Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2020 r.
19:00

Lublin protestacyjnie wyłączy część oświetlenia

Autor: Zdjęcie autora drs
139 42 A A

W ramach protestu na godzinę wyłączona zostanie we wtorek iluminacja pl. Litewskiego. W taki sposób władze Lublina włączają się w ogólnopolski protest samorządowców przeciw zapowiadanemu przez polski rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej. Prezydent tłumaczy, że to również sprzeciw wobec zmian w finansowaniu samorządów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podobne akcje mają się odbyć we wtorek także w innych polskich miastach, które o godz. 17 „ostrzegawczo” wyłączą oświetlenie w różnych miejscach.

– Stanowczo protestujemy wobec decyzji większości parlamentarnej, które po raz kolejny pozbawiają samorządy środków finansowych – wyjaśnia prezydent Lublina, Krzysztof Żuk i przekonuje, że samorządy boleśnie odczuły zmiany w systemie podatkowym wprowadzone w zeszłym roku. – Szacujemy, że z tych powodów w 2021 roku do budżetu miasta nie wpłynie kwota ok. 80 mln zł.

Prezydent Lublina podkreśla, że w parlamencie opracowywane są kolejne zmiany, mogące skutkować tym, że samorządy będą dostawać z kasy państwa mniejszą część wpływających tam podatków dochodowych PIT (od osób fizycznych) oraz CIT (od firm). W ocenie Żuka uniemożliwi to samorządom „wieloletnie planowane inwestycji”. Prezydent dodaje też, że państwo przekazuje gminom zbyt mało pieniędzy na finansowanie oświaty i w przyszłym roku Lublin będzie zmuszony dołożyć do szkół ponad 178 mln z własnych funduszy.

Wtorkowy protest ma też drugi powód. Samorządy demonstrują w ten sposób również swój sprzeciw wobec zapowiadanego przez rząd zawetowania budżetu Unii Europejskiej. – Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rozwoju Lublina – przekonuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. Pl. Litewski, na którym w poniedziałek ma na godzinę zgasnąć część oświetlenia, był przebudowywany z wykorzystaniem unijnej dotacji.

