Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2020 r.
13:31

Lublin: Rośnie ogrodzenie wokół górek czechowskich. "Zgodnie z prawem grodzimy swoją własność"

Autor: Zdjęcie autora drs
92 190 A A

Za płotem znika fragment terenu przy skrzyżowaniu ul. Ducha z Poligonową. Spółka TBV Investment ogradza tu jedną ze swoich nieruchomości. Nie informuje, w jakim celu to robi. Na sąsiednim, miejskim terenie TBV może urządzić boiska sportowe, bo od jesieni ma pozwolenie na budowę wydane przez Urząd Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Arkusze blachy zamocowane do powbijanych w ziemię drewnianych pali. Takie ogrodzenie przesłania od wczoraj widok na górki czechowskie od strony ul. Ducha. Parkan ciągnie się w kierunku os. Botanik, za skrzyżowaniem montowany był kolejny odcinek wzdłuż ul. Poligonowej, natomiast w dolinie pracowała po południu maszyna wiercąca otwory pod kolejne pale.

– Zgodnie z prawem grodzimy swoją własność – mówi Dominika Karp-Skomra, odpowiedzialna za kontakty spółki TBV Investment z dziennikarzami. Spółka jest właścicielem części górek czechowskich, w tym otaczanego płotem terenu u zbiegu ul. Ducha z Poligonową.

Ratusz zapewnia, że miejska część górek nie zniknie za płotem. – Ogradzany jest tylko teren prywatny – stwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Na sąsiedniej nieruchomości, położonej w dolinie i będącej obecnie własnością miasta, spółka TBV Investment może zbudować kompleks obiektów sportowych, na co jesienią zeszłego roku zezwolił miejski wydział architektury. Pozwolenie dotyczy „boisk rekreacyjnych do siatkówki plażowej i do piłki nożnej oraz obiektów małej architektury w postaci ław drewnianych i stolików do gier planszowych w ramach parku naturalistycznego na działce w pobliżu ul. Ducha”.

Zgoda na taką budowę została wydana przez Urząd Miasta w ciągu zaledwie ośmiu dni. Błyskawiczne tempo rozpatrzenia wniosku TBV Investment wzbudziło wiele kontrowersji, chociaż według Ratusza wcale nie powinno dziwić.

– Jeśli po sprawdzeniu wniosku nie ma braków formalnych, dokumentacja jest kompletna, a charakter sprawy nie jest złożony, to decyzja wydawana jest niezwłocznie. Tak było w tym przypadku – tłumaczyła jesienią rzeczniczka Ratusza, podkreślając, że w tej sprawie nie było żadnych innych stron postępowania, które mogłyby się odwoływać od decyzji.

Dodajmy, że spółka TBV Investment stara się już w Urzędzie Miasta o pozwolenie na wycinkę drzew na ogradzanym od wczoraj terenie. Jako powód wycinki podaje planowane inwestycje budowlane. Czy ustawienie parkanu oznacza, że firma przymierza się do dalszych prac? Spółka nie zdradza swoich planów. – Nie udzielę takich informacji – kwituje Karp-Skomra.

