Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2020 r.
19:00

Lublin protestacyjnie wyłączy część oświetlenia

Autor: Zdjęcie autora drs
139 42 A A

W ramach protestu na godzinę wyłączona zostanie we wtorek iluminacja pl. Litewskiego. W taki sposób władze Lublina włączają się w ogólnopolski protest samorządowców przeciw zapowiadanemu przez polski rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej. Prezydent tłumaczy, że to również sprzeciw wobec zmian w finansowaniu samorządów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podobne akcje mają się odbyć we wtorek także w innych polskich miastach, które o godz. 17 „ostrzegawczo” wyłączą oświetlenie w różnych miejscach.

– Stanowczo protestujemy wobec decyzji większości parlamentarnej, które po raz kolejny pozbawiają samorządy środków finansowych – wyjaśnia prezydent Lublina, Krzysztof Żuk i przekonuje, że samorządy boleśnie odczuły zmiany w systemie podatkowym wprowadzone w zeszłym roku. – Szacujemy, że z tych powodów w 2021 roku do budżetu miasta nie wpłynie kwota ok. 80 mln zł.

Prezydent Lublina podkreśla, że w parlamencie opracowywane są kolejne zmiany, mogące skutkować tym, że samorządy będą dostawać z kasy państwa mniejszą część wpływających tam podatków dochodowych PIT (od osób fizycznych) oraz CIT (od firm). W ocenie Żuka uniemożliwi to samorządom „wieloletnie planowane inwestycji”. Prezydent dodaje też, że państwo przekazuje gminom zbyt mało pieniędzy na finansowanie oświaty i w przyszłym roku Lublin będzie zmuszony dołożyć do szkół ponad 178 mln z własnych funduszy.

Wtorkowy protest ma też drugi powód. Samorządy demonstrują w ten sposób również swój sprzeciw wobec zapowiadanego przez rząd zawetowania budżetu Unii Europejskiej. – Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rozwoju Lublina – przekonuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. Pl. Litewski, na którym w poniedziałek ma na godzinę zgasnąć część oświetlenia, był przebudowywany z wykorzystaniem unijnej dotacji.