Które elementy oświetlenia zostaną wyłączone w poniedziałek o godz. 17? – Podświetlenia drzew oraz elementów małej architektury. Wyłączony zostanie również napis „I love Lublin” – zapowiada Duma. – Włączone natomiast pozostanie oświetlenie wysokie ciągów komunikacyjnych: latarnie na przedłużeniu deptaka w ul. Krakowskie Przedmieście oraz przy ścieżkach parkowych na pl. Litewskim.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2020 r. o 22:57
+56
ZaproPOnuję POprawki tego fragmentu: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego dewelorozwoju Gubernii", albo: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego zadłużania dewelo-city", albo "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rąbania drzew". PS. Czy tych pajaców (i pajacki) szkoli jeden PR-owiec, że mają usta tak pełne tych samych słów-kluczy?
 Yasne. Bo gdyby przezydentem był ktoś z PiSu, np. Sylwek, miasto nagle nie nadążałoby z wydawaniem rosnącego garbu budżetowego, a my mielibyśmy tutaj drugi Dubaj. W Lublinie już był prezydent z PiS i całe g***o zrobił. A jeśli chodzi o drzewa, to przecież Kornik Podszyszkownik dał pozwolenie na cięcie wszystkiego jak leci. Czyżbyś krytykował pisowskiego ministra środowiska? Jak możesz! Nie jesteś prawdziwym Polakiem, ani katolikiem! XD
 Yasne. Bo gdyby przezydentem był ktoś z PiSu, np. Sylwek, miasto nagle nie nadążałoby z wydawaniem rosnącego garbu budżetowego, a my mielibyśmy tutaj drugi Dubaj. W Lublinie już był prezydent z PiS i całe g***o zrobił. A jeśli chodzi o drzewa, to przecież Kornik Podszyszkownik dał pozwolenie na cięcie wszystkiego jak leci. Czyżbyś krytykował pisowskiego ministra środowiska? Jak możesz! Nie jesteś prawdziwym Polakiem, ani katolikiem! XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2020 r. o 23:17
+52
ZaproPOnuję POprawki tego fragmentu: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego dewelorozwoju Gubernii", albo: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego zadłużania dewelo-city", albo "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rąbania drzew". PS. Czy tych pajaców (i pajacki) szkoli jeden PR-owiec, że mają usta tak pełne tych samych słów-kluczy?
Za każdą inwestycję wartą 1zł  trzeba zapłacić 5 zł z czego 2 zł jest z kredytu a 3 zł dopłaca UE ale 2 zl wraca do UE z powrotem w postaci zakupów na tą inwestycję.  W efekcie zostajemy z 2 zl długu , ale najgorsze jest to ze UE nie daje na żadne inwestycje, rozumiane jako aktywa ,  tylko na drogie słomiane pasywa - błyskotki do których trzeba co roku dopłacać albo które nie wnoszą zadnego dochodu do kasy miasta. Tym sposobem światowe banki inwestycyjne pożyczające kasę napędzają sobie płotki do sieci. Chyba nitk nie sądzi że stopy % będą wiecznie tak niskie. To się stanie nagle i stopy pójdą w górę jak frank szwajcarski i wtedy światło samo zgaśnie bo zabraknie w kasie zadłużonego miasta na prąd.  
 Jak wam te pieniądze unijne śmierdzą i przeszkadzają. No to może trzeba przestać z nich korzystać? Nie jeździjcie po drogach wybudowanych że środków unijnych, przestańcie korzystać z komunikacji miejskiej, wyremontowanych ośrodków kultury, teatrów, bibliotek, muzeów, internetu radia i telewizji publicznych... Kościół katolicki też sporo skorzystał na środkach unijnych, więc proponuję też ogłosić bojkot kościołów wyremontowanych za unijne srebrniki. W przeciwnym razie, proponuję zamknąć dudy. XD
 Jak wam te pieniądze unijne śmierdzą i przeszkadzają. No to może trzeba przestać z nich korzystać? Nie jeździjcie po drogach wybudowanych że środków unijnych, przestańcie korzystać z komunikacji miejskiej, wyremontowanych ośrodków kultury, teatrów, bibliotek, muzeów, internetu radia i telewizji publicznych... Kościół katolicki też sporo skorzystał na środkach unijnych, więc proponuję też ogłosić bojkot kościołów wyremontowanych za unijne srebrniki. W przeciwnym razie, proponuję zamknąć dudy. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 08:54
