Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2016 r.
14:07

Lublin: Rusza przebudowa skrzyżowania na al. Solidarności

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Wycinka z prawej strony ul. Północnej zacznie się na wysokości zatoki przystankowej. Znikną też drzewa stojące na trawniku ciągnącym się między al. Solidarności a ul. Północną, fot. Dominik Smaga<br />
Wycinka z prawej strony ul. Północnej zacznie się na wysokości zatoki przystankowej. Znikną też drzewa stojące na trawniku ciągnącym się między al. Solidarności a ul. Północną, fot. Dominik Smaga

Dziś ma się zacząć wycinka 1700 drzew kolidujących z przebudową skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Ducha. Najpierw robotnicy będą pracować z dala od jezdni, ale od poniedziałku kierowcy muszą się już liczyć z utrudnieniami w ruchu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek wykonawca przejął plac budowy od miasta, a dziś ekipy z piłami mają wkroczyć na skraj górek czechowskich, które trzeba ogołocić z drzew w miejscu nowego przebiegu ul. Północnej i planowanej jezdni ul. Ducha.

Wycinka z prawej strony ul. Północnej (jadąc od ul. Kosmowskiej) zacznie się na wysokości zatoki przystankowej. Za to z lewej strony znikną drzewa stojące na trawniku ciągnącym się między al. Solidarności a ul. Północną. Tu wycinka zacznie się w połowie drogi między zatoką przystankową a parkingową.

Na tym samym trawniku cięcia dotkną szpalerów drzewek bliżej skrzyżowania z ul. Kosmowskiej, które kolidują z planowaną kładką dla pieszych nad al. Solidarności. Z kładki tej będziemy schodzić wprost na istniejące pasy na przejściu przez Północną przy Kosmowskiej. Cięcia nie sięgną za to roślinności rosnącej w rejonie pomnika.

– Od środy prace będą prowadzone na skarpie górek czechowskich, ale z dala od jezdni. Drzewa będą wycinane wzdłuż ul. Ducha. Tu, gdzie ma biec mur oporowy wzdłuż nowej jezdni ul. Północnej. Mur będzie podtrzymywać skarpę wyciętą w górkach czechowskich – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dodajmy, że górki trzeba „ściąć”, bo ul Północna, która teraz odgina się w lewo przed stacją trafo, ma mijać ją z prawej strony i przez pewien odcinek biec pod górę, równolegle do ul. Ducha.

W poniedziałek robotnicy przesuną się bliżej jezdni i wtedy mogą już przeszkadzać kierowcom. – Trzeba będzie przepuszczać pojazdy zabierające wycięte drzewa – wyjaśnia Kieliszek. Od poniedziałku wprowadzona ma być tymczasowa organizacja ruchu, ale może być ogłoszona najwcześniej w czwartek, choć jest ryzyko, że dopiero w piątek.

Wszystkie wycinki musza się odbyć przed końcem lutego, bo od marca zaczyna się sezon lęgowy ptaków.

Na początku przyszłego tygodnia wykonawca robót powinien przedstawić miastu harmonogram dalszych prac i związanych z nimi utrudnień w ruchu drogowym, a mogą być one dość duże. Wiadomo, że na początku należy się spodziewać przebudowy podziemnych instalacji, a jest tam m.in. gąszcz kabli odchodzących od stacji trafo, która zostanie tu, gdzie stoi.

Wykonawcą prac jest firma SKANSKA, a umowa opiewa na 65,9 miliona zł. Przebudowa powinna się zakończyć najpóźniej w październiku przyszłego roku.

Na początku przyszłego tygodnia wykonawca robót powinien przedstawić miastu harmonogram dalszych prac i związanych z nimi utrudnień w ruchu drogowym
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:18
0

lepsze drogi - to więcej samochodów . i lepsze powietrze ! gdzieś to w Ameryce stwierdzili, że lepsze drogi generują ruch samochodowy

Wiesz ile spalin generują pojazdy stające w korkach na Kraśnickiej? Błee. Poza tym...tu chodzi tylko o zwiększenie przepustowości drogi. Nie o ilość pojazdów, tylko żeby te pojazdy nie stały w korkach.

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:16
0

lepsze drogi - to więcej samochodów . i lepsze powietrze ! gdzieś to w Ameryce stwierdzili, że lepsze drogi generują ruch samochodowy

A słabsze nie generują? xd

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:14
0

Nie przebudowa Kieliszek tylko budowa estakad nad skrzyżowaniem.Ruch Ducha-Solidarności-Sikorskiego bez zmian i korki tez zostają bo jakiś geniusz zaplanował to podobnie jak węzeł przy ul.Warszawskiej

Nie jestem tego taki pewien :D

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:12
0

Ja jestem ZA przebudową, prawie kazdy bedzie z drogi korzystał i zapomni juz jak płakał nad wyciętym drzewem, taka już ludzka natura

Jak się zmniejszą korki na Kraśnickiej to dopiero zrozumieją o co chodziło :D

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:10
0

Jak zwykle płaczą nad drzewami, chyba Ci co w korku tam nigdy nie stali, nie powinniście awaet w tym temacie glosu zabierać, Lublin sie rozrasta i ludzie tam mieszkający równiez potrzebują skomunikowania sie z resztą miasta

Najlepiej obsadzili by drzewami wszystkie główne aleje w Lublinie, po co nam komunikacja jak możemy mieć drzewa :D Lublin się rozrasta i trzeba się z tym liczyć.

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:08
0

To pewnie jakiś fanatyk prezesa a dla takich najważniejsze "inwestycje drogowe" to stawianie kapliczek przy drogach.

A co takiego złego jest w odciążeniu Kraśnickiej wytłumacz mi? Korki sięgające od Nałęczowskiej do Tysiąclecia są dla ciebie frajdą, tak?