Które elementy oświetlenia zostaną wyłączone w poniedziałek o godz. 17? – Podświetlenia drzew oraz elementów małej architektury. Wyłączony zostanie również napis „I love Lublin” – zapowiada Duma. – Włączone natomiast pozostanie oświetlenie wysokie ciągów komunikacyjnych: latarnie na przedłużeniu deptaka w ul. Krakowskie Przedmieście oraz przy ścieżkach parkowych na pl. Litewskim.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2020 r. o 22:57
+56
ZaproPOnuję POprawki tego fragmentu: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego dewelorozwoju Gubernii", albo: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego zadłużania dewelo-city", albo "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rąbania drzew". PS. Czy tych pajaców (i pajacki) szkoli jeden PR-owiec, że mają usta tak pełne tych samych słów-kluczy?
 Yasne. Bo gdyby przezydentem był ktoś z PiSu, np. Sylwek, miasto nagle nie nadążałoby z wydawaniem rosnącego garbu budżetowego, a my mielibyśmy tutaj drugi Dubaj. W Lublinie już był prezydent z PiS i całe g***o zrobił. A jeśli chodzi o drzewa, to przecież Kornik Podszyszkownik dał pozwolenie na cięcie wszystkiego jak leci. Czyżbyś krytykował pisowskiego ministra środowiska? Jak możesz! Nie jesteś prawdziwym Polakiem, ani katolikiem! XD
 Yasne. Bo gdyby przezydentem był ktoś z PiSu, np. Sylwek, miasto nagle nie nadążałoby z wydawaniem rosnącego garbu budżetowego, a my mielibyśmy tutaj drugi Dubaj. W Lublinie już był prezydent z PiS i całe g***o zrobił. A jeśli chodzi o drzewa, to przecież Kornik Podszyszkownik dał pozwolenie na cięcie wszystkiego jak leci. Czyżbyś krytykował pisowskiego ministra środowiska? Jak możesz! Nie jesteś prawdziwym Polakiem, ani katolikiem! XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2020 r. o 23:17
+52
ZaproPOnuję POprawki tego fragmentu: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego dewelorozwoju Gubernii", albo: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego zadłużania dewelo-city", albo "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rąbania drzew". PS. Czy tych pajaców (i pajacki) szkoli jeden PR-owiec, że mają usta tak pełne tych samych słów-kluczy?
Za każdą inwestycję wartą 1zł  trzeba zapłacić 5 zł z czego 2 zł jest z kredytu a 3 zł dopłaca UE ale 2 zl wraca do UE z powrotem w postaci zakupów na tą inwestycję.  W efekcie zostajemy z 2 zl długu , ale najgorsze jest to ze UE nie daje na żadne inwestycje, rozumiane jako aktywa ,  tylko na drogie słomiane pasywa - błyskotki do których trzeba co roku dopłacać albo które nie wnoszą zadnego dochodu do kasy miasta. Tym sposobem światowe banki inwestycyjne pożyczające kasę napędzają sobie płotki do sieci. Chyba nitk nie sądzi że stopy % będą wiecznie tak niskie. To się stanie nagle i stopy pójdą w górę jak frank szwajcarski i wtedy światło samo zgaśnie bo zabraknie w kasie zadłużonego miasta na prąd.  
 Jak wam te pieniądze unijne śmierdzą i przeszkadzają. No to może trzeba przestać z nich korzystać? Nie jeździjcie po drogach wybudowanych że środków unijnych, przestańcie korzystać z komunikacji miejskiej, wyremontowanych ośrodków kultury, teatrów, bibliotek, muzeów, internetu radia i telewizji publicznych... Kościół katolicki też sporo skorzystał na środkach unijnych, więc proponuję też ogłosić bojkot kościołów wyremontowanych za unijne srebrniki. W przeciwnym razie, proponuję zamknąć dudy. XD
 Jak wam te pieniądze unijne śmierdzą i przeszkadzają. No to może trzeba przestać z nich korzystać? Nie jeździjcie po drogach wybudowanych że środków unijnych, przestańcie korzystać z komunikacji miejskiej, wyremontowanych ośrodków kultury, teatrów, bibliotek, muzeów, internetu radia i telewizji publicznych... Kościół katolicki też sporo skorzystał na środkach unijnych, więc proponuję też ogłosić bojkot kościołów wyremontowanych za unijne srebrniki. W przeciwnym razie, proponuję zamknąć dudy. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 08:54
+41
ZaproPOnuję POprawki tego fragmentu: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego dewelorozwoju Gubernii", albo: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego zadłużania dewelo-city", albo "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rąbania drzew". PS. Czy tych pajaców (i pajacki) szkoli jeden PR-owiec, że mają usta tak pełne tych samych słów-kluczy? (sorki agencie_srom_K_u vel _XD_ i 100 innych loginów, ale twoje 60 minusików szlag trafił; będziesz musiał klikać w czerwone łapki od nowa).
