Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2018 r.
17:41

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]

0 79 A A

Do pikiety doszło przed sobotnim spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina. – Nie chcemy dzielić Polaków. Jesteśmy rządem także dla tych, którzy nie podzielają naszej wizji – przekonywał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed urzędem wojewódzkim pojawiło się około 20 osób związanych z KOD i ruchem Obywatele RP. Przyszli z transparentami i megafonami. Domagali się wolnych sądów, respektowania konstytucji, popierali też protest osób niepełnosprawnych w Sejmie. Doszło też do przepychanek ze zwolennikami premiera. Jedna z protestujących skarżyła się, że została kopnięta. Ostatecznie policja nie musiała interweniować, ale protestujący nie weszli do budynku urzędu.

Samo spotkanie trwało około godzinę i miało spokojny przebieg. Zainteresowanie było bardzo duże. Sala pomieściła ponad 300 osób, choć chętnych było o wiele więcej. – Słyszałem na zewnątrz jakieś hasła „wolne sądy”. No rzeczywiście sądy były bardzo wolne, aż za wolne - ironizował premier na początku swojej przemowy, odpowiadając pikietującym.

Morawiecki chwalił tzw. „dobrą zmianę”, m.in. za programy 500+ i Mieszkanie+, a także za zmniejszanie bezrobocia. – Oscyluje w okolicach 4,5 proc. w skali kraju. Jesteśmy pod tym względem na piątym miejscu w Unii Europejskiej – przekonywał. Dodał, że do naszego regionu, z tytułu 500+ trafiło już prawie 3 mld zł. Chwalił rząd PiS, że w swoim czasie nie pozwolił na „wrogie przejęcie puławskich Azotów”.

Ostro krytykował PO i PSL za „zwijanie Polski”. – Nie potrafią zarządzić nawet szpitalami, są takie problemy, jak tutaj w województwie lubelskim – mówił. – My skróciliśmy kolejki do specjalistów.

Premier przekonywał, że teraz „Polska rozwija się równomiernie”. – To nie wzięło się znikąd. To wzięło się z uszczelnienia systemu podatkowego i z przesunięcia środków na tereny bardziej potrzebujące, takie jak woj. lubelskie – mówił Morawiecki. Za przykład podał m. in. budowę drogi S17 do Warszawy i plany budowy trasy S19 „Via Carpatia”. – Kiedy obejmowaliśmy rząd, w woj. lubelskim było tylko 80 km dróg ekspresowych. Dziś w wyniku decyzji naszych parlamentarzystów, pana wojewody, tych dróg jest w budowie ponad 300 km. Mówił też o mniejszych inwestycjach. – Odtworzyliśmy pocztę i posterunek policji w Jastkowie, które wcześniej zostały zwinięte.

Odniósł się także do przetargu na śmigłowce dla armii, który mimo obietnic nie doszedł jeszcze do skutku i roli PZL Świdnik. Żadne konkrety jednak w tej sprawie nie padły.