+41
ZaproPOnuję POprawki tego fragmentu: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego dewelorozwoju Gubernii", albo: "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego zadłużania dewelo-city", albo "Bez dostępu do funduszy UE nie byłoby tak dynamicznego rąbania drzew". PS. Czy tych pajaców (i pajacki) szkoli jeden PR-owiec, że mają usta tak pełne tych samych słów-kluczy? (sorki agencie_srom_K_u vel _XD_ i 100 innych loginów, ale twoje 60 minusików szlag trafił; będziesz musiał klikać w czerwone łapki od nowa).
 No to 100, czy 60? Bo jak by nie patrzeć, różnica spora. A wracając do meritum. Skoro jest tak źle jak piszesz, może weź sprawy w swoje ręce? Na forum niewiele zdziałasz. Zacznij się lepiej szykować do przejęcia rady miasta. Masz teraz czas, żeby przed kolejnymi wyborami do samorządu, zbudować struktury i przygotować kampanię. Skoro słuszność jest po twojej stronie, wygrasz. Tylko w programie musisz mieć coś więcej, niż tylko "zatrzymać deweloperkę". A z tym, podejrzewam krucho.
 No to 100, czy 60? Bo jak by nie patrzeć, różnica spora. A wracając do meritum. Skoro jest tak źle jak piszesz, może weź sprawy w swoje ręce? Na forum niewiele zdziałasz. Zacznij się lepiej szykować do przejęcia rady miasta. Masz teraz czas, żeby przed kolejnymi wyborami do samorządu, zbudować struktury i przygotować kampanię. Skoro słuszność jest po twojej stronie, wygrasz. Tylko w programie musisz mieć coś więcej, niż tylko "zatrzymać deweloperkę". A z tym, podejrzewam krucho. rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2020 r. o 23:00
+41
A jak tak spytam z innej beczki. Czy w Polsce, w Lublinie, nie może wisieć napis - Kocham Lublin? Jakieś kompleksy, czy co? Wszędzie te angielskie wstawki, jakby polskich słów brakowało. Taki bełkot polsko-angielski dowartościowuje?
 Ale gdzie ty masz angielski? Coś ci się potentegowało.
Avatar
DWkomentator / 30 listopada 2020 r. o 08:52
+39
Ja bym w ogóle wyłączył oświetlenie w tym mieście bo to niehonorowe. Prąd jest z elektrowni a elektrownie są rządowe czyli PIS-owskie.  Nie może być tak że korzysta się z zasobów wroga.  Trzeba natychmiast zwołać posiedzenie loży deweloperskiej i uzgodnić produkcję własnego prądu na  potrzeby miasta. Niech loża zbuduje własną elektrownie na miejskim gruncie  i sprzedaje miastu prąd aby dobrze na tym zarobić.
 Zasobów wroga? Dobre sobie. Pierwsze słyszę, żeby PiS miał jakiekolwiek zasoby. Chyba, że chodzi o zasoby misiewiczów w spółkach energetycznych?
 Zasobów wroga? Dobre sobie. Pierwsze słyszę, żeby PiS miał jakiekolwiek zasoby. Chyba, że chodzi o zasoby misiewiczów w spółkach energetycznych? rozwiń
Avatar
anne / 30 listopada 2020 r. o 09:37
+36
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - " Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy." ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - " Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy." ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłaci... rozwiń
Avatar
zLublina / 30 listopada 2020 r. o 09:00
+34
A jak tak spytam z innej beczki. Czy w Polsce, w Lublinie, nie może wisieć napis - Kocham Lublin? Jakieś kompleksy, czy co? Wszędzie te angielskie wstawki, jakby polskich słów brakowało. Taki bełkot polsko-angielski dowartościowuje?
  skoro słowo "love" to dla ciebie niezrozumiały bełkot może lepiej zainwestuj parę groszy w słownik polsko-angielski :) przynajmniej nie będzie siary i robienia wszędzie wielkich oczu jak już się wybierzesz na jakieś zagraniczne wczasy a ten bełkot zacznie cię bombardować z każdej strony :)
Avatar
Ciski / 30 listopada 2020 r. o 09:00
+30
Ech, pamiętam czasy jak władza wyłączała prąd a my uganialiśmy się z milicją na placu. Nie jeden kolega poznał smak pałki nie koniecznie teleskopowej. Może z powodu upływu czasu, wspominam z łezką w oku.
