdą na teren byłej lokomotywowni. Tam o godz. 10 rozpocznie się msza, której będzie przewodniczył biskup pomocniczy senior archidiecezji lubelskiej Ryszard Karpiński. Po nabożeństwie zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie wyróżnień i uhonorowań i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Doli Kolejarskiej.

Wśród oficjalnych gości, którzy wezmą udział w uroczystościach będą m.in.: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński oraz szef Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, bądź podsekretarz stanu w tym resorcie Piotr Stomma.

- Wysyłaliśmy także zaproszenia do Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera. Prezydent Andrzej Duda jest jednak na krótkim urlopie pomiędzy szczytem NATO, a Światowymi Dniami Młodzieży i nie może przybyć, ale przyśle list. Wczoraj okazało się, że nie przyjedzie premier Beata Szydło, ale najprawdopodobniej będzie ją reprezentował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, jeden z organizatorów uroczystości.

Po oficjalnych obchodach o godz. 13.30 rozpocznie się festyn rodzinny przy Arenie Lublin.

Rozpocznie go turniej piłki nożnej. Następnie zaplanowano koncertu węgierskiego zespołu Hungarian FolkEmbassy, Lubelskiej Federacji Bardów oraz Jana Pietrzaka. Organizatorzy szacują, że przez cały dzień w uroczystościach weźmie udział ok. 3 tysiące uczestników.