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 21:36
0
JEsteście bandą matołków ze wsi, park jak u siebie pod stodołą, nic nie pasuje; to skrzrzowanie musi być przebudowane matołki... co dziennie widze z okna potezne korki...Ale najlepiej wypowiadac się w sprawach o których nie macię pojęcia....!!!
Avatar
Roland / 3 lutego 2016 r. o 21:34
0

Kiedy zacznie się przebudowa Głębokiej i Sowińskiego?????

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 18:07
0
lepsze drogi - to więcej samochodów . i lepsze powietrze ! gdzieś to w Ameryce stwierdzili, że lepsze drogi generują ruch samochodowy
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 17:47
0

Głupota. Kolejne ogołocenie miasta z zieleni. Jeszcze gdyby ta przebudowa coś zmieniła w kwestii korków a będzie to samo co jest tylko w innym układzie skrzyżowania. A pomijając wycinkę tylu drzew to jest to kolejne wywalenie przez miasto pieniędzy w błoto. Są ważniejsze inwestycje drogowe, które mogłyby trochę odkorkować miasto.

nic innego mi nie nie przychodzi do głowy po przeczytaniu tych rewelacji

nic innego mi nie nie przychodzi do głowy po przeczytaniu tych rewelacji

rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:18
0

lepsze drogi - to więcej samochodów . i lepsze powietrze ! gdzieś to w Ameryce stwierdzili, że lepsze drogi generują ruch samochodowy

Wiesz ile spalin generują pojazdy stające w korkach na Kraśnickiej? Błee. Poza tym...tu chodzi tylko o zwiększenie przepustowości drogi. Nie o ilość pojazdów, tylko żeby te pojazdy nie stały w korkach.

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:16
0

lepsze drogi - to więcej samochodów . i lepsze powietrze ! gdzieś to w Ameryce stwierdzili, że lepsze drogi generują ruch samochodowy

A słabsze nie generują? xd

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:14
0

Nie przebudowa Kieliszek tylko budowa estakad nad skrzyżowaniem.Ruch Ducha-Solidarności-Sikorskiego bez zmian i korki tez zostają bo jakiś geniusz zaplanował to podobnie jak węzeł przy ul.Warszawskiej

Nie jestem tego taki pewien :D

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:12
0

Ja jestem ZA przebudową, prawie kazdy bedzie z drogi korzystał i zapomni juz jak płakał nad wyciętym drzewem, taka już ludzka natura

Jak się zmniejszą korki na Kraśnickiej to dopiero zrozumieją o co chodziło :D

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:10
0

Jak zwykle płaczą nad drzewami, chyba Ci co w korku tam nigdy nie stali, nie powinniście awaet w tym temacie glosu zabierać, Lublin sie rozrasta i ludzie tam mieszkający równiez potrzebują skomunikowania sie z resztą miasta

Najlepiej obsadzili by drzewami wszystkie główne aleje w Lublinie, po co nam komunikacja jak możemy mieć drzewa :D Lublin się rozrasta i trzeba się z tym liczyć.

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 09:08
0

To pewnie jakiś fanatyk prezesa a dla takich najważniejsze "inwestycje drogowe" to stawianie kapliczek przy drogach.

A co takiego złego jest w odciążeniu Kraśnickiej wytłumacz mi? Korki sięgające od Nałęczowskiej do Tysiąclecia są dla ciebie frajdą, tak?

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 21:36
0
JEsteście bandą matołków ze wsi, park jak u siebie pod stodołą, nic nie pasuje; to skrzrzowanie musi być przebudowane matołki... co dziennie widze z okna potezne korki...Ale najlepiej wypowiadac się w sprawach o których nie macię pojęcia....!!!
Avatar
Roland / 3 lutego 2016 r. o 21:34
0

Kiedy zacznie się przebudowa Głębokiej i Sowińskiego?????

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 18:07
0
lepsze drogi - to więcej samochodów . i lepsze powietrze ! gdzieś to w Ameryce stwierdzili, że lepsze drogi generują ruch samochodowy
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 17:47
0

Głupota. Kolejne ogołocenie miasta z zieleni. Jeszcze gdyby ta przebudowa coś zmieniła w kwestii korków a będzie to samo co jest tylko w innym układzie skrzyżowania. A pomijając wycinkę tylu drzew to jest to kolejne wywalenie przez miasto pieniędzy w błoto. Są ważniejsze inwestycje drogowe, które mogłyby trochę odkorkować miasto.

nic innego mi nie nie przychodzi do głowy po przeczytaniu tych rewelacji

nic innego mi nie nie przychodzi do głowy po przeczytaniu tych rewelacji

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Policjanci z Lubartowa zatrzymali mężczyznę, który kradł sadzonki krzewów z parku miejskiego. 47-latek wpadł na gorącym uczynku.

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Codziennie giną drzewa wzdłuż drogi z Chełma do Hrubieszowa. Do końca czerwca zniknie ponad sto sztuk i to tylko w granicach miasta. Kolejne drzewa zostaną ścięte na przestrzeni 7 kilometrów aż do miejscowości Kamień. Powstaje tu ścieżka rowerowa

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek
Alarm 24

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek

– Sytuacja, kiedy pacjentów z innymi dolegliwościami się nie leczy, za bardzo się przedłuża – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego mama ma być operowana na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, ale mimo zapowiedzi, zabiegi planowe nadal wciąż nie zostały tam wznowione

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym
5 czerwca 2020, 18:00

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym

To będzie pierwszy publiczny występ nowej artystycznej formacji w Kazimierzu Dolnym - TRUPA KZMRZ. 5 czerwca o godz. 18 na Rynku w Kazimierzu Dolnym zostanie zorganizowany performance "Gorzkie żale".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!