Avatar
-Lublin- / 30 listopada 2020 r. o 09:50
+27
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
 buahahahahah i pomyśleć że tacy ludzie nami rządzą hahahaha ludzie obudźcie się nim nie jest za późno
 buahahahahah i pomyśleć że tacy ludzie nami rządzą hahahaha ludzie obudźcie się nim nie jest za późno rozwiń
Avatar
Benny102 / 30 listopada 2020 r. o 10:26
+20
Jak już się trollu publicznie wypróżniłeś, sprawdź skrzynkę pocztową. Może przyszły nowe instrukcje z centrali? W kółko wklejasz to samo a przydałoby się w końcu trochę odświeżyć repertuar.
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 19:54
+6
Ja bym w ogóle wyłączył oświetlenie w tym mieście bo to niehonorowe. Prąd jest z elektrowni a elektrownie są rządowe czyli PIS-owskie.  Nie może być tak że korzysta się z zasobów wroga.  Trzeba natychmiast zwołać posiedzenie loży deweloperskiej i uzgodnić produkcję własnego prądu na  potrzeby miasta. Niech loża zbuduje własną elektrownie na miejskim gruncie  i sprzedaje miastu prąd aby dobrze na tym zarobić.
Elektrownia tebewał-energo-investment napędzana spalaną "ekologiczną" biomasą POchodzącą z wyrzynanych drzew zasilająca komputery biurw w UM (i serwery agencji PR) i kuPOwana za POdwójne stawki rynkowe - to może być jakis POmysł na czasy, w których brak jelonków zatapia finanse królów dewelorozwoju.
 Monisia chyba miała obiecane stanowisko szparkiej sekretarki u prezydenta Sylwka. Dlatego taka rozżalona.
 Monisia chyba miała obiecane stanowisko szparkiej sekretarki u prezydenta Sylwka. Dlatego taka rozżalona. rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 19:52
+7
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Idzie na waciki dla dewelocwaniaków?
A ile tego jest? I dlaczego urządzenie jest tak zaprogramowane, że nie wydaje reszty? Czy to jest zgodne z prawem?
 Automaty są tak skonstruowane, że każdy wrzucony grosz przeliczają na czas parkowania. Z tego co pamiętam, nie mają nawet wylotu na zwrot reszty. Ale jeśli nie masz drobnych. Z tego co kojarzę, z reklamacjami trzeba się zwracać do odpowiedniego wydziału w urzędzie miasta. Ale jeśli nie masz drobnych, większość parkometrów ma zbliżeniowy czytnik kart, więc można parking opłacić bezgotówkowo. Zresztą na każdym urządzeniu jest instrukcja, więc można doczytać.
 Automaty są tak skonstruowane, że każdy wrzucony grosz przeliczają na czas parkowania. Z tego co pamiętam, nie mają nawet wylotu na zwrot reszty. Ale jeśli nie masz drobnych. Z tego co kojarzę, z reklamacjami trzeba się zwracać do odpowiedniego wydziału w urzędzie miasta. Ale jeśli nie masz drobnych, większość parkometrów ma zbliżeniowy czytnik kart, więc można parking opłacić bezgotówkowo. Zresztą na każdym urządzeniu jest instrukcja, więc można doczytać. rozwiń
Avatar
poker / 30 listopada 2020 r. o 17:31
-12
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Idzie na waciki dla dewelocwaniaków?
 A ile tego jest? I dlaczego urządzenie jest tak zaprogramowane, że nie wydaje reszty? Czy to jest zgodne z prawem?
 A ile tego jest? I dlaczego urządzenie jest tak zaprogramowane, że nie wydaje reszty? Czy to jest zgodne z prawem? rozwiń
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 17:15
-13
Ja bym w ogóle wyłączył oświetlenie w tym mieście bo to niehonorowe. Prąd jest z elektrowni a elektrownie są rządowe czyli PIS-owskie.  Nie może być tak że korzysta się z zasobów wroga.  Trzeba natychmiast zwołać posiedzenie loży deweloperskiej i uzgodnić produkcję własnego prądu na  potrzeby miasta. Niech loża zbuduje własną elektrownie na miejskim gruncie  i sprzedaje miastu prąd aby dobrze na tym zarobić.
 Elektrownia tebewał-energo-investment napędzana spalaną "ekologiczną" biomasą POchodzącą z wyrzynanych drzew zasilająca komputery biurw w UM (i serwery agencji PR) i kuPOwana za POdwójne stawki rynkowe - to może być jakis POmysł na czasy, w których brak jelonków zatapia finanse królów dewelorozwoju.