 No to 100, czy 60? Bo jak by nie patrzeć, różnica spora. A wracając do meritum. Skoro jest tak źle jak piszesz, może weź sprawy w swoje ręce? Na forum niewiele zdziałasz. Zacznij się lepiej szykować do przejęcia rady miasta. Masz teraz czas, żeby przed kolejnymi wyborami do samorządu, zbudować struktury i przygotować kampanię. Skoro słuszność jest po twojej stronie, wygrasz. Tylko w programie musisz mieć coś więcej, niż tylko "zatrzymać deweloperkę". A z tym, podejrzewam krucho.
 No to 100, czy 60? Bo jak by nie patrzeć, różnica spora. A wracając do meritum. Skoro jest tak źle jak piszesz, może weź sprawy w swoje ręce? Na forum niewiele zdziałasz. Zacznij się lepiej szykować do przejęcia rady miasta. Masz teraz czas, żeby przed kolejnymi wyborami do samorządu, zbudować struktury i przygotować kampanię. Skoro słuszność jest po twojej stronie, wygrasz. Tylko w programie musisz mieć coś więcej, niż tylko "zatrzymać deweloperkę". A z tym, podejrzewam krucho. rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2020 r. o 23:00
+41
A jak tak spytam z innej beczki. Czy w Polsce, w Lublinie, nie może wisieć napis - Kocham Lublin? Jakieś kompleksy, czy co? Wszędzie te angielskie wstawki, jakby polskich słów brakowało. Taki bełkot polsko-angielski dowartościowuje?
 Ale gdzie ty masz angielski? Coś ci się potentegowało.
Avatar
DWkomentator / 30 listopada 2020 r. o 08:52
+39
Ja bym w ogóle wyłączył oświetlenie w tym mieście bo to niehonorowe. Prąd jest z elektrowni a elektrownie są rządowe czyli PIS-owskie.  Nie może być tak że korzysta się z zasobów wroga.  Trzeba natychmiast zwołać posiedzenie loży deweloperskiej i uzgodnić produkcję własnego prądu na  potrzeby miasta. Niech loża zbuduje własną elektrownie na miejskim gruncie  i sprzedaje miastu prąd aby dobrze na tym zarobić.
 Zasobów wroga? Dobre sobie. Pierwsze słyszę, żeby PiS miał jakiekolwiek zasoby. Chyba, że chodzi o zasoby misiewiczów w spółkach energetycznych?
 Zasobów wroga? Dobre sobie. Pierwsze słyszę, żeby PiS miał jakiekolwiek zasoby. Chyba, że chodzi o zasoby misiewiczów w spółkach energetycznych? rozwiń
Avatar
anne / 30 listopada 2020 r. o 09:37
+36
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - " Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy." ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - " Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy." ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłaci... rozwiń
Avatar
zLublina / 30 listopada 2020 r. o 09:00
+34
A jak tak spytam z innej beczki. Czy w Polsce, w Lublinie, nie może wisieć napis - Kocham Lublin? Jakieś kompleksy, czy co? Wszędzie te angielskie wstawki, jakby polskich słów brakowało. Taki bełkot polsko-angielski dowartościowuje?
  skoro słowo "love" to dla ciebie niezrozumiały bełkot może lepiej zainwestuj parę groszy w słownik polsko-angielski :) przynajmniej nie będzie siary i robienia wszędzie wielkich oczu jak już się wybierzesz na jakieś zagraniczne wczasy a ten bełkot zacznie cię bombardować z każdej strony :)
Avatar
Ciski / 30 listopada 2020 r. o 09:00
+30
Ech, pamiętam czasy jak władza wyłączała prąd a my uganialiśmy się z milicją na placu. Nie jeden kolega poznał smak pałki nie koniecznie teleskopowej. Może z powodu upływu czasu, wspominam z łezką w oku.
Avatar
-Lublin- / 30 listopada 2020 r. o 09:50
+27
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
 buahahahahah i pomyśleć że tacy ludzie nami rządzą hahahaha ludzie obudźcie się nim nie jest za późno
 buahahahahah i pomyśleć że tacy ludzie nami rządzą hahahaha ludzie obudźcie się nim nie jest za późno rozwiń
Avatar
Benny102 / 30 listopada 2020 r. o 10:26
+20
Jak już się trollu publicznie wypróżniłeś, sprawdź skrzynkę pocztową. Może przyszły nowe instrukcje z centrali? W kółko wklejasz to samo a przydałoby się w końcu trochę odświeżyć repertuar.
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 19:54
+6
Ja bym w ogóle wyłączył oświetlenie w tym mieście bo to niehonorowe. Prąd jest z elektrowni a elektrownie są rządowe czyli PIS-owskie.  Nie może być tak że korzysta się z zasobów wroga.  Trzeba natychmiast zwołać posiedzenie loży deweloperskiej i uzgodnić produkcję własnego prądu na  potrzeby miasta. Niech loża zbuduje własną elektrownie na miejskim gruncie  i sprzedaje miastu prąd aby dobrze na tym zarobić.
Elektrownia tebewał-energo-investment napędzana spalaną "ekologiczną" biomasą POchodzącą z wyrzynanych drzew zasilająca komputery biurw w UM (i serwery agencji PR) i kuPOwana za POdwójne stawki rynkowe - to może być jakis POmysł na czasy, w których brak jelonków zatapia finanse królów dewelorozwoju.
 Monisia chyba miała obiecane stanowisko szparkiej sekretarki u prezydenta Sylwka. Dlatego taka rozżalona.
 Monisia chyba miała obiecane stanowisko szparkiej sekretarki u prezydenta Sylwka. Dlatego taka rozżalona. rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 19:52
+7