e-Wydanie

Komentarze 190

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 13:45
+60
Ja jutro będę grodził swoją działkę. Mam nadzieję że też o tym napiszą
Avatar
nic dziwnego / 29 stycznia 2020 o 13:38
+58
To teren prywatny więc co w tym dziwnego, że grodzą?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 13:43
+57
No grodzą i co z tego?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 13:58
+56
Pruszkowski z pis mógł to kupić. Nie kupił. Do kogo żale i fochy. Chcieliście pis to macie.
Avatar
leon / 29 stycznia 2020 o 13:42
+56
wlasciciel grodzi swój teren.dziwne prawda.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 13:49
+54
Dziękuję ci dzienniki wschodni za tą informację, od razu żyje mi się lepiej bo dawno nie było żadnych nowych wieści o górkach czechowskich
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 14:02
+52
Jak ktoś jeszcze robi sobie ogrodzenie swojej posesji to zgłaszać się. DW robi nabór do serii artykułów o ogrodzeniach w mieście!!
Avatar
_K_ / 29 stycznia 2020 o 14:00
+52
Naprawdę to temat o którym warto pisać? Czegoś tu nie rozumiem z tymi górkami
Ktoś w DW ma na tym punkcie obsesję i chciałbym wierzyć, że to bezinteresowne. Poza tym to się dobrze klika - reklamodawcy płacą.
Avatar
ost / 29 stycznia 2020 o 14:11
+50
To teren prywatny więc co w tym dziwnego, że grodzą?
Proszę zwrócić uwagę na oczywistą sprzeczność między nabyciem (praktycznie za darmo) gruntów przez Gminę Lublin od TBV a wypowiedzią w imieniu TBV: Jeśli Gmina Lublin stała się właścicielem tychże terenów, to ktoś z TBV wulgarnie łże. Jesłi osoba z TBV mówi prawdę (o pracach na "swoim gruncie"), to chamsko łżą osoby rządzące Lublinem (łżą co do nabycia tychże gruntów przez Gminę Lublin)! Niech Dziennikarze sprawdzą sytuację i podadzą prawdę!
 TBV grodzi- na razie fragment pierwszej wierzchowiny od Ducha- tego akurat nie sprzedali miastu, podobnie jak pozostałych wierzchowin od Poligonowej i tej największej, 'za Lidlem'. miasto kupiło wąwozy i dwie wierzchowiny od Koncertowej. To LPEC prowadzi prace budowlane- kładzie sieć ciepłowniczą
ej wierzchowiny od Ducha- tego akurat nie sprzedali miastu, podobnie jak pozostałych wierzchowin od Poligonowej i tej największej, 'za Lidlem'. miasto kupiło wąwozy i dwie wierzchowiny od Koncertowej. To LPEC prowadzi prace budowlane- kładzie sieć ciepłowniczą rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 14:19
+49
Na Węglinie południowym też grodzą i budują !!! Też mamy górki i wąwozy o znaczeniu ekologicznym . Gdzie ekoteroryści i pismaki z Dz.Wschodniego  , widać że wybiórczo podchodzą do  miejsca. Może tam mieszkają , stąd takie larum i krzyk rozpaczy.
Avatar
Gość / 5 lutego 2020 o 08:51
0
Czekaja na z gory wiadoma decyzje sadu. Zeby zaczac od razu wycinaja drzewa teraz bo niebawem trzeba by bylo czekac do jesieni...
Avatar
Rycho / 5 lutego 2020 o 08:49
0
Wyborcy żuka POwinni mieć wypalone na czole litery P O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 21:23
+2
Deweloper i wspierający go urzędnicy w walce z mieszkańcami.
Avatar
cicer cum cał / 4 lutego 2020 o 15:27
+1
KIEDY w końcu zrobicie to referendum aby pozbyc sie z Ratusza prezydenta i jego popleczników? „Quo usque tandem abutere , patientia nostra? Quam diu etiam furor iste tuus nos eludet? Quem ad finem sese effrenata iactabit audacia? (...) Patere tua consilia non sentis, constrictam iam horum omnium scientia teneri coniurationem tuam non vides? Quid proxima, quid superiore nocte egeris, ubi fueris, quos convocaveris, quid consilii ceperis, quem nostrum ignorare arbitraris? O tempora, o mores!”
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 o 12:23
-2
Niech sobie robią co im się podoba, teren jest ich .
Avatar
Tomasz / 30 stycznia 2020 o 18:02
+2
Byłem dzisiaj i widziałem.Wszystko się zgadza.TBV ogradza wysoczyzny od strony ul.Poligonowej,a na przeciwko osiedla Botanik, na terenie Górek Czechowskich stoi tablica informacyjna o treści :"Modernizacja sieci ciepłowniczej na terenie miasta Lublina.Wykonawca Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej".Wytyczone są koparkami szerokie drogi którymi ma przebiegać sieć ciepłownicza.Biegną one od ul.Poligonowej wgłąb Górek aż do doliny i w lewo na drugą wysoczyznę.Tak więc mamy do czynienia z degradowaniem terenu cennego przyrodniczo i lekceważaniem wyroku WSA w Lublinie,a także opinii naukowców zawartej w inwentaryzacji przyrodniczej Górek Czechowskich !!!!