- Jest to święto prawdziwej, bratersko-siostrzanej solidarności. Na Lubelszczyźnie nie było w XX wieku większego wydarzenia, które przyniosło tyle dobra. Dlatego staramy się je przypominać i pielęgnować – mówi Marian Król, przewodniczący lubelskiej NSZZ „Solidarność”.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 10:55
0
TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ { ICH } PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...; ONI DOSTALI ZADYSZKI OD PEDAŁOWANIA! ŚPIESZMY SIĘ, NIE MA CZASU NA MYŚLENIE...JEST JUŻ CASA NOVA!
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 10:52
0
Dzieki CICIBORZE za te ...dobra, dojutra DOŻYJEM>
Avatar
fee / 15 lipca 2016 o 15:51
0
wz crx napisał:
wonnnnnn napisał:
ZROZUM LUDZI PROSTYCH ,BARDZO PROSTYCH ...CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC solidaruchów...TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ ICH PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...;-(((
jak nie myślą, jak przywódca taki hepi i całym krajem zarządzał jako prezydent, to nie jedna osoba wykształcona po kilku fakultetach nie dochrapała się takiego stanowiska, do tego przywódca 8 dzieci był w stanie utrzymać i teraz jeszcze wnuki mając już ponad 70 lat. A pozostali jak pozbawione myślenia  to po wuj szli walczyć. teraz nie powinni nawet mieć na tego kotleta jak im tak przeszkadzał, za to, że kraj rozpieprzyli
jak nie myślą, jak przywódca taki hepi i całym krajem zarządzał jako prezydent, to nie jedna osoba wykształcona po kilku fakultetach nie dochrapała się takiego stanowiska, do tego przywódca 8 dzieci był w stanie utrzymać i teraz jeszcze wnuki mając już ponad 70 lat. A pozostali jak pozbawione myślenia  to po wuj szli walczyć. teraz nie powinni nawet mieć na tego kotleta jak im tak przeszkadzał, za to, że kraj rozpieprzyli rozwiń
Avatar
wz crx / 15 lipca 2016 o 15:42
0
wonnnnnn napisał:
won solidaruchy z lat 80, rospieprzyliście kraj, gdzie te moje 100 milionów, bo teraz dostają ci co się pieprzą i rozmnażają jak króliki a my biedacy musieliśmy sami parcowac na swoje dzieci. PRECZZZZZZZZ Z BOLKIEMMMMMMMM...........ZROZUM LUDZI PROSTYCH ,BARDZO PROSTYCH ...CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC solidaruchów...TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ ICH PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...;-(((
Avatar
wz crx / 15 lipca 2016 o 15:12
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Będzie odczytany apel smoleński?....Słuszne pytanie....!!! Bo i dla mnie nie było większej zarazy w XX wieku na tej ziemi niż solidaruchy !!! Nawet faszyzm i nazizm nie poczyniły tyle zła... Ale spokojnie ...!!! Poznacie ich po owocach ...!!! Zgniłych owocach- jak widać ...Tak po krótce mówił śp.geniusz Chrystus...!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 14:36
0
Idą gamonie w europejskim ogonie zabawić się w swoim gronie.Jak bal to bal.
Avatar
krzyzyk na droge / 15 lipca 2016 o 14:33
0
oby tak dalej -a sukces zapewne nawiedzi  są zapowiedzi że nawiedzi...
Avatar
ten co pamięta / 15 lipca 2016 o 14:30
0
roz*** koncertowy na wszystkich frontach a te pobekują o czymś -może pobekujcie jak to jagiełło pod grunwaldem wygrał...  durne pały fundują pawlakowi poduszkę pod czterylitery. stado bezwstydnych próżniaków. bez honoru.bo gdyby był to ludzie nasi że żebraliby o pracę w najpodlejszym wydaniu. tfu! miotły brak na takich ale niedługo i miotła przyjdzie.
Avatar
fertt / 15 lipca 2016 o 14:26
0
PRECZ  Z SOLIDARUCHAMI, zniszczyliście nasz kraj, rozpieprzyliście go miedzy sobą, a my pracujący na dole mamy ochłapy
Avatar
wynocha / 15 lipca 2016 o 14:18
0
Okradli,oszukali,dorobkiewicze,bieda,zrobki nie starczaja na podstawowe utrzymanie,koleki do lekarzy,recepty nie wykupione,dokad zlodzieje nas wypreadzilście,co obchodzicie,ciagłe rocznice i modły,a dlug coraz więszy,panśtwo przestje istnieć,lepej ulice pozamiatajcie niroby na dobrych stanowiskach,co dała slidaruchy wasze zakłamane postualty do smieci
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 10:55
0
TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ { ICH } PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...; ONI DOSTALI ZADYSZKI OD PEDAŁOWANIA! ŚPIESZMY SIĘ, NIE MA CZASU NA MYŚLENIE...JEST JUŻ CASA NOVA!
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 10:52
0
Dzieki CICIBORZE za te ...dobra, dojutra DOŻYJEM>
Avatar
fee / 15 lipca 2016 o 15:51
0
wz crx napisał:
wonnnnnn napisał:
ZROZUM LUDZI PROSTYCH ,BARDZO PROSTYCH ...CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC solidaruchów...TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ ICH PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...;-(((
jak nie myślą, jak przywódca taki hepi i całym krajem zarządzał jako prezydent, to nie jedna osoba wykształcona po kilku fakultetach nie dochrapała się takiego stanowiska, do tego przywódca 8 dzieci był w stanie utrzymać i teraz jeszcze wnuki mając już ponad 70 lat. A pozostali jak pozbawione myślenia  to po wuj szli walczyć. teraz nie powinni nawet mieć na tego kotleta jak im tak przeszkadzał, za to, że kraj rozpieprzyli
jak nie myślą, jak przywódca taki hepi i całym krajem zarządzał jako prezydent, to nie jedna osoba wykształcona po kilku fakultetach nie dochrapała się takiego stanowiska, do tego przywódca 8 dzieci był w stanie utrzymać i teraz jeszcze wnuki mając już ponad 70 lat. A pozostali jak pozbawione myślenia  to po wuj szli walczyć. teraz nie powinni nawet mieć na tego kotleta jak im tak przeszkadzał, za to, że kraj rozpieprzyli rozwiń
Avatar
wz crx / 15 lipca 2016 o 15:42
0
wonnnnnn napisał:
won solidaruchy z lat 80, rospieprzyliście kraj, gdzie te moje 100 milionów, bo teraz dostają ci co się pieprzą i rozmnażają jak króliki a my biedacy musieliśmy sami parcowac na swoje dzieci. PRECZZZZZZZZ Z BOLKIEMMMMMMMM...........ZROZUM LUDZI PROSTYCH ,BARDZO PROSTYCH ...CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC solidaruchów...TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ ICH PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...;-(((
Avatar
wz crx / 15 lipca 2016 o 15:12
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Będzie odczytany apel smoleński?....Słuszne pytanie....!!! Bo i dla mnie nie było większej zarazy w XX wieku na tej ziemi niż solidaruchy !!! Nawet faszyzm i nazizm nie poczyniły tyle zła... Ale spokojnie ...!!! Poznacie ich po owocach ...!!! Zgniłych owocach- jak widać ...Tak po krótce mówił śp.geniusz Chrystus...!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 14:36
0
Idą gamonie w europejskim ogonie zabawić się w swoim gronie.Jak bal to bal.
Avatar
krzyzyk na droge / 15 lipca 2016 o 14:33
0
oby tak dalej -a sukces zapewne nawiedzi  są zapowiedzi że nawiedzi...
Avatar
ten co pamięta / 15 lipca 2016 o 14:30
0
roz*** koncertowy na wszystkich frontach a te pobekują o czymś -może pobekujcie jak to jagiełło pod grunwaldem wygrał...  durne pały fundują pawlakowi poduszkę pod czterylitery. stado bezwstydnych próżniaków. bez honoru.bo gdyby był to ludzie nasi że żebraliby o pracę w najpodlejszym wydaniu. tfu! miotły brak na takich ale niedługo i miotła przyjdzie.
Avatar
fertt / 15 lipca 2016 o 14:26
0
PRECZ  Z SOLIDARUCHAMI, zniszczyliście nasz kraj, rozpieprzyliście go miedzy sobą, a my pracujący na dole mamy ochłapy
Avatar
wynocha / 15 lipca 2016 o 14:18
0
Okradli,oszukali,dorobkiewicze,bieda,zrobki nie starczaja na podstawowe utrzymanie,koleki do lekarzy,recepty nie wykupione,dokad zlodzieje nas wypreadzilście,co obchodzicie,ciagłe rocznice i modły,a dlug coraz więszy,panśtwo przestje istnieć,lepej ulice pozamiatajcie niroby na dobrych stanowiskach,co dała slidaruchy wasze zakłamane postualty do smieci
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 11

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 71 13

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 24 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 59 91

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!