Tłumy na spotkaniu w urzędzie wojewódzkim

Pikieta przed spotkaniem z premierem Morawieckim w Lublinie

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 27 maja 2018 o 09:51
+2
Jedna z protestujących została kopnięta dużo, dużo wcześniej, jeszcze za młodu.
Avatar
nonie / 26 maja 2018 o 20:53
+2
undefined napisał:
Rzekomo wszyscy kochają "dojną zmianę", to ja się pytam po co ta obstawa w czasie przejazdu? Kilka policyjnych radiowozów, "borowiki" i karetka na końcu a wszyscy na sygnale. Skoro tak ich kochają to powinni kabrioletem jeździć, chyba, że z ta miłością to też "kłamstwo".
 Nie wszyscy kochają- znalazła się grupka idiotów co by kamieniami zabiła każdą osobę z obecnego rządu. Bo skończyły się dla nich zło....dziejskie, zło...te czasy.
 Nie wszyscy kochają- znalazła się grupka idiotów co by kamieniami zabiła każdą osobę z obecnego rządu. Bo skończyły się dla nich zło....dziejskie, zło...te czasy. rozwiń
Avatar
Qqqq / 26 maja 2018 o 19:55
+2
I co znów wynajęli obsrancow KODowcow pelowcow żeby jątrzyć?????
Avatar
Adam z Lublina / 26 maja 2018 o 18:00
+2
Pan premier twierdzi że PiS wybudował wszystkie drogi w lubelskim, ciekawe ....
Avatar
Jan / 27 maja 2018 o 21:15
+1
Konsolidacja, czyli uniknięcie wrogiego przejęcia była za po, s17 i s19 większość przygotowane przez po, Enea przejęła Bogdankę za po. Echhh Pinokio...
Avatar
jeden z większości / 26 maja 2018 o 20:56
+1
undefined napisał:
Jemu sie wydaje, że jest premierem. Buhhahahahahahhahahahaha
 Tobie się wydaje, że się śmiejesz- a to tylko skowyt.
Avatar
bwaic / 26 maja 2018 o 20:49
+1
Jam jest Początek i Koniec napisał:
Wiadomo Lublin bastion (pisu) piszę przez małe p bo szkoda pisać wielkie litery dla takiego podmiotu polski nazywanej się katolickiej ,a za marne 500 + sprzedali duszę diabłu jak Judasz Jezusa za 30 srebrników i sprzedadzą jeszcze raz. jak będą wybory  Szacunek dla tych co pikietowali
 PiS możesz pisać jak chcesz,ale "polski nazywanej się katolickiej" powinieneś napisać z dużej litery (Polski). "Nazywanej się"-co to za bełkot??. Za srebrniki to sprzedają twoi przyjaciele (np tych co pikietowali). Fałszywe oskarżenia ślą gdzie tylko mogą. Kiedy rząd skończy z tymi judaszami??. Złodziej krzyczy "łapać złodzieja".
 PiS możesz pisać jak chcesz,ale "polski nazywanej się katolickiej" powinieneś napisać z dużej litery (Polski). "Nazywanej się"-co to za bełkot??. Za srebrniki to sprzedają twoi przyjaciele (np tych co pikietowali). Fałszywe oskarżenia ślą gdzie tylko mogą. Kiedy rząd skończy z tymi judaszami??. Złodziej krzyczy "łapać złodzieja". rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2018 o 19:42
+1
Bojówki PO robią czarny PR tej partii.... to nie fair robic takie durne ustawki jak chocby w sejmie niepelnosprawni...
Avatar
Guy / 26 maja 2018 o 19:27
+1
Ty od k...rew idź jutro do kościoła i się wyspowiadaj, że bardzo zgrzeszyłeś.
Avatar
elo / 26 maja 2018 o 19:04
+1
13 osób - tłum jak ...
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 10:39
0
W naszym kraju musi powstać partia, ruch społeczny który nie bedzie miał nic wspólnego z pisiorami, peło i innymi postsolidarnościowcami to może się coś zmieni, czas pokaże czy znowu klasa robotnicza i średnia będzie musiała obalać władzę i nie popełni dawnego błedu dopuszczając tak zwaną inteligencję do władzy i nie zapomni rozliczyć tych co trzeba za niszczenie kraju i niszczenie ludzi pracy
Avatar
Lubelok / 30 maja 2018 o 21:38
0
To ci UBywatele R-uskiej P-ropagandy których guru Kasprzaka odznaczał licem Hołdy ich p-Rezydent Ziuk ?
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 12:49
0