Niestety ale mamy do czynienia ze świadomym niszczeniem przez Ratusz i dewelopera TBV jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w Lublinie .Stwierdził to sam UM Lublina (Wydział Planowania) w Studium i na co powołał się w swoim wyroku WSA w Lublinie.Niszczenie to odbywa się pod pozorom legalności prawa do ogrodzenia terenu prywatnego i modernizacji sieci ciepłowniczej !!!!!
 Zgadza się !
 Zgadza się ! rozwiń
Avatar
Up / 30 stycznia 2020 o 10:32
+3
Do tzw. bezkompromisowych ekologów. Będziecie mieli pyrrusowe zwycięstwo. Nie chcieliście mądrego kompromisu z właścicielem górek, to pewnie w krótkim czasie zobaczycie co właściciel może z nim zrobić, niczego tam nie budując. Uruchomcie swoją wyobraźnię stawiając się w pozycji takiego właściciela.... Na pewno o to wam chodziło?!
Tłuściochu, zmartwychwstałeś, czy nowa transza grosików za plucie przyszła? Uruchomiłem swoją wyobraźnię i widzę jak normalna władza tego miasta wywłaszcza całość poligonu a rudy zgrzyta zębami ze złości.
 To by miało sens. Wspominał ktoś że górki już hipotekę mają obciążoną? Ktoś wie na ile? 
 To by miało sens. Wspominał ktoś że górki już hipotekę mają obciążoną? Ktoś wie na ile?  rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 10:22
0
A co z czescia nalezaca do jw1987?
Avatar
Er / 30 stycznia 2020 o 10:08
+12
CD z ostatniej chwili !!! - To było w niedzielę, stałem na tarasie mojego apartamentu na osiedlu "Prestiż dajmond properti" i patrzyłem w stronę tego skupiska bylin, drapieżnych sikorek i agresywnych chomików. Postanowiłem zrobić z tym porządek, żeby Samanta i Brajan mieli się gdzie bawić. Dlatego zagłosowałem na tak w referendum - wyznał Pan Adrian z ul. Festiwalowej. - Głos Pana Adriana jest dla nas ważniejszy niż mieszkańców z osiedla Sławomirek, Pan Adrian jest głosem nowego pokolenia które będzie zamieszkiwać nasze miasto i płacić podatki, dlatego wyniki referendum nie powinny być dla nas wiążące - stwierdził wysoki rangą przedstawiciel władz.
CD z ostatniej chwili !!! - To było w niedzielę, stałem na tarasie mojego apartamentu na osiedlu "Prestiż dajmond properti" i patrzyłem w stronę tego skupiska bylin, drapieżnych sikorek i agresywnych chomików. Postanowiłem zrobić z tym porządek, żeby Samanta i Brajan mieli się gdzie bawić. Dlatego zagłosowałem na tak w referendum - wyznał Pan Adrian z ul. Festiwalowej. - Głos Pana Adriana jest dla nas ważniejszy niż mieszkańców z osiedla Sławomirek, Pan Adrian jest głosem nowego pokolenia które będzie zamieszkiwać nasze miasto i pł... rozwiń
Avatar
Er / 30 stycznia 2020 o 09:51
+9
CD z ostatniej chwili : Problem wokół górek czechowskich narastał stopniowo - mówi zajmujący się lubelski "naukowiec" - Ostatnio byłam na górkach z Pusią, gdy z norki wyskoczył chomik, na dodatek był to chomik żul i piroman, zjadał wszechobecne tam śmieci i przeraźliwie piszczał. Przeraziłyśmy się z Pusią, uciekając zahaczyłam moim drogim płaszczem o gałąź, to było traumatyczne przeżycie. Wracałam na Czuby z duszą na ramieniu - mówi Pani Grażyna z Czubów. Po tym mrożącym krew w żyłach zdarzeniu, ratusz postanowił przedsięwziąć odpowiednie środki i po konsultacjach ze współwłaścicielem terenu, ogrodzono obszar stanowiący zagrożenie.
CD z ostatniej chwili : Problem wokół górek czechowskich narastał stopniowo - mówi zajmujący się lubelski "naukowiec" - Ostatnio byłam na górkach z Pusią, gdy z norki wyskoczył chomik, na dodatek był to chomik żul i piroman, zjadał wszechobecne tam śmieci i przeraźliwie piszczał. Przeraziłyśmy się z Pusią, uciekając zahaczyłam moim drogim płaszczem o gałąź, to było traumatyczne przeżycie. Wracałam na Czuby z duszą na ramieniu - mówi Pani Grażyna z Czubów. Po tym mrożącym krew w żyłach zdarzeniu, ratusz postanowił przedsięwziąć odp... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 190