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Idzie na waciki dla dewelocwaniaków?
A ile tego jest? I dlaczego urządzenie jest tak zaprogramowane, że nie wydaje reszty? Czy to jest zgodne z prawem?
 Automaty są tak skonstruowane, że każdy wrzucony grosz przeliczają na czas parkowania. Z tego co pamiętam, nie mają nawet wylotu na zwrot reszty. Ale jeśli nie masz drobnych. Z tego co kojarzę, z reklamacjami trzeba się zwracać do odpowiedniego wydziału w urzędzie miasta. Ale jeśli nie masz drobnych, większość parkometrów ma zbliżeniowy czytnik kart, więc można parking opłacić bezgotówkowo. Zresztą na każdym urządzeniu jest instrukcja, więc można doczytać.
 Automaty są tak skonstruowane, że każdy wrzucony grosz przeliczają na czas parkowania. Z tego co pamiętam, nie mają nawet wylotu na zwrot reszty. Ale jeśli nie masz drobnych. Z tego co kojarzę, z reklamacjami trzeba się zwracać do odpowiedniego wydziału w urzędzie miasta. Ale jeśli nie masz drobnych, większość parkometrów ma zbliżeniowy czytnik kart, więc można parking opłacić bezgotówkowo. Zresztą na każdym urządzeniu jest instrukcja, więc można doczytać. rozwiń
Avatar
poker / 30 listopada 2020 r. o 17:31
-12
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Idzie na waciki dla dewelocwaniaków?
 A ile tego jest? I dlaczego urządzenie jest tak zaprogramowane, że nie wydaje reszty? Czy to jest zgodne z prawem?
 A ile tego jest? I dlaczego urządzenie jest tak zaprogramowane, że nie wydaje reszty? Czy to jest zgodne z prawem? rozwiń
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 17:15
-13
Ja bym w ogóle wyłączył oświetlenie w tym mieście bo to niehonorowe. Prąd jest z elektrowni a elektrownie są rządowe czyli PIS-owskie.  Nie może być tak że korzysta się z zasobów wroga.  Trzeba natychmiast zwołać posiedzenie loży deweloperskiej i uzgodnić produkcję własnego prądu na  potrzeby miasta. Niech loża zbuduje własną elektrownie na miejskim gruncie  i sprzedaje miastu prąd aby dobrze na tym zarobić.
 Elektrownia tebewał-energo-investment napędzana spalaną "ekologiczną" biomasą POchodzącą z wyrzynanych drzew zasilająca komputery biurw w UM (i serwery agencji PR) i kuPOwana za POdwójne stawki rynkowe - to może być jakis POmysł na czasy, w których brak jelonków zatapia finanse królów dewelorozwoju.
 Elektrownia tebewał-energo-investment napędzana spalaną "ekologiczną" biomasą POchodzącą z wyrzynanych drzew zasilająca komputery biurw w UM (i serwery agencji PR) i kuPOwana za POdwójne stawki rynkowe - to może być jakis POmysł na czasy, w których brak jelonków zatapia finanse królów dewelorozwoju. rozwiń
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 17:08
-13
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
 Idzie na waciki dla dewelocwaniaków?
 Idzie na waciki dla dewelocwaniaków? rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 30 listopada 2020 r. o 16:53
-14
I kochasz deweloperów, przynajmniej doPÓki sypią dewelo-srebrnikami za wazelinowanie dewelo-rozwoju, dewelo-_K_urtyzano.
Avatar
poker / 30 listopada 2020 r. o 16:52
-12
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
 Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
 Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 30 listopada 2020 r. o 16:51
-14
ścier_K_o deweloperska, dalej minusikujesz?
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 15:21
-16
Prawda jest taka, że sprytny żebrak z ratusza POzyskał z UE sPOro środków na POtrzeby ubogacenia jego Panów i zaczyna histeryzować, że to źródełko dewelorozwoju może wkrótce wyschnąć. Mam złe wieści, panie dewelo-kamerdyner: łatwy pieniądz do napychania kieszeni cwanych oligarchów skończy się tak czy owak. Idą ciężkie czasy i podatnik europejski prędzej czy później powie stop finansowaniu bizantyjskich projektów, na których opierał się PR dewelo-satrapy i które wypychały kieszenie pazernej oligarchii. A jak przestaniesz pan być przydatny dewelocwaniakom, z dewelo-emerytury na Karaibach będą nici.
Prawda jest taka, że sprytny żebrak z ratusza POzyskał z UE sPOro środków na POtrzeby ubogacenia jego Panów i zaczyna histeryzować, że to źródełko dewelorozwoju może wkrótce wyschnąć. Mam złe wieści, panie dewelo-kamerdyner: łatwy pieniądz do napychania kieszeni cwanych oligarchów skończy się tak czy owak. Idą ciężkie czasy i podatnik europejski prędzej czy później powie stop finansowaniu bizantyjskich projektów, na których opierał się PR dewelo-satrapy i które wypychały kieszenie pazernej oligarchii. A jak przestaniesz pan być przydatny ... rozwiń
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 15:13
-17
Nie POgrążaj sie dalej, dewelo-ścier_K_o brnąc w obronę kolejnej "nowoczesnej" błyskotki, którą "obdarzył" nas Gubernator.