 Elektrownia tebewał-energo-investment napędzana spalaną "ekologiczną" biomasą POchodzącą z wyrzynanych drzew zasilająca komputery biurw w UM (i serwery agencji PR) i kuPOwana za POdwójne stawki rynkowe - to może być jakis POmysł na czasy, w których brak jelonków zatapia finanse królów dewelorozwoju. rozwiń
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 17:08
-13
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
 Idzie na waciki dla dewelocwaniaków?
 Idzie na waciki dla dewelocwaniaków? rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 30 listopada 2020 r. o 16:53
-14
I kochasz deweloperów, przynajmniej doPÓki sypią dewelo-srebrnikami za wazelinowanie dewelo-rozwoju, dewelo-_K_urtyzano.
Avatar
poker / 30 listopada 2020 r. o 16:52
-12
Po ewentualnym wecie i obcięciu funduszy europejskich należy pójść drogą którą zaproponował Kownacki z PiS - "   Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy."    ***s://twitter.com/KownackiBartosz/status/1332713254968287235 Przenosząc to na grunt lokalny, proponuję żeby w Lublinie w zamian za możliwość odpalenia samochodu na osiedlowym parkingu każdy musiał wpłacić do kasy miasta 100 zł.
 Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
 Skoro przy parkingach jesteśmy, a w rozmowie uczestniczą pracownicy urzędu miasta, to mam pytanie: ile rocznie zyskuje miasto na niewydawaniu reszty przez parkomaty? I co się z tą forsą dzieje? Uprzejmie proszę o odpowiedź. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 30 listopada 2020 r. o 16:51
-14
ścier_K_o deweloperska, dalej minusikujesz?
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 15:21
-16
Prawda jest taka, że sprytny żebrak z ratusza POzyskał z UE sPOro środków na POtrzeby ubogacenia jego Panów i zaczyna histeryzować, że to źródełko dewelorozwoju może wkrótce wyschnąć. Mam złe wieści, panie dewelo-kamerdyner: łatwy pieniądz do napychania kieszeni cwanych oligarchów skończy się tak czy owak. Idą ciężkie czasy i podatnik europejski prędzej czy później powie stop finansowaniu bizantyjskich projektów, na których opierał się PR dewelo-satrapy i które wypychały kieszenie pazernej oligarchii. A jak przestaniesz pan być przydatny dewelocwaniakom, z dewelo-emerytury na Karaibach będą nici.
Prawda jest taka, że sprytny żebrak z ratusza POzyskał z UE sPOro środków na POtrzeby ubogacenia jego Panów i zaczyna histeryzować, że to źródełko dewelorozwoju może wkrótce wyschnąć. Mam złe wieści, panie dewelo-kamerdyner: łatwy pieniądz do napychania kieszeni cwanych oligarchów skończy się tak czy owak. Idą ciężkie czasy i podatnik europejski prędzej czy później powie stop finansowaniu bizantyjskich projektów, na których opierał się PR dewelo-satrapy i które wypychały kieszenie pazernej oligarchii. A jak przestaniesz pan być przydatny ... rozwiń
Avatar
Monisia / 30 listopada 2020 r. o 15:13
-17
Nie POgrążaj sie dalej, dewelo-ścier_K_o brnąc w obronę kolejnej "nowoczesnej" błyskotki, którą "obdarzył" nas Gubernator.
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni. Lub na grillu elektrycznym. i są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy
film

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy

Piekary Śląskie (woj. śląskie). Wieczorem ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy, aby uczcić pamięć 13-letniej Patrycji, która została zamordowana przez byłego chłopaka - 15-letniego Kacpra. Dziewczynę pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły, a także mieszkańcy miasta.

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

W lipcu Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił apelację śpiewaka Marka Torzewskiego. Tenor, zgodnie z wyrokiem, powinien oddać pieniądze Bialskiemu Centrum Kultury. Ale w związku z tym, że się do tego nie kwapił, wkroczył komornik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.