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mikkel Michelsen zostaje w Speed Car Motorze Lublin do 2021 roku

Mikkel Michelsen zostaje w Speed Car Motorze Lublin do 2021 roku 0 0

Mikkel Michelsen poinformował podczas transmisji na żywo na klubowej stronie na Facebooku, że zostaje w Speed Car Motorze Lublin do 2021 roku. Obecnie, razem z kolegami, przebywa na przedsezonowym zgrupowaniu we Włoszech.

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica 0 0

Z powodu rozbiórki starego budynku szpitala zamknięta zostanie dziś po południu ul. Staszica w rejonie zakrętu przy szpitalnej bramie.

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek?
galeria

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek? 6 7

Sześcioro przedstawicieli województwa lubelskiego trafiło na listę 50 najbogatszych polskich polityków. Na podium uplasował się senator PiS z Białej Podlaskiej Grzegorz Bierecki. Wysoko w stawce znalazł się także jego kolega z  senackich ław, Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r. 0 0

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz
21 lutego 2020, 18:00

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz 0 0

W piątek, 21 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Szancenbacha. Na ekspozycji zobaczymy ok. 20 obrazów olejnych powstałych na przestrzeni lat 80 i 90-tych XX wieku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy 2 3

Pas startowy, który powstaje na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 metrów. Szkoła dotychczas korzystała z trawiastego lądowiska, co oznaczało, że w Depułtyczach mogły lądować i startować stosunkowo lekkie samoloty komunikacyjne i szkolne. Lotnisko miało ograniczenia wagi, bo kaprysy pogody często ograniczały liczbę startów i lądowań z obawy, że samoloty mogłyby po prostu ugrzęznąć.

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier?

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier? 0 2

Gmina Biała Podlaska szuka wsparcia w kancelarii premiera. Chodzi m.in. o remont szkoły w Grabanowie.

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich 120 96

Na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich wycięta została część zieleni. Nie są to duże cięcia, dotyczą tylko niektórych drzew owocowych i samosiejek o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia.

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30
5 kwietnia 2020, 19:00

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30 0 0

Już 5 kwietnia o godz. 19 w Klubie30 w Lublinie (ul. Jasna 7) z promocją najnowszego albumu wystąpi raper Szpaku.

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia] 15 17

Obiady, zajęcia rehabilitacyjne, ćwiczenie ciała i pamięci oraz zajęcia artystyczne zapewnia starszym i niesamodzielnym mieszkańcom Lublina nowa miejska placówka przy ul. Jana Pawła II. Seniorom pomaga tu również psycholog.

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka 0 1

Są pieniądze, będzie nowa biblioteka. Na osiedlu Karolówka w Zamościu, w pomieszczeniach po aptece, powstanie nowoczesna przestrzeń. To będzie kolejna przeprowadzka w historii Filii nr 6, ale całe osiedle na to czeka.

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary
galeria

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary 41

Grozili widłami, przypalali żelazkiem i podtapiali. Tak działał ukraiński gang odpowiedzialny za serię brutalnych napadów w okolicach Chełma. Proces trzech mężczyzn właśnie się zakończył

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne 0 0

Trwa druga edycja akcji promującej oddawanie 1 proc. podatku na organizacje społeczne z Lublina. Nabór do piątku!

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo] 60 17

O głosy na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę zaapelował dzisiaj w Lublinie wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Działacze jego Porozumienia, które wchodzi w skład obozu Zjednoczonej Prawicy, od ponad tygodnia zbierają podpisy pod kandydaturą głowy państwa.

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi 0 4

44-latek z Zamościa odpowie za znęcanie się nad partnerką. Groził, że ją zabije i spali jej mieszkanie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.