wszystko drożeje i jeszcze bardziej podrożeje niestety jak benzyna pójdzie w górę. Jak to się dzieje, może ktoś mi wytłumaczy, ze jak był ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, w tym bardzo głęboki europejski kryzys gospodarczy (między innymi przez Grecję) który zastał rządy PO i pięknie przez niego Polska przebrnęła a i Polacy nie byli obciążani żadnymi podwyżkami mediów czy też benzyny a teraz sielanka, ogólnoeuropejski wzrost gospodarczy, rząd sielankowy z samymi sukcesami sielanka sielanka sielanka (oczywiście w TVP publicznej nadawana ta sielanka) i podwyżki nam -SUWERENOWI fundują? Jak to jest bo nie ogarniam. Za benzyną wszystko podrożeje. Oni nie dają rady czy co? A obiecali że dadzą radę!!!!
wszystko drożeje i jeszcze bardziej podrożeje niestety jak benzyna pójdzie w górę. Jak to się dzieje, może ktoś mi wytłumaczy, ze jak był ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, w tym bardzo głęboki europejski kryzys gospodarczy (między innymi przez Grecję) który zastał rządy PO i pięknie przez niego Polska przebrnęła a i Polacy nie byli obciążani żadnymi podwyżkami mediów czy też benzyny a teraz sielanka, ogólnoeuropejski wzrost gospodarczy, rząd sielankowy z samymi sukcesami sielanka sielanka sielanka (oczywiście w TVP publicznej nadawana ta si... rozwiń
Avatar
wiocha / 29 maja 2018 o 07:57
0
i tak mateusz jest najlepszy... najlepszy żeby odejść...wo
Avatar
Gość / 28 maja 2018 o 07:56
0
Że im się tak chce - tak jeździć i tak pikietować, zamiast pojechać z rodziną do lasu albo nad rzekę, wypić piwko, zjeść kiełbaskę, pogadać o *** maryni... zatruwają sobie życie pierdołami.
Avatar
olo / 28 maja 2018 o 06:39
0
Ja tam nie ufam ludziom, co na koncie ma grube miliony, a obiecują biedocie kokosy....
Avatar
Jan / 27 maja 2018 o 21:15
+1
Konsolidacja, czyli uniknięcie wrogiego przejęcia była za po, s17 i s19 większość przygotowane przez po, Enea przejęła Bogdankę za po. Echhh Pinokio...
Avatar
Anna Godziszewska / 27 maja 2018 o 18:24
0
"Ciemny lud" nie chce przyznać się do swojej ciemnoty i idzie w zaparte w gloryfikowaniu polityki autorytarnej. Kiedyś myślałam, ze tylko człowiek sowiecki chce i musi być rabem i mieć nad sobą "cara", któremu w swej głupocie i bojażni będzie wiernie służył a ochłapy z pańskiego stołu polecą w jego kierunku. Wierzyłam w mądrość i dumę Polaków. Teraz lud polski przyklaskuje dawcom ochłapów, za które sam płaci a dumą to była pani premier bez przerwy sobie usta wyciera. wszystko spsiało tylko pisiewicze i misiewicze mają się dobrze. Dla nich nie ochłapy , dla nich strumienie gotówki. Świat oszalał, ludzie widzą tylko kasę a patriotyzmem i dumą wyciera się różne części ciała. W zależności od potrzeb.
"Ciemny lud" nie chce przyznać się do swojej ciemnoty i idzie w zaparte w gloryfikowaniu polityki autorytarnej. Kiedyś myślałam, ze tylko człowiek sowiecki chce i musi być rabem i mieć nad sobą "cara", któremu w swej głupocie i bojażni będzie wiernie służył a ochłapy z pańskiego stołu polecą w jego kierunku. Wierzyłam w mądrość i dumę Polaków. Teraz lud polski przyklaskuje dawcom ochłapów, za które sam płaci a dumą to była pani premier bez przerwy sobie usta wyciera. wszystko spsiało tylko pisiewicze i misiewicze mają się... rozwiń
Avatar
Tom / 27 maja 2018 o 13:16
0
Zobaczymy kiedyś, jak słodko zabrzmi skowyt misiewiczów odepchniętych od koryta. Oraz wszystkich tych, którzy poparli dojną zmianę lub wzięli udział w pisowskiej okupacji PL.
Avatar
Tom / 27 maja 2018 o 13:13
0
Kłamca Morawiecki zapewniał, że wszyscy łącznie z niepełnosprawnymi korzystają z dobrej zmiany - zapomniał dodać, że korzystają głownie pisowscy radni i misiewicze upchani do spółek. Pisowskie programy, skoro o nich mowa, powinny nazywać się Przekupstwo Plus, Domy w Polu Plus, Oszukać Rezydentów Plus, Leki dla Seniorów Minus. Równomierny rozwój jest żartem - PiS przywłaszcza sobie dokonania poprzedników. Radziłbym premierowi (pseudo-historykowi i łże-ekonomiście), żeby przestał się kompromitować i zniknął z życia publicznego na zawsze.